X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 3 lutego, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    W okolicach owulki lepiej iść. Może być, że endo się jeszcze nie odbudowało.

    To chyba zaplanuję tak 12 dc, pewnie żadnych leków nie ma na odbudowę Endo, zakładam że potrzebny jest po prostu czas?

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1345 1165

    Wysłany: 3 lutego, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    To chyba zaplanuję tak 12 dc, pewnie żadnych leków nie ma na odbudowę Endo, zakładam że potrzebny jest po prostu czas?
    Smerfetko nie martw się, że okres inaczej wygląda. U mnie było podobnie-zawsze przed okresem bolały mnie piersi i plecy bardzo mocno. Po poronieniu w ogóle żadnych bóli i przyjście okresu było dla mnie zaskoczeniem. To trwało jakieś pół roku, później powolutku wszystko wróciło tak jak było wcześniej. Więc narazie ciesz się z bezbolesnych miesiączek 🙂
    A na odbudowę Endo możesz chrupać orzechy brazylijskie i włoskie i czerwone winko 🙂 u mnie ładnie rosło na tym zestawie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 20:26

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1345 1165

    Wysłany: 3 lutego, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Izzy- najpierw miałyśmy masaż całego ciała ciepłymi olejami, potem twarzy, potem sauna i drink takie bez alko pyszny 😋
    O kurcze, ale świetnie spędzony czas! Zazdroszczę mega ❤️

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 3 lutego, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko nie martw się, że okres inaczej wygląda. U mnie było podobnie-zawsze przed okresem bolały mnie piersi i plecy bardzo mocno. Po poronieniu w ogóle żadnych bóli i przyjście okresu było dla mnie zaskoczeniem. To trwało jakieś pół roku, później powolutku wszystko wróciło tak jak było wcześniej. Więc narazie ciesz się z bezbolesnych miesiączek 🙂

    Magdanka dziękuję za odpowiedź! 😘 a endo kiedy wróciło Ci do normy? Kontrolowałaś to? Ojj Kochana ja chciałabym jej nie mieć na równe 9 miesięcy wiadomo jak każda z Nas :)

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1345 1165

    Wysłany: 3 lutego, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Magdanka dziękuję za odpowiedź! 😘 a endo kiedy wróciło Ci do normy? Kontrolowałaś to? Ojj Kochana ja chciałabym jej nie mieć na równe 9 miesięcy wiadomo jak każda z Nas :)

    Na pierwszej wizycie po poronieniu lekarz powiedział że jeszcze jest cienkie i żeby dać sobie jeszcze 1-2 cykle na odbudowę, ale ja i tak czekałam dłużej więc później już nie kontrolowałam. W sierpniu łyżeczkowanie a zaczęłam się starać dopiero w maju. Najlepiej jak pójdziesz do lekarza i zapytasz jak wygląda Twoje endometrium 🙂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 3 lutego, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Na pierwszej wizycie po poronieniu lekarz powiedział że jeszcze jest cienkie i żeby dać sobie jeszcze 1-2 cykle na odbudowę, ale ja i tak czekałam dłużej więc później już nie kontrolowałam. W sierpniu łyżeczkowanie a zaczęłam się starać dopiero w maju. Najlepiej jak pójdziesz do lekarza i zapytasz jak wygląda Twoje endometrium 🙂

    Tak też zrobię :) będę spokojniejsza i będę wiedziała czy mam zielone światło czy też nie koniecznie, co bardzo dla mnie ważne ‼️ dobrze, że Was mam.. bo już zaczęłam się zamartwiać ☹️ walnęłam drinka bo zaczęłam za dużo myślec 🍸

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 4 lutego, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, miłej niedzieli ☀️

    Na endo dobre orzechy brazylijskie, ale nie więcej niż 5, bo one mają w sobie dużo selenu. Pestki dyni, suszone morele, czerwone winko. Dziewczyny polecają też resweratrol w tabletkach można kupić. Działa też na obniżenie androgenów.

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 4 lutego, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dzień dobry, miłej niedzieli ☀️

    Na endo dobre orzechy brazylijskie, ale nie więcej niż 5, bo one mają w sobie dużo selenu. Pestki dyni, suszone morele, czerwone winko. Dziewczyny polecają też resweratrol w tabletkach można kupić. Działa też na obniżenie androgenów.

    Czyli wszystko to co niezbyt lubie :) a migdały też ? Bo z orzechów to migdały akurat uwielbiam :) Kochana a te badania co robiłaś.. interleukiny itd i te kiry to w określonych dniach trzeba robić czy jak? Normalnie jak pójdę do laboratorium to mogę zrobić takie badania? Póki mój organizm się regeneruje to chciałabym móc coś zbadać. Drogie są takie badania? I pytanie czy te wyniki będą miarodajne skoro mój organizm może jeszcze szaleć?
    Bo chciałabym wiedzieć czy powinnam brać ten encorton w przyszłości, bo dostałam go kiedyś tak na zapas a nie chce już w ten sposób przyjmować leków.

    Wspaniałego dnia dziewczyny!😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 11:41

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3131 1612

    Wysłany: 4 lutego, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a może któraś chciałaby vitaminę C 1000 i cytrynian magnezu z Ostrovit ? Nie podchodzą mi bo mają bardzo duże tabletki. Mam prawie całe opakowania. Mogłabym wysłać paczkomatem 😊

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 4 lutego, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dziewczynki, a może któraś chciałaby vitaminę C 1000 i cytrynian magnezu z Ostrovit ? Nie podchodzą mi bo mają bardzo duże tabletki. Mam prawie całe opakowania. Mogłabym wysłać paczkomatem 😊
    Ja dziękuję ☺️

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 4 lutego, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka migdały też warto jest. Badania immunologiczne trzeba robić jak jest się zdrowym. Zero kataru, kaszlu, jakiegoś osłabienia.
    Kiry i trombofilie polecam na testdna.pl
    Jeśli chodzi o allo mlr i cytokiny to nie w każdym laboratorium można. Trzeba sobie sprawdzić gdzie. I najlepiej w diagnostyce. Ja za allo, cytokiny i mthfr zapłaciłam 2000 zł.

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 4 lutego, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje 🦍 niby człowiek wiedział a jest przykro.
    Plan jest taki że za tydzień umówię sobie pierwszy monit powiem lekarzowi żeby mi zrobil od razu wymazy i pewnie za miesiąc histeroskopia 😥

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3131 1612

    Wysłany: 4 lutego, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Melduje 🦍 niby człowiek wiedział a jest przykro.
    Plan jest taki że za tydzień umówię sobie pierwszy monit powiem lekarzowi żeby mi zrobil od razu wymazy i pewnie za miesiąc histeroskopia 😥

    Kochana rozumiem, że Ci przykro 🫂
    Wspaniale, że masz plan. Rozumiem, że macie jeszcze ten cykl przed histero na starania?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 4 lutego, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Kochana rozumiem, że Ci przykro 🫂
    Wspaniale, że masz plan. Rozumiem, że macie jeszcze ten cykl przed histero na starania?
    Tak, pojutrze zaczynam stymulację:) jeszcze jakaś nadzieja jest, wszystkie karty są w grze

    Kreska41 lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3131 1612

    Wysłany: 4 lutego, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Tak, pojutrze zaczynam stymulację:) jeszcze jakaś nadzieja jest, wszystkie karty są w grze

    Taak to trzymamy 🤞🤞🤞🤞

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Zimozielona Autorytet
    Postów: 647 1253

    Wysłany: 4 lutego, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyjmujące dupka w drugiej fazie. Dostajecie okresu plamien mimo dupka? Jak długo go bierzecie? Przez ile dni w drugiej fazie?
    Jak Wam przypisują?

    Jestem po poronieniu pierwszy cykl (niedomoga lutealna) i mi gin zalecił 1-3dni po owu brać 10-15 dni duphaston 2x1 tabl.

    Wzięłam 1/2 dni po owu i 9ty dzień dupka. Wczoraj przy wizycie kontrolnej 8dpo wyszła mi duża torbiel krwotoczna i gin powiedział żebym brała do 10dpo i odstawiła. Przestraszyłam się że może spaść próg i się zapytałam czy na serio to kazał dać znać jaki wynik testu w 10dpo i wtedy decyzja.

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 4 lutego, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimozielona wrote:
    Dziewczyny przyjmujące dupka w drugiej fazie. Dostajecie okresu plamien mimo dupka? Jak długo go bierzecie? Przez ile dni w drugiej fazie?
    Jak Wam przypisują?

    Jestem po poronieniu pierwszy cykl (niedomoga lutealna) i mi gin zalecił 1-3dni po owu brać 10-15 dni duphaston 2x1 tabl.

    Wzięłam 1/2 dni po owu i 9ty dzień dupka. Wczoraj przy wizycie kontrolnej 8dpo wyszła mi duża torbiel krwotoczna i gin powiedział żebym brała do 10dpo i odstawiła. Przestraszyłam się że może spaść próg i się zapytałam czy na serio to kazał dać znać jaki wynik testu w 10dpo i wtedy decyzja.

    Ja biorę luteinę po owulacji zaczynam jakieś 3-4 dni w zależności od monitoringu. Biorę 10 dni. 10 dnia mam zrobić test i jak pozytywny to mam brać dalej, a jak negatywny odstawić i czekać na okres.

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 4 lutego, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Melduje 🦍 niby człowiek wiedział a jest przykro.
    Plan jest taki że za tydzień umówię sobie pierwszy monit powiem lekarzowi żeby mi zrobil od razu wymazy i pewnie za miesiąc histeroskopia 😥
    🫂🫂🫂

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 4 lutego, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimozielona wrote:
    Dziewczyny przyjmujące dupka w drugiej fazie. Dostajecie okresu plamien mimo dupka? Jak długo go bierzecie? Przez ile dni w drugiej fazie?
    Jak Wam przypisują?

    Jestem po poronieniu pierwszy cykl (niedomoga lutealna) i mi gin zalecił 1-3dni po owu brać 10-15 dni duphaston 2x1 tabl.

    Wzięłam 1/2 dni po owu i 9ty dzień dupka. Wczoraj przy wizycie kontrolnej 8dpo wyszła mi duża torbiel krwotoczna i gin powiedział żebym brała do 10dpo i odstawiła. Przestraszyłam się że może spaść próg i się zapytałam czy na serio to kazał dać znać jaki wynik testu w 10dpo i wtedy decyzja.
    Od dupka się już odchodzi. To jest syntetyczny progesteron. Poproś lekarza żeby Ci zmienił na np progesteron besins a szczególnie w ciąży. Ja na dupku normalnie plamiłam.
    A w 10 dpo test może być jeszcze negatywny.

  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1554 2084

    Wysłany: 4 lutego, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower - jestem po spektaklu i mogę polecić jeśli lubisz komedie 😁 humor czasem absurdalny ale można się pośmiać 😄

    Jednorożec - przykro mi :( trzymam kciuki za kolejny cykl!

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
‹‹ 721 722 723 724 725 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ