X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle, to witam dziewczyny!

    Jak się pewnie domyślacie również marzę by zostać mamą (po raz trzeci) I nie jest łatwo. Dopiero teraz się dowiadują co to znaczy mieć problem z zajściem w ciąże, wcześniej niczego nie sprawdzałam, nie badałam, nie celowałam jakoś specjalnie.. Chciałam i było. Teraz staramy się 11 cykl i nic. I dzisiaj już tak konkretnie temperatura poleciała w dół, że wiem już, że kolejny przed nami. Dzisiaj czeka mnie pierwsza w związku z nieudanymi próbami wizyta u lekarza. Pełni nadziei, z badaniami w ręku, jedziemy wspólnie z partnerem na wizytę. Oby owocną. Ponieważ dowiedziałam się jakie to bywa frustrujące, ile cierpliwości trzeba mieć, życzę Wam wszystkim spełnienia marzeń o dzieciach, tylu ile tylko zechcecie mieć. Jestem całym serduchem z każdą z Was.

    KLM89, MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulka1082 witamy :) i dziękujemy za miłe słowa :)

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cześć! Póki co jestem w pracy, nie najlepiej się czuję.. od dwóch dni żrę, bo nie powiem że jem kielbache z ogniska, smażoną na patelni też i chyba wychodzi mi bokiem bo niedobrze mi.. Chętki smakowe jak przed @ więc nie będę testować ;)

    Temperatura mnie dzisiaj zadziwiła, ej na serio! Korci mnie trochę by wyciągnąć test z szuflady ale zobaczymy jeszcze co będzie jutro, może to tylko chwilowe..

    Witamy Kasiulka! Również powodzenia i dużo siły :)

    Klm :) jak dobrze Cię widzieć :) pisz jak tam ;)

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ;) u mnie po staremu :) Dzisiaj pierwszy dzień po L4 do pracy , na 13:00 a było tak pięknie :) tak poza tym to w porządku i w małżeństwie i z jajnikami :) już zdążyłam zapomnieć o zabiegu i szpitalu aczkolwiek wspominam tamtejszy pobyt bardzo dobrze , był to mój pierwszy raz w szpitalu nie licząc swoich narodzin :p
    Już szwy nie ciągną ale na pewno te w środku jeszcze się nie rozpuściły , czuję je trochę :P @ jeżeli przyjdzie to około 16.06 więc jeszcze trochę no i zobaczymy co to będzie ;)

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane <3
    nie było mnie na forum, ale na of jestem dalej. u mnie słabo, niby w tym cyklu miałam się nie nastawiać, ale dzisiejszy spadek temp zabolał bardzo, śluz bardziej barwi się brązowo-czerwono więc @ za dzień max dwa dni. :(

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sam mi się przez pomyłkę post wysłał...

    Kasiulka serdecznie witamy :-D Pisz z nami będzie Ci raźniej :-) Dziewczyny tu są mega fajne, sama się przekonałam że można na nich polegać ♡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 10:23

    KLM89 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia miło Cię widzieć :-D
    Czerwiec dopiero się zaczął, jeszcze zdążysz zrobić sobie "truskawkowe dziecko" :-D

    KLM dobrze że już jesteś w forme!

    KLM89 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Sam mi się przez pomyłkę post wysłał...

    Kasiulka serdecznie witamy :-D Pisz z nami będzie Ci raźniej :-) Dziewczyny tu są mega fajne, sama się przekonałam że można na nich polegać ♡

    Dzięki :) Już to odczuwam. Wciągające to forum strasznie :) Jeszcze lepiej byłoby czytać same dobre wieści no ale cóż.. najważniejsze, że można tu otrzymać ogromne wsparcie nawet w tych gorszych momentach..

    KLM89, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia twój wykres zawsze taki ładniutki :-D Czekam na zieloną kropeczkę :-D
    Ja mam jakiś jadłowstręt... Zwłaszcza do słodkiego. To chyba po lekach, bo ja ogólnie lubię słodkości a wczoraj na Komuni nie dałam rady dojeść kawałka tortu...

    Czarna81
    22 cs.
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    hej kochane <3
    nie było mnie na forum, ale na of jestem dalej. u mnie słabo, niby w tym cyklu miałam się nie nastawiać, ale dzisiejszy spadek temp zabolał bardzo, śluz bardziej barwi się brązowo-czerwono więc @ za dzień max dwa dni. :(

    Przykro mi :( Wiem co czujesz, bo ja mam takie plamienia co cykl.. i to często już na 6-7 dni przed kolejną miesiączką :( Czasami znikają na jeden dzień i pojawiają się znowu. Raz są mniejsze, raz większe. Ale są zawsze. Czasami na zewnątrz nie widzę nic za to przy podcieraniu na papierze zostaje tyle krwi jakby tam w środku już się okres zaczął :( Mnie to strasznie niepokoi, bo nawet jakby coś się zaczęło pozytywnego dziać to jak ma się prawidłowo rozwinąć w takich warunkach :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 10:37

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulka1082 wrote:
    Przykro mi :( Wiem co czujesz, bo ja mam takie plamienia co cykl.. i to często już na 6-7 dni przed kolejną miesiączką :( Czasami znikają na jeden dzień i pojawiają się znowu. Raz są mniejsze, raz większe. Ale są zawsze. Czasami na zewnątrz nie widzę nic za to przy podcieraniu na papierze zostaje tyle krwi jakby tam w środku już się okres zaczął :( Mnie to strasznie niepokoi, bo nawet jakby coś się zaczęło pozytywnego dziać to jak ma się prawidłowo rozwinąć w takich warunkach :(

    kochana a robiłaś jakieś badania? progesteron i prolaktynę?
    u mnie badania książkowe a jednak plamienia są i gin mi dupka przepisał ale dopiero od kolejnego cyklu bo ten co się kończy zaczął się krwawieniem poronnym i nie wiadomo ile będzie trwał i kiedy dokładnie była owu bo ja nie robiłam monitoringu, ale wiem że była bo miałam pęcherzyk dominujący i ciałko żółte bo robiłam usg dwa razy w tym cyklu.
    u mnie może to dziwnie zabrzmi ale plamienia są przy robieniu kupki w wc przy parciu a potem cały dzień czysto więc to też dziwna anomalia. i tak jak piszesz raz więcej śluzu raz prawie jak woda lekko zabarwiona.

    jak Cię to niepokoi to pogadaj z lekarzem, niech się tym zajmie.
    ja też się martwię że przez tą moją niedogmę dzidzia nigdy się nie zagnieździ poprawnie :(

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, co do moich wykresów to denerwują mnie ;) niby wszystko pięknie, ładnie, a na koniec bach.. W dół.. Dlatego jeszcze poczekam te kilka dni ;)

    Głowa mi dzisiaj pęka.. Dlatego odkładam Tel, bo nie ogarnę. Później się odezwę ;)

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    No cześć! Póki co jestem w pracy, nie najlepiej się czuję.. od dwóch dni żrę, bo nie powiem że jem kielbache z ogniska, smażoną na patelni też i chyba wychodzi mi bokiem bo niedobrze mi.. Chętki smakowe jak przed @ więc nie będę testować ;)

    Temperatura mnie dzisiaj zadziwiła, ej na serio! Korci mnie trochę by wyciągnąć test z szuflady ale zobaczymy jeszcze co będzie jutro, może to tylko chwilowe..

    Witamy Kasiulka! Również powodzenia i dużo siły :)

    Klm :) jak dobrze Cię widzieć :) pisz jak tam ;)

    Test musi być :D! nie ma co, ja chcę zobaczyć dwie kreseczki, innej możliwości nie widzę :)

    Czrna 81, KLM89 lubią tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia ja też czekam na dwie kreseczki :D

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    kochana a robiłaś jakieś badania? progesteron i prolaktynę?
    u mnie badania książkowe a jednak plamienia są i gin mi dupka przepisał ale dopiero od kolejnego cyklu bo ten co się kończy zaczął się krwawieniem poronnym i nie wiadomo ile będzie trwał i kiedy dokładnie była owu bo ja nie robiłam monitoringu, ale wiem że była bo miałam pęcherzyk dominujący i ciałko żółte bo robiłam usg dwa razy w tym cyklu.
    u mnie może to dziwnie zabrzmi ale plamienia są przy robieniu kupki w wc przy parciu a potem cały dzień czysto więc to też dziwna anomalia. i tak jak piszesz raz więcej śluzu raz prawie jak woda lekko zabarwiona.

    jak Cię to niepokoi to pogadaj z lekarzem, niech się tym zajmie.
    ja też się martwię że przez tą moją niedogmę dzidzia nigdy się nie zagnieździ poprawnie :(


    Robiłam badania, większość niby w normie... ale dzisiaj byłam u lekarza i niedomogę lutealną stwierdził od razu, potem dopatrzył jakiegoś najprawdopodobniej polipa na usg, no i niestety starania musimy przerwać. Powiedział, że z takim krótkim cyklem, tsh na poziomie 3,28, i z polipem w ciążę nie zajdę. Zlecił na nowo badania w klinice której ufa, bo co do naszego wcześniejszego laboratorium ma spore wątpliwości. Przepisał tabletki antykoncepcyjne, lek na tarczyce, skierował do najlepszego podobno endokrynologa i kolejną wizytę mamy dopiero 2 października. Wierzę, że będzie dobrze bo od dzisiaj jesteśmy pod opieką najlepszego z najlepszych lekarzy. Tylko szkoda, że trzeba tyle czekać...

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia ja tez chce zobaczyc dwie kreseczki ☺
    Bylam na monitoringu lewy jajnik pecherzyk 22mm, prawy 20mm. Endometrium podobno ok, pan doktor nie byl zbyt wylewny... Jajca urosly ciesze sie, teraz tylko ich trzeba zaplodnic.

    MajciaC lubi tę wiadomość

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia brawo! Ale jaja! :-D
    I to zupełnie dosłownie :-D Czyli owulacja lada chwila... bierz męża w obroty i do roboty! :-D

    Ja dopiero się ogarnęłam po poprawinach. Uufff jak ja się cieszę że to już za mną ;-)
    Dzisiaj już czwarty dzień brałam clo, ale pracy jajników za bardzo nie czuję... Hmmm a może to dopiero bliżej owulacji bardziej odczuwalne.

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia głowa nie odpadła? Widziałam pod wykresem że często Cię boli... Może musimy wysłać Cię do lekarza by sprawdzić co się dzieje?
    I ja oczywiście chcę zobaczyć u Ciebie dwie kreseczki :-D

    Ja osobiście boję się testów robionych przed terminem @. Zdaża się że wyjdzie pozytyw a @ przychodzi o czasie... Ja bym jednak wolała w takim razie nie wiedzieć o takiej ciąży biochemicznej, dlatego jeśli już testuję to po terminie.

    Czarna81
    22 cs.
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 05:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej Kobietki! Ja tak szybko przed pracą. Zrobiłam test, negatyw. Pewnie właśnie dlatego nie lubię ich robić przed spodziewaną @ tak jak i Ty Czarna.

    Miłego dnia! Głowa już ok ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia, no ładnie, ładnie! :D
    Ja jak miałam takie pęcherzyki to wieczorem serduszka, a następnego dnia już pięknie pękły :D więc trzymam mocno,mocno kciuki! <3

    Majcia, brzydkie te negatywy.. ale, mi 9dpo wyszedł negatyw, a 10dpo pozytyw i beta dodatnia :) więc nie wszystko stracone, może @ nie przyjdzie!

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ