X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3242 1684

    Wysłany: 2 listopada 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    U mnie piź... Jak w kieleckim ale słoneczko piękne, za raz jadę z młodym do Decathlonu bo od jutra zaczyna trenować pływanie. Będziemy teraz na basanie 3-4 razy na tydzień

    Oo ale super 🥰

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 2 listopada 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny w listopadzie.

    Mam wyniki badań....
    Screenshot-20231102-155449-One-Drive.jpg

    Chyba będzie miała co robić moja lekarka....

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 2 listopada 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja dziś się męczę z bólem głowy. Mam już dość. Dwa tygodnie jestem przeziębiona.
    Roszpunka ferrytyna do podniesienia, Wit D i B12 do podniesienia. Czytałam gdzieś, że dobry poziom witamin B wpływa też na dobry poziom ferrytyny. Homocysteina ok, żelazo nie wiem, więc się nie wypowiem. TSH mogłoby być ciut niższe, ale ft4 jest chyba za niskie. Nie do końca ogarniam tą konwersje ft3-ft4. Stosunek LH do FSH jest poniżej 1 więc też chyba spoko. Więc nie wiem co będzie miała robić Twoja lekarka 😉 bo wg mnie wyniki są ok. Do ewentualnego podrasowania.

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 2 listopada 2023, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Hej dziewczyny. Ja dziś się męczę z bólem głowy. Mam już dość. Dwa tygodnie jestem przeziębiona.
    Roszpunka ferrytyna do podniesienia, Wit D i B12 do podniesienia. Czytałam gdzieś, że dobry poziom witamin B wpływa też na dobry poziom ferrytyny. Homocysteina ok, żelazo nie wiem, więc się nie wypowiem. TSH mogłoby być ciut niższe, ale ft4 jest chyba za niskie. Nie do końca ogarniam tą konwersje ft3-ft4. Stosunek LH do FSH jest poniżej 1 więc też chyba spoko. Więc nie wiem co będzie miała robić Twoja lekarka 😉 bo wg mnie wyniki są ok. Do ewentualnego podrasowania.


    Strasznie długo Cię trzyma 😞 i ten nieszczęsny ból głowy 😞

    Stosunek lh-fsh jest niski (0.58), a powinien być ok. 1. Z tego co doczytałam może taki wynik świadczyć o niewydolnosci przysadki czy jakoś tak, albo o zbliżającej menopauzie.
    D3 to jest piękna 😂 wiem że powinna być wyższa, ale ja jeszcze nigdy nie widziałam u mnie tak wysokiej d3 😂 żelazo niby poniżej, ale jak jestem w trakcie okresu, to myślę, że do powtórzenia będzie żelazo za jakiś czas i tyle. A co do tarczycowych - TSH na pewno powinno być niższe, ale ft3 i ft4 totalnie nie wiem 🤷🏼‍♀️ bo niby w normie, ale chyba też inaczej lekarze patrzą na to u kobiet które starają się o dziecko.
    Zapisałam się już do lekarki na 13.11 🙂

    Czyli musiałabym więcej b12 brać? Nie znam się, więc pytam.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2903 2867

    Wysłany: 2 listopada 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mój gust to tylko tsh masz trochę za wysokie. Poza tym gitówa. Oczywiście b12 mogłoby być wyższe, ale i takie nie jest złe.
    A co do Fe- ilość żelaza jest tak zmienna, od godziny, pobrania itd, ze tak naprawdę najlepiej oceniać żelazo po ferrytynie :)

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 2 listopada 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Na mój gust to tylko tsh masz trochę za wysokie. Poza tym gitówa. Oczywiście b12 mogłoby być wyższe, ale i takie nie jest złe.
    A co do Fe- ilość żelaza jest tak zmienna, od godziny, pobrania itd, ze tak naprawdę najlepiej oceniać żelazo po ferrytynie :)

    Żelazem się nie przejmuję bo jestem w trakcie okresu 🙂

    Czyli wychodzi na to, że jestem panikara i się doszukuję 🙈😂
    Z mężem postanowiliśmy, że bardziej będziemy dbać o nas samych - randki, jakieś wyjścia sami (nie tylko do sklepu) ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2023, 18:21

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 2 listopada 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Strasznie długo Cię trzyma 😞 i ten nieszczęsny ból głowy 😞

    Stosunek lh-fsh jest niski (0.58), a powinien być ok. 1. Z tego co doczytałam może taki wynik świadczyć o niewydolnosci przysadki czy jakoś tak, albo o zbliżającej menopauzie.
    D3 to jest piękna 😂 wiem że powinna być wyższa, ale ja jeszcze nigdy nie widziałam u mnie tak wysokiej d3 😂 żelazo niby poniżej, ale jak jestem w trakcie okresu, to myślę, że do powtórzenia będzie żelazo za jakiś czas i tyle. A co do tarczycowych - TSH na pewno powinno być niższe, ale ft3 i ft4 totalnie nie wiem 🤷🏼‍♀️ bo niby w normie, ale chyba też inaczej lekarze patrzą na to u kobiet które starają się o dziecko.
    Zapisałam się już do lekarki na 13.11 🙂

    Czyli musiałabym więcej b12 brać? Nie znam się, więc pytam.
    No obraziłaś mnie tym ostatnim zdaniem! Gdzie miałabyś pytać jak nie tu, w skarbnicy wiedzy? 😁
    Aa faktycznie Ty podczas okresu więc i ferrytyna i żelazo zaniżone. D3 dobry wynik dobry 😁 ale można go trochę podnieść. Wit B12 powinna być przynajmniej w połowie norm, takie 500-600. Ja polecam metylowaną z Naturell. Cenowo fajnie wychodzi. Odnośnie tsh to inaczej patrzą dla kobiet starających się, ale są też inne normy jeśli chodzi o wiek. Można powiedzieć że dla kobiety 25 tsh ma wynosić 1, a dla kobiety 30 już np 1,5. A te ft3 ft4 powinno być też w połowie norm, bo jezeli jest poniżej to może świadczyć o niedoczynności. A u Ciebie jedno poniżej a drugie powyżej. Tego to nie ogarniam. Wiem co oznacza stosunek lh:fsh powyżej 1, poniżej nie mam bladego pojęcia. To czekamy co powie lekarka na to.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2903 2867

    Wysłany: 2 listopada 2023, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam w opór objawy pms, a ledwo jestem może z 4 dpo 🙈
    Sutków nie mogę dotknąć, dzisiaj mam młodości po obiedzie, ale zarazem mam niepohamowany głód i marzy mi sie kfc 😅

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 2 listopada 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja już mam w opór objawy pms, a ledwo jestem może z 4 dpo 🙈
    Sutków nie mogę dotknąć, dzisiaj mam młodości po obiedzie, ale zarazem mam niepohamowany głód i marzy mi sie kfc 😅

    O nieeee, jeden z gorszych stanów! Mdłości po jedzeniu, ale wciąż coś by się wsunęło 🙈 ja teraz tak miałam przed gorylicą... okropieństwo!

    Jakie plany na weekend macie dziewczyny?
    My na targi książki i targi kawy się wybieramy 😁

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2903 2867

    Wysłany: 2 listopada 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    O nieeee, jeden z gorszych stanów! Mdłości po jedzeniu, ale wciąż coś by się wsunęło 🙈 ja teraz tak miałam przed gorylicą... okropieństwo!

    Jakie plany na weekend macie dziewczyny?
    My na targi książki i targi kawy się wybieramy 😁
    Ja w sb kończę swój maraton pracy, ostatnim 12 h dyżurem. Ale powiem Wam, ze 13 dni ciągiem w pracy to jest coś okropnego 🙈 jeszcze ja pracuje umysłowo, wiec moje zwoje są już przepalone do granic możliwości.
    A w ndz rano idziemy na kawę do przyjaciół, a potem jedziemy na cmentarz do taty męża, jego dziadków i chrzestnej, wszyscy leżą na tym samym cmentarzu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2023, 21:29

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3717 3830

    Wysłany: 2 listopada 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się marzy weekend świętego spokoju, bez odwiedzin ani gości bo mam tego przesyt. Mam nadzieję że będzie brzydka pogoda i będę mogła gnić na kanapie.
    Oglądam fajny serial na netfix. Dark. Polecam jak ktoś nie widział

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 2 listopada 2023, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja weekend spędzam w domu, dokończę porządki które robię od września 🤣 no i pakowanko na urlopik 😍

  • alauda Autorytet
    Postów: 2951 2102

    Wysłany: 3 listopada 2023, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, miłego dnia❤️

    my nie mamy żadnych planów. Może okaże się, że ktoś do nas wpadnie. Zobaczymy....

    Jednorożec89, oglądałam Dark dawno temu. Mi bardzo się podobał, natomiast mój mąż nie ogarniał tego serialu. Teraz jak mamy coś oglądać i pyta się o czym jest serial/film, to go wkręcam i mówię, że o przenoszeniu się w czasie :D

    Wczoraj zawitała do mnie @. Jak widać intuicję mam do bani i w ciąży nie byłam. Umawiam się na grudzień na wizytę do swojej lekarki. Może sprobuję mnie podstymulować jeden cykl i zobaczyć jak zareaguje. Będziemy mieć ten miesiąc na probienie wszystkich badań i wtedy od nowego roku ivf - jeśli w ogóle jest sens podchodzić do procedury.
    Tym samym od dziś zaczynam detoks od cukru/słodyczy, żeby jeszcze bardziej podpicować jaja - trzymajcie za mnie kciuki, bo to będzie nie lada wyczyn ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2023, 07:53

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1555 2085

    Wysłany: 3 listopada 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    My mielismy mieć jutro gości ale raczej odwołam bo chyba coś mnie bierze, mam nadzieję że to zwykle przeziębienie.... Także szykuje się weekend pod kocykiem, ratując się herbata z cytryną i miodem.

    Jesnorozec też oglądałam Dark zaraz jak to wyszło i też mi się podobały pierwsze dwa (?) sezony, a później jak między każdym nowym sezonem było 2 lata przerwy to jakoś straciłam wątek i potem się już pogubiłam. Ja mam generalnie bardzo słaba pamięć do fabuł 😅

    Alauda trzymam kciuki za powodzenie waszego planu :) 🤞

    Butterfly jakie plany na wyjeździe? Planujecie chodzić po górach czy raczej relaks? :)

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3717 3830

    Wysłany: 3 listopada 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też oglądam dark sama bo Paweł nie ogarnia. Stranger Things też nie pojął więc tego...
    Muszę dzisiaj wysprzątać wszystkie szafy z ubraniami bo już trzy mole zabiłam

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 3 listopada 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda ahhh ta wstrętna małpa… Fajnie, że myślicie o in vitro. Że nie chcesz się tak łatwo poddać. Będę trzymać kciuki, żeby wystarczyła zwykła stymulacja ❤️

    Izzy niestety nasze plany muszą odejść w dal przez moją nogę 😔 także będę je tylko podziwiać z daleka. Ale to nic, nie załamuje się, bo sama zmiana otoczenia już dobrze nam zrobi. Kuruj się kochana 😘

  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1555 2085

    Wysłany: 3 listopada 2023, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Izzy niestety nasze plany muszą odejść w dal przez moją nogę 😔 także będę je tylko podziwiać z daleka. Ale to nic, nie załamuje się, bo sama zmiana otoczenia już dobrze nam zrobi. Kuruj się kochana 😘
    No pewnie, inne miejsce i piękne widoki super działają więc mam nadzieję że spędzicie fajny czas :)

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1375 1202

    Wysłany: 3 listopada 2023, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie weekend jeszcze bez planów, może ktoś wpadnie a jak nie to może pojedziemy na światełka 🙂 już wróciłam do pracy i muszę przyznać że bardzo mi tego brakowało, lubię swoją pracę i na szczęście nikt w głupi sposób nie komentował. A koleżanka która lubi plotkować na mój temat cały czas przepraszała, usprawiedliwiając się tym że ona już jest taka głupia xD Gadam z nią normalnie, ale głównie tematy związane z pracą bo nie chce robić scen, ale wiem że ona i tak się nie zmieni, dlatego nasze stosunki nie są już jak kiedyś.

    Dark kiedyś zaczelam oglądać, 1 sezon był fajny i wiedziałam co się dzieje, ale na kolejnych totalnie nie mogłam się skupić i bez sensu było to ciągnąć 😁 wolę jednak bardziej proste tematy

    Dziewczyny po poronieniu, szłyście na kontrolę przed pierwszą miesiączka czy dopiero po? Bo nie wiem czy warto czekać. Bete badałam tydzień temu i jest już 0.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • alauda Autorytet
    Postów: 2951 2102

    Wysłany: 3 listopada 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, ja byłam przed ale chyba wynikało to z mojej niecierpliwości. U mnie beta jeszcze wtedy nie spadła do zera.

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 3 listopada 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oglądałyście „turbulencje”? To jest dopiero oderwanie od rzeczywistości 🙈ale wciąga. Pierwsze dwa sezony są najbardziej ciekawe, bo później to już taka fikcja, że szok. Mam ostatni sezon do nadrobienia, ale małż powiedział, że ze mną nie obejrzy, a ja chyba nie dam rady sama 🤣

    Ooo Magdanka na jakie światełka?
    Ja byłam dwa razy na kontroli po poronieniu bo wychodząc ze szpitala nie oczyściłam się do końca. I miałam sprawdzać betę i USG do momentu aż będzie czysto. Jeżeli wiesz, że jest czysto, to możesz śmiało iść po miesiączce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2023, 09:11

‹‹ 546 547 548 549 550 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ