X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 3268 1896

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza 🤞🤞🍀

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1998 1881

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę już pod kroplówką :)

    alauda, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • alauda Autorytet
    Postów: 2441 1784

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Leżę już pod kroplówką :)

    🤞🏼🍀❤️

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1366 612

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec kciuki za wizytę 🤞🤞🤞
    Elza kciuki za Ciebie i kropka 🤞🤞🤞☘️🌈

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1506 2019

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Leżę już pod kroplówką :)
    🤞🤞🤞🤞🤞

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2441 1784

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po kwalifikacji na histero. Termin dopiero na koniec czerwca. Mam tylko nadzieję, że cykle nie zaczną wariować i wbiję się idealnie w termin.
    Jednak nie będzie to tylko histeroskopia diagnostyczna a już zabiegowa. Doktor stwierdziła, że rzeczywiście wiele wskazuje, że mam zrosty a jeśli nawet nie, to skorygują trochę moją bliznę po cc.
    Znów tyle czekania …
    Chętnie „zaliczyłabym” po drodze jeszcze jedną stymulację i punkcję ale pewnie znów namiesza to w moim cyklu więc poczekam grzecznie te dwa miesiące😌

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3279 3562

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie wszystko ładnie się zagoiło, przy tych hormonach są takie jazdy jak dziwna miesiączka, plamienia i inne cuda więc mam się nie przejmować. Jak dostanę już normalny okres wracam do stymulacji :)

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,przepraszam że wbijam Wam w wątek ale Jednorożec89 znam z innego wątku. Widzę że przy histerskopii wykryli u Ciebie mikropolipowatosc endometrium i stan zapalny. Powiedz mi mi stan zapalny zauważyli odrazu czy dopiero jak przyszły wyniki? Co dalej z tym endo mikropolipowatym to się jakos leczy czy znow może narosnąć ? Pytam bo miałam wczoraj histeroskopię i u mnie wykryli polipowate endometrium miałam łyżeczkowanie i czekam teraz ok 4-6 tyg na wyniki biopsji a niewiele mi powiedzieli w szpitalu czy to może nawracać.

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1998 1881

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję tylko, że pimpek na pokładzie. Dalej leżę pod kroplówką.
    A potem jedziemy na frytki z mc :)
    Dzięki za kciuki, dziś byłam naprawdę spokojna

    alauda, izzy91, pandzia 🐼, Echo, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1366 612

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja już po kwalifikacji na histero. Termin dopiero na koniec czerwca. Mam tylko nadzieję, że cykle nie zaczną wariować i wbiję się idealnie w termin.
    Jednak nie będzie to tylko histeroskopia diagnostyczna a już zabiegowa. Doktor stwierdziła, że rzeczywiście wiele wskazuje, że mam zrosty a jeśli nawet nie, to skorygują trochę moją bliznę po cc.
    Znów tyle czekania …
    Chętnie „zaliczyłabym” po drodze jeszcze jedną stymulację i punkcję ale pewnie znów namiesza to w moim cyklu więc poczekam grzecznie te dwa miesiące😌

    Kochana, wiem że to czekanie jest najgorsze 🥺ale sprawdzisz kolejna rzecz. Ja sama sobie tak tłumaczę też. Przytulam 🫂

    alauda lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1366 612

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja po wizycie wszystko ładnie się zagoiło, przy tych hormonach są takie jazdy jak dziwna miesiączka, plamienia i inne cuda więc mam się nie przejmować. Jak dostanę już normalny okres wracam do stymulacji :)

    Jednorożec, to dobrze 💪 czyli to jednak nie okres. Ja od wczoraj mam jakieś brazowe większe plamienia ale tylko zostaje to na papierze i już sama miałam rozkmkne czy to okres czy dalej plamie.
    Czekasz jeszcze na jakiś wynik z histpat ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 13:36

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1366 612

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Melduję tylko, że pimpek na pokładzie. Dalej leżę pod kroplówką.
    A potem jedziemy na frytki z mc :)
    Dzięki za kciuki, dziś byłam naprawdę spokojna

    Witam kropka 👋 i trzyma ciotka mocno kciuki 🤞🤞🤞🌈

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3279 3562

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej dziewczyny,przepraszam że wbijam Wam w wątek ale Jednorożec89 znam z innego wątku. Widzę że przy histerskopii wykryli u Ciebie mikropolipowatosc endometrium i stan zapalny. Powiedz mi mi stan zapalny zauważyli odrazu czy dopiero jak przyszły wyniki? Co dalej z tym endo mikropolipowatym to się jakos leczy czy znow może narosnąć ? Pytam bo miałam wczoraj histeroskopię i u mnie wykryli polipowate endometrium miałam łyżeczkowanie i czekam teraz ok 4-6 tyg na wyniki biopsji a niewiele mi powiedzieli w szpitalu czy to może nawracać.

    U mnie lekarz wziął wycinki ale powiedział że nie potrzebuję wyniki bo endometrium ewidentnie jest że stanem zapalnym więc zapisał antybiotyki na 20 dni, a co polipów mam lek provera który stosuję się typowo przy endometriozie i on zapobiega nadmiernemu rozrostowi endometrium oraz polipom. Mam go na miesiąc. Ten lek to jakaś pochodna progesteronu.

    Pinki moje wyniki już są i nic nowego się z nich nie dowiedziałam, potwierdziły to co było widać w histeroskopii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 13:50

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 831 722

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec czyli wszystko wiadome 🙂 a krwawienie pojawiło się znów? Można mówić o okresie?
    Elza 🍀🍀
    Cześć Patisonek, ja miałam mikropolipy i przekrwienia, które już świadczyły o stanie zapalnym. Miały się usunąć z miesiączką po przeleczeniu antybiotykiem.

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59


    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 831 722

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja już po kwalifikacji na histero. Termin dopiero na koniec czerwca. Mam tylko nadzieję, że cykle nie zaczną wariować i wbiję się idealnie w termin.
    Jednak nie będzie to tylko histeroskopia diagnostyczna a już zabiegowa. Doktor stwierdziła, że rzeczywiście wiele wskazuje, że mam zrosty a jeśli nawet nie, to skorygują trochę moją bliznę po cc.
    Znów tyle czekania …
    Chętnie „zaliczyłabym” po drodze jeszcze jedną stymulację i punkcję ale pewnie znów namiesza to w moim cyklu więc poczekam grzecznie te dwa miesiące😌
    Wiesz jak ważne jest teraz Twoje przygotowanie, będziemy czekać z Tobą na ten dzień 😚

    alauda lubi tę wiadomość

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59


    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1998 1881

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda - wiem ze takie czekanie wkurwia jak cholera, ale jak mus to mus.
    Trzeba to obrócić w drugą stronę - masz dodatkowy miesiąc żeby o siebie dodatkowo zadbać :)

    alauda lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    U mnie lekarz wziął wycinki ale powiedział że nie potrzebuję wyniki bo endometrium ewidentnie jest że stanem zapalnym więc zapisał antybiotyki na 20 dni, a co polipów mam lek provera który stosuję się typowo przy endometriozie i on zapobiega nadmiernemu rozrostowi endometrium oraz polipom. Mam go na miesiąc. Ten lek to jakaś pochodna progesteronu.

    Pinki moje wyniki już są i nic nowego się z nich nie dowiedziałam, potwierdziły to co było widać w histeroskopii

    Mi kazał czekać na wyniki i zobaczymy czy będzie stan zapalny. Generalnie od tych wyników będzie zależało moje dalsze leczenie bo immunolog jeśli będzie stan zapalny da mi 2 antybiotyki a jeśli nie będzie stanu zapalnego to encorton i equoral. Jeszcze nie wiem co na to wszystko mój gin mimo że sam skierował mnie do Paśnika. Zastanawiam się tylko jaka będzie @ po tym łyżeczkowaniu i czy będą zakazane dalsze starania jak dotychczas 🤔

    Jednorożec, Pandzia a zalecali Wam kontrolną biopsję po leczeniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 15:07

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 831 722

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam kontrolnej biopsji. Gin nic nie mówił o tym. A byłam u niego na monitoringu po histero i już 2 tyg po antybiotyku i po okresie, kazał się starać, cykl udany.

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59


    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Ja nie miałam kontrolnej biopsji. Gin nic nie mówił o tym. A byłam u niego na monitoringu po histero i już 2 tyg po antybiotyku i po okresie, kazał się starać, cykl udany.

    Gratuluję, rośnijcie zdrowo😘

    Ciekawe jak będzie u nas... od października mamy zakaz starań ze względu na poronienia. Poszerzaliśmy diagnostykę, wizyta u Paśnika, histeroskopia i teraz od wyników histeroskopi zależy dalszy plan

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 781 605

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Mi kazał czekać na wyniki i zobaczymy czy będzie stan zapalny. Generalnie od tych wyników będzie zależało moje dalsze leczenie bo immunolog jeśli będzie stan zapalny da mi 2 antybiotyki a jeśli nie będzie stanu zapalnego to encorton i equoral. Jeszcze nie wiem co na to wszystko mój gin mimo że sam skierował mnie do Paśnika. Zastanawiam się tylko jaka będzie @ po tym łyżeczkowaniu i czy będą zakazane dalsze starania jak dotychczas 🤔

    Jednorożec, Pandzia a zalecali Wam kontrolną biopsję po leczeniu?

    Hej Patisonek, też kojarzę Cię z wątku o poronieniu. Ja nie udzielałam się tam za dużo, ale jednak trochę tak 🙂
    Myślę, że lepiej powstrzymać się ze staraniami nie mając wyników biopsji i bez ewentualnego leczenia. Bo nawet jeśli nie masz infekcji to i tak masz zapisaną immunosupresję.
    Miałam dwa razy łyżeczkowanie, okres po jest zupełnie normalny, a nawet powiedziałabym że bezbolesny.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
‹‹ 923 924 925 926 927 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ