X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne starania po odstawieniu tabletek
Odpowiedz

starania po odstawieniu tabletek

Oceń ten wątek:
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 19 lutego 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Powodzenia zatem :)
    Dziękuję, niestety jakoś marnie to widzę. :(
    MAM PCO i dzisiaj odebrałam wyniki badań hormonalnych - porażka :( ...

  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. W czerwcu 2013 zakończyłam po 8 latach antykoncepcje hormonalną (Novynette). W trzecim cyklu były dwie kreseczki :)

    f7770e62043256fb5e8e1d4a7f5198ef.png

    Dotty84 lubi tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • Anhe Autorytet
    Postów: 442 204

    Wysłany: 21 lutego 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po długiej i przerywanej kuracji hormonalnej, bo w zasadzie brałam tabsy już od 13 roku życia. Obecnie nie biorę tabletek od połowy grudnia :) Póki co na teście wielka czerwona jedna krecha, ale nadzieja mnie nie opuszcza. :)

    Dotty84 lubi tę wiadomość

    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    526e02e297a4e6092323aa50e4900fb4.png
    bfaregz2mhjblff8.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhe wrote:
    Ja jestem po długiej i przerywanej kuracji hormonalnej, bo w zasadzie brałam tabsy już od 13 roku życia. Obecnie nie biorę tabletek od połowy grudnia :) Póki co na teście wielka czerwona jedna krecha, ale nadzieja mnie nie opuszcza. :)

    Trzymam kciuki, żeby szybko pojawiła się druga!!!!!!

    Anhe lubi tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 22 lutego 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty84 wrote:
    ehhh... ja poprzedni też chyba był bez ovu :( (chyba, bo nie mierzyłam tempki, więc nie mam pewności)

    Podobno to norma, że organizm wraca "do ładu" nawet ok 3-5 miesięcy... więc nic się nie martw - na pewno w końcu nam się uda :)

    mi nie wrócił do ładu juz ponad 1,5 roku

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 ginekologów-endokrynologów specjalistów od leczenia nieplodności potwierdziło mi że tabletki mogą uszkodzić płodność w moim przypadku jest to uszkodzenie receptorów przez co mikesiączki trwają 1-2 dni i są skąpe przed tebletkami były obfite regularne i występowały objawy płodności jednak po odstawieniu wszystki objawy znikły śluzu zero, owulacji brak a jak jest to probley z dojrzwaniem JAJECZkiem. O dziecko staramy się już ponad 1,5 roku.

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednym nie zaszkodzą a innym bardzo to tak jak z działaniami nieporządanymi niektórych leków. W końcu upośledzają cykl, oszukuja NASZĄ PRZYSADKĘ, JAJNIKI NIE PRACUJĄ PODCZAS BRANIA TABLETEK

    eweline
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie biorę DTA od sierpnia tamtego roku. Brałam jakieś 13lat z kilkoma przerwami.
    Natu93 wrote:
    Hej a sie staram 3 miesiac i nic=( ani okresu ani owu=(

    W przerwach w DTA zdarzało mi się, że nie dostawałam okresu. Raz pęcherzyk Graffa miał już ponad 4cm i nie chciał nadal pęknąć. Musiałam mieć wywoływaną @ luteiną. Już kolejne cykle były w miarę normalne, choć ja mam dość krótkie swoje cykle (24-26dni) przed DTA miałam 20dniowie!

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweline wrote:
    2 ginekologów-endokrynologów specjalistów od leczenia nieplodności potwierdziło mi że tabletki mogą uszkodzić płodność. jednak po odstawieniu wszystki objawy znikły śluzu zero, owulacji brak a jak jest to probley z dojrzwaniem JAJECZkiem.

    Znalazlas na to jakis złoty srodek by to polepszyc? Sluz, wystapienie owulki?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Mamba Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was serdecznie! Brałam Jeanine przez 4 lata, w grudniu je odstawiłam... Pierwszy cykl trwał 30 dni, nie mierzylam temp ale robiłam testy owulacyjne. Zarówno w pierwszym jak i drugim-obecnym cyklu testy owulacyjne pozytywne... Mam nadzieję, że uda sie zajść w ciążę w miarę szybko...choć z tego co tu piszecie Dziewczyny może być ciężko po odstawieniu pigulek...pozdrawiam i życzę powodzenia

  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Znalazlas na to jakis złoty srodek by to polepszyc? Sluz, wystapienie owulki?
    pierw brałam 5 miesięcy tabletki cyclo- progonowa, obecnie juz 5 cykl jestem na stymulacji femarą. pęcherzyki rosną, jakiś sluz sie pojawia raz nie raz tak, endometrium na usg w miare łane a miesiączki nadal skape i trwaja 1-2 dni prawie nic nie leci a potem tylko plamienie. Gin mi powiedziała ze uszkodziły sie najprawdopodobniej jakies receptory po tabsach

    eweline
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba wrote:
    Witam Was serdecznie! Brałam Jeanine przez 4 lata, w grudniu je odstawiłam... Pierwszy cykl trwał 30 dni, nie mierzylam temp ale robiłam testy owulacyjne. Zarówno w pierwszym jak i drugim-obecnym cyklu testy owulacyjne pozytywne... Mam nadzieję, że uda sie zajść w ciążę w miarę szybko...choć z tego co tu piszecie Dziewczyny może być ciężko po odstawieniu pigulek...pozdrawiam i życzę powodzenia

    Mamba! no to jedziemy na tym samym wózku - ja też odstawiłam w grudniu! :) ale nie tracę nadziei, że wkrótce się uda :)
    Odzywaj się czasem jak tobie idą starania :)

    Mamba lubi tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja Dotty, ja też odstawiłam anty z końcem roku. W styczniu miałam 1cs ale tempkę zaczęłam mierzyć pod koniec a teraz mam 2cs już prawie cały zmierzony i czekam na efekt :D
    I mam świeżą 30tkę na karku. Jestem z grudnia 1983.
    Tabletki brałam jakieś 2 lata ale nie pamiętam nazwy, a przez ostatnie pół roku przerzuciłam się na Nuvaringa.

    Pierwszym cyklem byłam strasznie podjarana, bo myślałam że moja super płodność po odstawieniu zrobi wszystko :) no niestety nie takie łatwe życie.

    Dodam że mam podejrzenie PCO, ale to różnie lekarze mówią. I trochę prolaktynkę podwyższoną.

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • Jula222 Autorytet
    Postów: 1304 1116

    Wysłany: 26 lutego 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja rzuciłam tabletki w grudniu po 9 miesiącach brania, 1cs zakończyń sie @.. <3 było mało, ponieważ Narzeczony wyjechał w trase, teraz 2cs, planujemy bardzo dużo <3 :), od jutra ruszamy :)mam nadzieję ze zakonczy sie to II grubymi krechami :) to będzie nasza 2 ciąża, tyle że pierwsza zakończyła się w 11tygodniu.. (poronienie) serduszko przestało bić..
    A jak u was zajścia po tabletkach a bardziej mnie interesuje która brała tabsy Novynette.. ? czy nie było po nich żadnego problemu?




    lph8je9gm3sobpoz.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 10:45

    bl9chdgeprsz4jls.png
    ug379vvjahkjd57g.png
    Aniołek 2.02.2013 (11 tydz.) [*][*][*] Zawsze będziesz w naszych serduszkach Aniołeczku!
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 26 lutego 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweline, tez sie zastanawiam czy po odstawieniu plastrow Evra tez nie mam jakis zaburzen. W prawdzie juz dawno je odstawilam,ale efekty sie nie poprawily. Nawet zaden gin tez nic o tym nie powiedzial.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bursztynka ale widzę wykres piękny ;) Trzymam kciuki.

  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja brałam tabletki najpierw diane 35,a po rocznej przerwie yasmin,łącznie 12 lat.odstawilam w kwietniu ubiegłego roku to mój 10cs,badania zrobione,moje i męża.Wychodzi na to ze mam niski progesteron,owulacja potwierdzona 3 razy przez gin,testy też pozytywne,cykle regularne,czekam czekam i nic...

    iv09hdgenu0skffm.png
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula222 wrote:
    hej, ja rzuciłam tabletki w grudniu po 9 miesiącach brania, 1cs zakończyń sie @.. <3 było mało, ponieważ Narzeczony wyjechał w trase, teraz 2cs, planujemy bardzo dużo <3 :), od jutra ruszamy :)mam nadzieję ze zakonczy sie to II grubymi krechami :) to będzie nasza 2 ciąża, tyle że pierwsza zakończyła się w 11tygodniu.. (poronienie) serduszko przestało bić..
    A jak u was zajścia po tabletkach a bardziej mnie interesuje która brała tabsy Novynette.. ? czy nie było po nich żadnego problemu?

    Cześc ja brałam Novynette ale długo bo ok 6 lat i mam problemy do dziś tak jak pisałam juz wczesniej na tym forum. Problem ze sluzem płodnym i endometrium. bardzo skape miesiaczki i zaburzenia owulacji



    lph8je9gm3sobpoz.png

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staramy się 20 miesięcy

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W maju 2013 ciąża biochemiczna beta 39 zakończona w 38 dniu cyklu

    eweline
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ