X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell trochę lepiej ;) @ nie przyszła więc już i tak zaszłam dalej niż zazwyczaj :)

    Bajka ja przez 15 lat miałam hbs dodatni. Teraz niby już jest w normie, ale wątroba przez te lata tak dostała po dupie, że nie ma możliwości zeby się zregenerowła. Mimo, że choroba sie wycofała to mam dożywotni zakaz oddawania krwi, narządów itp oraz mam się przyzwyczaić do myśli, że czeka mnie marskość wątroby. :)

    U mnie zawsze kazali robić ALT (żeby sprawdzić jak bardzo uszkodzona jest wątroba) i anty hbs.

    Lili cudowna wiadomość! :D ktory to Twoj dpo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 17:40

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tasza wrote:
    Bajka - jak uzasadnili Ci odmowę przy pełnej dokumentacji? tyle przemęczyłaś już, że powinni Ci dać o co wnioskowałaś.
    Bianka - jest Ci pisane drugie. Ja to wiem najlepiej i tak Ci mówię. Zrób posiewy. Przeciwciała. Poziomy hormonów. Mnie się udało. Tobie też uda się.

    mnie poprostu wprowadziła w błąd dziewczyna z infolinii jak dzwonilam w sobote w szpitalu by dowiedziec się co i jak no ale trudno... uzasadnili ale mało istotne

    bardziej interesuje mnie to co radzisz Biance mogłabyś rozwinąć temat co konkretnie na co posiewy jakie przeciwciala jakie hormony bede mega wdzieczna jak wypiszesz wszystko bo tez bym sobie zrobiła

    Tasza lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wrote:
    Bluebell trochę lepiej ;) @ nie przyszła więc już i tak zaszłam dalej niż zazwyczaj :)

    Bajka ja przez 15 lat miałam hbs dodatni. Teraz niby już jest w normie, ale wątroba przez te lata tak dostała po dupie, że nie ma możliwości zeby się zregenerowła. Mimo, że choroba sie wycofała to mam dożywotni zakaz oddawania krwi, narządów itp oraz mam się przyzwyczaić do myśli, że czeka mnie marskość wątroby. :)

    U mnie zawsze kazali robić ALT (żeby sprawdzić jak bardzo uszkodzona jest wątroba) i anty hbs.

    Lili cudowna wiadomość! :D ktory to Twoj dpo?


    aha no to ja mialam ostatnio robione ale teraz musze sprawdzic ten antyHbs po szpitalu czy czegos nie dostalam w prezencie od nich wiec coś czuje ze dużo fiolek na badania będzie

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    aha no to ja mialam ostatnio robione ale teraz musze sprawdzic ten antyHbs po szpitalu czy czegos nie dostalam w prezencie od nich wiec coś czuje ze dużo fiolek na badania będzie

    No ja właśnie dostałam w szpitalu w prezencie na 5 urodziny ;)

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wrote:
    No ja właśnie dostałam w szpitalu w prezencie na 5 urodziny ;)


    no właśnie a przy moim szczęsciu to prezent jest prawdopodobny

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye cudowna to bedzie jak sie okaże ze dobrze przeczuwam :) wydaje mi sie ze dzisiaj jest jakos 11/12 dpo.

    Bluebell jak tam, pijana juz jestes? :)

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell i będziesz znowu musiała wszystko od nowa robić? :/ Bo pisałaś, że przed hsg musi być wszystko "na świeżo"...

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Tasza Autorytet
    Postów: 2015 1047

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    mnie poprostu wprowadziła w błąd dziewczyna z infolinii jak dzwonilam w sobote w szpitalu by dowiedziec się co i jak no ale trudno... uzasadnili ale mało istotne

    bardziej interesuje mnie to co radzisz Biance mogłabyś rozwinąć temat co konkretnie na co posiewy jakie przeciwciala jakie hormony bede mega wdzieczna jak wypiszesz wszystko bo tez bym sobie zrobiła
    ja miałam Bajka posiew z pochwy(biogeneza pochwy) i moczu na bakterie . Wyszła mi coli i dodatkowo dwie inne jeszcze bakterie, na które dostałam czopki z antybiotykiem z antybiogramu jaki robią do tych wyników badań. Potem miałam badania na poziom d3 (odpowiedzialna za poronienia), b12, homocysteinę plus przeciwciała tarczycowe (wszystkie), estradiol, kortyzol, progesteron,prolaktyna. Robi się to w poszczególnych dniach cyklu. Toxo. Badania na krzepliwość krwi (INR). To jest na początek. Wyniosło mnie to ok. 600zł prywatnie w diagnostyce. Jeśli wykluczą nieprawidłowości w tych podstawowych wynikach to wtedy robi się dalsze badania. W tych dalszych u mnie wyszło ze organizm produkuje przeciwciała przeciwko zapłodnionej kom (nie czyta materiału genetycznego męża, ciążę traktuje jak wroga - i zwalcza jako stan chorobowy) - stąd u mnie steryd. Zaniżają mi odpowiedź immunologiczna na płód. Ponadto mam problemy z krzepliwością (bardzo częsty powód poronień, lubi powstawać po pierwszej ciąży) - zrobili Ci może to badanie Bajka w trakcie pobytu w szpitalu? - wtedy ma największy sens. Ja miałam robione go podczas poronienia z oddziału.

    według OM
    cd9bvfxmx4d8chbr.png
    cd9bvfxmn74huw9m.png
    Aniołek (początek 6t.c.), 3 c.biochemiczne
    cykle 28 - dniowe; 14 cs
  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 17:12

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
  • Tasza Autorytet
    Postów: 2015 1047

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze z nfz dawają skierowania za free po 3 poronieniu niewyjaśnionym. Także przygotuj się na ciężki koszt. Mi badania wiele wniosły.

    według OM
    cd9bvfxmx4d8chbr.png
    cd9bvfxmn74huw9m.png
    Aniołek (początek 6t.c.), 3 c.biochemiczne
    cykle 28 - dniowe; 14 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również był ekspres, bo 9 dpo jak juz pisałam ;) także ten :P

    Ink@, Natka2, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ink@ wrote:
    Ja sikalam 12 dpo :-D i tk bylo na dwa dni przed @ ..ale jak sie zagryzalo kisiel frytkami.. ;-)

    Inka ja też rzrem frytki właśnie ha :D Mąż mi zrobił z rybą. Zajadam je ze śmietaną i pomidorem

    Ink@ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok uciekać muszę. Młoda mnie wzywa na mycie zębów i kompiel. Buziak i miłego wieczoru. :*

    Ink@ lubi tę wiadomość

  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 17:12

    Ink@, sheerah24 lubią tę wiadomość

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla miłośniczek testów owu mama ginekolog właśnie napisała :
    "Mała dygresja na temat testów owulacyjnych z moczu do stosowania w domu (bo często o to pytacie) – zasadniczo nie widzę w nich problemu, jeżeli wychodzi Wam owulacja to super, możecie z nich korzystać. Jednak jeżeli wychodzi Wam, że nie ma owulacji proszę nie martwcie się – są one fałszywie ujemne u nawet 50% kobiet, które spanikowane biegną do ginekologa, a w monitorowaniu USG okazuje się, że one normalnie „owulują”."

    Zuza33, Natka2, Ink@, sheerah24, Bluebell1984, Lili91 lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka możesz mnie wpisać na 27.04 na testowanie (a raczej kolejną @) :)

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam wolne, w końcu pierwszy raz w tym roku i trochę odpoczęłam. Ale po tej tabletce do prolaktyny z obciążeniem czułam się i nadal się czuję dziwnie, jak wróciłam po 12 tak zasnęłam i obudziłam się po 16 nieprzytomna strasznie... do tego miałam jakieś porąbane sny.
    Jutro jadę rano z babcią na zakupy, także sobota zapowiada się fajnie :D

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Kurde Bluebell, jestem wkurzona, ten dzień to jakaś porażka, końcówika przeszła normalnie samą siebie.. i ja wam coś powiem, mam już wyniki, ale możecie mnie olśnić, skoro chciałam żeby mi zrobili hormony TSH, ft3, ft4, prolaktyna z obc. i bez, lh, fsh, to dlaczego mam tylko tyle na wynikach? oni to jakoś aktualizują czy co?

    I jesteście w stanie mi powiedzieć, czy jest ok? :(

    zjj8k7.jpg

    Wszystko ok :) TSH: 2 - super, idealne :D reszta też normie :)
    Tak jak Bajka już napisała, pewnie resztę wrzucą później. Sama pisałaś, że wyniki mają być wieczorem ;)

    sheerah24 lubi tę wiadomość

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    na rachunku mam podane wszystkie, które chciałam. Czekam na testosteron, na pewno on jest spieprzony, a wiecie jaki wpływ ma testosteron na starania?

    Edit: właśnie czytam na necie i jestem przerażona...

    No i po co??? :D na necie nawet pryszcz w nieodpowiednim miejscu to rak, nie czytaj takich rzeczy zawczasu.
    Mówię Ci, oberwiesz kiedyś ode mnie za to panikowanie ;)

    uwo93e3kugumthmw.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY JEST RESZTA BADAŃ... MIAŁAM RACJĘ. TESTOSTERON JEST POWYŻEJ NORMY :(((

    klz9df9hm3p6vj95.png
‹‹ 2244 2245 2246 2247 2248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ