X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Świeżynka:-) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Oo, ostatnio robolam tartaletki :) o takie o:

    99170affb0b7.jpg

    Woow.. ale czad !!❤️

    AleOla26 lubi tę wiadomość

  • Ann91 Koleżanka
    Postów: 55 49

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Czytam Was od miesiąca. Przeglądnęłam cały wątek od pierwszej strony 💪 bardzo pomogło mi to co pisaliście bo w trakcie wizyty u gin nie byłam zielona :P
    Cos o sobie...
    Tak wiec staramy się dopiero 2 cykle jednak...
    10 lat tabletek antykoncepcyjnych, zespół policystycznuch jajników od 15 roku życia, miesiączki tak bolesne ze 7 dni na 5-7 tabletek przeciwbólowych a przy tym 45 kg wagi, tsh w normie.
    Cykle po 60-90 dni.
    Wiedząc to wszystko + robiąc wszystkie podstawowe badania gin powiedziala ze bez zastanowienia zaczynamy od Miovelia nac i Aromek (przepisała coś innego ale apteki nie miały ma stanie wzięłam zamiennik).
    Mogłabym przysiąść z Wami ;)?

    SolAngelica, Reikja lubią tę wiadomość

    Iga i Nina 20tc 👼🏻👼🏻 18.09.20 r.
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie nowe koleżanki ;)

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma... Ale smaka na robiłaś 🤤🤤🤤🤤

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    To forum jest dobre, bo mozna się dużo dowiedzieć. Ja np. tutaj znalazłam fajnego lekrza i dzięki niemu biorę teraz dostinex. A wcześniej lekarze mi mówili,że moja prolaktyna jest w normie a się okazuje,że nie była mimo tego,że mieściła się w granicach normy bo wynosiła 19.
    Ale też zauważyłam,że forum nie do końca mi służy bo przez nadmiar wiadomości zaczynam fiksować i teraz myślę o staraniach non stop a wcześniej tak nie miałam.

    Więc warto z niego korzystać ale z głową bo bardzo łatwo idzie oszaleć.
    Herbatka dobrze mówi :)

  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 760 775

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann91 wrote:
    Hej dziewczyny ! Czytam Was od miesiąca. Przeglądnęłam cały wątek od pierwszej strony 💪 bardzo pomogło mi to co pisaliście bo w trakcie wizyty u gin nie byłam zielona :P
    Cos o sobie...
    Tak wiec staramy się dopiero 2 cykle jednak...
    10 lat tabletek antykoncepcyjnych, zespół policystycznuch jajników od 15 roku życia, miesiączki tak bolesne ze 7 dni na 5-7 tabletek przeciwbólowych a przy tym 45 kg wagi, tsh w normie.
    Cykle po 60-90 dni.
    Wiedząc to wszystko + robiąc wszystkie podstawowe badania gin powiedziala ze bez zastanowienia zaczynamy od Miovelia nac i Aromek (przepisała coś innego ale apteki nie miały ma stanie wzięłam zamiennik).
    Mogłabym przysiąść z Wami ;)?
    Witam fajnygo znalazłaś lekarza ja mam podobnie pcos i cykle po 90 dni miałam ale lekarz przepisał mi tylko duphaston. Powodzenia w takim razie że stymulacją

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak w waszych miastach kwestia wizyt u lekarzy w obecnym czasie?
    Pewnie już o tym pisałyście tutaj ale nie dobrnęłam na razie :(

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Dziewczyny a jak w waszych miastach kwestia wizyt u lekarzy w obecnym czasie?
    Pewnie już o tym pisałyście tutaj ale nie dobrnęłam na razie :(

    Ja nie bylam ale przejezdzalan ostatnio to wyglada ns to ze przyjmuje 🤔

    AleOla26 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Enigma... Ale smaka na robiłaś 🤤🤤🤤🤤


    To zapraszam :p

    Ona34 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Dziewczyny a jak w waszych miastach kwestia wizyt u lekarzy w obecnym czasie?
    Pewnie już o tym pisałyście tutaj ale nie dobrnęłam na razie :(

    W luxmedzie w Warszawie, nie ma szans, 3 raz już odwołali mi i badania i wizytę u gina, poszłam więc prywatnie i tu nie ma problemu.

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam z gina w luxmedxie bo przyjmują tylko nagle wypadki i ciężarne i też chodzę prywatnie. Z tego co widzę ,to prywatnie normlanie przyjmują.
    A dzisiaj w luxmedxie nawet udało mi się zrobić krew.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Dziewczyny a jak w waszych miastach kwestia wizyt u lekarzy w obecnym czasie?
    Pewnie już o tym pisałyście tutaj ale nie dobrnęłam na razie :(
    W medicover w Krakowie miałam porady telefoniczne do ten pory. W środę mam mieć normalną wizytę i póki co nie odwołali. Pobieranie krwi bez przeszkód 😉

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3643 7531

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widzę, że luxmedy na Śląsku ruszyły z zapisami na maj. Ale do mojego gina nie ma terminów :/ tylko, że do niego zawsze jest kłopot z umówieniem się. Jak zaczęłam starania to umawiałam wizyty wprzód, na wypadek gdybym zaszła w ciążę. Jak przychodził okres to odwoływałam ;P zrobiłam tak 2-3 razy, a potem nadeszła korona. Do mojego gina trafiłam kiedyś przypadkiem, gdy byłam na badaniach kontrolnych. Jest niewiele starszy ode mnie, ale okazał się świetnym specjalistą. Potem jak zaczęłam się przygotowywać do ciąży, to sprawdziłam opinie o nim (same piąteczki) i dodatkowo okazało się, że przeniósł się do luxmedu bliżej mojego miejsca zamieszkania. Niestety z luxmedami jest ten kłopot, że dużo osób ma teraz pakiety i na wizyty u dobrych lekarzy się czeka. Mam plan B, tj. sprawdziłam, gdzie przyjmuje prywatnie i w razie czego będę tam uderzać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2020, 22:13

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie myślę że tylko wazne sprawy, bo bez pandemii tak było,że trudno było się dostać. Poczekam dla pewności do czerwca i będę walić drzwiami i oknami na podstawowe badania i kontrolę.
    Od miesiąca przyjmuje l carnitine, doczytałam że pomaga w ukrwieniu u kobiet a u mezczyzn na ruchliwosc plemnikow.
    Od tego czasu tez nie czuje bolu owulacyjnego... mam nadzieje że nie wynika jedno z drugiego.

    1. Czy któraś z was probowała z carnitina ?
    2. Jakie testy owulacyjne polecacie?
    🧏‍♀️

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Ja widzę, że luxmedy na Śląsku ruszyły z zapisami na maj. Ale do mojego gina nie ma terminów :/ tylko, że do niego zawsze jest kłopot z umówieniem się. Jak zaczęłam starania to umawiałam wizyty wprzód, na wypadek gdybym zaszła w ciążę. Jak przychodził okres to odwoływałam ;P zrobiłam tak 2-3 razy, a potem nadeszła korona. Do mojego gina trafiłam kiedyś przypadkiem, gdy byłam na badaniach kontrolnych. Jest niewiele starszy ode mnie, ale okazał się świetnym specjalistą. Potem jak zaczęłam się przygotowywać do ciąży, to sprawdziłam opinie o nim (same piąteczki) i dodatkowo okazało się, że przeniósł się do luxmedu bliżej mojego miejsca zamieszkania. Niestety z luxmedami jest ten kłopot, że dużo osób ma teraz pakiety i na wizyty u dobrych lekarzy się czeka. Mam plan B, tj. sprawdziłam, gdzie przyjmuje prywatnie i w razie czego będę tam uderzać.

    Można już się normalnie umowic ? U mnie nadal jest opcja teleporady a wizyta wchodzi w grę dopiero jak podczas rozmowy telefonicznej lekarz stwierdzi,że potrzebna jest pilna wizyta w placówce.
    Myślałam,że wsyztskie luxmedy działają tak samo, niezaleznie od miasta.

    klz9df9hix7ly771.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3643 7531

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Można już się normalnie umowic ? U mnie nadal jest opcja teleporady a wizyta wchodzi w grę dopiero jak podczas rozmowy telefonicznej lekarz stwierdzi,że potrzebna jest pilna wizyta w placówce.
    Myślałam,że wsyztskie luxmedy działają tak samo, niezaleznie od miasta.

    Też się zdziwiłam, bo do tej pory mi wyskakiwała też teleporada, a dziś już normalnie wizyty. Choć jest komunikat, że zachęcają do teleporad i jest taka opcja. Ofc najbliższy możliwy termin jest do lekarki, która ma tak niskie noty na znanymlekarzu, że nie poszłabym do niej nawet po receptę ;/

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    U mnie myślę że tylko wazne sprawy, bo bez pandemii tak było,że trudno było się dostać. Poczekam dla pewności do czerwca i będę walić drzwiami i oknami na podstawowe badania i kontrolę.
    Od miesiąca przyjmuje l carnitine, doczytałam że pomaga w ukrwieniu u kobiet a u mezczyzn na ruchliwosc plemnikow.
    Od tego czasu tez nie czuje bolu owulacyjnego... mam nadzieje że nie wynika jedno z drugiego.

    1. Czy któraś z was probowała z carnitina ?
    2. Jakie testy owulacyjne polecacie?
    🧏‍♀️
    Mój mąż brał L-karnitynę z olimpu 500 mg też na poprawę ruchliwości, ale jeszcze nie powtarzaliśmy po niej badań. Z jakiej firmy Wy bierzecie?

  • Ann91 Koleżanka
    Postów: 55 49

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przyjmują normalnie( Kraków) tzn. Bez osób towarzyszących i na umówiona godzinę. Dużo osób zrezygnowało wiec z terminem nie ma problemu. Zaskoczyła mnie nawet dostępność ze względu na stymulację termin musi być w konkretny dzień i lekarz kazał mnie dopisać po godzinach.

    Dostałam tez skierowanie na krzywa cukrowa do diagnostyki i lekarz powiedział ze ze skierowaniem musza mi znaleźć punkt w którym jest poczekalnia osobna w której można czekać między pobraniami tak długo i bezpiecznie i ze udziela informacji przez telefon. Nie próbowałam jeszcze ale wypytałam z ciekawości i lekarz powiedział ze diagnostyka się zobowiązała ze takim trybem będą realizować ich skierowania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2020, 22:30

    Iga i Nina 20tc 👼🏻👼🏻 18.09.20 r.
  • suzi1994 Autorytet
    Postów: 1179 934

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Dziewczyny, miałyscie kiedyś pozytywny test owu kilka dni z rzędu ? Od 12 do 17 dnia dwie kreski o takiej samej intensywności.... cykle 30 dniowe.

    Martwię się, że coś może być nie tak. Obecnie 3cs


    Miałam tak .. a cykl był bezowulacyjny potwierdzony u gina .. jak każdy mój od pół roku minimum eh.. w każdym razie te testy pokazują sobie jak chcą

    DZIĘKI CI BOŻE ZA TE CUDA ❤️❤️
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 760 775

    Wysłany: 4 maja 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzi a ja z twoją infekcją ?

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ