X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 12 stycznia, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie był niezadowolony ale widać było jego zawód. Długo myślałam co ma powiedzieć.
    Jak się nie uda to w następnym cyklu mam zrobić wymazy do histeroskopii. Boję się tego zabiegu bardziej niż drożności.

    Będę ją robić prywatnie bo nie dam się tknąć innemu lekarzowi.

    Mam jedno jajeczko w prawym jajniku czyli tym trochę gorszym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 16:10

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2866 2771

    Wysłany: 12 stycznia, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Właśnie kończę i idę na zumbe, bo muszę trochę oderwać głowę od tego jedzenia 🙈
    Liczę na to, że zostanie trochę tego jedzenia 😅😂
    Także zapraszam! Tylko dla mnie wino 0 przez ten antybiotyk 😅

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja znów o tej prolaktynie 🙈 ale! Zrobiłam badanie 8dc i wynik 8 nh/ml (norma 3-26). Nie robi się prolaktyny w 8 dc, bo będzie zawyżona? To mogę rozumieć, ze w 3-5 dc kiedy zaleca się badanie mogła być niższa? Może ten dostinex działa za bardzo i dlatego bolą mnie piersi?

    Kwas foliowy- przesadziłam! Wynik zawyżony 😕

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1360 1189

    Wysłany: 12 stycznia, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    Tak, tak wynik w normie :) ale myślałam ze będzie dużo więcej skoro zrobiłam nie w tym okienku czasowym.
    Magdanka podczas starań z tego co wiem można :)

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9464 10035

    Wysłany: 12 stycznia, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka nie ma co gdybać jaki by był wynik jakbyś zrobiła wtedy kiedy trzeba. Jeżeli bierzesz dostinex to wynik nie będzie Twój, tylko będzie pokazywał jak Ci tabletki zbijają prolaktynę.
    Jaki przyjmujesz kwas foliowy? Metylowany?
    Magdanka śmiało można robić depilację 🙂

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly - w sumie racja, po co zaprzątam sobie głowę 🤣
    Tak biorę folian 800 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 18:59

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4470 8198

    Wysłany: 12 stycznia, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 00:09

    preg.png
    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    12.03-pęcherzyk 0,52 cm
    19.03- 0,24cm 🐻 i bije❤🍀
    28.03- 1,15cm❤
    09.04- 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne I, niskie ryzyka 💙👶🌈 6cm 😍
    10.05- 7,25cm 🐻😍
    04.06- 192 g 💙
    18.06- pierwsze ruchy 🥺❤ 19tc +0
    01.07- prenatalne II, 406 g 🐻❤
    05.07- 470g 🐻
    30.07- 724g 👶
    27.08- 1148g 👶
    02.09- III prenatalne, ok❤
    10.09- 1500 g 🐻
    24.09- 1920 g 💙
    11.10- 2250 g ❤
    14.10- szpital , ktg, 2400g
    22.10- 2740 g ❤
    04.11 - cc
  • alauda Autorytet
    Postów: 2940 2092

    Wysłany: 12 stycznia, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kochane, ja znów o tej prolaktynie 🙈 ale! Zrobiłam badanie 8dc i wynik 8 nh/ml (norma 3-26). Nie robi się prolaktyny w 8 dc, bo będzie zawyżona? To mogę rozumieć, ze w 3-5 dc kiedy zaleca się badanie mogła być niższa? Może ten dostinex działa za bardzo i dlatego bolą mnie piersi?

    Kwas foliowy- przesadziłam! Wynik zawyżony 😕

    Wydaje mi się, że piersi bolą nie tylko od prolaktyny. Ja zakładam, że mam prolaktynę w normie a odkąd uregulowały mi się cykle po poronieniu, to piersi od owu bolą mnie strasznie. Nawet w ciąży mnie tak nie nie bolały.

    Kiedys na przykład, też miałam wyciek mleka, to było jakieś dobre pół roku po zakończeniu kp. Na drugi dzień poleciałam zbadać prolaktynė (akurat był to 2 albo 3dc) i była w normie🤷🏻‍♀️

    Twoje hormony szaleją i stąd te objawy ale niekoniecznie jest to wina prolaktyny.

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2940 2092

    Wysłany: 12 stycznia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    W czasie ciąży nie można ale wcześniej czy podczas starań nie ma raczej żadnych przeciwwskazań. Poza tym zawsze możesz mieć zabieg laserowy w pierwszej fazie cyklu - tak dla pewności☺️
    Depilacja laserowa - polecam👍🏼☺️

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9464 10035

    Wysłany: 12 stycznia, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Butterfly - w sumie racja, po co zaprzątam sobie głowę 🤣
    Tak biorę folian 800 :)
    To za dużo. Zejdź do 400

    Smerfetkaa, Pinkflower lubią tę wiadomość

  • alauda Autorytet
    Postów: 2940 2092

    Wysłany: 12 stycznia, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Cześć dziewczyny 🥰 ja jestem z innego forum ale łączy nas to że staramy się o tęczowego malucha.. mam do Was pytanie, może Wy mi pomożecie.. wizyta u hematologa w poniedziałek ale jak nie zapytam to cały weekend będę analizować te wyniki badań aż w końcu dostanę na głowę 😐 czy któraś z Was też taki miała poziom INR albo APTT albo FIBRYNOGEN ?
    U mnie było poronienie zatrzymane, 9 tydzień, na usg widzialam jak serduszko nie bije i w zarodku nie było przepływów krwi a poza nim tak.. kosmowka i wszystko w kolo ukrwione bardzo dobrze. Czy przyczyną mogły być skrzepy ? Moja krew z wyników wychodzi ze szybko krzepnie.. tak to interpretuje 😔 dziękuję za każdą pomoc! ❤ I życzę żebyście niedlugo po 9 miesiącach tuliły Wasze zdrowe dzieciaczki ❤

    https://ibb.co/RDDLPrh

    Cześć Pati☺️

    Nie mam pojęcia czy na podstawie tylko tych wyników można stwierdzić czy ma się problem z krzepnięciem.
    Są inne badania (na trombofilie, zespół antyfosfolipidowy ), które mogą wskazują, że ma się z tym problem - chyba są to badania, które każda z nas wykonuje w pierwszej kolejności po poronieniu. Jesli wynik jest dodatni, to wtedy zlecony jest acard i heparyna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 20:38

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4470 8198

    Wysłany: 12 stycznia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Cześć Pati☺️

    Nie mam pojęcia czy na podstawie tylko tych wyników można stwierdzić czy ma się problem z krzepnięciem.
    Są inne badania (na trombofilię), które mogą wskazują, że ma się z tym problem - chyba są to badania, które każda z nas wykonuje w pierwszej kolejności po poronieniu. Jesli wynik jest dodatni, to wtedy zlecony jest acard i heparyna.
    Co to za badania ?

    preg.png
    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    12.03-pęcherzyk 0,52 cm
    19.03- 0,24cm 🐻 i bije❤🍀
    28.03- 1,15cm❤
    09.04- 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne I, niskie ryzyka 💙👶🌈 6cm 😍
    10.05- 7,25cm 🐻😍
    04.06- 192 g 💙
    18.06- pierwsze ruchy 🥺❤ 19tc +0
    01.07- prenatalne II, 406 g 🐻❤
    05.07- 470g 🐻
    30.07- 724g 👶
    27.08- 1148g 👶
    02.09- III prenatalne, ok❤
    10.09- 1500 g 🐻
    24.09- 1920 g 💙
    11.10- 2250 g ❤
    14.10- szpital , ktg, 2400g
    22.10- 2740 g ❤
    04.11 - cc
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Co to za badania ?

    Są to badania genetyczne, tutaj lekarz pewnie pokieruje Cię gdzie możesz takie zrobić w swojej okolicy względem zamieszkania :)

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 12 stycznia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam już dawno zrobić sobie depilację laserową bikini, ale włącza mi się hipotetyczna Hania a co jak będę w ciąży? Szkoda kasy i tak odkładam do niewiadomo kiedy

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Miałam już dawno zrobić sobie depilację laserową bikini, ale włącza mi się hipotetyczna Hania a co jak będę w ciąży? Szkoda kasy i tak odkładam do niewiadomo kiedy

    Chyba każda z nas przechodzi przez ten etap, a zrobię potem, kiedyś :) ja się wkurzylam i już zrobiłam tyle rzeczy na które miałam ochotę już dłuższy czas. Dodatkowo Już planuje wakacje zagraniczne :)

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1360 1189

    Wysłany: 12 stycznia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Chyba każda z nas przechodzi przez ten etap, a zrobię potem, kiedyś :) ja się wkurzylam i już zrobiłam tyle rzeczy na które miałam ochotę już dłuższy czas. Dodatkowo Już planuje wakacje zagraniczne :)

    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...

    Echo, Pinkflower lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1558 1840

    Wysłany: 12 stycznia, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...


    Dokładnie Magdanka! Musimy żyć życiem :) a jak już pojawi się nasza tecza w tym odpowiednim czasie to już w ogóle życie na maxa :)

    Magdanka, Echo lubią tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 12 stycznia, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, bardzo Was przepraszam,że ostatnio rzadko tu zaglądam 😞❤️ rozłożyło mnie na maxa, nie wychodzę z domu, a do tego jeszcze doszły problemy rodzinne 🙈 a konkretniej teściowie kolejny raz pokazali nam, że traktują nas gorzej,bo nie mamy dzieci. Usłyszeliśmy nawet, że nie mamy pojęcia o rodzicielstwie, więc nic nam się nie należy. Mam dość, naprawdę.

    Jak Wam idzie z dietą, ćwiczeniami, badaniami i innymi przygotowaniami do starań czy IVF? Butterfly, widziałam,że trzymasz się diety i planujesz niedługo badania 😍 jesteś wielka, podziwiam Cię 💋❤️! Przyznaję się bez bicia, że u mnie jest z tym słabo. Przez kręgosłup nie wolno mi uprawiać żadnego sportu,a do tego nie trzymałam się diety i teraz są tego efekty 🙈 boli mnie najbardziej to, że przez kolejna infekcje nie mogę zrobić badań dla dr S, a przez to wszystko się kolejny raz przesuwa. Wizytę kontrolną mam u niego dopiero na początku marca 🙈

    Roszpunko, najserdeczniejsze życzenia dla Was ❤

    Bezimienna, trzymam bardzo mocno kciuki za rekrutacje 🤞❤️ mam nadzieję, że szybko uwolnisz się od tego niezdrowego środowiska.

    Elza, noooo kochana. Przebilas historie z wakacjami i wyluzowaniem 🤣 nawet mój chory umysł nie wpadł na taki pomysł z leczeniem niepłodności zdjęciem wnusia 🤣🤣🤣

    Pinkflower, gratulacje dla Ciebie i męża! Macie super wyniki 😍❤️ A ten Supramen jest lepszy od Fertisim? Mam duży zapas tego drugiego...

    Jednorożec, nie martw się, jeszcze wszystko sie ułoży. A jak robisz prywatnie histeroskopie,to nie musisz bać się bolu. Koniecznie zrób biopsję na CD138. Trzymam kciuki 😘❤️

    Izzy, czekam na zdjęcia pokoiku, wyprawki itd ❤️❤️

    Smerfetka, już wiele lat temu miałam zdiagnozowana hiperprolaktynemie czynnościowa z mlekotokiem i brałam dokładnie taka sama dawkę Dostinexu co Ty. Od dłuższego czasu nie biorę w ogóle leków,bo mój problem z prolaktyna przestał istnieć, ale nie o tym. Nigdy nie czułam bólu piersi z tego powodu. Kochana, opisujesz bardzo silny ból,wręcz nie do wytrzymania. Powinnaś zgłosić się pilnie do lekarza. Myślę, że USG byłoby bardzo dobrym pomysłem. Trzymam kciuki za Ciebie 🤞❤️

    PS. Mówicie,że jest jakaś super grupa, gdzie rozmawia się o %%%🍷? Muszę ją odszukać 😍!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 22:21

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 12 stycznia, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...

    Elegancko ❤️ jesteś super dziewczyna, nie poddajesz się i ŻYJESZ 😍💋❤️

    Magdanka lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 664 665 666 667 668 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ