X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne starania po odstawieniu tabletek
Odpowiedz

starania po odstawieniu tabletek

Oceń ten wątek:
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana, na pewno w końcu się uda! <3
    trzymam kciuki i wysyłam wiruski!

    Mega lubi tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty84 wrote:
    kochana, na pewno w końcu się uda! <3
    trzymam kciuki i wysyłam wiruski!
    Dziękuje bardzo i walczę dalej :)

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedys czytałam i chyba nawet tu na forum też, że jak się brao tabletki np. 2 lata to tyle samo czasu potrzebuje organizm żeby się "oczyścił" (nie wiem jak to napisać) z tych hormonów, choć poparcia naukowego nigdzie to nie ma... U mnie akurat taki przypadek, że ja brałam tabletki 2,5 roku, odstawiłam dokładnie 2 lata temu i dziś zobaczyłam dwie kreski na teście :) Na pewn tabletki mają wpływa na nasze zdrowie ginekologiczne i warto konkretnie pytac lekarza co robić po odstawieniu? Pozdrawiam Was wszystkie "potabletkowe" i wysyłam wiruski :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2014, 22:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to plotki na szczęście. ja brałam tabletki przez około 6 lat, a w ciąże zaszłam po roku. tak "późno" bo dopiero wtedy zmieniłam lekarza, który stwierdził PCO i niedomogę lutealną. po odstawieniu można zajść w ciążę od razu, w pierwszym cyklu ale lepiej go odczekać, bo może być ciąża mnoga. poza tym gdyby to była prawda, to skąd by się brały "wpadki" przy zapomnieniu 1 czy 2 tabletek w cyklu? :)
    dziewczyny, bez paniki
    a Tobie Monika gratuluję i życzę "nudnej" ciąży :)

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam tabletki lesine przez 9 miesięcy non stop na wchloniecie torbieli.
    12 kwietnia miałam pierwsze krawawienie z odtawienia. Teraz czekam na @ bo ciąże raczej wykluczam, nie wiem czy mialam owulację bo nie mierzylam tempki. Bolał mnie tylko mocno prawy jajnik w środku cyklu. Niestety sluzu prawie nie zauważyłam.
    Od przyszłego cyklu ruszam z wiesiołkiem i termometrem ;)

    atdc8iikup31msj2.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczynki u mnie pierwszy cykl po odstawieniu anty i na razie miła niespodzianka - była owulacja. :) A co dalej to się okaże.

    Ofelaine, MonikaDM lubią tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Ja z końcem grudnia odstawiłam tabletki długość cykli 29/28/31, mam nadzieję, że w 4cs się uda, chociaż już powoli przestaję wierzyć, że tak szybko nastąpi ten moment.
    Mam do was pytanie: jak z waszą cerą po anty? Jak sobie z tym radzicie?
    Ja mam trądzik, albo może wysypkę na buzi i dekolcie, czekam na termin do dermatologa...

    Widzisz taka byłaś zwątpiona a udało się. :)

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty84 wrote:
    ślę całe morze szalonych i zdeterminowanych wirusków!!!

    I czekam na Was dziewczyny <3


    Niestety teraz mi też straszie obsyfiło plecy, a teraz jeszcze cały dekolt (olaboga!)
    Nie wiem czy to efekt odstawienia tabletek, czy też hormonów ciążowych - ale straszne to! :O


    Łapię !!!

    Ofelaine lubi tę wiadomość

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    No dziewczynki u mnie pierwszy cykl po odstawieniu anty i na razie miła niespodzianka - była owulacja. :) A co dalej to się okaże.
    To bardzo dobre wiesci ja zaluje ze nie poszlam na monitoring przynajmniej wiedzialabym co i jak a teraz musze zyc w niepewnosci no ale sama jestem sobie winna.

    atdc8iikup31msj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaW wrote:
    Monika to plotki na szczęście. ja brałam tabletki przez około 6 lat, a w ciąże zaszłam po roku. tak "późno" bo dopiero wtedy zmieniłam lekarza, który stwierdził PCO i niedomogę lutealną. po odstawieniu można zajść w ciążę od razu, w pierwszym cyklu ale lepiej go odczekać, bo może być ciąża mnoga. poza tym gdyby to była prawda, to skąd by się brały "wpadki" przy zapomnieniu 1 czy 2 tabletek w cyklu? :)
    dziewczyny, bez paniki
    a Tobie Monika gratuluję i życzę "nudnej" ciąży :)


    Dziekuje :)
    Pewnie, ze jak nie ma to poparcia naukowego to sie tego nie bierze pod uwage. No wlasnie niektorym sie udaje w pierwszych cyklach po odstawieniu tabletek, ale jak poszlam u siebie do ginka i mu powiedzialam, ze w PL na kazdym kroku jestesmy karimione gadaniem, ze po odstawieniu tabsow mozemy odrazu zajsc to sie za glowe zlapal...powiedzial ze moze jednej na iles sie uda, ale na moim przykładzie powiedział, ze skoro ja akurat ja bralam tabletki 2,5 roku i przez tyle czasu one nie pracowaly bo je blokowalam, to one musza ''wrocic do siebie'' i zaczac pracowac, i ze zadko sie to zdarza tak od razu (co oczywiscie nie jest niemozliwe). Mnie akurat przyszlo ciut poczekac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2014, 23:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ważne że się udało :)

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 10 maja 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa wrote:
    Mam do was pytanie: jak z waszą cerą po anty? Jak sobie z tym radzicie?
    Ja mam trądzik, albo może wysypkę na buzi i dekolcie, czekam na termin do dermatologa...

    Mnie po ok.3 miesiacach wysypalo na policzkach, ale raczej cos w rodzaju wysypki, a teraz jest tylko gorzej. Najpierw okolica ust, pozniej na linii wlosow, potem doszlo czolo i dekolt, a teraz jeszcze plecy :/

    Tabletki bralam 5 lat z kawalkiem, a cery nigdy takiej nie mialam, nawet w okresie dorastania!
    W srode ide do dermatologa, badania hormonalne mam swiezo zrobione i mam nadzieje, ze one cos podpowiedza lekarzowi...

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odswiezam watek, ale pesymistycznie. Otoz:
    Tabsy bralam 10 lat. Po nich pierwsze kilka okresow jak w zegarku co 28 dni. Ale ostatnio juz nie jest tak rozowo, cykle wahaja sie miedzy 24 a 32 dni!!! No i jest to juz 16 cykl po odstawieniu, a ciazy ani widu ani slychu!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Dziewczyny, kiedys czytałam i chyba nawet tu na forum też, że jak się brao tabletki np. 2 lata to tyle samo czasu potrzebuje organizm żeby się "oczyścił" (nie wiem jak to napisać) z tych hormonów... Nie wiem czy jest na to poparcie naukowe; może to tylko przypadek, ale ja brałam tabletki 2,5 roku, odstawiłam dokładnie 2 lata temu i dziś zobaczyłam dwie kreski na teście :) Nie chce tu rozsiewać plotek, piszę co czytałam, może warto żebby jednak podpytać o to ginków? Pozdrawiam Was wczystkie "potabletkowe" i wysyłam wiruski :)
    Ach, lepiej zeby to byla plotka, ja bralam piguly 10 lat, wiec... :-(

    monisia881 lubi tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do "oczyszczania" po tabletkach: organizm potrzebuje do 6 miesięcy na powrót do prawidłowego funkcjonowania po blokadzie owulacji.
    Ktoś jakieś głupoty pisze w internecie o tym ile lat tabletek, tyle lat bez prawidłowego cyklu.
    Ja zaszłam w 3 cyklu po tabletkach, a brałam je 2 lata.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Co do "oczyszczania" po tabletkach: organizm potrzebuje do 6 miesięcy na powrót do prawidłowego funkcjonowania po blokadzie owulacji.
    Ktoś jakieś głupoty pisze w internecie o tym ile lat tabletek, tyle lat bez prawidłowego cyklu.
    Ja zaszłam w 3 cyklu po tabletkach, a brałam je 2 lata.
    No to moj organizm jakis zeslimaczaly, bo sie juz nie 6, a 18 miesiecy tak "oczyszcza!" :-P

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie "oczyszcza" się, bo hormony tabletkowe eliminowane są szybko. Po prostu Twój cykl się rozregulował na skutek długotrwałej blokady. Tabletek nigdy przenigdy nie powinno się brać dłużej niż 2 lata ciągiem, tylko ginekolodzy często o tym nie mówią...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Nie "oczyszcza" się, bo hormony tabletkowe eliminowane są szybko. Po prostu Twój cykl się rozregulował na skutek długotrwałej blokady. Tabletek nigdy przenigdy nie powinno się brać dłużej niż 2 lata ciągiem, tylko ginekolodzy często o tym nie mówią...
    Hmm... Bo ja wiem. Regularny to moj cykl z natury nigdy nie byl, wiec mozna powiedziec, ze po 18 miesiacach wracam do normy sprzed tabletek.

    monisia881 lubi tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no chyba że tak ;)
    Moja koleżanka brała tabletki 8 lat ciągiem i zaszła w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu.
    To zależy konkretnie od kobiety, od tego jakie miała cykle przed tabletkami, bo może coś już wcześniej nie grało, tylko nawet o tym nie wiedziała. I to nie tabletki są winne braku ciąży, a np niedrożne jajowody. Dopóki nie będzie wszystkich badań, nie ma co zwalać winy na tabletki.

    pyska_ta, Krokodylica lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    A no chyba że tak ;)
    Moja koleżanka brała tabletki 8 lat ciągiem i zaszła w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu.
    To zależy konkretnie od kobiety, od tego jakie miała cykle przed tabletkami, bo może coś już wcześniej nie grało, tylko nawet o tym nie wiedziała. I to nie tabletki są winne braku ciąży, a np niedrożne jajowody. Dopóki nie będzie wszystkich badań, nie ma co zwalać winy na tabletki.
    Dokladnie, zgadzam sie z tym postem w calej rozciaglosci.

    santoocha lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ