X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o malucha 2021
Odpowiedz

Starania o malucha 2021

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 nie wiem jak zacząć.. jestem tu nowa, zakładam tą grupę dla wsparcia.. w staraniach o maluszka.. my staramy się już ponad rok, jestem po 1 poronieniu, aktualnie wykonuje badania I prawdopodobnie nie występuje u mnie owulacja wiec za niedługo będę miała stymulacje owulacji, czy któraś z Was też ma symulację? Może podzieli się że mną jak to wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2021, 22:24

    Paulina95 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Cześć dziewczyny 😊 nie wiem jak zacząć.. jestem tu nowa, zakładam tą grupę dla wsparcia.. w staraniach o maluszka.. my staramy się już ponad rok, jestem po 1 poronieniu, aktualnie wykonuje badania I prawdopodobnie nie występuje u mnie owulacja wiec za niedługo będę miała stymulacje owulacji, czy któraś z Was też ma symulację? Może podzieli się że mną jak to wygląda?
    Ja jestem stymulowana dopiero dwa cykle . Brałam clostilbegyt i ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka :) + musi być monitoring podczas cyklu z lekkami :)

  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 21 lutego 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)
    Jestem tutaj nowa ale trochę z waszych historii udało mi się przeczytać. Mam pytanie bo już sama nie wiem co robić...
    Staramy się z mężem o pierwsze dzieciątko już ok 6 cykli.
    Pani ginekolog do której chodziłam powiedziała że wszystko super wyniki super i tylko się starać. (Tsh miałam trochę za wysokie ale biorę euthyrox i mam wynik 1.80) ale nadal ciazy nie ma. Więc miesiąc temu wybrałam się do innego ginekologa. Ktory zbadał mnie i przepisał mi właśnie miovelia i miovelia nac. Biorę ją tym cyklu. Doktor zlecił mi też badanie amh i PRL.
    Wyniki
    Amh 4.56
    PRL 25.0
    Kiedy zadzwoniłam do niego z wynikami powiedział że trzeba się leczyć bo z takim wynikiem napewno nie zajde w ciaze normalnie.
    A znów kiedy zadzwoniłam do mojej byłej Pani doktor powiedziała że to wynik idealny.
    Już nic z tego nie rozumiem. Proszę powiedzcie jak było w waszym przypadku. 🤔😭

    Martyna90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiii wrote:
    Witam dziewczyny :)
    Jestem tutaj nowa ale trochę z waszych historii udało mi się przeczytać. Mam pytanie bo już sama nie wiem co robić...
    Staramy się z mężem o pierwsze dzieciątko już ok 6 cykli.
    Pani ginekolog do której chodziłam powiedziała że wszystko super wyniki super i tylko się starać. (Tsh miałam trochę za wysokie ale biorę euthyrox i mam wynik 1.80) ale nadal ciazy nie ma. Więc miesiąc temu wybrałam się do innego ginekologa. Ktory zbadał mnie i przepisał mi właśnie miovelia i miovelia nac. Biorę ją tym cyklu. Doktor zlecił mi też badanie amh i PRL.
    Wyniki
    Amh 4.56
    PRL 25.0
    Kiedy zadzwoniłam do niego z wynikami powiedział że trzeba się leczyć bo z takim wynikiem napewno nie zajde w ciaze normalnie.
    A znów kiedy zadzwoniłam do mojej byłej Pani doktor powiedziała że to wynik idealny.
    Już nic z tego nie rozumiem. Proszę powiedzcie jak było w waszym przypadku. 🤔😭
    A prolaktyna jakie normy?
    Amh ładne :)

  • Kejtix Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 21 lutego 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, wpadłam na ta aplikacje przypadkiem ponieważ szukałam czegoś do zapisywania swoich obserwacji :) Przy okazji zahaczyłam o forum i widzę, ze macie nowy wątek założony wiec się przyłączam do starających się w 2021 roku :)

    Vivian lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiii wrote:
    Witam dziewczyny :)
    Jestem tutaj nowa ale trochę z waszych historii udało mi się przeczytać. Mam pytanie bo już sama nie wiem co robić...
    Staramy się z mężem o pierwsze dzieciątko już ok 6 cykli.
    Pani ginekolog do której chodziłam powiedziała że wszystko super wyniki super i tylko się starać. (Tsh miałam trochę za wysokie ale biorę euthyrox i mam wynik 1.80) ale nadal ciazy nie ma. Więc miesiąc temu wybrałam się do innego ginekologa. Ktory zbadał mnie i przepisał mi właśnie miovelia i miovelia nac. Biorę ją tym cyklu. Doktor zlecił mi też badanie amh i PRL.
    Wyniki
    Amh 4.56
    PRL 25.0
    Kiedy zadzwoniłam do niego z wynikami powiedział że trzeba się leczyć bo z takim wynikiem napewno nie zajde w ciaze normalnie.
    A znów kiedy zadzwoniłam do mojej byłej Pani doktor powiedziała że to wynik idealny.
    Już nic z tego nie rozumiem. Proszę powiedzcie jak było w waszym przypadku. 🤔😭

    U mnie prolaktyna wyniosła 38 przy normie 26 i lekarz kazał zbijać tabletkami naprolac, natomiast okazuje sie ze mam niski estradiol I lh w okolicach owulacji :(

    Plus u mnie było tak po poronieniu moja lekarka nie chciała nawet zrobić mi badań hormonalnych ani innych, jakby przyjęła to za normalność.. i zmieniłam lekarza który od razu zaczął od badań no i wyszło że jest źle z hormonami I prolaktyną właśnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2021, 18:43

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 21 lutego 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Też jestem tu od niedawna.
    My się staramy już od ponad 2 lat - wyniki książkowe a nieststy nam.sie nie udaje.
    Miałam stymulacje owulacji 3 razy- więcej nie chciałam, nieststy nie przyniosły upragnionej ciąży, ale dzieki stymulacji tak naprawdę szansę były zwiększone o 100%, bo zawsze śmiałam dwa pęcherzyki zamiast jednego 🙂
    Czy któraś z was po clo lub aromku miała więcej pęcherzyków? Z rozmów z Pani ginekolog wywnioskowalam ze ich Full powinno być a ja miałam "tylko" dwa...
    Ja nieststy trafiłam na słabą Pani ginekolog- w klinice niepłodności ale niestety każda wizyta mega mnie stresowala bo Pani dr wogole że mnie nie rozmawiała podczas wizyt, jeśli chciałam uzyskać jakaś informację to musiałam dopatywac...
    Po 3 cyklu stymulacji zrobił mi się polip w endometrium i teraz czekam na histeroskopie-ciężko stwierdzić czy polip to świeża sprawa po wzmożonej aby jajników, czy po prostu Pani dr nzuaawzyla wcześniej a mnie faszerowala tabletkami-w zasadzie po niej to bym się tego mogła spodziewać...
    Obecnie już zmieniłam lekarza i jak narazie to Obrot o 180stopni-jestem zadowolona z wizyt i histeroskopie już nowy lekarz będzie mi robił 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    U mnie drugi cykl stymulacji Clostilbegyt. Wcześniej najprawdopodobniej miałam cykle bezowulacyjne i nieregularne @(bardzo niski progesteron, reszta hormonów w normie). W poprzednim cyklu monitoring. Pęcherzyki są ale na moment obserwacji były zbyt małe. Teraz też miałam mieć nonitoring ale na chwilę obecną, 32 dc @brak. Testy niestety negatywne.
    W pierwszej ciąży stwierdzono i mnie niedoczynność tarczycy i jestem na euthyroxie 100 i 125.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Hej dziewczyny
    U mnie drugi cykl stymulacji Clostilbegyt. Wcześniej najprawdopodobniej miałam cykle bezowulacyjne i nieregularne @(bardzo niski progesteron, reszta hormonów w normie). W poprzednim cyklu monitoring. Pęcherzyki są ale na moment obserwacji były zbyt małe. Teraz też miałam mieć nonitoring ale na chwilę obecną, 32 dc @brak. Testy niestety negatywne.
    W pierwszej ciąży stwierdzono i mnie niedoczynność tarczycy i jestem na euthyroxie 100 i 125.

    A może coś się przesunęło ? I jest jeszcze szansa 😊 A bierzesz coś na ten niski progesteron ?


    Urszula dobrze że zmieniłaś lekarza, to też da jakiś komfort psychiczny, przynajmniej u mnie tak bylo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    A może coś się przesunęło ? I jest jeszcze szansa 😊 A bierzesz coś na ten niski progesteron ?


    Na niski progesteron nic nie dostałam. Gin chyba stwierdził, że nie było owu, był niski progesteron, a po Clo jest owu, więc może poziom wrócił do normy.

  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 22 lutego 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    A prolaktyna jakie normy?
    Amh ładne :)
    Prolaktyna norma 4,8-23,3
    Nie rozumiem o co wgl chodzi z tym Amh jedni mówią że jak jest w okolicy 4 to super, inny że jak jest powyżej 3 to źle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2021, 11:13

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 23 lutego 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiii wrote:
    Prolaktyna norma 4,8-23,3
    Nie rozumiem o co wgl chodzi z tym Amh jedni mówią że jak jest w okolicy 4 to super, inny że jak jest powyżej 3 to źle.
    Ja to też już się zagubilam z tym AMH -juz sama nie wiem jaki wynik jest dobry 🤔

  • Sparky Autorytet
    Postów: 1553 1921

    Wysłany: 23 lutego 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też jestem od niedawna na forum, to tej pory głównie czytałam, bo jakoś tak mi głupio wcinać się w długie wątki 😃 A tutaj widzę dopiero początki, to się odważyłam. Tak na serio staramy się mniej więcej od października 2020 r. Wcześniej były próby w lecie 2019, ale poszłam do nowej pracy i zrobiliśmy sobie przerwę w staraniach. W kolejnym cyklu planuje zbadać hormony, dość dawno tego nie robiłam, a chcę wiedzieć, czy wszystko aby na pewno jest w porządku. Mąż też chce się zbadać. Z obecnym cyklem niestety nie wiążę dużych nadziei, prawdopodobnie przesunęła mi się owulacja i nie trafiliśmy 🙄

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - wizyta 🩺🍀

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 23 lutego 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszula wrote:
    Ja to też już się zagubilam z tym AMH -juz sama nie wiem jaki wynik jest dobry 🤔
    Naprawdę się gubię. Bo jedni mówią że to dobrze inni że źle... Masakra

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w tym cyklu znów się nie udało... :( Eeeh może następny będzie w końcu szczęśliwy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 09:35

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 25 lutego 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    U mnie w tym cyklu znów się nie udało... :( Eeeh może następny będzie w końcu szczęśliwy

    U mnie to samo-franca miesiaczka dzisiaj przyszła 🙄
    Oby następny był lepszy.
    Ja czekam na histeroskopie 04.03 - troszkę się stresuje ale może czegoś nowego się dowiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie w środę zrobiłam betę. Po stymulacji nie przyszła @. Wynik 36,02. W czwartek pojawiły się plamienia. Zrobiłam progesteron. Pojechałam na izbę przyjęć. Przeprowadzili wywiad. Bardzo wczesna ciąża. Za niski progesteron. Dostałam od nich dwie tabletki Duphastonu, jedna na wieczor, druga na rano i mam się zgłosić do swojego gina. Powtórzyć betę po 48 h. Wynik 61, progesteron 3,67. Do gina się wczoraj nie dostałam, na szczęście w aptece mi wystawili receptę farmaceutyczna na dupka. Do poniedziałku wystarczy. Zobaczymy co powie lekarz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Ja wlasnie w środę zrobiłam betę. Po stymulacji nie przyszła @. Wynik 36,02. W czwartek pojawiły się plamienia. Zrobiłam progesteron. Pojechałam na izbę przyjęć. Przeprowadzili wywiad. Bardzo wczesna ciąża. Za niski progesteron. Dostałam od nich dwie tabletki Duphastonu, jedna na wieczor, druga na rano i mam się zgłosić do swojego gina. Powtórzyć betę po 48 h. Wynik 61, progesteron 3,67. Do gina się wczoraj nie dostałam, na szczęście w aptece mi wystawili receptę farmaceutyczna na dupka. Do poniedziałku wystarczy. Zobaczymy co powie lekarz.

    Ojejku, dobrze że pojechałaś na izbę, faktycznie bardzo niski progesteron, mam nadzieje po duphastonie progesteron sie zwiększy. Trzymam mocno kciuki żeby się wszystko udało ! ❤ daj znać potem po wizycie co i jak

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak i jak tam sytuacja u Ciebie? 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieciekawie. Dzisiaj beta na tym samym poziomie co w piątek. Na usg Gin znalazł Pęcherzyk w macicy, ale bardzo mały. Ze względu na niski poziom bety i progesteronu, no i na krwawienie nie daje szansy na dalszy rozwój. Więc zostało mi czekać na @.miesiac odpoczynku i mogę znowu brać tabletki na stymulacje

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ