X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kochane powiedzcie mi czy któraś z was próbowała zwiększyć sluz plodny? Co stosowałyście, czy dało radę i jak finansowo wyglądała sprawa?
    U mnie mam wrażenie, że po poronieniu ten śluz już nie jest rozciągliwy a wodnisty, choć on też jest płodny. W cyklach, w których udało się zajść miałam bardzo dużo płodnego śluzu, rozciągliwego więc zaczynam myślec o tym 😀

    Ja stosowałam wiesiołka, ale nie zauważyłam poprawy. Na innym wątku został mi polecony Inofem oraz żel Fertilsafe Plus. Za infoem zapłaciłam około 50zl a za żel jakoś 70zl.
    Dopiero zaczynam z tymi specyfikami więc nie wiem jak u mnie zadziałają. Ale żel jest też polecany przez lekarzy.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Żeby móc tworzyć wykresy i zapisywać temp. To muszę wykupić abonament ,tak ? Ja to jestem zielona w takich technologiach 😅😅
    Nie :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kochane powiedzcie mi czy któraś z was próbowała zwiększyć sluz plodny? Co stosowałyście, czy dało radę i jak finansowo wyglądała sprawa?
    U mnie mam wrażenie, że po poronieniu ten śluz już nie jest rozciągliwy a wodnisty, choć on też jest płodny. W cyklach, w których udało się zajść miałam bardzo dużo płodnego śluzu, rozciągliwego więc zaczynam myślec o tym 😀
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus

  • Natalia0007 Ekspertka
    Postów: 200 104

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Nic się nie działo wlasnie😥 , tutaj jedno usg robi twój lekarz prowadzący(polozna) I dodatkowo przy 8,12 I 20 tygodniu lekarz w szpitalu dlatego miałam tydzień temu I dzisiaj. Dostaliśmy zielone światło od położnej, że wszystko jest idealnie I możemy powiedzieć rodzinie I w pracy a dzisiaj taka straszna historia😢
    Bardzo mi przykro 😢😟trzymaj się

    12.05 II hcg 40
    15.05 hcg 239
    18.05 hcg 1260
    20.05 hcg 5449
    Duphaston
    Luteina
    Acard
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus
    I u mnie to samo... Sluz jest ale wodnisty... "Białko kurze" Miałam 1 raz(! ) odkąd się staramy - w maju podczas 1opakoeania infemu... Ale później stosowałam i juz takiego nie miałam... Jem olej i siemie lniane, do tego że od ubiegłego cyklu.... Jest mokro ale wodniscie...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus

    Dastiny- długo stosujecie żel ? My dopiero chcemy zacząć w nowym cyklu, czytałam,że w wielu przypadkach kobietom udało się zajsc podczas jego stosowania. Dlatego pokrywam ogromne nadzieje w nim 🍀
    Poza tym chciałabym iść do gina na monitoring podczas owulacji aby lekarz ocenił,czy mam śluz płodny. Czasami jest tak,że jest on po prostu bardzo głęboko i może nam się wydawać,że go nie mam. Ale właśnie wolałabym to sobie sprawdzić 🙂

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    I u mnie to samo... Sluz jest ale wodnisty... "Białko kurze" Miałam 1 raz(! ) odkąd się staramy - w maju podczas 1opakoeania infemu... Ale później stosowałam i juz takiego nie miałam... Jem olej i siemie lniane, do tego że od ubiegłego cyklu.... Jest mokro ale wodniscie...

    A może dziś konsultowałas z lekarzem temat śluzu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 20:53

    klz9df9hix7ly771.png
  • Natalia0007 Ekspertka
    Postów: 200 104

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Ja mam ostanio wrażenie, że wszystkie moje znajome rodzą w terminie kiedy ja miałam rodzić... Aż ostanio miałam doła, bo wszystkie dodawały, że zostało im po 100 dni do porodu. I teraz też wszędzie wysyp ciąż. Chwilę miałam nadzieję, że u mnie też się udało, ale moje szczęście trwało chwilę. Oby nowy cykl był dla mnie łaskawy 🙏🏻
    Chyba większość z nas tak ma u mnie tez wysyp ciąż od kiedy się staramy wszystkie przyjaciółki znajome nawet te za którymi nie przepadam albo koleżanki z pracy w ciąży a ja stoję w miejscu i cieszę się i nie cieszę bo trochę mi przykro.

    12.05 II hcg 40
    15.05 hcg 239
    18.05 hcg 1260
    20.05 hcg 5449
    Duphaston
    Luteina
    Acard
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dastiny- długo stosujecie żel ? My dopiero chcemy zacząć w nowym cyklu, czytałam,że w wielu przypadkach kobietom udało się zajsc podczas jego stosowania. Dlatego pokrywam ogromne nadzieje w nim 🍀
    Poza tym chciałabym iść do gina na monitoring podczas owulacji aby lekarz ocenił,czy mam śluz płodny. Czasami jest tak,że jest on po prostu bardzo głęboko i może nam się wydawać,że go nie mam. Ale właśnie wolałabym to sobie sprawdzić 🙂
    Już 2 cykl, nie każdemu podejdzie ten żel na początku piecze jak żel na cellulit :d więcej się u smialismy za 1 razem niż podziałaliśmy 😂 ale ogólnie później super

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, widzę, że nie jestem sama z tym problemem. 😅
    Naprawdę zawsze miałam piękny śluz w okresie około owulacji. A teraz wodnisty. Wiadomo, że dobrze bo jest płodny ale jednak jakość śluzu i ilość ma znaczenie w jakimś stopniu.
    O wiesiołku kiedyś czytałam właśnie, tylko nie wiedziałam jakie ma opinie.
    O żelu też już kiedyś pisałyśmy na innym wątku i dziewczyny polecały.
    Myślę czy zobaczy jeszcze jeden cykl, pić faktycznie dużo wody jak pisała Dastiny i sprawdzić jak będzie wyglądać ten śluz czy może działać od razu 🤔 nie chce też od razu się nakręcać, bo wole nowy cykl wziąć na luzie, ale po głowie krąży mi milion pomysłów, żeby się udało 😅 a teraz najgorsze oczekiwanie na okres 🤷🏼‍♀️

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Dzięki dziewczyny, widzę, że nie jestem sama z tym problemem. 😅
    Naprawdę zawsze miałam piękny śluz w okresie około owulacji. A teraz wodnisty. Wiadomo, że dobrze bo jest płodny ale jednak jakość śluzu i ilość ma znaczenie w jakimś stopniu.
    O wiesiołku kiedyś czytałam właśnie, tylko nie wiedziałam jakie ma opinie.
    O żelu też już kiedyś pisałyśmy na innym wątku i dziewczyny polecały.
    Myślę czy zobaczy jeszcze jeden cykl, pić faktycznie dużo wody jak pisała Dastiny i sprawdzić jak będzie wyglądać ten śluz czy może działać od razu 🤔 nie chce też od razu się nakręcać, bo wole nowy cykl wziąć na luzie, ale po głowie krąży mi milion pomysłów, żeby się udało 😅 a teraz najgorsze oczekiwanie na okres 🤷🏼‍♀️

    A sprawdzałaś na monitoringu? Bo to że ty nie widzisz śluzu to nie znaczy że go nie ma :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Niestety w Ovu tak, Lilly Period daje wykresy za free ale tak jak, któraś z dziewczyn napisała, że nie interpretuje tak objawów. Też na początku się zastanawiałam czy wykupić premium czy nie ale w końcu wzięłam na rok, 150zł to dużo i niedużo, w aplikacji Flo kosztuje prawie 200zł

    Ja nie mam premium a wykresy normalnie mam,udostępniam wam. Nie mam wszystkich opcji, ale sam wykres jest. :) a wolę ten w of niż w flo. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Już 2 cykl, nie każdemu podejdzie ten żel na początku piecze jak żel na cellulit :d więcej się u smialismy za 1 razem niż podziałaliśmy 😂 ale ogólnie później super

    O niee, piecze?😱😱to co oni do niego dodali?😀no to będziemy testować,może u nas nie będzie piekło😅

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja nie mam premium a wykresy normalnie mam,udostępniam wam. Nie mam wszystkich opcji, ale sam wykres jest. :) a wolę ten w of niż w flo. :)

    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    A masz aplikacje na telefonie? Ja korzystam tylko na telefonie więc może dlatego. Oprogramowanie IOS - to też może być ważne. 🤷🏻‍♂️

    A ja tak myślę,jak ogarnąć te moje zmiany z mierzeniem tempki. Chyba będę mierzyć o dwóch porach- 4.30 i 9.30. Pracuję na dwie zmainy tydzień na tydzień. Co myślicie? :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A masz aplikacje na telefonie? Ja korzystam tylko na telefonie więc może dlatego. Oprogramowanie IOS - to też może być ważne. 🤷🏻‍♂️

    A ja tak myślę,jak ogarnąć te moje zmiany z mierzeniem tempki. Chyba będę mierzyć o dwóch porach- 4.30 i 9.30. Pracuję na dwie zmainy tydzień na tydzień. Co myślicie? :)

    Myślę że możesz spróbować. W pytaniach i odpowiedziach jest gdzieś napisane jak mierzyć temperaturę jesli się pracuje na nocnej zmianie. Ważne żeby była mniej więcej o tej samej porze i minimum po 3 godzinach snu. No i wiadomo pierwsze co zrobisz po przebudzeniu. Zaznacz godzinę pomiaru zobaczymy czy coś będzie dało się z tego wyczytać 😉

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    Ja wykupiłam na rok. Ale korzystam też z flo i ovuview.

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A może dziś konsultowałas z lekarzem temat śluzu ?
    Sama mnie gin zaczepiła na ten temat czy czuje sucho czy wilgoć... I jej mówię jak sprawy się mają i stwierdziła ze to jest ok....

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 01:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Myślę że możesz spróbować. W pytaniach i odpowiedziach jest gdzieś napisane jak mierzyć temperaturę jesli się pracuje na nocnej zmianie. Ważne żeby była mniej więcej o tej samej porze i minimum po 3 godzinach snu. No i wiadomo pierwsze co zrobisz po przebudzeniu. Zaznacz godzinę pomiaru zobaczymy czy coś będzie dało się z tego wyczytać 😉

    Przeczytałam to,ale nie wiele mi mowi. Przez koronawirusa zmienili nam zmiany. No jakos musze sobie poradzic. Bede zaznaczac w notatkach dodatkowo ktora zaczynam zmiane w poniedzialek. Moze bedzie latwiej cos z niego odczytac :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😉 dziś zapowiada się piękna pogoda!

    U mnie 28 dzień cyklu i zero zwiastunów 🐒 jestem zła bo strasznie czekam na okres i chciałabym rozpocząć nowe działania w nowym cyklu a tu jak na złość okres chyba będzie później ☹️

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 368 369 370 371 372 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ