X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 19 lutego, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku a myśleliście, żeby spróbować in vitro, tak dla świętego spokoju, jak w czerwcu będzie za darmo?
    To allo to nie jest gwóźdź do trumny, bo wiele kobiet nawet nie wie że ma 0, a zachodzi i donosi. Rozumiem Twój smutek - ja na szczepienia też bym się nie zgodziła, ale macie jeszcze różne opcje :)

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Motylku a myśleliście, żeby spróbować in vitro, tak dla świętego spokoju, jak w czerwcu będzie za darmo?
    To allo to nie jest gwóźdź do trumny, bo wiele kobiet nawet nie wie że ma 0, a zachodzi i donosi. Rozumiem Twój smutek - ja na szczepienia też bym się nie zgodziła, ale macie jeszcze różne opcje :)
    Tak. I chyba tu nawet pisałam. Na pewno podejdziemy do in vitro. Wiesz, gdybym tyle lat się nie starała o ciążę, to pewnie też bym myślała, że może się uda z tym allo. A ono mi nawet po straconej ciąży nie wzrosło.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 19 lutego, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Tak. I chyba tu nawet pisałam. Na pewno podejdziemy do in vitro. Wiesz, gdybym tyle lat się nie starała o ciążę, to pewnie też bym myślała, że może się uda z tym allo. A ono mi nawet po straconej ciąży nie wzrosło.
    Paśnik mi mówił, że Allo może spaść nawet do 0 po covidzie albo grupie. Nie byłaś chora od czasu poronienia?
    Kazał mi bardzo na siebie uważać pod tym kątem.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Paśnik mi mówił, że Allo może spaść nawet do 0 po covidzie albo grupie. Nie byłaś chora od czasu poronienia?
    Kazał mi bardzo na siebie uważać pod tym kątem.
    Przeziębiona byłam, raz tak dosyć mocniej, w październiku lub listopadzie.
    Jestem ciekawa czy dostanę coś na ten wysoki crossmatch. Bo gin za dużo o tym powiedzieć nie umiał.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 19 lutego, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Przeziębiona byłam, raz tak dosyć mocniej, w październiku lub listopadzie.
    Jestem ciekawa czy dostanę coś na ten wysoki crossmatch. Bo gin za dużo o tym powiedzieć nie umiał.
    Może właśnie pójdzie w stronę wyleczenia cross? Jakieś sterydy albo antybiotyki, albo immunisupresja?
    A miałaś biopsję endo? Może tu jest wina?

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4137 2453

    Wysłany: 19 lutego, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki, rozumiem i przytulam ❤️ Jeszcze będzie dobrze, zobaczysz 🍀🌈

    Roszpunko biedaku, obys szybko wróciła do zdrowa 😔 trzymaj się ciepło ❤️!

    Izzy, jakiej używasz poduszki do spania? Chociaż trochę pomaga🫣?

    Butterfly, wspaniale Cię widzieć 😍❤️ Mam nadzieję, że immunolog znajdzie sposób żeby Wam pomoc 🙏🍀 musi coś być...😔

    Butterfly23, Pinkflower lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1344 1160

    Wysłany: 19 lutego, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly z tą adopcja to przez lata słyszałam że to taki długi i ciężki proces, dopóki koleżanka z pracy nie zdecydowała się na nią. Rok temu zaczęła procedurę, formalności było bardzo dużo plus psycholog, ale ukończyła już etap rekrutacji i teraz czeka na dzidziusia. Więc jakby nie patrzeć to wcale nie jest tak długo, tylko że ona ma partnera bez ślubu więc będzie figurować jako samotna matka, nie wiem może dlatego to szybciej trwało. Ale jej historia sprawiła żeby nie wierzyć, że adopcja jest prawie niemożliwe do ogarnięcia i jeśli wyczerpałabym wszystkie opcje to sama się na nią zdecyduje 🙂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Może właśnie pójdzie w stronę wyleczenia cross? Jakieś sterydy albo antybiotyki, albo immunisupresja?
    A miałaś biopsję endo? Może tu jest wina?
    Nie miałam i miałam zapytać gina o to na wizycie i zapomniałam. Zapisałam się do przychodni gdzie robią, ale że to było kilka dni przed wizytą w klinice odwołałam, bo jednak tu i tu płacić za wizytę a ta w klinice mało nie kosztowała… Ale na kolejnej poruszę ten temat.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Butterfly z tą adopcja to przez lata słyszałam że to taki długi i ciężki proces, dopóki koleżanka z pracy nie zdecydowała się na nią. Rok temu zaczęła procedurę, formalności było bardzo dużo plus psycholog, ale ukończyła już etap rekrutacji i teraz czeka na dzidziusia. Więc jakby nie patrzeć to wcale nie jest tak długo, tylko że ona ma partnera bez ślubu więc będzie figurować jako samotna matka, nie wiem może dlatego to szybciej trwało. Ale jej historia sprawiła żeby nie wierzyć, że adopcja jest prawie niemożliwe do ogarnięcia i jeśli wyczerpałabym wszystkie opcje to sama się na nią zdecyduje 🙂
    Znam kilka przypadków gdzie adopcja trwa długo, szczególnie jeśli chodzi o maluchy. Plus wymogi odnośnie zarobków, mieszkania itp itd. Myślę, że to też zależy dużo od ośrodka adopcyjnego.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3129 1609

    Wysłany: 19 lutego, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, jeśli mogę zapytać co lekarz powiedział na Twój wynik insuliny ?
    Bierzesz już metforminę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:43

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1344 1160

    Wysłany: 19 lutego, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Znam kilka przypadków gdzie adopcja trwa długo, szczególnie jeśli chodzi o maluchy. Plus wymogi odnośnie zarobków, mieszkania itp itd. Myślę, że to też zależy dużo od ośrodka adopcyjnego.

    Pewnie masz rację kochana, koleżanka korzysta z małego ośrodka adopcyjnego na obrzeżach miasta.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • alauda Autorytet
    Postów: 2921 2083

    Wysłany: 19 lutego, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Miłego tygodnia! :)

    Pinkflower, jestem z Tobą myślami❤️ Na pewno jest Ci dzis ciężko.... Ja też myślę, ze powinnaś dzisiaj zrobić coś dla siebie i tylko siebie. Przytulam.

    Rozszpunka, wracaj szybko do zdrowia!
    Butterfly, nie trać jeszcze nadziei. Jeszcze kilka małych kroków i będziesz wiedziała na czym stoisz. W ogóle bardzo zastanawia mnie Twoje endo. Jest dosyć cienkie i też może mieć ogromny wpływ na niepowodzenia.


    Ja dzisiaj też mam gorszy dzień. Spałam dzisiaj w nocy może z dwie godziny. Jestem na krótko przed @ i praktycznie w ogóle nie mam plamień więc nakręciłam się bardzo, że może się udało. Wyobrażałam sobie, jak informuję męża w jego urodziny a są za kilka dni, że się nam udało... Trzy lata temu w ten sam dzień powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Biel na teście nie mogła bardziej razić.

    Dzisiaj miałam tez wizytę u lekarza. Mam juz rozpisaną stymulację. Juz nie takie końskie dawki jak ostatnio (na własną odpowiedzialność). Tez mam kiepskie endo, bo 7,5mm - więc jak mogłabym być w ciąży? Nie ma co marzyć.
    Na jajniku widać tylko dwa pęcherzyki więc rokowania są słabe, co do stymulacji. Nawet jeśli udałoby się uzyskać jakiś zarodek, to i tak transferu w tym cyklu nie będzie.
    Pytałam się o biopsję ale nie naciskałam jakoś bardzo ale myślę, że na następnej wizycie powiem wprost, że chcę i biopsję i histeroskopię. Może akurat uda się to zrobić w ten sam czas co punkcja. Myślałam o tym po wizycie i jeszcze jakies 4 miesiące temu moje endo pod koniec cyklu wynosilo prawie 11mm a teraz 7,5 ... cos musi byc nie tak. Wiem, że na pewno jest uszkodzone mechanicznie i nie będzie tak jak przed poronieniem, ale dlaczego znów jest gorzej? Moze porobiły mi się jakieś zrosty albo jest stan zapalny.

    Ale się rozpisałam.... Więc chyba mamy teraz wszystkie wątkowego doła :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 14:49

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 19 lutego, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    ❤❤❤

    Roszpunka, ten sezon chorobowy jest jakiś okropny. Mam nadzieję że dostaniesz L4 i dojdziesz do siebie ❤
    Czy ze wzrokiem lepiej ?

    Mam wrażenie, że lepiej, dziękuję że pytasz. Co nie znaczy, że nie pójdę do okulisty, bo jak już stanę na nogi, to na pewno pójdę.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 19 lutego, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, cieszę się że wróciłaś do nas. Ja nawet nie wiem co Ci na to wszystko napisać. Jest mi niesamowicie przykro, że straciłaś nadzieję. Jednak ja ją mam, że lekarz będzie znał odpowiedź jak Wam pomóc. Przytulam!

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Butterfly, jeśli mogę zapytać co lekarz powiedział na Twój wynik insuliny ?
    Bierzesz już metforminę?
    W czwartek idę na krzywe i po mam wdrożyć metforminę.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9460 10030

    Wysłany: 19 lutego, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda kochana 🫂
    Ahhh do dupy to wszystko. Tyle powiem. Trzymam kciuki abyś zareagowała na stymulację i wyhodowała dorodne jajca 😁😘 a co do tego, że transfer nie będzie w tym samym czasie, to chyba dobrze. Z tego co czytałam, to odchodzi się już od transferów na naturalnym cyklu.
    A masz już rozpiskę kiedy usg kontrolne, punkcja itp?

    Dzięki Roszpunka 😘

  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 19 lutego, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaczynam nowy cykl (już 4) po poronieniu. Jestem na końcówce okresu i ciągle nie jest normalny (skąpy i jeszcze plamie przez kilka dni na końcu).
    Marzę aby w końcu moje ciało ustabilizowało się. Zamówiłam suplementy miejmy nadzieje że coś ruszy. Za dwa miesiące (o ile w tym czasie nie zajdę w ciążę), powtarzam badania i mam nadzieję że będzie już dobrze

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1549 1831

    Wysłany: 19 lutego, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego tygodnia dziewczynki! 💋
    U mnie też gorszy czas, jakoś nie wiem gdzie podziała się moja siła na cokolwiek. Szukam jej. Chyba ucieknę do książek aby mniej myśleć. 🤔

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Echo Autorytet
    Postów: 4137 2453

    Wysłany: 19 lutego, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda, jak Ty szybko działasz 😍❤️ podziwiam Twoja siłę walki! Warto zrobić histeroskopie z biopsją na CD138 i jeśli się uda, to też na komórki NK. Nie przejmuj się jednak, że transfer będzie w innym czasie, bo to nie ma większego znaczenia. Trzymam bardzo mocno kciuki kochana🤞🍀💋 koniecznie daj znać jak rosną pęcherzyki i jak się czujesz podczas stymulacji! Zaczynasz na dniach, prawda?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4137 2453

    Wysłany: 19 lutego, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Mam wrażenie, że lepiej, dziękuję że pytasz. Co nie znaczy, że nie pójdę do okulisty, bo jak już stanę na nogi, to na pewno pójdę.

    Trochę Ci się nazbierało 🙈 najważniejsze żeby wszystko było ok 🙏❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 748 749 750 751 752 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ