X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 27 stycznia, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezimienna wrote:
    Hej, czytam o przewlekłym zapaleniu Endo, zastanawiam się skąd to się w ogóle dziadostwo bierze 🥺.

    U mnie zjeb.... CC i mam problem bo lekarz źle mnie zszył. Dwa lata z tym syfem chodziłam o cholera wie jak to wpłynęło na moją macice

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1743 1703

    Wysłany: 27 stycznia, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Bezimienna wrote:
    Hej, czytam o przewlekłym zapaleniu Endo, zastanawiam się skąd to się w ogóle dziadostwo bierze 🥺.

    U mnie zjeb.... CC i mam problem bo lekarz źle mnie zszył. Dwa lata z tym syfem chodziłam o cholera wie jak to wpłynęło na moją macice
    Tragedią… aż ciężko sobie wyobrazić, że lekarze też nie zlecają wymazów i itp jak się miało różne zabiegi. Ja dziś co nie co czytałam i jestem przerażona. 😞
    Ja się dziwię do teraz że żaden lekarz nie skierował mnie na wymazy mucha po łyżeczkowaniu. Zapytam się na wizycie jak moja gin to widzi i będziemy działać. Może uda mi się w luxie coś załatwić.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 27 stycznia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszpunka mega się cieszę, że jesteś zadowolona z wizyty i to konkretny lekarz. Ale mega mnie zaciekawiło jedno. Bo ja myślałam, że owulacja jest wtedy, kiedy pęcherzyk pęka i uwalnia jajeczko. A lekarz Ci powiedział, że jajko jest gotowe do pęknięcia, więc owulacja była wczoraj? Dobrze zrozumiałam? 🤔

    A co do IO, to mi lekarka powiedziała, że każdy człowiek z nadwagą ma. I mój mąż przytyło mu sie troszkę i cyk insulina na czczo 17. Schudł 5 kg i insulina spadła do 7.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 20:31

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 27 stycznia, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konevi wrote:
    Witam wszystkich 😊 U mnie pierwszy cykl po trzech miesiącach od poronienia, gdzie staramy się o dzidziusia 🌈😁 obecnie 7DPO i zobaczymy co z tego będzie
    Hej, opowiesz coś o sobie? Ile macie lat, czy to była Twoja pierwsza ciąża? Czy znasz powód poronienia?

  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 27 stycznia, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Brownie to ja chętnie spróbuję - lubię takie wynalazki.

    Co do diety i zmieniania przyzwyczajeń to przeczytałam książkę „atomowe nawyki” i bardzo polecam. Bardzo mi pomogła. W odniesieniu do tej książki to jedną z myśli zawartych w niej jest to, aby się nie obwiniać za błędy a iść dalej. Po prostu zawsze warto nie odstępować od nawyku na którym nam zależy dwa razy pod rząd. Zdrowa dieta nie polega na tym aby wcale nie jeść słodyczy, ale żeby je ograniczać :) Bardzo polecam książkę, mnóstwo wskazówek jak oszukać swój mózg i wprowadzić zmiany w życiu.

    U mnie dzisiaj dzień totalnej imprezy (mam urodziny) i pozwoliłam sobie na kawalek ciasta i winko, także jak na mnie to grubo :)

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 27 stycznia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    U mnie dzisiaj dzień totalnej imprezy (mam urodziny) i pozwoliłam sobie na kawalek ciasta i winko, także jak na mnie to grubo :)
    Wszystkiego najlepszego! 🌷

    NiedoszlaWielodzietna lubi tę wiadomość

  • alauda Autorytet
    Postów: 2925 2086

    Wysłany: 27 stycznia, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedoszlawielodzietna, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 🤗🌺🎉
    W urodziny to jak najbardziej wytłumaczalne - skusiłabym się nawet na dwa kawałki ciasta 😉

    NiedoszlaWielodzietna lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2925 2086

    Wysłany: 27 stycznia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszpunka, podziwiam za wytrwałość💪🏻 Najważniejsze to wyznaczyć sobie cel i się tego trzymać.
    Może też się w pewnym momencie zainspiruje i wrócę do sportu (jak upewnię się że mogę ćwiczyć z moimi plecami).

    Super, że trenujesz siłowo. Z doświadczenia wiem, że ten trening daje najlepsze rezultaty. Często ludzie myślą, że kardio jest najlepsze na zrzucenie wagi ale to nie prawda. Trening siłowny napędza metabolizm a im więcej mięśni tym też szybciej spalamy kalorie, nawet w spoczynku💪🏻☺️ a jeszcze jak mieszasz kardio z siłowym to już w ogóle bajka ✊🏼

    Trzymam kciuki i mocno kibicuję 🤗

    Echo lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2925 2086

    Wysłany: 27 stycznia, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezimienna, gratulacje! 🍾Kurczę nawet nie wiedziałam, że już jesteś na etapie rzucenia wypowiedzeniem.
    Myślałam, że jeszcze czekasz na odzew po rozmowach.
    Super! Powiem Ci, że naprawdę szybko poszło.
    Nic dziwnego - zdolna z Ciebie babka, aż dziwię się, że inni nie chcieli poczekać na Ciebie jeden miesiąc. Ich strata ☺️

    NiedoszlaWielodzietna lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 27 stycznia, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezimienna wow! Wypowiedzenie już złożone, no extra 😁
    A jesteś już ukierunkowana na którąś pracę, czy czekasz na zakończenie wszystkich etapów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 22:24

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 27 stycznia, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Roszpunka mega się cieszę, że jesteś zadowolona z wizyty i to konkretny lekarz. Ale mega mnie zaciekawiło jedno. Bo ja myślałam, że owulacja jest wtedy, kiedy pęcherzyk pęka i uwalnia jajeczko. A lekarz Ci powiedział, że jajko jest gotowe do pęknięcia, więc owulacja była wczoraj? Dobrze zrozumiałam? 🤔

    A co do IO, to mi lekarka powiedziała, że każdy człowiek z nadwagą ma. I mój mąż przytyło mu sie troszkę i cyk insulina na czczo 17. Schudł 5 kg i insulina spadła do 7.

    Jeśli doszło do owulacji, to pewnie wczoraj była. A czy faktycznie jajco pękło, to nie wiem. Tylko usg by to potwierdziło. Na ten moment jakoś mnie nie interesuje to czy była owulka była czy nie 🙂
    A bo Tobie chodzi o terminologię.... fakt, jajeczko jest uwalniane przez pęcherzyk. Dla mnie to skrot myślowy pisząc o jajku 🤷🏼‍♀️ bo dopiero miał pęcherzyk pękać. Samo jajko już nie pęknie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 22:30

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 27 stycznia, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Jeśli doszło do owulacji, to pewnie wczoraj była. A czy faktycznie jajco pękło, to nie wiem. Tylko usg by to potwierdziło. Na ten moment jakoś mnie nie interesuje to czy była owulka była czy nie 🙂
    A bo Tobie chodzi o terminologię.... fakt, jajeczko jest uwalniane przez pęcherzyk. Dla mnie to skrot myślowy pisząc o jajku 🤷🏼‍♀️ bo dopiero miał pęcherzyk pękać. Samo jajko już nie pęknie 😂
    Nieeeeee, mi chodzi o terminarz 😆 dobra już ogarnęłam. Ty pisałaś że byłaś w czwartek u lekarza, a owu była w piątek. A ja czytając to zrozumiałam, że byłaś u lekarza i on Ci powiedział, że owulacja była wczoraj czyli dzień przed wizytą 🙈🤣 i nie umiałam pojąć jak on powiedział, że owu wczoraj jak pęcherzyk jeszcze nie pękł 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 23:00

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 27 stycznia, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Nieeeeee, mi chodzi o terminarz 😆 dobra już ogarnęłam. Ty pisałaś że byłaś w czwartek u lekarza, a owu była w piątek. A ja czytając to zrozumiałam, że byłaś u lekarza i on Ci powiedział, że owulacja była wczoraj czyli dzień przed wizytą 🙈🤣 i nie umiałam pojąć jak on powiedział, że owu wczoraj jak pęcherzyk jeszcze nie pękł 🙈

    Grunt, że udało się dogadać 😂

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 28 stycznia, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, miłej niedzielki i smacznej kawusi ☕️🍰
    Ja już nie śpię od 6, 🦍 za rogiem i mega mnie brzuch boli 😩

  • Mamausia Autorytet
    Postów: 726 1515

    Wysłany: 28 stycznia, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim 😊

    U mnie zaraz będzie 4 tygodnie od indukcji. Stan fizyczny i psychiczny w moim przypadku o tyle dobre,że mąż zadbał o samopoczucie i mocno wierzymy w tęczowy cud❤️ na który czekamy

    Planujemy powrót do starań na wiosnę. Czekam na 1@ i potem mam się zgłosić do lekarza na kontrolę najlepiej w terminie owu.

    Przy wypisie ze szpitala kazali mi zbadac betę za jakiś czas, ale nie powiedzieli za jaki. Mimo pustego jaja moja beta była wysoka, a na samoistne poronienie się nie zapowiadało. Czy betę powinnam zrobić po 1 @ czy już teraz? A może wystarczy sprawdzić na teście ciążowym ?

    Planuję również zrobić badanie amh i nie wiem czy mogę już czy też lepiej poczekać?


    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Wron Kraa Autorytet
    Postów: 592 901

    Wysłany: 28 stycznia, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamausia wydaje mi się że jak beta jest powyżej 5 to nie dostaniesz 🐒. Test ciążowy nie poda ci wiarygodnej liczbowo informacji, chyba że faktycznie już poziom bety zszedł do zera, to wyjdzie biel.
    Ponoć AMH najlepiej robić na początku cyklu.

    Mamausia lubi tę wiadomość

    👗35l. AMH 2.2
    👖36l.

    Pierwsza ciąża
    27.04.2023 💔 8tc

    A teraz:
    1.08.2023 ⏸️ Beta 76
    3.08 Beta 308
    21.08 mamy ❤️ w 6t3d
    20.09 3.96 cm w 10t6d
    27.09 5.3 cm prenatalne - zdrowy brzdąc:)
    18.10/15.11 wszystko ok!
    6.12 459g naszego ☀️
    27.12 to 💓
    17.01 już 1300g 🌞
    7.02/28.02 wszystko ok!

    19.03 Klara jest już z nami! 36i4, 53 cm, 2750g :)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 28 stycznia, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Dzień dobry wszystkim 😊

    U mnie zaraz będzie 4 tygodnie od indukcji. Stan fizyczny i psychiczny w moim przypadku o tyle dobre,że mąż zadbał o samopoczucie i mocno wierzymy w tęczowy cud❤️ na który czekamy

    Planujemy powrót do starań na wiosnę. Czekam na 1@ i potem mam się zgłosić do lekarza na kontrolę najlepiej w terminie owu.

    Przy wypisie ze szpitala kazali mi zbadac betę za jakiś czas, ale nie powiedzieli za jaki. Mimo pustego jaja moja beta była wysoka, a na samoistne poronienie się nie zapowiadało. Czy betę powinnam zrobić po 1 @ czy już teraz? A może wystarczy sprawdzić na teście ciążowym ?

    Planuję również zrobić badanie amh i nie wiem czy mogę już czy też lepiej poczekać?
    Hej ❤️
    Betę zrobić w terminie miesiączki. Powinna spaść do poniżej 5. Możesz kontrolować testami, ja tak robiłam. I jak widziałam, że jest jedna kreska bez żadnych cieni, poszłam zrobić betę. AMH możesz zrobić kiedy chcesz, bo to rezerwa jajnikowa i ona jest stała niezależnie od cyklu. Cieszę się, że masz takie wsparcie w mężu i nie poddajecie się 🥰
    Będziesz robić jeszcze jakieś badania, typu zespół antyfosfolipidowy?

    Mamausia lubi tę wiadomość

  • Mamausia Autorytet
    Postów: 726 1515

    Wysłany: 28 stycznia, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Hej ❤️
    Betę zrobić w terminie miesiączki. Powinna spaść do poniżej 5. Możesz kontrolować testami, ja tak robiłam. I jak widziałam, że jest jedna kreska bez żadnych cieni, poszłam zrobić betę. AMH możesz zrobić kiedy chcesz, bo to rezerwa jajnikowa i ona jest stała niezależnie od cyklu. Cieszę się, że masz takie wsparcie w mężu i nie poddajecie się 🥰
    Będziesz robić jeszcze jakieś badania, typu zespół antyfosfolipidowy?


    Czy za termin miesiączki powinnam uważać krwawienie od 4 do 6 tygodni po poronieniu? Dziś rano pojawiło się plamienie i nie wiem czy jeśli się rozkręcić to mogę to krwawienie uznać już za @ czy jeśli beta wyjdzie pozytywna to nie powinnam tego uznawać za miesiączkę nawet jeśli będzie obfite? Krwawić po poronieniu przestałam równe 2 tygodnie temu.


    Czekam na wizytę do mojego zaufanego lekarza. Miałam dotrzeć do niego w ciąży,ale już nie zdarzyłam,bo miał aż miesięczny urlop z uwagi na przerwę świąteczną i noworoczną, a ja nie chciałam czekać dłużej na samoistne poronienie na które i tak czekałam całe 2 tygodnie,chyba też czas oczekiwania, niepewności i zawieszenia był dla mnie gorszy niż samo poronienie,które przeszłam dość łagodnie. Dużo się działo i nie spodziewałam się takich ilości ,ale bez większego bólu czy złego samopoczucia,choć w szpitalu stwierdzili,że mam wyjątkowo wysoki próg bólu.

    Chcę z moim lekarzem omówić co należy zbadać i jakie są jego sugestie. My oczywiście nakręcamy się,że to puste jajo to jednak kwestia naszego wieku moje już gorsze rezerwy i męża gorsze nasienie,bo nie jesteśmy najmłodsi🥺 ale zanim to stwierdzimy to chyba dobrze to sprawdzić stąd badanie amh i nasienia też planujemy.

    O badaniu zasugerowanym przez Ciebie chętnie poczytam.

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9462 10033

    Wysłany: 28 stycznia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronienie uważa się za krwawienie miesiączkowe. I po tym krwawieniu następna miesiączka powinna przyjść w terminie 4-6 tygodni. Ale to też jest dość umowne. Ja np dostałam normalnie, po 28 dniach. Jeżeli teraz Ci się rozkręci to traktujesz to normalnie jako miesiączkę. Jeżeli masz w domu test i czujesz się na siłach, możesz siknąć, żeby mieć obraz sytuacji.

    Puste jajo płodowe się zdarza, niezależnie od wieku. Warto, żeby mąż też zbadał nasienie.

    Mamausia lubi tę wiadomość

  • Mamausia Autorytet
    Postów: 726 1515

    Wysłany: 28 stycznia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 Bardzo Ci dziękuję za sugestię ❤️

    Kto wie czy właśnie mnie nie zdiagnozowałaś 😳 a nikt wcześniej nawet nie wspomniał o tym badaniu. Może dlatego,że w sumie wróciliśmy do starań i udało się za pierwszym razem. Wcześniej próbowaliśmy tylko kilka miesięcy ale temat blokowały polipy jak twierdził mój lekarz. Potem zrobiliśmy przerwę i zaszliśmy w pierwszym cyklu.

    Z żylakami nóg walczę od 20 roku życia mimo ,że jestem szczupła i w ciągłym ruchu choć aktualnie nie uprawiam sportu. Miałam już dwie operacje usuwanie niedrożnych żył i w styczniu miałam mieć kolejnego Dopplera,bo moje nogi to jedna wielka bomba z wieloma żyłami na wierzchu.

    Tata mój ma duże problemy z sercem i krążeniem,więc jestem mocno obciążona genetycznie. Mając 48 lat miał wkładane pierwsze stenty przy serduszku.

    Nikt mnie nigdy nie badał w tym kierunku, a starsza siostra mająca problemu uważa ze tak jak ona powinnam być pod opieką hematologa….

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
‹‹ 705 706 707 708 709 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ