X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania starania i nic co dalej...
Odpowiedz

Starania starania i nic co dalej...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowq zaczynam dopiero z ta aplikacja. Chciałabym was prosic o pomoc bo jestem malo doświadczona jeśli chodzi o badania i inne pomoce w staraniach. Ciagle mielismy nadzieję że się uda ale nic z tego . Mój ginekolog odrazu wysyla nas do kliniki nie płodności. Zrobil mi kilka badań na krew i tyle. Pomóżcie od czego powinnam zacząć?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowq zaczynam dopiero z ta aplikacja. Chciałabym was prosic o pomoc bo jestem malo doświadczona jeśli chodzi o badania i inne pomoce w staraniach. Ciagle mielismy nadzieję że się uda ale nic z tego . Mój ginekolog odrazu wysyla nas do kliniki nie płodności. Zrobil mi kilka badań na krew i tyle. Pomóżcie od czego powinnam zacząć?
    Jakie badania na krew? Partner miał badane nasienie?

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Jakie badania na krew? Partner miał badane nasienie?
    Tak w tamtym roku robilismy. Ja miałam progesteron tsh fsh lh prolaktyna testosteron estradiol morfologię hemoglobina neutrocytow itd. Wszystko w normie. Mąż również robil i tu jest zagadka pani od badań powiedziala ze jest ok mój ginekolog ze ni uda nam się że odrazu do kliniki nieplodnosci. W klinice nieplodnosci powoedzieli ze bzdura nadal jest tysiące dobrych plemników zeby się strać i nie stresowac. A na wyniku miał ph 8.3 , ruch 31% a plemniki w budowie prawidłowej tylko 3% oraz koncentracja komórek okrągłych 13.3 to sa roznice które nie były w normie teraz będziemy powtarzac nasienie

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Tak w tamtym roku robilismy. Ja miałam progesteron tsh fsh lh prolaktyna testosteron estradiol morfologię hemoglobina neutrocytow itd. Wszystko w normie. Mąż również robil i tu jest zagadka pani od badań powiedziala ze jest ok mój ginekolog ze ni uda nam się że odrazu do kliniki nieplodnosci. W klinice nieplodnosci powoedzieli ze bzdura nadal jest tysiące dobrych plemników zeby się strać i nie stresowac. A na wyniku miał ph 8.3 , ruch 31% a plemniki w budowie prawidłowej tylko 3% oraz koncentracja komórek okrągłych 13.3 to sa roznice które nie były w normie teraz będziemy powtarzac nasienie
    To dodajcie jeszcze badanie fragmentacji DNA plemnikow.
    Na poczatek warto tez zrobic u ciebie drożność warto zrobić, monitoring owulacji.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    To dodajcie jeszcze badanie fragmentacji DNA plemnikow.
    Na poczatek warto tez zrobic u ciebie drożność warto zrobić, monitoring owulacji.
    Gdzie wykonać te badania moja u ginekologa czy hakis inny specjalista? Moja ginekolorzkq pow ze nic więcej nie może ze dalej to klinika bezpłodności?
    Czy badań meza można musze mieć jakies skierowanie?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Gdzie wykonać te badania moja u ginekologa czy hakis inny specjalista? Moja ginekolorzkq pow ze nic więcej nie może ze dalej to klinika bezpłodności?
    Czy badań meza można musze mieć jakies skierowanie?
    Sprawdź w necie gdzie w Twoim mieście bądź w okolicy wykonuja takie badania. Kliniki leczenia niepłodności to robią na pewno. Na badanie nasienia nie, ale o drożność zapytaj, bo ja bylam w trakcie diagnozy, wiec nie zastanawiałam się czy muszę mieć skierowanie.
    Monitoring, czyli po prostu usg, możesz u ginekologa "zwyklego".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2022, 08:27

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Sprawdź w necie gdzie w Twoim mieście bądź w okolicy wykonuja takie badania. Kliniki leczenia niepłodności to robią na pewno. Na badanie nasienia nie, ale o drożność zapytaj, bo ja bylam w trakcie diagnozy, wiec nie zastanawiałam się czy muszę mieć skierowanie.
    Monitoring, czyli po prostu usg, możesz u ginekologa "zwyklego".
    Dzięki. A wiesz cos nq temat inseminacja? Jak to wygląda xzy musze mieć jakieś powody czy wystarczy po prostu po konsultacji w klinice klinice umowic?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Dzięki. A wiesz cos nq temat inseminacja? Jak to wygląda xzy musze mieć jakieś powody czy wystarczy po prostu po konsultacji w klinice klinice umowic?
    Miałam. Bez efektów. Ale są dziewczyny na forum, którym się udało za pierwszym podejściem. Powodem może być to że naturalnie nie wychodzi. Wygląda to tak, że czekasz na owulacje, potem facet oddaje nasienie i ty masz je zaaplikowane. Szybko, taniej milion razy niż IVF. Ja więcej nie będę inseminacja próbować, dla mnie bez sensu, ale tak jak napisałam, jest tu wiele pozytywnych historii. Zależy co jest problemem.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Miałam. Bez efektów. Ale są dziewczyny na forum, którym się udało za pierwszym podejściem. Powodem może być to że naturalnie nie wychodzi. Wygląda to tak, że czekasz na owulacje, potem facet oddaje nasienie i ty masz je zaaplikowane. Szybko, taniej milion razy niż IVF. Ja więcej nie będę inseminacja próbować, dla mnie bez sensu, ale tak jak napisałam, jest tu wiele pozytywnych historii. Zależy co jest problemem.
    Ile razu mialas wykonana? Inseminacja tylko w klinice niepłodności? Duzo wizyt mialas przed zeby ją wykonać? Wymagali od cb jakis badań?

  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam zadaje glupie pytania i może banalne ale jestem poczatkujaca w tych sprawach 5 lat mialam nadzieję ze wkoncu się uda ale zegar tyka

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Przepraszam zadaje glupie pytania i może banalne ale jestem poczatkujaca w tych sprawach 5 lat mialam nadzieję ze wkoncu się uda ale zegar tyka
    Miałam dwie - nawet w stopce mam opisane. Wymagają badań z krwi, ale to dostajesz rozpiskę. Mi zalecili drożność, ale to w ramach diagnostyki po prostu. Ginekolog nie zrobi ci w przychodni inseminacji. Zajmują się tym kliniki nieplodnosci. Kilka wizyt, bo jest monitoring, żeby trafić ma owulacje. Ja też dostawałam zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka. Tzn. jeden podczas jednej inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2022, 10:48

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Miałam dwie - nawet w stopce mam opisane. Wymagają badań z krwi, ale to dostajesz rozpiskę. Mi zalecili drożność, ale to w ramach diagnostyki po prostu. Ginekolog nie zrobi ci w przychodni inseminacji. Zajmują się tym kliniki nieplodnosci. Kilka wizyt, bo jest monitoring, żeby trafić ma owulacje. Ja też dostawałam zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka. Tzn. jeden podczas jednej inseminacji.

    Ok czyli nie mam co czekać badanie nasienia powtórka po czym klinika niepłodności. Tobie sie wkoncu udało gratuluje

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Ok czyli nie mam co czekać badanie nasienia powtórka po czym klinika niepłodności. Tobie sie wkoncu udało gratuluje
    Nie, mnie się nie udało. Jestem miesiąc po wywołaniu poronienia, a wcześniej cb.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Nie, mnie się nie udało. Jestem miesiąc po wywołaniu poronienia, a wcześniej cb.
    Przykro mi. Ale trzymam kciuki żeby wkoncu się udało.

  • Milly Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jakies witaminy bierzesz lub coś zeby wesprzec?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Przykro mi. Ale trzymam kciuki żeby wkoncu się udało.
    Powodzenia!

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Czy jakies witaminy bierzesz lub coś zeby wesprzec?

    Hej, wejdź sobie na którykolwiek wątek miesięczny i tam jest super dawka informacji już na pierwszej stronie 😉
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2022, 11:52

    Milly lubi tę wiadomość

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • Nansky Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milly wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowq zaczynam dopiero z ta aplikacja. Chciałabym was prosic o pomoc bo jestem malo doświadczona jeśli chodzi o badania i inne pomoce w staraniach. Ciagle mielismy nadzieję że się uda ale nic z tego . Mój ginekolog odrazu wysyla nas do kliniki nie płodności. Zrobil mi kilka badań na krew i tyle. Pomóżcie od czego powinnam zacząć?

  • Nansky Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usłyszałam dokładnie to samo od swojej lekarki. Staramy się rok i 2 miesiące, wszystkie badania moje z morfologi w normie. Mąż zrobił badanie nasienia, też ok. Czekam na badanie drożności jajowodów.
    Ale zasugerowała ginekolog żebyśmy pomyśleli o in vitro. Mam obawy czy to nie za szybko,żeby o tym myśleć.

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nansky wrote:
    Usłyszałam dokładnie to samo od swojej lekarki. Staramy się rok i 2 miesiące, wszystkie badania moje z morfologi w normie. Mąż zrobił badanie nasienia, też ok. Czekam na badanie drożności jajowodów.
    Ale zasugerowała ginekolog żebyśmy pomyśleli o in vitro. Mam obawy czy to nie za szybko,żeby o tym myśleć.
    Często najpierw proponują inseminacje. Możesz na własną rękę zacząć diagnostykę. Poczekaj na drożność a jak będzie ok, to przeczytaj wątków na "starając się z pomocą medyczna". Kopalnia woedzy

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ