Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kochane powiedzcie mi czy któraś z was próbowała zwiększyć sluz plodny? Co stosowałyście, czy dało radę i jak finansowo wyglądała sprawa?
    U mnie mam wrażenie, że po poronieniu ten śluz już nie jest rozciągliwy a wodnisty, choć on też jest płodny. W cyklach, w których udało się zajść miałam bardzo dużo płodnego śluzu, rozciągliwego więc zaczynam myślec o tym 😀

    Ja stosowałam wiesiołka, ale nie zauważyłam poprawy. Na innym wątku został mi polecony Inofem oraz żel Fertilsafe Plus. Za infoem zapłaciłam około 50zl a za żel jakoś 70zl.
    Dopiero zaczynam z tymi specyfikami więc nie wiem jak u mnie zadziałają. Ale żel jest też polecany przez lekarzy.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Żeby móc tworzyć wykresy i zapisywać temp. To muszę wykupić abonament ,tak ? Ja to jestem zielona w takich technologiach 😅😅
    Nie :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kochane powiedzcie mi czy któraś z was próbowała zwiększyć sluz plodny? Co stosowałyście, czy dało radę i jak finansowo wyglądała sprawa?
    U mnie mam wrażenie, że po poronieniu ten śluz już nie jest rozciągliwy a wodnisty, choć on też jest płodny. W cyklach, w których udało się zajść miałam bardzo dużo płodnego śluzu, rozciągliwego więc zaczynam myślec o tym 😀
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • Natalia0007 Ekspertka
    Postów: 200 104

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Nic się nie działo wlasnie😥 , tutaj jedno usg robi twój lekarz prowadzący(polozna) I dodatkowo przy 8,12 I 20 tygodniu lekarz w szpitalu dlatego miałam tydzień temu I dzisiaj. Dostaliśmy zielone światło od położnej, że wszystko jest idealnie I możemy powiedzieć rodzinie I w pracy a dzisiaj taka straszna historia😢
    Bardzo mi przykro 😢😟trzymaj się

    12.05 II hcg 40
    15.05 hcg 239
    18.05 hcg 1260
    20.05 hcg 5449
    Duphaston
    Luteina
    Acard
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus
    I u mnie to samo... Sluz jest ale wodnisty... "Białko kurze" Miałam 1 raz(! ) odkąd się staramy - w maju podczas 1opakoeania infemu... Ale później stosowałam i juz takiego nie miałam... Jem olej i siemie lniane, do tego że od ubiegłego cyklu.... Jest mokro ale wodniscie...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Też mam z tym problem :( mimo 3 litrów wody dziennie i wiesiołka... Stosujemy żel fertilsafe plus

    Dastiny- długo stosujecie żel ? My dopiero chcemy zacząć w nowym cyklu, czytałam,że w wielu przypadkach kobietom udało się zajsc podczas jego stosowania. Dlatego pokrywam ogromne nadzieje w nim 🍀
    Poza tym chciałabym iść do gina na monitoring podczas owulacji aby lekarz ocenił,czy mam śluz płodny. Czasami jest tak,że jest on po prostu bardzo głęboko i może nam się wydawać,że go nie mam. Ale właśnie wolałabym to sobie sprawdzić 🙂

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    I u mnie to samo... Sluz jest ale wodnisty... "Białko kurze" Miałam 1 raz(! ) odkąd się staramy - w maju podczas 1opakoeania infemu... Ale później stosowałam i juz takiego nie miałam... Jem olej i siemie lniane, do tego że od ubiegłego cyklu.... Jest mokro ale wodniscie...

    A może dziś konsultowałas z lekarzem temat śluzu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 20:53

    klz9df9hix7ly771.png
  • Natalia0007 Ekspertka
    Postów: 200 104

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Ja mam ostanio wrażenie, że wszystkie moje znajome rodzą w terminie kiedy ja miałam rodzić... Aż ostanio miałam doła, bo wszystkie dodawały, że zostało im po 100 dni do porodu. I teraz też wszędzie wysyp ciąż. Chwilę miałam nadzieję, że u mnie też się udało, ale moje szczęście trwało chwilę. Oby nowy cykl był dla mnie łaskawy 🙏🏻
    Chyba większość z nas tak ma u mnie tez wysyp ciąż od kiedy się staramy wszystkie przyjaciółki znajome nawet te za którymi nie przepadam albo koleżanki z pracy w ciąży a ja stoję w miejscu i cieszę się i nie cieszę bo trochę mi przykro.

    12.05 II hcg 40
    15.05 hcg 239
    18.05 hcg 1260
    20.05 hcg 5449
    Duphaston
    Luteina
    Acard
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dastiny- długo stosujecie żel ? My dopiero chcemy zacząć w nowym cyklu, czytałam,że w wielu przypadkach kobietom udało się zajsc podczas jego stosowania. Dlatego pokrywam ogromne nadzieje w nim 🍀
    Poza tym chciałabym iść do gina na monitoring podczas owulacji aby lekarz ocenił,czy mam śluz płodny. Czasami jest tak,że jest on po prostu bardzo głęboko i może nam się wydawać,że go nie mam. Ale właśnie wolałabym to sobie sprawdzić 🙂
    Już 2 cykl, nie każdemu podejdzie ten żel na początku piecze jak żel na cellulit :d więcej się u smialismy za 1 razem niż podziałaliśmy 😂 ale ogólnie później super

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, widzę, że nie jestem sama z tym problemem. 😅
    Naprawdę zawsze miałam piękny śluz w okresie około owulacji. A teraz wodnisty. Wiadomo, że dobrze bo jest płodny ale jednak jakość śluzu i ilość ma znaczenie w jakimś stopniu.
    O wiesiołku kiedyś czytałam właśnie, tylko nie wiedziałam jakie ma opinie.
    O żelu też już kiedyś pisałyśmy na innym wątku i dziewczyny polecały.
    Myślę czy zobaczy jeszcze jeden cykl, pić faktycznie dużo wody jak pisała Dastiny i sprawdzić jak będzie wyglądać ten śluz czy może działać od razu 🤔 nie chce też od razu się nakręcać, bo wole nowy cykl wziąć na luzie, ale po głowie krąży mi milion pomysłów, żeby się udało 😅 a teraz najgorsze oczekiwanie na okres 🤷🏼‍♀️

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Dzięki dziewczyny, widzę, że nie jestem sama z tym problemem. 😅
    Naprawdę zawsze miałam piękny śluz w okresie około owulacji. A teraz wodnisty. Wiadomo, że dobrze bo jest płodny ale jednak jakość śluzu i ilość ma znaczenie w jakimś stopniu.
    O wiesiołku kiedyś czytałam właśnie, tylko nie wiedziałam jakie ma opinie.
    O żelu też już kiedyś pisałyśmy na innym wątku i dziewczyny polecały.
    Myślę czy zobaczy jeszcze jeden cykl, pić faktycznie dużo wody jak pisała Dastiny i sprawdzić jak będzie wyglądać ten śluz czy może działać od razu 🤔 nie chce też od razu się nakręcać, bo wole nowy cykl wziąć na luzie, ale po głowie krąży mi milion pomysłów, żeby się udało 😅 a teraz najgorsze oczekiwanie na okres 🤷🏼‍♀️

    A sprawdzałaś na monitoringu? Bo to że ty nie widzisz śluzu to nie znaczy że go nie ma :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Niestety w Ovu tak, Lilly Period daje wykresy za free ale tak jak, któraś z dziewczyn napisała, że nie interpretuje tak objawów. Też na początku się zastanawiałam czy wykupić premium czy nie ale w końcu wzięłam na rok, 150zł to dużo i niedużo, w aplikacji Flo kosztuje prawie 200zł

    Ja nie mam premium a wykresy normalnie mam,udostępniam wam. Nie mam wszystkich opcji, ale sam wykres jest. :) a wolę ten w of niż w flo. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Już 2 cykl, nie każdemu podejdzie ten żel na początku piecze jak żel na cellulit :d więcej się u smialismy za 1 razem niż podziałaliśmy 😂 ale ogólnie później super

    O niee, piecze?😱😱to co oni do niego dodali?😀no to będziemy testować,może u nas nie będzie piekło😅

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja nie mam premium a wykresy normalnie mam,udostępniam wam. Nie mam wszystkich opcji, ale sam wykres jest. :) a wolę ten w of niż w flo. :)

    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    A masz aplikacje na telefonie? Ja korzystam tylko na telefonie więc może dlatego. Oprogramowanie IOS - to też może być ważne. 🤷🏻‍♂️

    A ja tak myślę,jak ogarnąć te moje zmiany z mierzeniem tempki. Chyba będę mierzyć o dwóch porach- 4.30 i 9.30. Pracuję na dwie zmainy tydzień na tydzień. Co myślicie? :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A masz aplikacje na telefonie? Ja korzystam tylko na telefonie więc może dlatego. Oprogramowanie IOS - to też może być ważne. 🤷🏻‍♂️

    A ja tak myślę,jak ogarnąć te moje zmiany z mierzeniem tempki. Chyba będę mierzyć o dwóch porach- 4.30 i 9.30. Pracuję na dwie zmainy tydzień na tydzień. Co myślicie? :)

    Myślę że możesz spróbować. W pytaniach i odpowiedziach jest gdzieś napisane jak mierzyć temperaturę jesli się pracuje na nocnej zmianie. Ważne żeby była mniej więcej o tej samej porze i minimum po 3 godzinach snu. No i wiadomo pierwsze co zrobisz po przebudzeniu. Zaznacz godzinę pomiaru zobaczymy czy coś będzie dało się z tego wyczytać 😉

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Hmm to ja już nie wiem🤔u mnie żeby prowadzić wykres, to jest info, że muszę zapłacić abonament.

    Ja wykupiłam na rok. Ale korzystam też z flo i ovuview.

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A może dziś konsultowałas z lekarzem temat śluzu ?
    Sama mnie gin zaczepiła na ten temat czy czuje sucho czy wilgoć... I jej mówię jak sprawy się mają i stwierdziła ze to jest ok....

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 01:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Myślę że możesz spróbować. W pytaniach i odpowiedziach jest gdzieś napisane jak mierzyć temperaturę jesli się pracuje na nocnej zmianie. Ważne żeby była mniej więcej o tej samej porze i minimum po 3 godzinach snu. No i wiadomo pierwsze co zrobisz po przebudzeniu. Zaznacz godzinę pomiaru zobaczymy czy coś będzie dało się z tego wyczytać 😉

    Przeczytałam to,ale nie wiele mi mowi. Przez koronawirusa zmienili nam zmiany. No jakos musze sobie poradzic. Bede zaznaczac w notatkach dodatkowo ktora zaczynam zmiane w poniedzialek. Moze bedzie latwiej cos z niego odczytac :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😉 dziś zapowiada się piękna pogoda!

    U mnie 28 dzień cyklu i zero zwiastunów 🐒 jestem zła bo strasznie czekam na okres i chciałabym rozpocząć nowe działania w nowym cyklu a tu jak na złość okres chyba będzie później ☹️

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 368 369 370 371 372 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ