X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o malucha 2021
Odpowiedz

Starania o malucha 2021

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Cześć, obserwuje od pewnego czasu :) staramy się o 2 dziecko niestety od porodu całkiem nieregularne cykle. Zaczęłam pierwszy cykl stymulacji Lamettą. Aktualnie 3 dzień przyjmowania, zrobiłam test owulacyjny dla pewności jaki jest teraz i wyszedł ku mojemu zaskoczeniu pozytywny a to 7dc. Testy domowe laboratorium. Myślicie, że to wcześniejsza owulacja? Czy nie nastawiać się ? Zawsze była około 18 dnia naturalnie :)

    Ja mam to samo.. Mam pierwszy cykl z Clo, dziś 8 dc a test owulacyjny prawie pozytywny, jeśli występowała u mnie owulacja w poprzednich cyklach, choć u mnie to rzadko bywało to była w okolicach 15-17 dc. Też się zastanawiam teraz czy owulacja tak szybko ? A monitoring dopiero w środę 🙉

  • Alis96 Autorytet
    Postów: 600 499

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Możemy teoretycznie od połowy kwietnia (owulacja wypada tuż po majówce mniej więcej) ale jak napisałam wyżej, okaże się co lekarz powie na zbyt wysoką homocysteinę i czy szybko uda się ją zbić. Widziałam na innych grupach że dziewczyny w miesiąc potrafią zbić o połowę.
    Będziemy próbować razem 😊
    U mnie owu jeśli nic sie nie przesunie wypadnie 11 maja😊 ide na monitoring cyklu okolo 5-6 maja 😊😊 suplementuje się od 4 msc fertilcare i mąż też a kwas foliowy od października no i wit D 😊 we wrześniu mialam cykl bezowulacyjny , a po fertilcare w październiku już była owu 😊

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3e3klrwag1dv.png[/link]
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis zrobiłam test i negatyw niestety 🥲do okresu 4 dni ale głupia baba nie wytrzymała. Tez tak macie ?

    To juz ponad 30 cs. 🤔

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Ja mam to samo.. Mam pierwszy cykl z Clo, dziś 8 dc a test owulacyjny prawie pozytywny, jeśli występowała u mnie owulacja w poprzednich cyklach, choć u mnie to rzadko bywało to była w okolicach 15-17 dc. Też się zastanawiam teraz czy owulacja tak szybko ? A monitoring dopiero w środę 🙉

    Ciekawe 🤷🏼‍♀️ ja monitoring mam w czwartek. Nie wiem czy ufać tym testom. Nie czuje się ani trochę owulacyjnie a Ty? 😃 przy poprzedniej ciąży ładnie pokazały ten dzień ale zgrywało się z objawami. Niby czasem coś pobolewa i ponowiłam test o godzinie 18 wcześniejszy o 11 i nadal wyszedł pozytywny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 19:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Ciekawe 🤷🏼‍♀️ ja monitoring mam w czwartek. Nie wiem czy ufać tym testom. Nie czuje się ani trochę owulacyjnie a Ty? 😃 przy poprzedniej ciąży ładnie pokazały ten dzień ale zgrywało się z objawami. Niby czasem coś pobolewa i ponowiłam test o godzinie 18 wcześniejszy o 11 i nadal wyszedł pozytywny :)

    Właśnie ja też się tak nie czuje, nie mam żadnych objawów, nawet śluzu 🤷‍♀️ pewnie gdybym nie miala tych testów to bym nawet nie wiedziała🙈 nie wiem co mam o tym myśleć, teraz będę siedzieć i rozmyślać a czas do środy będzie mi się dłużył🤦‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam znów myślałam że test będzie ciemniejszy a się okazuje że wyszła blada kreska 🤷‍♀️ nie wiem co o tym myśleć

    Laura25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nie lepiej wieczorem robić te testy owu?

  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również powtórzyłam o 18 i blada kreska. Wczoraj o podobnej godzinie pozytyw. Dzisiaj bolał mnie brzuch ale nie wierze w owulacje w 8dc nigdy tak wcześnie nie miałam.. biorę lamette od 5dc 2x1 ale żeby już zadziałało ? Nawet nie skończyłam brać bo jutro ostatnia dawka a monitoring dopiero w czwartek (12dc) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2021, 19:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 02:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Ja również powtórzyłam o 18 i blada kreska. Wczoraj o podobnej godzinie pozytyw. Dzisiaj bolał mnie brzuch ale nie wierze w owulacje w 8dc nigdy tak wcześnie nie miałam.. biorę lamette od 5dc 2x1 ale żeby już zadziałało ? Nawet nie skończyłam brać bo jutro ostatnia dawka a monitoring dopiero w czwartek (12dc) :)

    Dowiemy się dopiero na monitoringu, nie ma innej opcji 🤷‍♀️ ja w środę na monitoringu też będę miała 12 dc, daj znać Co Ci lekarz powie :)

  • redka Autorytet
    Postów: 486 540

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Dziewczyny a nie lepiej wieczorem robić te testy owu?
    Z tego co wiem to od 10 do 22 najlepiej

    Równo 2 lata starań.
    12.03 Laparoskopia - niedrożne jajowody
    01.04 ⏸️ beta 272, prog 45💚 ➡️ 06.04 beta 2135 prog 43.9💛 ➡️ 12.04 beta 16254 🧡 ➡️ 16.04 3mm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️➡️ 07.05 2cm 3mm 💜 ➡️ 28.05 5cm 7mm ➡️22.07 350g chłopca 👣 04.09 1000g 15.10 2000g🐰 19.11 3000g 10.12.2021 👨‍👩‍👦 3240g 8:40
    gg64qtkfpvxcwhqx.png
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    A ja dzis zrobiłam test i negatyw niestety 🥲do okresu 4 dni ale głupia baba nie wytrzymała. Tez tak macie ?

    To juz ponad 30 cs. 🤔

    Taa ja mam tak samo-cierpliwosc by się wieksza przydała... chodze o mowie ze tym razem nie robie testu, a wytrzymać nie mogę zawsze i 2 lub 3dni przed okresem zawsze robie...

    PannaAnna35 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Ja również powtórzyłam o 18 i blada kreska. Wczoraj o podobnej godzinie pozytyw. Dzisiaj bolał mnie brzuch ale nie wierze w owulacje w 8dc nigdy tak wcześnie nie miałam.. biorę lamette od 5dc 2x1 ale żeby już zadziałało ? Nawet nie skończyłam brać bo jutro ostatnia dawka a monitoring dopiero w czwartek (12dc) :)

    Ja już po monitoringu, 2 ładne pęcheżyki 💚 i dostałam dziś zastrzyk Ovitrelle, także teraz czas działać 😁

    Dziewczyny jak tam u Was? bo tu jakoś cicho

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Ja już po monitoringu, 2 ładne pęcheżyki 💚 i dostałam dziś zastrzyk Ovitrelle, także teraz czas działać 😁

    Dziewczyny jak tam u Was? bo tu jakoś cicho

    No to teraz rzeczywiście trzeba działać.

    Wczoraj powtórzyłam betę 586 i prog 38. W środę wizyta u gina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2021, 21:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    No to teraz rzeczywiście trzeba działać.

    Wczoraj powtórzyłam betę 586 i prog 38. W środę wizyta u gina.

    Beta rośnie 💚 trzymam mocno kciuki ! Daj znać potem po wizycie co i jak

  • Alis96 Autorytet
    Postów: 600 499

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co tam u was 😊 u mnie słabo ten cykl bedzie stracony stresss mega w pracy i w domu .. Jeszcze bliska rodzina ma covid. Wybiorę sie chyba na przeciwciala. Zastanawiam sie nad szczepieniem

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3e3klrwag1dv.png[/link]
  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odwołany monitoring w czwartek:( przeniesiony na wtorek. Nic się nie działo aż do dzisiaj. Zauważyłam delikatne plamienie ale tylko w południe:) niestety nie wiem co się dzieje bo monitoringu nie miałam wiec albo Ew owulacja albo być może plamienie implantacyjne? 5dpo to chyba za wcześnie prawda ? Na początku obstawiałam, że owulacja była 9dc ale może jednak dopiero teraz coś się szykuje 😊

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5589 6982

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za jakieś 1.5 tygodnia zaczynamy w końcu starania po łyżeczkowaniu ☺️
    Podpowiedzcie mi z Waszego doświadczenia czy warto robić testy owulacyjne? Znam swój organizm i nie chcę planować ❤️ z mężem tylko zastanawiam się czy warto robić żeby mniej więcej znać te dni gdzie warto więcej się poprzytulać

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Cześć, obserwuje od pewnego czasu :) staramy się o 2 dziecko niestety od porodu całkiem nieregularne cykle. Zaczęłam pierwszy cykl stymulacji Lamettą. Aktualnie 3 dzień przyjmowania, zrobiłam test owulacyjny dla pewności jaki jest teraz i wyszedł ku mojemu zaskoczeniu pozytywny a to 7dc. Testy domowe laboratorium. Myślicie, że to wcześniejsza owulacja? Czy nie nastawiać się ? Zawsze była około 18 dnia naturalnie :)

    Laura ja miałam podobnie w tym cyklu. Stymuluje się Lametta i od 6 do 9 DC miałam praktycznie pozytyw. Już myślałam że coś się porąbało, oczywiście były bzyki 😁 ale monit pokazał inaczej. Zastrzyk wzięłam w 12dc a owu była 24dc i wtedy to był już owulak z prawdziwego zdarzenia 😃

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • MalaPI Koleżanka
    Postów: 38 35

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mogę do Was dołączyć? Staramy się w tym roku o drugiego maluszka. Można powiedzieć, że jest to drugi cykl starań, za 5 dni @ :). Jestem po jedyn poronienu w 8 tygodniu. Druga ciąża szczęśliwie donoszona:). Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.

    Blondyna.B, Vivian lubią tę wiadomość

  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, dolaczam do grupy :) staramy sie mniej wiecej od listopada o pierwszego dzidziusia, poki co bez skutku :( niby to nie tak dlugo ale ja juz zaczynam sie zalamywac. Mieszkam we Włoszech i tu jest masakra, bo co chwile sa lockdowny i nic nie mozna robic wiec jedyna moja rozrywka jest oczekiwanie na owulacje a pozniej nadzieja, ze miesiaczka nie przyjdzie. .. mam nadzieje, ze w wakacje bedzie spokojniej to chociaz bede miala inne zajecie i moze jak odpuszcze to nam sie w koncu uda :) zycze Wam wszystkim powodzenia! :)

    Blondyna.B, MalaPI, Vivian lubią tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ