X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o malucha 2021
Odpowiedz

Starania o malucha 2021

Oceń ten wątek:
  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 29 marca 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was ja również dołączam do wątku. Obecnie 3 lata starań za nami po poronieniu 🙄 jesteśmy w klinice bocian w Szczecinie. Na następnej wizycie będę miała robione hsg więc obecnie wykonuje szereg badań 🤪 lekarz z usg wywnioskowal że owu powinna być w weekend ale jej nie było 🤷‍♀️ poziom LH w 4 dc 5,34 a w 18 dc 5,64 😔

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 29 marca 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga94 wrote:
    Witam wszystkich, jestem nowa na forum.
    Staramy się już ponad rok. W związku z cyklami bezowulacyjnymi moja gin kazała brać Ovarin. Suplementuje też Prenatal Uno. Mierze temperaturę i robię testy owu. Aplikacja przypisała w tym cyklu owu w 21 dc. Zrobiłem progesteron w 23 dc i wyszedł 3,0 (wcześniejsze wyniki ok. 20 dnia cyklu wychodziły 0,3 lub 0,5 - cykle bezowulacyjne)... Dzisiaj 13 dpo i temperatura spadła także czekam aż pojawi się @... i pełna nadziei czekam na kolejny cykl z ovarinem..
    Fajnie będzie się wspólnie wspierać.. mąż już ma mnie trochę dość, każe sobie trochę odpuścić..
    Pozdrawiam wszystkich :)
    Witaj ja również brałam ovarin i unormowal moje dziwne i długi cykle 🤪 chociaż w ciąże nie zaszłam to dużo mu zawdzięczam niestety po przerwie w braniu już na mnie nie działa i cykle znów pokręcone 😔
    Nieraz odpuszczenie pomaga w zajście w ciąże ale może być tak jak w moim przypadku że to nie pomoże.

    Aga94 lubi tę wiadomość

  • Mamiko Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 29 marca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam nadzieje, że stymulację pomogą - u mnie przy pierwszej ciąży zaskoczyło po ponad roku :) luz, wolna głowa na pewno pomogą. Chociaż u nas udało się po monitoringu cyklu - wieczorem działaliśmy i poprawiliśmy rano 😄
    Obecnie czekam na konsultacje po badaniach nowy cykl i w kwietniu zaczynamy starania o rodzenstwo.

    Trzymam za nas wszystkie kciuki.
    Myślę, czy jutro wspomnieć lekarce o stymulacji jaka miałam przy pierwszych staraniach 🤔

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 29 marca 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamiko wrote:
    Cześć dziewczyny! Mam nadzieje, że stymulację pomogą - u mnie przy pierwszej ciąży zaskoczyło po ponad roku :) luz, wolna głowa na pewno pomogą. Chociaż u nas udało się po monitoringu cyklu - wieczorem działaliśmy i poprawiliśmy rano 😄
    Obecnie czekam na konsultacje po badaniach nowy cykl i w kwietniu zaczynamy starania o rodzenstwo.

    Trzymam za nas wszystkie kciuki.
    Myślę, czy jutro wspomnieć lekarce o stymulacji jaka miałam przy pierwszych staraniach 🤔
    Warto wspomnieć a lekarka podjemie sama decyzję co dalej oczywiscie bazując na wynikach. A czym byłaś stymulowana?

  • Mamiko Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka823 wrote:
    Warto wspomnieć a lekarka podjemie sama decyzję co dalej oczywiscie bazując na wynikach. A czym byłaś stymulowana?

    Duphaston/Luteina + Clo, do tego brałam kwas foliowy, witaminę D3 i olej z wiesiołka ( witaminy na własną rękę po konsultacji) 😊
    Ponad rok starań i po 1 CLO u dobrego lekarza + monitoring się udało

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 30 marca 2021, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamiko wrote:
    Duphaston/Luteina + Clo, do tego brałam kwas foliowy, witaminę D3 i olej z wiesiołka ( witaminy na własną rękę po konsultacji) 😊
    Ponad rok starań i po 1 CLO u dobrego lekarza + monitoring się udało
    Właśnie ważny jest monitoring przy stymulacji, pęcherzyk sam pękł u cb?
    Ja po drożności będę stymulowana letrozolem.

  • Mamiko Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 30 marca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka823 wrote:
    Właśnie ważny jest monitoring przy stymulacji, pęcherzyk sam pękł u cb?
    Ja po drożności będę stymulowana letrozolem.

    Tak, wyjątkowo ładnie pękł sam wtedy 😃
    A to kiedy miałaś robioną drożność? I kiedy zaczynacie stymulację?

  • Brunetka823 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamiko wrote:
    Tak, wyjątkowo ładnie pękł sam wtedy 😃
    A to kiedy miałaś robioną drożność? I kiedy zaczynacie stymulację?
    Czekam na @ i będę umawiać wizytę w klinice. A po drożności zaczynamy stymulacje. Narazie wykonałam wszystkie badania potrzebne. Czekam jeszcze na wynik cytologi. Martwi mnie mój wynik insuliny 🤔

  • amiluska Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Przyjmiecie do grona? :)
    Zaczynam pierwszy cykl starań o drugie dziecko- poprzednia ciaza zakończona poronieniem w 15 tyg 3 lata temu. Od tego czasu baliśmy się podejmować próby. Byłam na badaniach kontrolnych i TSH mam 3,160. W opisie jest napisane, ze w granicach normy laboratoryjnej natomiast wyczytałam, że taki wynik uniemożliwia zajście w ciążę.
    Wizytę mam dopiero 09.04 i nie mam pojęcia czy się zapisywać do endokrynologa czy czekać na to co mi powie gin

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/14ff5ee62d40f.jpg.html

    Chyba znowu powtórka z zeszłego miesiąca😔
    31 dc. Może zdążę dzisiaj jeszcze pojechać na betę, ale coś zaczyna mnie pobolewać brzuch jak na @

    Przez to, że zamknęli żłobki chodziłam cały tydzień do pracy na noc, żeby nie iść na opiekę, a w dzień z dzieckiem.
    Noalnie jestem tak wykończona, że masakra


    Amiluska ja taki wynik miałam na początku ciąży i dostałam skierowanie do endokrynologa, po w ciąży powinien być na poziomie 1

  • Mamiko Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    https://zapodaj.net/14ff5ee62d40f.jpg.html

    Chyba znowu powtórka z zeszłego miesiąca😔
    31 dc. Może zdążę dzisiaj jeszcze pojechać na betę, ale coś zaczyna mnie pobolewać brzuch jak na @

    Przez to, że zamknęli żłobki chodziłam cały tydzień do pracy na noc, żeby nie iść na opiekę, a w dzień z dzieckiem.
    Noalnie jestem tak wykończona, że masakra


    Amiluska ja taki wynik miałam na początku ciąży i dostałam skierowanie do endokrynologa, po w ciąży powinien być na poziomie 1


    Kreska bardzo ładna!
    Leć na betę i daj znać jak wynik 😊 nie przemęczaj się. Ja od 3 do 5 tygodnia miałam bóle jakby miała małpa zaraz przyjść, podobno to akurat częste u kobiet.
    Gratulacje i trzymam kciuki 🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2021, 11:06

    Vivian lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    https://zapodaj.net/14ff5ee62d40f.jpg.html

    Chyba znowu powtórka z zeszłego miesiąca😔
    31 dc. Może zdążę dzisiaj jeszcze pojechać na betę, ale coś zaczyna mnie pobolewać brzuch jak na @

    Przez to, że zamknęli żłobki chodziłam cały tydzień do pracy na noc, żeby nie iść na opiekę, a w dzień z dzieckiem.
    Noalnie jestem tak wykończona, że masakra



    Piękne krechy! 💚 trzymam kciuki I dużo zdrówka, teraz się oszczędzaj i myśl pozytywnie 😊 może ten ból brzucha to normalny objaw

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    My staramy się ok roku i nic..
    byliśmy wczoraj na pierwszej wizycie w novum u dr Zygler. Dr bardzo wyluzowana i z dobrym podejściem.
    U nas dość kiepskie nasienie , poprosiła mojego o zrobienie badania krzywej cukrowej i insulinowej, w rodzinie ojciec ma cukrzycę i mój partner tez miał lekko podwyższony cukier. Stwierdziła, że to może mieć wpływ na plemniki.
    Ja mam monitorować 3-4miesiace owulację, sprawdzić czy pękają pęcherzyki.
    Mówiła, że raczej nie ma się do czego bardzo przyczepić. Zaleciła wstrzymać się przed owulacją ok 5dni a potem codziennie..
    Tak serio to myślałam, że od razu skieruje nas na inseminacje czy in vitro. Jestem zaskoczona..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro kończę brać Clo, jak narazie żadnych objawów ani pobolewania jajników, zupełnie nic. W środę po świętach mam monitoring zobaczymy co tam wyjdzie 🙏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 106
    Prog 33,33

    No w porównaniu do ostatniego cyklu 36 i 3,6 to jest różnica. We wtorek powtarzam badania

    Vivian lubi tę wiadomość

  • Berenika90 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam do grupy :)
    Przycupnę i będę obserwować. Powodzenia wszystkim!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 01:30

    Vivian lubi tę wiadomość

  • Alis96 Autorytet
    Postów: 600 499

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Cześć :)
    Przycupnę tutaj z chęcią. Jeszcze 1.5 miesiąca i zaczynamy starania (musimy odczekać po zabiegu łyżeczkowania 3 miesiące) ale już dołączę zobaczę co się dzieje w tym czasie :)

    Oo czyli od maja? My też od maja będziemy zaczynać starania😊😊 i też mam 25 lat😁 fajnie jakby nam sie udało 😍

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3e3klrwag1dv.png[/link]
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny się posypało, coś czuję że starania nam się o miesiąc przesuną. Zrobiłam sobie homocysteinę i kwas foliowy. O ile kwasem się nie martwię (>20) to homocysteina wynosi 13.54 (wg laboratorium norma 13.56) i wiem, że jest zbyt wysoka... W piątek jestem zapisana do mojego ginekologa żeby jak najszybciej zadziałać.

    Dla przypomnienia, poprzednia ciąża z wadą wrodzoną. W styczniu 2021 zabieg łyżeczkowania, od lutego biorę 5mg kwasu foliowego i jak widać jednak chyba trzeba przejść na aktywną formę.

    A od najbliższej miesiączki mieliśmy się zacząć starać 😔

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alis96 wrote:
    Oo czyli od maja? My też od maja będziemy zaczynać starania😊😊 i też mam 25 lat😁 fajnie jakby nam sie udało 😍
    Możemy teoretycznie od połowy kwietnia (owulacja wypada tuż po majówce mniej więcej) ale jak napisałam wyżej, okaże się co lekarz powie na zbyt wysoką homocysteinę i czy szybko uda się ją zbić. Widziałam na innych grupach że dziewczyny w miesiąc potrafią zbić o połowę.
    Będziemy próbować razem 😊

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, obserwuje od pewnego czasu :) staramy się o 2 dziecko niestety od porodu całkiem nieregularne cykle. Zaczęłam pierwszy cykl stymulacji Lamettą. Aktualnie 3 dzień przyjmowania, zrobiłam test owulacyjny dla pewności jaki jest teraz i wyszedł ku mojemu zaskoczeniu pozytywny a to 7dc. Testy domowe laboratorium. Myślicie, że to wcześniejsza owulacja? Czy nie nastawiać się ? Zawsze była około 18 dnia naturalnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 11:24

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ