X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • myszeczka89 Autorytet
    Postów: 759 924

    Wysłany: 12 marca 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to musze się poskarżyć na wykresy(interpretacje) w ovufriend, jak można zaznaczyc owulację tylko na podstawie temepratury?! Musiałąm dzis recznie wyłaczyc owu wyznaczoną tam gdzie mi zaznaczylo (14 dc) w ogole nie biorac pod uwage, ze jeszcze 2 dni pozniej i szyjka i sluz i testy owulacyjne wskazywaly ze owu nie mogla wystapic wczesniej! i za co ja place ten abonament sie pytam ;P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2017, 11:36

    hchy3e3kyk7nftnx.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 12 marca 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:10

    olciaa lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 12 marca 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wody to myśle ze powinnaś się po prostu zmuszać. Tak jak już tu kiedyś pisałyśmy, możesz zainstalować sobie apke która będzie Ci przypominała o wypiciu szklanki wody np raz na godzinę. Nie jest to wielki wysiłek a na prawdę warto, po kilku dniach sama się przyzwyczaisz :)

    Bluebell1984, olciaa lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • myszeczka89 Autorytet
    Postów: 759 924

    Wysłany: 12 marca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm dziwne, bo nie pamietam, kiedy ostatnio (i czy w ogole) mialam owu w 14 dc, bo to wczesniej jak na mnie ;)
    A najsmieszniejsze jest to, ze wyrazne bole owulacyjne mialam wczoraj (17 dc) i bylabym pewna, ze wczoraj owu wystapila, gdyby nie niska szyjka (naprawde w porownaniu z dniem poprzednim) i juz kremowy sluz. Natomiast jest to moja czysta ciekawosc, wazne, zeby owu w ogole byla i żeby starania przyniosly jakis efekt ;P

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    hchy3e3kyk7nftnx.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    A nie robiłam tak se z głupia siknelam mi one nigdy nie wychodzą dzisiaj dopiero taka krecha wiesz bolały mnie od rana jajniki a owu mogła już być bo śluz już był....no ale to nic starać się trzeba cały czas :-)
    To owu mogła już być a ta mocna krecha to już może być jaśniejący pozytyw ;)

    myszeczka89. Ja farbuję włosy w ciąży. Czytałam o tym trochę i rozmawiałam z fryzjerką i wniosek jest taki, że w dzisiejszych czasach farby są już o wiele bardziej bezpieczne niż te z czasów młodości naszych mam. Nie ma się co obawiać, ale najlepiej szukać tych bez amoniaku. Ja akurat robię pasemka, więc rozjaśniacz nakładany jest w sreberku i nie dotyka skóry, więc nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Jedyne to takie co wyjdzie, bo faktycznie w ciąży włosy inaczej reagują jak pisała Kuchcinka ;) U mnie akurat było ok. ;)

    sheerah24. Może masz przesuszone włosy, że tak Ci się plączą? Ja też mam długie i grube, ale nie mam z nimi takiego problemu. Raz jak zafarbowałam całą głowę na blond to myślałam, że umrę zanim je rozczeszę. Potem już robiłam pasemka i problem się skończył. Używałam też szamponów z olejkiem jedwabnym, on fajnie nawilża włosy.

    Ja mam duży problem z piciem w ogóle. Całe życie mało piłam a woda nigdy mi nie wchodziła. Dopiero podczas starań zmuszałam się, ale głównie piłam herbatę miętową i ładnie dochodziłam do 1,5-2 litrów. Teraz w ciąży znowu mam z tym problem. Nie wchodzą mi herbaty ani soki. Jeden dzień coś wchodzi a następnego nie. Ostatni tydzień przerzuciłam się na wodę smakową. Wiem, że tam dużo chemii, ale lepiej pić to niż nic. W piątek nie miałam tej smakowej i nalałam sobie zwykłej wody. Pobiłam wtedy rekord – w ciągu całego dnia wypiłam jedną szklankę i miałam od tego straszne mdłości. Także u mnie nie ma mowy o zmuszaniu się do zwykłej wody ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:10

    Lili91, Viriki, Zuza33, myszeczka89, Bluebell1984, olciaa, Ink@ lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki! U mnie dzisiaj leniwa niedziela, ledwo sie moge ruszać po tym szaleństwie wczorajszym :D

    Kuchcinka polecam apke pregnancy +, jest fajnie pokazane jak wyglada dziecko w każdym tyg (plus obraz z usg 2d i 3D), codziennie jakaś ciekawostka, mozna zaznaczać wizyty, imiona i wrzucać zdjęcia brzucha w każdym miesiącu. Mi sie bardzo podobała :) a ta Twoja jak sie nazywa?

    Która tam następna do testowania? Czy aby nie Zuzka wielbicielka Greya? :D

    olciaa lubi tę wiadomość

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien doberek,

    do gofnobuszy nie bedę wracac, bo mysle, ze to po prostu hormony ;)
    ja przyznaje, ze wczoraj mialam slaby dzien i wszystko nie wkurwiało.

    włosów siwych nie zauważyłam, a w ciązy farbuję tylko takim szamponem Loreala, on jest bez amoniaku i generalnie podpasował mi kolor jaki tam wychodzi. chociaż przyznaje, ze jak zrobilam tym samym kolorem (czekolada) w pierwszym trymestrze to wyszedł mi jakiś dziwny rudy połysk :O no ale się sprał na szczęście.
    słyszałam, zeby w I trym powstrzymac sie od rozjaśniania tylko.

    o ciążę starałam sie teraz 15 miesięcy, ale malo osób o tym wie, bo sporadycznie udzielałam się na forum. zaczelam sie udzielac po 12cyklu jak juz serio mnie to wkuriało. ale mam teorię związaną z pigułką 72h po, którą kiedyś łyknęłam i która totalnie rozregulowała mi cykle w cały świat. no i plus głowa, bo mysle że takie zafiksowanie na staranie sporo odbiera.
    a żeby nie było o pierwszą starałam sie 6cykli a o drugą 1raz wystarczył - więc nie ma logiki w naturze ;)

    w ciąży dopiero teraz czyli od tygodnia pije wode z plasterkiem cytryny. wczesniej cale 2 miesiace rzygałam jak kot po wodzie i przyjmowalam tylko herbatę - żeby bylo zdrowiej to bezkofeinowa kupiłam. kawy nie pije, bo mi śmierdzi. soczki chętnie, tylko żaden mi nie smakuje.

    Wojcinka, olciaa lubią tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Witaminy i woda, woda i jeszcze raz woda. Żyjemy w takich czasach, gdzie jedzenie jest sztucznie modyfikowane, to raz, a dwa - nie wszystkie odżywcze składniki wchłaniają się z pokarmów. Każdy człowiek ma niedobory witamin, o ktorych nie wie. Nie jestem fanką faszerowania się suplementami, ale witaminy to podstawa.

    No i ta woda - jak słyszę kiedy ktoś mówi, że nie czuje potrzeby picia więcej wody, to wyśmiewam go w mojej głowie :)
    Odkąd mam aplikacje w której notuje picie wody to ja pije. Motywuje mnie by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Ale picie wody nie jest łatwe:(

    Zuza33 lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili91 wrote:
    Hej dziewczynki! U mnie dzisiaj leniwa niedziela, ledwo sie moge ruszać po tym szaleństwie wczorajszym :D

    Kuchcinka polecam apke pregnancy +, jest fajnie pokazane jak wyglada dziecko w każdym tyg (plus obraz z usg 2d i 3D), codziennie jakaś ciekawostka, mozna zaznaczać wizyty, imiona i wrzucać zdjęcia brzucha w każdym miesiącu. Mi sie bardzo podobała :) a ta Twoja jak sie nazywa?

    Która tam następna do testowania? Czy aby nie Zuzka wielbicielka Greya? :D

    Haha przejrzałaś mnie na wylot :)
    Tak to ja. Okres mam dostać za 3 dluuugie dni i nie przecze że go dostanę bo jestem tego pewna ;)

    Czytam fajną książkę i nie jest to Grey więc wypraszam sobie ;)
    " Dotyk ciemności "

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Odkąd mam aplikacje w której notuje picie wody to ja pije. Motywuje mnie by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Ale picie wody nie jest łatwe:(

    Ja też pije wodę tylko dzięki tej aplikacji bo jak mi nie przypomina to jej nie pije :)
    Codziennie rano pije wodę z cytryną :)

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    A co do wody to myśle ze powinnaś się po prostu zmuszać. Tak jak już tu kiedyś pisałyśmy, możesz zainstalować sobie apke która będzie Ci przypominała o wypiciu szklanki wody np raz na godzinę. Nie jest to wielki wysiłek a na prawdę warto, po kilku dniach sama się przyzwyczaisz :)
    Z jakiej korzystałaś/korzystasz? bo moja mi nie wysyła wiadomości push ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2017, 12:50

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:10

    Lili91 lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 12 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Hihi znalazłam fajna apkę do edycji ciążowych / po porodowych zdj i się bawię :P
    11uyg06.jpg
    Nawet wie która, bo mi na fb wyskakuje reklama :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam chyba trzy apki
    pregnancy+, happy baby i cos jeszcze czego nie pamietam za cholere a telefon mam na piętrze :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś znowu test owu mam negatywny, kreska widoczna, no ale co z tego i tym oto sposobem nie mam już testów owu :D I nie kupuję już, wyraźnie widziałam, że kreska się robi ciemna, dziś jest ciemniejsza niż wczoraj, ale ewidentnie negatyw, więc nic tylko czekać. Jestem tylko ciekawa, czy owu będe miała wcześniej niż 17dc, jak zwykle. Dziś 13 dc i mam wyraźny spadek temp., pewnie na dniach odbije :)
    Poza tym mojemu mężowi straasznie się chce, a po południo drugiego razu mu odmówiłam, bo wiem, że wieczorem byłby trzeci, a już jestem zmęczona... Ech :P

    Lecę się zbierać, miłego dnia :*

    Natka, super Ci roladka wyszła :D Mam nadzieję, że tez dobrze smakuje :D Ja zawsze daję duużo chrzanu, bo jak raz zrobiłam łagodne to marudziła rodzinka, że z chrzanem takie mocne jest wyraźniejsze i lepsze.

    Annie, nie mam przesuszonych, z tego co wiem to po prostu mam taki gatunek włosa. Od małego był problem z moimi włosami, jak miałam już 3 latka i mama jak robiła mi jakieś fryzury to najpierw rozplątywała mi kołtuny i strasznie płakałam. Mama zresztą też miała takie włosy i to akurat chyba mam po niej.
    Moja fryzjerka mi powiedziała, że powinnam dużo olejować włosy, ale ja tego nie znoszę, a inna mi doradziła żebym przy każdym myciu używała maseczki do włosów, czego ogólnie codziennie nie poleca klientkom, ale że u mnie wyjątkowo się kołtunią i plączą to mi tak doradziła, a i tak to nic nie daje... zresztą ja nie myję codziennie, moje włosy się przetłuszczają dopiero po 3 dniach i więcej, ale przy każdym myciu i tak stosuję tą maskę i nic, jak się plątały tak się plączą, taki mój urok :)

    olciaa lubi tę wiadomość

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:24

    sheerah24 lubi tę wiadomość

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstawiłabym wam zdjęcie moich przedślubnych włosów zakołtunionych, nawet z daleka widać na zdjęciu, haha, ale publicznie nie wstawię :D
    Jak ktoś chce to na priv mogę wysłać.

    Będę później :)

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Dziś znowu test owu mam negatywny, kreska widoczna, no ale co z tego i tym oto sposobem nie mam już testów owu :D I nie kupuję już, wyraźnie widziałam, że kreska się robi ciemna, dziś jest ciemniejsza niż wczoraj, ale ewidentnie negatyw, więc nic tylko czekać. Jestem tylko ciekawa, czy owu będe miała wcześniej niż 17dc, jak zwykle. Dziś 13 dc i mam wyraźny spadek temp., pewnie na dniach odbije :)
    Poza tym mojemu mężowi straasznie się chce, a po południo drugiego razu mu odmówiłam, bo wiem, że wieczorem byłby trzeci, a już jestem zmęczona... Ech :P

    Lecę się zbierać, miłego dnia :*

    Natka, super Ci roladka wyszła :D Mam nadzieję, że tez dobrze smakuje :D Ja zawsze daję duużo chrzanu, bo jak raz zrobiłam łagodne to marudziła rodzinka, że z chrzanem takie mocne jest wyraźniejsze i lepsze.

    Annie, nie mam przesuszonych, z tego co wiem to po prostu mam taki gatunek włosa. Od małego był problem z moimi włosami, jak miałam już 3 latka i mama jak robiła mi jakieś fryzury to najpierw rozplątywała mi kołtuny i strasznie płakałam. Mama zresztą też miała takie włosy i to akurat chyba mam po niej.
    Moja fryzjerka mi powiedziała, że powinnam dużo olejować włosy, ale ja tego nie znoszę, a inna mi doradziła żebym przy każdym myciu używała maseczki do włosów, czego ogólnie codziennie nie poleca klientkom, ale że u mnie wyjątkowo się kołtunią i plączą to mi tak doradziła, a i tak to nic nie daje... zresztą ja nie myję codziennie, moje włosy się przetłuszczają dopiero po 3 dniach i więcej, ale przy każdym myciu i tak stosuję tą maskę i nic, jak się plątały tak się plączą, taki mój urok :)
    Polubiłam bo podoba mi się koniec z testami :)

    Co do włosów to specjalista nie jestem tym bardziej ze u mnie jest zupełnie inaczej. Mam bardzo cieniutkie włosy i wolałabym mieć ich więcej :) ( nie znaczy to ze jestem jakaś łysa)tak naprawdę jedyne co bym poprawiła u siebie to włosy :) jak kiedyś będę mieć za dużo pieniędzy to zrobię sobie przeszczep :) :P ;)
    Moja mama ma ten sal typ włosa, ale ona ma ich miliardy. Ja zaledwie kilka milionów :(

    sheerah24 lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:24

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
‹‹ 2143 2144 2145 2146 2147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ