X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata96 wrote:
    Cześć dziewczyny. W czwartek ide do ginekologa (udało się umówić wizyte) tak się cieszę że w końcu dowiem się czy wszystko ze mną ok (juz mam takie głupie myśli że masakra ;p od tego ze może jestem bezpłodna albo ze moj jest... wariuje....

    Ile się już stracie i jakie już robiłaś badania skoro masz takie podejrzenia ?
    Maz niech zrobi badania nasienia. Mężczyzn można łatwiej i szybciej zdiagnozować niż kobietę.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 5 maja 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Ile się już stracie i jakie już robiłaś badania skoro masz takie podejrzenia ?
    Maz niech zrobi badania nasienia. Mężczyzn można łatwiej i szybciej zdiagnozować niż kobietę.

    No nie wygrałyśmy na loterii :/ okres co miesiąc, w ciąży my,rodzimy my i jeszcze u nich to tylko jedno badanie i kosztu 200zł a u nas milion badań i milion $$ potrzebne 😂

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 5 maja 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Dziewczyny a jak w waszych miastach kwestia wizyt u lekarzy w obecnym czasie?
    Pewnie już o tym pisałyście tutaj ale nie dobrnęłam na razie :(

    Mój gin przyjmuje normalnie, ale tylko ciężarne kobiety. Ja akurat jestem wyjątkiem, ale sam się zgodził na to, żebym nie traciła czasu i ruszyć na poważnie z diagnostyką.
    Z tego co wiem, prywatnie przyjmują w miarę normalnie. W przychodniach to bardzo mało. Ale. Wszystko zależy od miasta ✌🏻

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 5 maja 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej AleOla ❤️.
    Ostanio o tobie myślałam, nawet chciałam pisać, ale stwierdziłam, że może sobie nie życzysz bo zniknęłaś z forum (co oczywiście rozumiem, sama miałam przerwę jakiś czas).
    Cieszę się, że się nie poddajecie i nadal staracie się 💚
    Nasz wątek nie przetrwał, ale chociaż tutaj trochę popiszemy 😜

    AleOla26 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    No nie wygrałyśmy na loterii :/ okres co miesiąc, w ciąży my,rodzimy my i jeszcze u nich to tylko jedno badanie i kosztu 200zł a u nas milion badań i milion $$ potrzebne 😂
    To racja. U faceta wystarczyć praktycznie zrobić nasienie za 200 zł i już wszytsko wiadomo.
    U kobiet wygląda to już zdecydowanie gorzej :P

    klz9df9hix7ly771.png
  • Agata96 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już jednego synka i nie było żadnych komplikacji. Bardziej martwię się tym ze Narzeczony może mieć jakieś problemy po prostu :/ (on nie jest ojcem mojego syna) tak poproszę o wszystkie badania jakie będą możliwe (ide prywatnie)

  • Agata96 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krotko się staramy dopiero dwa miesiące ale z pierwszym synem to był jedna owulacja i juz bylam w ciąży (wiadomo wtedy nie brałam tabletek a teraz po 1.5 roku brania na pewno będzie dłużej)

  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Hej AleOla ❤️.
    Ostanio o tobie myślałam, nawet chciałam pisać, ale stwierdziłam, że może sobie nie życzysz bo zniknęłaś z forum (co oczywiście rozumiem, sama miałam przerwę jakiś czas).
    Cieszę się, że się nie poddajecie i nadal staracie się 💚
    Nasz wątek nie przetrwał, ale chociaż tutaj trochę popiszemy 😜

    Czeeeeesc !! ❤❤❤
    Szukałam Cię ! No co ty ! Pisz pisz !
    Pamiętasz Patututka i Domi ? Zaskoczyły 💚
    No ja nadal kombinuje i nic sie nie zmieniło, może jedynie nastawienie :)

    aliciaaa lubi tę wiadomość

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    To racja. U faceta wystarczyć praktycznie zrobić nasienie za 200 zł i już wszytsko wiadomo.
    U kobiet wygląda to już zdecydowanie gorzej :P

    Dodatkowo u mężczyzny po suplementacji po 3 miesiącach może się odwrócić wszystko o 180st.
    A kobieta dalej się męczy...
    Ja na wszelki wypadek mojego stymuluje suplami. Nie czekam do 12 miesiaca starań.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata pisałaś, że u Ciebie prolaktyna wynosiła 19 i że to niedobrze mimo, że mieściła się w normie? Możesz nakreślić skąd takie coś?

    Ja badałam prolaktyne w fazie lutealnej i wynosiła 21 ng/ml (norma to 2,8-29,3). Lekarka mówiła, że wszystko jest ok. Przeczytałam twój tekst i się zastanawiam o co chodzi...

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ważne jest aby na początku zbadać nasienie. Bo zazwyczaj to kobieta zaczyna od siebie, szuka, drąży, wydaje kupę kasy, stres a może się okazać, że to u partnera coś jest nie tak.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    ZielonaHerbata pisałaś, że u Ciebie prolaktyna wynosiła 19 i że to niedobrze mimo, że mieściła się w normie? Możesz nakreślić skąd takie coś?

    Ja badałam prolaktyne w fazie lutealnej i wynosiła 21 ng/ml (norma to 2,8-29,3). Lekarka mówiła, że wszystko jest ok. Przeczytałam twój tekst i się zastanawiam o co chodzi...

    Tak, ja miałam 19 i też mieściło się w normie ale jakieś normy muszą być. Trafiłam tutaj na wątek dziewczyn, ktore dla mnie są dosłownie ekspertami i przeszły daleka drogę. I to właśnie one mnie uświadomiły,że norma dla starczek to 15. Dużo z nich zaczęło zbijać prolaktynę lekami i już po miesiącu, dwóch zaszly w ciążę ☺️
    Trafiłam do bardzo polecanego gina. I powiedział mi,że on po 30 latach obserwacji, doświadczeń wie ,że właśnie problemem zajściem jest prolaktyna powyżej 15 i trzeba zacząć ja zbijać. Ja dostałam leki i zobaczymy, jestem dobrej myśli. Dużo lekarzy myśli szablonowo i patrzy na widełki a to nie jest klucz do sukcesu.

    O ile tylko prolaktyna sznawnkuje a nie inne rzeczy.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Olla95 Autorytet
    Postów: 393 526

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata96 wrote:
    Krotko się staramy dopiero dwa miesiące ale z pierwszym synem to był jedna owulacja i juz bylam w ciąży (wiadomo wtedy nie brałam tabletek a teraz po 1.5 roku brania na pewno będzie dłużej)

    Myślę że 2 miesiąca to jeszcze za wcześnie by się martwić że partner jest bezplodny. Większość lekarzy twierdzi że jeśli nie wystepuje ciaza w przeciągu roku to można mówić o jakiś zaburzeniach płodności, nie mówię od razu o bezpłodności. Zawsze jeśli macie jakieś podejrzenia jak tutaj dziewczyny pisały może zrobić badanie nasienia dużo zachodu nie będzie A napewno troszkę rozjaśni sytuacje. W sumie też to że nie zachodzi się za pierwszym razem to nie objawy problemów, czasem różne rzeczy nie sprzyjają zapłodnieniu, między innymi te o których pisała ZielonaHerbata. 😀

    Malinka lubi tę wiadomość

    💌 czekając na cud 💌
    💌11cs
    23.07 - Beta-hcg: 485.39 mIU/ml, Progesteron: 24.600 ng/ml
    8.08 - 6+2 💓
    18.09 - 12+1 krwawienie - hospitalizacja 😭
    28.09 - 13+4 prenatalne spóźnione (według badania 14+1)- rozwastwienie
    5.10 - 14+4 badanie kontrolne - prawdopodobnie dziewczynka 💗 (krwiak 6x2 cm)
    5.12 - 23+2 - 700 g ( brak krwiaka ❤)
    11.01 - 28+4 - 1800g kruszynki 🤣
    03.02 - 31+6 - 2500g
    22.02 - 34+ - 2900~3060 g
    09.03 - 36+6 - 3500 g
    16.03.21 -37+6 - narodziny córeczki o 10:45 ❤ 55 cm i 3470 gram szczęścia ❤

    iv09df9hck6kpq6k.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej też mi lekarze mówili,że wszytsko ok. Niestety w większości przypadków trzeba samemu drążyć ,szukać,edukować się.
    Ja teraz mam ginekologa któremu ufam i widzę że jest zaangażowany i chce pomóc. A nie tak jak wcześniej "wszytsko jest dobrze, proszę czekać na ciążę, jak się nie uda przez rok to wtedy zaczniemy badania". Ale ja nie mam 18 lat żeby tracić czas i czekać rok ,skoro już teraz mogę sobie zacząć diagnostykę i powoli badać pewne rzeczy a w miedzy czasie cały czas się starać.
    Ja nie lubię trafić czasu ☺️

    klz9df9hix7ly771.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata dobrze wiedzieć o tym, w takim razie moja prolaktyna też byłaby zawyżona i może to stanowi problem, bo reszta badań jest w porządku póki co. Może wybiorę się jeszcze raz na badanie prolaktyny, bo robiłam w grudniu ostatnio i zobaczymy ile wyniesie.

    Jak dobrze tu być na forum<3

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olla95 wrote:
    Myślę że 2 miesiąca to jeszcze za wcześnie by się martwić że partner jest bezplodny. Większość lekarzy twierdzi że jeśli nie wystepuje ciaza w przeciągu roku to można mówić o jakiś zaburzeniach płodności, nie mówię od razu o bezpłodności. Zawsze jeśli macie jakieś podejrzenia jak tutaj dziewczyny pisały może zrobić badanie nasienia dużo zachodu nie będzie A napewno troszkę rozjaśni sytuacje. W sumie też to że nie zachodzi się za pierwszym razem to nie objawy problemów, czasem różne rzeczy nie sprzyjają zapłodnieniu, między innymi te o których pisała ZielonaHerbata. 😀


    Dokładnie. Poza tym nie musisz mieć skierowania na nasienie. Idziesz prywatnie do kliniki,płacisz i już ☺️ tak samo jak ze swoimi badaniami, nie są Ci potrzebne skierowania od gina. Wszytsko możesz zrobić prywatnie we własnym zakresie. Najlepiej zacząć od tych najważniejszych hormonów.

    klz9df9hix7ly771.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata a też wykonywałaś badanie w fazie lutealnej?

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery92 wrote:
    A tak w ogole to dzień dobry 🤗😘

    Tez jestem ze śląska i jak chciałam się umówić do giną mojego z wioski, to tylko ciężkie przypadki i kobiety ciąży...
    A prywatnie odradzali wizyty... nie wiem jak sytuacja się zmieniła od miesiąca może się coś poprawiło. Zapewne tak.

    Mary ja w kwietniu szłam na wizytę to mi prywatnie tez odradzali wizytę, tzn Pani w rejestracji bardzo zniechęcala. A lekarz chętnie mnie przyjął wiec teraz biorę z przymrużeniem oka to co mówią i sie normalnie umawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2020, 10:41

  • Mery92 Autorytet
    Postów: 352 257

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Na 1 bialko daje 50g cukru. Tutaj robilam z 6 bialek. Lyzeczke skrobii ziemniaczanej i lyzeczke soku z cytryny. Moja sie przyjarala i dlatego jest brazowa. Od spodu lekko gorzka :/ na wolnych obrotach miksuje bialka, po lyzce dodaje cukier puder (i dopiero jak sie ladnie wymiesza wsypuje nastepna lyzke). Pieklam 5min 190stopni i po 5min zmienilam na 150 i 1,5h. No i tu mi sie przyjarala :/

    A dodatki to jak kto lubi - ja robie na mascarpone i z malinami najczesciej bo sa kwaskowate :) fajnie przelamuja slodycz bezy. Do kremow juz nie daje cukru :)



    W któryś dzień na pewno sprawdzę ten przepis.
    Natomiast co do potencjalnej bezpłodności to na prawdę 2 miesiące to bardzo krótki czas żeby cokolwiek stwierdzić. Mój lekarz mi mówił, że jak po pół roku starań nic nie będzie to będziemy działać ..

    Starania o maluszka
    Styczeń 2020💚

    Folik
    Witamina D

    Badanie 4 dzień cyklu:
    TSH - 2,447
    FSH - 4,01 mlU/ml
    LH - 5,56 mlU/ml
    Prolaktyna - 25,51
    Testosteron - 1,60 nmol/L
    Estadiol 57,00 pg/ml
    17-OH progesteron (W) 2,40 ng/ml
    Androstendion (W) 3,330 ng/ml
    Siarczan 282,60 pg/dl
    Dehydroepiandrosteronu (DHA-S)(W)


    Badania 22 cyklu :
    TSH 2,124
    FT4 0,82
    Prolaktyna 22,29
    Progesteron 8,10


    ⏸ 04.08.2020 ❤️💚❤️
    Beta- 05.08.2020, 10dpo- 24,9 mlU
    Beta -07.08. 2020, 12dpo-115,1 mlU
    Beta -10.08.2020, 15dpo- 400,9 mlU
    31.08.2020, 52dpo -❤️Bije 1,2cm😍



    ecc7db7330cd4a76bc3d45af78c6e624.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    ZielonaHerbata dobrze wiedzieć o tym, w takim razie moja prolaktyna też byłaby zawyżona i może to stanowi problem, bo reszta badań jest w porządku póki co. Może wybiorę się jeszcze raz na badanie prolaktyny, bo robiłam w grudniu ostatnio i zobaczymy ile wyniesie.

    Jak dobrze tu być na forum<3
    Zrób sobie. A najlepiej zrób z obciążeniem.
    Ja też robiłam w grudniu i miałam 19. Jak się dowiedziałam tutaj na forum ,że to za dużo to na drugi dzień zrobiłam i miałam 47. Oczywiście mój lekarz nadal uważał,że to nie jest super dużo 🥴🥴i od razu zarezerwowałam tego polecanego doktorka , który od razu zwrócił na to uwagę także bardzo się cieszę, że działam i zbijam prolaktynę ☺️

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ