X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania z nadwagą
Odpowiedz

Starania z nadwagą

Oceń ten wątek:
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj

    Pewnie że możesz

    Ja waze podobnie do CB koło 100

    Ja staram się o 3 dziecko dwie duże pannice już mam

    Jest to mój 5cs i mam nadzieję że ostatni

    Chociaż już pomalu zaczynam się stresowac

    @okolo 7.11.

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MavisDracula wrote:
    Mogę dołączyć? :-)
    Mam już jednego bobasa (14 miesięcy). W ciążę zadałam w pierwszym cyklu starań mimo podejrzenia PCOS, i z dużą nadwagą (89 kg przy 168cm wzrostu). W 9 miesiącu ciąży ważyłam 114 kilo... 14 kilo zeszło po porodzie a reszta została... To już drugi cykl starań o drugie dziecko ale już wiem że nie będzie tak różowo jak wcześniej. Cykle mam wydłużone, choć owulacja występuje. Na dodatek w tym cyklu wszyscy w domu sie pochorowali, ja wyszłam z choroby szybko ale mąż... Obawiam się że plemniki powybijane...
    Rozpoczynam też walkę z już nie nadwagą, ale otyłością. Mąż niestety mnie nie wspiera w tej kwestii...

    Hej,

    Ja zaszlam w 2 cs z duza nadwaga (a nawet otyloscia), obecnia 85,5kg przy 161cm (ale w tym roku i tak schudlam przez pare miesiecy z ponad 92kg).
    Jak bylas w ciazy,trzymalas jakas dietke?

    Widze ze zazywasz castagnus, dolacz jeszcze ovarin czy inofem (ja bralam castagnus i myo-inozytol- glowny skladnik tych preparatow i sie szybko udalo).

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Malibu Przyjaciółka
    Postów: 115 64

    Wysłany: 2 listopada 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-)
    Śledziłam Wasz wątek chwilę, przeczytałam kilkanaście stron, później odsunęłam się od owu i tak myślę, że może znów będę zaglądać... czy piszecie tu na forum np. jakie posiłki jecie? Co na śniadanie, co do pracy, na kolację? Mi najtrudniej wymyślić "co by tu zjeść..." Tekst np. posiłek białkowo-tłuszczowy nic mi nie mówi, nie potrafię skomponować posiłku, zawsze potrzebowałam konkretów, czyli konkretnych, szczegółowych przykładów, przynajmniej do momentu, gdy się nie wdrożę...
    Nie potrafię zrezygnować z produktów mącznych, zrezygnować może i owszem, ale nie potrafię komponować posiłków, zwłaszcza jedzenia w pracy, bez pieczywa, makaronu, ziemniaków... Więc pytanko mam, czy piszecie praktyczne porady co zjeść na śniadanie by nie było tam pieczywa? :-)
    Jeśli o tym pisałyście, przeczytam cały wątek by się dowiedzieć, a żebyście nie musiały się powtarzać :-)
    Najpierw planuję zmienić skład, jak pisałam śniadań i papu w pracy, (obiado-kolacje jem wspólnie z mężem), a później, gdy przestanę cierpieć z braku jedzenia to wezmę się za ćwiczenia :-) Po prostu potrzebuję gotowca... i najlepiej nie czasochłonne bo z domu wychodzę o 6.40 i wracam ok. 17.00.

    Pisałyście? czy mam wyszukiwać w czeluściach Internetu? :-)

    o.O
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 2 listopada 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Hej,

    Ja zaszlam w 2 cs z duza nadwaga (a nawet otyloscia), obecnia 85,5kg przy 161cm (ale w tym roku i tak schudlam przez pare miesiecy z ponad 92kg).
    Jak bylas w ciazy,trzymalas jakas dietke?

    Widze ze zazywasz castagnus, dolacz jeszcze ovarin czy inofem (ja bralam castagnus i myo-inozytol- glowny skladnik tych preparatow i sie szybko udalo).

    Ja najwięcej przytyłam w ostatnich dwóch miesiącach, sama woda bo miałam ogromne obrzęki (lato 20q5 było wybitnie upalne a do tego nadwaga...).
    Od następnego cyklu wprowadzę te suplementy o których mówisz, bo teraz jestem już blisko owulacji. Mam nadzieję że szybko się uda mimo tej wagi. Co do diety to w ciąży jadłam mniej bo miałam okropne mdłości. Nie wpłynęło to na moją wagę niestety...

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:03

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 2 listopada 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia jak sie czujesz?

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 2 listopada 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    Madzia jak sie czujesz?

    Czuje taki niepokoj, przez to ze mam co jakis czas te klucia w podbrzuszu, no i mnie martwi tez troche to TSH, chociaz jestem pod opieka endo i mam zwiekszona dawke euthyroxu.

    Tu raczej lekarze nie podtzymuja tak wczesnie progesteronem jak w PL. Mam no-spe, jak mnie bedzie mocniej bolec to bede zazywac.

    No i na razie cwiczenia sobie odpuscilam, ze wzgledu na pobolewania w podbrzuszu, jedyne co to dluzsze spacery.

    Mavis,

    Ja np od kilku miesiecy jadlam sniadania bialkowo tluszczowe czyli 2 jajka najczesniej na masle lub oleju kokosowym, czasem same , a czasem z jakimis warzywami typu papryka, awokado, czy z mieskiem typu bekon, wedlina. Po takich sniadaniach bylam pelna energii caly dzien i latwo bylo wytrzymac do obiadu. Polecam!

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 2 listopada 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macica pracuje wiec troche moze pokuwac

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 3 listopada 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że mnie podbudowałyście ;) ja myślałam, że przy wadze powyżej 80kg to się nie da zajść w ciążę, a jednak część z Was zaszła. Oczywiście lepiej być szczuplejszą ale jednak nadzieja ciągle się tli ;)

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 3 listopada 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej piękne dziewczyny!
    dawno mnie tu nie było... opowiadajcie w skrócie co u was?!

    U mnie nie za ciekawie...dzisiaj mam 31 dc, zrobiłam test bo @ się nie pojawia..oczywiście negatyw, aczkolwiek patrząc na test po godz ( wiem nie powinnam ) pojawił się delikatny cień. Nie robię sobie złudnych nadziei, bo wiem jak to się może skończyć, ale powtórzę jutro z rana. Dzisiaj powoli powinnam już dostać jakieś plamienie, a jutro już @. Ciekawe jak to się potoczy...
    Z jednego jestem bardzo zadowolona, biorąc tą metforminę...waga sama mi spada, naprawdę! spadło mi już jakieś 2 kg :O

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 3 listopada 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia ja w druga.ciaze.zaszlam.z.waga 105 kg ale.wtedy prYtylam.tylko 7kilo wiec szybko zlecialo sama.Zuzia wazyla.4360g ;-)

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 3 listopada 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83,

    Trzymalas jakas diete w ciazy?ja bym chciala przytyc jak najmniej.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 3 listopada 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jadlam warzywa i owoce sezonowe ciembie pieczywo troche nabialu mieso chude...nie slodzilam nie solilam nie moglam bo woda w organizmie sie zatrzumywala mialam sporo ruchu bo madzia miala dwa latka a przy takim brzfacu to sie czlowiek nalatal jak bywalam glodna robilam sobie zupy bez zadnych.rosolkow weget smietan zasmazek jadlam.duzo salatek potrafilam sueowego pomidora z cebulka jesc mo to smakowalo..warzywa ryby czy piers z kurczaka albo grilowane bez tluszczu albo w parowarze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2016, 22:20

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 4 listopada 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszla franca :-(

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 4 listopada 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu... szkoda Basiu :( ale to dopiero 5cs, jeszcze przyjdzie do Ciebie ciąża. W końcu dwie córki już masz, to wiesz, że jesteś do rodzenia stworzona :D

    A ja właśnie nie wiem czy jestem, bo nigdy jeszcze w ciąży nie byłam...

    Wczoraj, po przyjściu męża z Lidla odkryłam straszną rzecz... wiedziałyście że rogal świętomarciński 250g ma 1200kcal????? Jezus Maria masakra... :( czyli że jak zjadłam niecałe pół rogala to przybyło mi 500kcal. Co za porażka dietetyczna :( za to mój mąż wciągnął 1,5 rogala. I jeszcze mi mówi, że jestem nieszczęśliwa kobieta, bo od kiedy się odchudzam (czyli w sumie od zawsze) a już szczególnie od kiedy liczę kalorie to nie potrafię cieszyć się jedzeniem. No i coś w tym jest, bo bardziej się skupiam na tym, że tego i tego nie mogę, a jak już coś zgrzeszę to mam moralniaka :(

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 4 listopada 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moj juz 6.cykl.zaczal

    Owszem Basiu mam dwie.corki i niby jestem zdrowa

    Tak twierdzi ginekolog

    Ale z.wiekiem tez trudniej.do tego nadwaga za chwile.skoncze 33lata masakra ;-)

    Jak mialam.23 to moze i sie tym nie przejmowalam ze jest troche gruba bo.i tak udalo sie zajsc z Zuzia

    Ale na chwile obecna nie wiem juz co myslec


    Ale.mi sie marudzaca wlaczyla tym razem zwale to na @

    hehehe

    No musi sie kurde w koncu udac.

    Cykle mam od 28-30 dni zawsze mialam 28

    Musze schudnac to pewne.

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 4 listopada 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za to piękny cykl ale co z tego jak trzeba było odpuścić ostatnie ♥ 3 dni przed owu wiec raczej nie ma szans. A jeszcze następny cykl bez ziół ja nie wiem jak to będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 12:11

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 4 listopada 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu bez ziol?

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:03

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ