Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5369 6044

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie był niezadowolony ale widać było jego zawód. Długo myślałam co ma powiedzieć.
    Jak się nie uda to w następnym cyklu mam zrobić wymazy do histeroskopii. Boję się tego zabiegu bardziej niż drożności.

    Będę ją robić prywatnie bo nie dam się tknąć innemu lekarzowi.

    Mam jedno jajeczko w prawym jajniku czyli tym trochę gorszym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2024, 16:10

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9293 8065

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Właśnie kończę i idę na zumbe, bo muszę trochę oderwać głowę od tego jedzenia 🙈
    Liczę na to, że zostanie trochę tego jedzenia 😅😂
    Także zapraszam! Tylko dla mnie wino 0 przez ten antybiotyk 😅

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja znów o tej prolaktynie 🙈 ale! Zrobiłam badanie 8dc i wynik 8 nh/ml (norma 3-26). Nie robi się prolaktyny w 8 dc, bo będzie zawyżona? To mogę rozumieć, ze w 3-5 dc kiedy zaleca się badanie mogła być niższa? Może ten dostinex działa za bardzo i dlatego bolą mnie piersi?

    Kwas foliowy- przesadziłam! Wynik zawyżony 😕

    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1685 1717

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest

    age.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    Tak, tak wynik w normie :) ale myślałam ze będzie dużo więcej skoro zrobiłam nie w tym okienku czasowym.
    Magdanka podczas starań z tego co wiem można :)

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka nie ma co gdybać jaki by był wynik jakbyś zrobiła wtedy kiedy trzeba. Jeżeli bierzesz dostinex to wynik nie będzie Twój, tylko będzie pokazywał jak Ci tabletki zbijają prolaktynę.
    Jaki przyjmujesz kwas foliowy? Metylowany?
    Magdanka śmiało można robić depilację 🙂

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly - w sumie racja, po co zaprzątam sobie głowę 🤣
    Tak biorę folian 800 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2024, 18:59

    age.png
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2024, 00:09

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kochane, ja znów o tej prolaktynie 🙈 ale! Zrobiłam badanie 8dc i wynik 8 nh/ml (norma 3-26). Nie robi się prolaktyny w 8 dc, bo będzie zawyżona? To mogę rozumieć, ze w 3-5 dc kiedy zaleca się badanie mogła być niższa? Może ten dostinex działa za bardzo i dlatego bolą mnie piersi?

    Kwas foliowy- przesadziłam! Wynik zawyżony 😕

    Wydaje mi się, że piersi bolą nie tylko od prolaktyny. Ja zakładam, że mam prolaktynę w normie a odkąd uregulowały mi się cykle po poronieniu, to piersi od owu bolą mnie strasznie. Nawet w ciąży mnie tak nie nie bolały.

    Kiedys na przykład, też miałam wyciek mleka, to było jakieś dobre pół roku po zakończeniu kp. Na drugi dzień poleciałam zbadać prolaktynė (akurat był to 2 albo 3dc) i była w normie🤷🏻‍♀️

    Twoje hormony szaleją i stąd te objawy ale niekoniecznie jest to wina prolaktyny.

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko ale to nie jest zawyżony wynik. Prolaktyna jest bardzo czuła, mogła się różnić ale wydaje mi się że nie bardzo drastycznie, według mnie masz wynik w normie. Moze jeszcze Twoje hormony są rozregulowane, dlatego bolą Cię piersi. Mnie po poronieniu bolały jeszcze długo, ale nie badałam prolaktyny, samo jakoś przeszło.

    Mam do was takie pytanko, wiecie czy można robić depilację laserową, jeśli zamierzam zacząć się starać za kilka miesięcy? I podczas starań można? Już długo o tym myślałam, a nigdy nie było odpowiedniego momentu żeby w końcu to zrobić, a chciałabym trochę zadbać o siebie 😁

    W czasie ciąży nie można ale wcześniej czy podczas starań nie ma raczej żadnych przeciwwskazań. Poza tym zawsze możesz mieć zabieg laserowy w pierwszej fazie cyklu - tak dla pewności☺️
    Depilacja laserowa - polecam👍🏼☺️

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Butterfly - w sumie racja, po co zaprzątam sobie głowę 🤣
    Tak biorę folian 800 :)
    To za dużo. Zejdź do 400

    Smerfetkaa, Pinkflower lubią tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Cześć dziewczyny 🥰 ja jestem z innego forum ale łączy nas to że staramy się o tęczowego malucha.. mam do Was pytanie, może Wy mi pomożecie.. wizyta u hematologa w poniedziałek ale jak nie zapytam to cały weekend będę analizować te wyniki badań aż w końcu dostanę na głowę 😐 czy któraś z Was też taki miała poziom INR albo APTT albo FIBRYNOGEN ?
    U mnie było poronienie zatrzymane, 9 tydzień, na usg widzialam jak serduszko nie bije i w zarodku nie było przepływów krwi a poza nim tak.. kosmowka i wszystko w kolo ukrwione bardzo dobrze. Czy przyczyną mogły być skrzepy ? Moja krew z wyników wychodzi ze szybko krzepnie.. tak to interpretuje 😔 dziękuję za każdą pomoc! ❤ I życzę żebyście niedlugo po 9 miesiącach tuliły Wasze zdrowe dzieciaczki ❤

    https://ibb.co/RDDLPrh

    Cześć Pati☺️

    Nie mam pojęcia czy na podstawie tylko tych wyników można stwierdzić czy ma się problem z krzepnięciem.
    Są inne badania (na trombofilie, zespół antyfosfolipidowy ), które mogą wskazują, że ma się z tym problem - chyba są to badania, które każda z nas wykonuje w pierwszej kolejności po poronieniu. Jesli wynik jest dodatni, to wtedy zlecony jest acard i heparyna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2024, 20:38

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Cześć Pati☺️

    Nie mam pojęcia czy na podstawie tylko tych wyników można stwierdzić czy ma się problem z krzepnięciem.
    Są inne badania (na trombofilię), które mogą wskazują, że ma się z tym problem - chyba są to badania, które każda z nas wykonuje w pierwszej kolejności po poronieniu. Jesli wynik jest dodatni, to wtedy zlecony jest acard i heparyna.
    Co to za badania ?

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Co to za badania ?

    Są to badania genetyczne, tutaj lekarz pewnie pokieruje Cię gdzie możesz takie zrobić w swojej okolicy względem zamieszkania :)

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5369 6044

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam już dawno zrobić sobie depilację laserową bikini, ale włącza mi się hipotetyczna Hania a co jak będę w ciąży? Szkoda kasy i tak odkładam do niewiadomo kiedy

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Miałam już dawno zrobić sobie depilację laserową bikini, ale włącza mi się hipotetyczna Hania a co jak będę w ciąży? Szkoda kasy i tak odkładam do niewiadomo kiedy

    Chyba każda z nas przechodzi przez ten etap, a zrobię potem, kiedyś :) ja się wkurzylam i już zrobiłam tyle rzeczy na które miałam ochotę już dłuższy czas. Dodatkowo Już planuje wakacje zagraniczne :)

    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1685 1717

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Chyba każda z nas przechodzi przez ten etap, a zrobię potem, kiedyś :) ja się wkurzylam i już zrobiłam tyle rzeczy na które miałam ochotę już dłuższy czas. Dodatkowo Już planuje wakacje zagraniczne :)

    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...

    Echo, Pinkflower lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest

    age.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 2003 2380

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...


    Dokładnie Magdanka! Musimy żyć życiem :) a jak już pojawi się nasza tecza w tym odpowiednim czasie to już w ogóle życie na maxa :)

    Magdanka, Echo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4311 2662

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, bardzo Was przepraszam,że ostatnio rzadko tu zaglądam 😞❤️ rozłożyło mnie na maxa, nie wychodzę z domu, a do tego jeszcze doszły problemy rodzinne 🙈 a konkretniej teściowie kolejny raz pokazali nam, że traktują nas gorzej,bo nie mamy dzieci. Usłyszeliśmy nawet, że nie mamy pojęcia o rodzicielstwie, więc nic nam się nie należy. Mam dość, naprawdę.

    Jak Wam idzie z dietą, ćwiczeniami, badaniami i innymi przygotowaniami do starań czy IVF? Butterfly, widziałam,że trzymasz się diety i planujesz niedługo badania 😍 jesteś wielka, podziwiam Cię 💋❤️! Przyznaję się bez bicia, że u mnie jest z tym słabo. Przez kręgosłup nie wolno mi uprawiać żadnego sportu,a do tego nie trzymałam się diety i teraz są tego efekty 🙈 boli mnie najbardziej to, że przez kolejna infekcje nie mogę zrobić badań dla dr S, a przez to wszystko się kolejny raz przesuwa. Wizytę kontrolną mam u niego dopiero na początku marca 🙈

    Roszpunko, najserdeczniejsze życzenia dla Was ❤

    Bezimienna, trzymam bardzo mocno kciuki za rekrutacje 🤞❤️ mam nadzieję, że szybko uwolnisz się od tego niezdrowego środowiska.

    Elza, noooo kochana. Przebilas historie z wakacjami i wyluzowaniem 🤣 nawet mój chory umysł nie wpadł na taki pomysł z leczeniem niepłodności zdjęciem wnusia 🤣🤣🤣

    Pinkflower, gratulacje dla Ciebie i męża! Macie super wyniki 😍❤️ A ten Supramen jest lepszy od Fertisim? Mam duży zapas tego drugiego...

    Jednorożec, nie martw się, jeszcze wszystko sie ułoży. A jak robisz prywatnie histeroskopie,to nie musisz bać się bolu. Koniecznie zrób biopsję na CD138. Trzymam kciuki 😘❤️

    Izzy, czekam na zdjęcia pokoiku, wyprawki itd ❤️❤️

    Smerfetka, już wiele lat temu miałam zdiagnozowana hiperprolaktynemie czynnościowa z mlekotokiem i brałam dokładnie taka sama dawkę Dostinexu co Ty. Od dłuższego czasu nie biorę w ogóle leków,bo mój problem z prolaktyna przestał istnieć, ale nie o tym. Nigdy nie czułam bólu piersi z tego powodu. Kochana, opisujesz bardzo silny ból,wręcz nie do wytrzymania. Powinnaś zgłosić się pilnie do lekarza. Myślę, że USG byłoby bardzo dobrym pomysłem. Trzymam kciuki za Ciebie 🤞❤️

    PS. Mówicie,że jest jakaś super grupa, gdzie rozmawia się o %%%🍷? Muszę ją odszukać 😍!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2024, 22:21

    Jeśli idziesz przez piekło - nigdy się nie zatrzymuj.
  • Echo Autorytet
    Postów: 4311 2662

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Tak to prawda, tez wiele rzeczy odkładałam na później a jedna z nich była depilacja laserowa, na którą właśnie się zapisałam 🙂 i wakacje zagraniczne też planuje 🙂 musimy dbać o siebie i nie zadręczać się ciągłymi myślami a co by było gdyby, bo czas ucieka...

    Elegancko ❤️ jesteś super dziewczyna, nie poddajesz się i ŻYJESZ 😍💋❤️

    Magdanka lubi tę wiadomość

    Jeśli idziesz przez piekło - nigdy się nie zatrzymuj.
‹‹ 664 665 666 667 668 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ