X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    p.s. ja mam decyzje juz od ubezpieczyciela - odmowa, tak myślałam ale ważne ze to już zamkniety temat
    teraz tylko czekać na wizyty u lekarzy

    :(
    Ale masz rację. Zamknięty rozdział. Trzeba iść do przodu :*

    Bajkaaa lubi tę wiadomość

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili91 wrote:
    Mye cudowna to bedzie jak sie okaże ze dobrze przeczuwam :) wydaje mi sie ze dzisiaj jest jakos 11/12 dpo.

    Bluebell jak tam, pijana juz jestes? :)

    Nie zdążyłam się upić, bo poszłam spać :P trochę mi już lepiej po tych wrażeniach :)

    Lili91 lubi tę wiadomość

    uwo93e3kugumthmw.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    15nklc4.jpg

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Bluebell i będziesz znowu musiała wszystko od nowa robić? :/ Bo pisałaś, że przed hsg musi być wszystko "na świeżo"...

    Nie mam pojęcia. Doktorek nic mi nie mówił przez telefon. CRP musi być świerze, może reszta nie. Zapytam go przy okazji.

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    15nklc4.jpg

    Sheerah. Wszystko jest ideolo. Testosteron faktycznie nieco powyżej normy - więc to może być to. Może właśnie odkryłaś przyczynę Waszych niepowodzeń Kochana :*
    Teraz z wynikami do lekarza idź, jak najszybciej. Dostaniesz coś na obniżenie testosteronu i dalej pójdzie już z górki i będzie ciąża :D

    Nie załamuj się tylko, bo to naprawdę dobra wiadomość! Nie chciałam Ci tego wczesniej pisać, ale uważam że najgorsze co by mogło wyjsć to wszystkie wyniki prawidłowe.

    sheerah24 lubi tę wiadomość

    uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheerah do testosteronu musisz sobie zrobić jeszcze androstendion dhea i shbg i sdhea któreś trzy napewno testosteron i androstendion i jeden z podanych powyżej bierze się na wzór F.A.J nie wiem co to jest ale według tego wzoru mi lekarz wyłączył właśnie podwyższony androstendion na co dostałam sterydy. Więc nie jesteś sama z takimi wynikami jest nas dwie tyle że ja miałam androstendion powyżej normy bo norma była niecałe 4 a ja mam ponad 8 więc wiesz 21dc ode robić andostendion i prg więc zrobię hurtowo i zobaczę czy po pabi mi coś zszedł czy nie


    Bluebell biedactwo:-* napewno już hsg robić nie będziesz musiała

    Bajka:-* współczuję tych przeżyć ale najgorsze za Tobą :-*

    sheerah24 lubi tę wiadomość

  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Sheerah do testosteronu musisz sobie zrobić jeszcze androstendion dhea i shbg i sdhea któreś trzy napewno testosteron i androstendion i jeden z podanych powyżej bierze się na wzór F.A.J nie wiem co to jest ale według tego wzoru mi lekarz wyłączył właśnie podwyższony androstendion na co dostałam sterydy. Więc nie jesteś sama z takimi wynikami jest nas dwie tyle że ja miałam androstendion powyżej normy bo norma była niecałe 4 a ja mam ponad 8 więc wiesz 21dc ode robić andostendion i prg więc zrobię hurtowo i zobaczę czy po pabi mi coś zszedł czy nie


    Bluebell biedactwo:-* napewno już hsg robić nie będziesz musiała

    Bajka:-* współczuję tych przeżyć ale najgorsze za Tobą :-*

    Dombrusia a czy jest sens iść do ginekologa-endokrynologa już z tymi wynikami, czy zrobić wcześniej to co napisałaś?

    A Ty miałaś też testosteron powyżej normy? Jeśli tak to ile?

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Sheerah. Wszystko jest ideolo. Testosteron faktycznie nieco powyżej normy - więc to może być to. Może właśnie odkryłaś przyczynę Waszych niepowodzeń Kochana :*
    Teraz z wynikami do lekarza idź, jak najszybciej. Dostaniesz coś na obniżenie testosteronu i dalej pójdzie już z górki i będzie ciąża :D

    Nie załamuj się tylko, bo to naprawdę dobra wiadomość! Nie chciałam Ci tego wczesniej pisać, ale uważam że najgorsze co by mogło wyjsć to wszystkie wyniki prawidłowe.

    Kurna, boję się, ze z tym testosteronem nie będzie tak łatwo :((

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Dombrusia a czy jest sens iść do ginekologa-endokrynologa już z tymi wynikami, czy zrobić wcześniej to co napisałaś?

    A Ty miałaś też testosteron powyżej normy? Jeśli tak to ile?
    Testosteron miałam właśnie w normie miałam 34.9 a wynik mam max 73
    Znalazłam co składa się na tej F.A.J. to jest
    Testosteron
    SHBG
    S-DHEA ( tylko musisz powiedzieć w lab ze chcesz DHEA-S czyli z siarczanem bo oni idą na łatwiznę i robią samo DHEA a nie DHEA-S)
    *Ja też chodzę do ginekologa-endokrynologa i to on mi to zlecił może zadzwoń do niego czy wykonać dodatkowe badania bo nie koniecznie Twój będzie Ci to liczył według Tego wzoru wiesz co lekarz inne podejście

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i u mnie wyszło to tak, że ten adrostendion jest podwyższony że względu na cukier...przypominam po 120' miałam poniżej normy. Więc mam leki i na andro i na cukier

  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia ja nie mam swojego ginekologa-endokrynologa, ale myślę żeby pójść jutro na wizytę z tymi wynikami, które mam... :(

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Dombrusia ja nie mam swojego ginekologa-endokrynologa, ale myślę żeby pójść jutro na wizytę z tymi wynikami, które mam... :(
    Oczywiście że tak skonsultuj będzie kazał to zrobisz resztę wyników nie ma się co pchać w koszt a wydałam na same badania z dobre 400 zł jak nie więcej

  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Dombrusia ja nie mam swojego ginekologa-endokrynologa, ale myślę żeby pójść jutro na wizytę z tymi wynikami, które mam... :(

    Idź Kochana. Im szybciej tym lepiej. Nie martw się, nie żyjemy w średniowieczu, jestem pewna, że da się to uregulować farmakologicznie.
    Jesl Cię to pocieszy, to chciałabym być na Twoim miejscu i mieć tylko problem z testosteronem :P

    uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell co za matoły! Ale cóż zrobisz, czekaj cierpliwie a teraz działaj po prostu! :*
    Ja za to mam migrenę, umieram na łeb. Wróciłam z pracy i leżę. Dziewczyny przypomnijcie mi te witaminy dla panów. MUsze krojeniu kupić

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka87 wrote:
    Bluebell co za matoły! Ale cóż zrobisz, czekaj cierpliwie a teraz działaj po prostu! :*
    Ja za to mam migrenę, umieram na łeb. Wróciłam z pracy i leżę. Dziewczyny przypomnijcie mi te witaminy dla panów. MUsze krojeniu kupić

    Fertilman Plus. Mój też bierze :) i jeszcze Maca.
    Ja Fertilman zamawiałam z apteki internetowej, którą mi Sheerah poleciła, bo w stacjonarnych aptekach go nie mieli.
    aptekaolmed.pl

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka87 wrote:
    Oki dzięki kochana. A mace jak przyjmuje? Bo to proszek jest chyba

    Maca jest w kapsułkach, bierze 1x dziennie :)
    Nie ma za co ;)

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheerah wyniki dobre, a z tym testosteronem to nie panikuj od razu. Wynik masz bardzo blisko normy, właśnie sprawdziłam i ja miałam testosteron 69 i lekarka powiedziała mi ze jest ok. A i jeśli Cię to pocieszy to wg normy z mojego lab mieścisz się w normie :P bo u mnie jest napisane ze zakres referencyjny jest do 80.
    Nie mówię ze Twój lekarz Ci nic nie da na zbicie bo się na tym kompletnie nei znam, ale nie panikuj od razu i nie zakładaj najgorszego. Lekarz na pewno powie Ci jakie badania musisz jeszcze wykonać i wszystko będzie git.

    Bluebell1984, sheerah24, Effy lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tasza wrote:
    ja miałam Bajka posiew z pochwy(biogeneza pochwy) i moczu na bakterie . Wyszła mi coli i dodatkowo dwie inne jeszcze bakterie, na które dostałam czopki z antybiotykiem z antybiogramu jaki robią do tych wyników badań. Potem miałam badania na poziom d3 (odpowiedzialna za poronienia), b12, homocysteinę plus przeciwciała tarczycowe (wszystkie), estradiol, kortyzol, progesteron,prolaktyna. Robi się to w poszczególnych dniach cyklu. Toxo. Badania na krzepliwość krwi (INR). To jest na początek. Wyniosło mnie to ok. 600zł prywatnie w diagnostyce. Jeśli wykluczą nieprawidłowości w tych podstawowych wynikach to wtedy robi się dalsze badania. W tych dalszych u mnie wyszło ze organizm produkuje przeciwciała przeciwko zapłodnionej kom (nie czyta materiału genetycznego męża, ciążę traktuje jak wroga - i zwalcza jako stan chorobowy) - stąd u mnie steryd. Zaniżają mi odpowiedź immunologiczna na płód. Ponadto mam problemy z krzepliwością (bardzo częsty powód poronień, lubi powstawać po pierwszej ciąży) - zrobili Ci może to badanie Bajka w trakcie pobytu w szpitalu? - wtedy ma największy sens. Ja miałam robione go podczas poronienia z oddziału.

    ja bede robic z płatnych tylko posiewy z pochwy a reszte to co mam w pakiecie czyli tarczyca cała plus estradiol, kortyzol, progesteron,prolaktyna to mam w pakiecie na szczescie posiew tez mam w pakiecie
    a to badanie o krzepliwosc to mowisz o fibrynogen? wyszło mi 427 mg/dl (175-400) więc troche ponad norme
    Bluebell1984 wrote:
    Fertilman Plus. Mój też bierze :) i jeszcze Maca.
    Ja Fertilman zamawiałam z apteki internetowej, którą mi Sheerah poleciła, bo w stacjonarnych aptekach go nie mieli.
    aptekaolmed.pl


    a ten fertilman to faktycznie 2x2? to kurcze wychodzi 4 op na miesiac? dobrze mówie?

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    15nklc4.jpg
    Jest nieco ponad normę nie martw sie :)

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila trzymam kciuki za wasza fasolke :)

    Lili91 lubi tę wiadomość

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
‹‹ 2245 2246 2247 2248 2249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ