X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania z nadwagą
Odpowiedz

Starania z nadwagą

Oceń ten wątek:
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 29 października 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhhhh, Skrzydlata aż mi się oczy zaszkliły jak przeczytałam.
    Jak ja Cię rozumiem.

    Basik, chyba faktycznie każda z nas ma gorszy dzień ale u Ciebie chyba jeszcze trochę do testowania a u mnie i Skrzydlatej pozamiatane w tym cyklu.

    Ja pamiętam jak jeszcze w tym roku rozmawiałam z mamą o świętach Bożego Narodzenia i zapraszałam ich do nas a mamie zależało abyśmy my przyjechali. Ja sie upierałam że święta u nas bo mogę być juz w dwupaku. I co? DUPA.
    Święta tuż tuż.
    Ileż to kobiety muszą mieć siły prawda?

    Ja w dodatku dzisiaj jeszcze musze sporo zrobić bo jutro mamy gości.
    Dopiero przytaszczyłam siaty z zakupami.
    Tak mi się nie chce :(

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 29 października 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie jeszcze troche

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 29 października 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O co poszło Basik ?

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 29 października 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bo tyle wolnego mial i ma ja ciagle w.robocie a syf nieziemski

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 29 października 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się jeszcze dziś dowiedziałam, co powiedziała o mnie i mężu żona mojego kuzyna. Bo przyjechali dziś z córeczkami do mojej babci w odwiedziny, bo niedalej jak miesiąc temu zmarł mój dziadek. No i jak już wyszli i byli przy samochodzie to spotkała ich moja siostra idąc z psem. No i gadu gadu i żona kuzyna mówi "no babci by się teraz przydało coś żeby ją rozruszać, na przykład prawnuki. no ale ani jedni ani drudzy się nie garną..." - i tu miała na myśli mnie z mężem i starszą siostrę z mężem, tylko że oni dzieci nie chcą. A jak jest u mnie to niewielu wie. Ale naprawdę uwielbiam słuchać o sobie że "się nie garnę do dzieci". To już chyba większego pocisku w moją stronę to nie można rzucić :(

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 29 października 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrzydlata ja za to już 3 razy rodziłam według sąsiadów a jedną to mi w mocy powiedziała żebym na wakacje nie jechała bo co będzie jak urodze a jak jej powiedziałam ze na 100% nie urodze bo w ciazy nie jestem to do dzisiaj mnie unika.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:02

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 31 października 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też już tyle razy byłam w ciąży że powinnam mieć już niezłą gromadke.

    Co do osób wypowiadających sie na temat dzieci, które powinnyśmy mieć to brak mi słów. Też sie oczywiście z takimi spotkałam.
    W moich oczach (wybaczcie ale) to wieśniaki-buraki. Osoba inteligentna nie pozwoliłaby sobie na wypowiedzenie takich słów, mając świadomość zranienia nimi pary.
    Wiadomo, że kobiecie ciężko. Wiemy o tym doskonale, bo mimo że bardzo byśmy chciały to się nie udaje ale jak już facetowi się mówi tego typu rzeczy i to w towarzystwie to już jest szczyt prostactwa.

  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 31 października 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie zgadzam się z Tobą :)

    Ale w ogóle z takimi wypowiedziami to jest tak, że niby wszędzie się trąbi o tym, że coraz więcej par ma problemy, że to już niemal powszechne się robi, ale jednak większość podchodzi do tego na zasadzie "no tak, ludzie maja problemy, no ale przecież nie w naszej rodzinie!". No i potem tak sobie żartują. Ja tylko słyszałam, "że się nie garniemy" albo "no weźcie się do roboty", a mój teściu powiedział kiedyś do męża "no ja Cie mam uczyć jak to się robi?". Także tego...

    No ale najważniejsze że zrobiłam w sobote trening, po którym ostatnio się ruszać nie mogłam 3 dni, a tym razem super mi się ćwiczyło i zero zakwasów! :)

    marzymisie lubi tę wiadomość

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 31 października 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczy,

    Melduje co u mnie, w sobote powtorzylam testy sikane, 2 rózne paskowe wskazaly drugie blade kreski, i test ciazowy cyfrowy tym razem wykryl i wyswietlil Preganat 1-2 tygodnie od zaplodnienia.

    Dzis (jest 32 dc) poszlam zrobic z krwi bete, TSH, Ft3 i Ft4) ale wynik najwczesniej jutro. Mam nastepujace objawy:

    - wzmorzone sikanie i pragnienie
    -bol piersi
    -temperatura rosnie
    -wydety dol brzucha
    - i co mnie troche martwi co jakisz czas takie zaklucia na samym dole brzucha, no i takie uczucie rozpychania, ciagniecia
    -brak apetutu, odkad zobaczylam pozytwny test brak checi na slodkie
    - na razie nie mam zmeczenia, tylko raczej pobudzenie

    Waga na dzien dzisiejszy 85,1 kg

    Ogolnie to jestem w szoku, ze tak szybko zobaczylam te 2 kreski, ale na razie wiem ze jest bardzo wczesnie i jeszcze wszystko moze sie zdarzyc. Takze czekam na bete i dalszy rozwoj wydarzen.

    marzymisie lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 31 października 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra madziolenka oby wszystko bylo dobrze :-*

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 31 października 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka superrr :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 13:03

  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 31 października 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Madzia! :) ciesz się że tak szybko ;)

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 1 listopada 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka gratuluję raz jeszcze :)


    U mnie sie zaczyna @

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 1 listopada 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie to ja potem wygonil na Co najmniej roczne wakacje niech odpocznie a Ty spokojnie urodzisz ;)
    Mnie dzisiaj tak głową boli ze musiałam wziąć od niepamiętnych czasów tabletkę tak tego unikam a dzisiaj już musiałam bo ledwo chodziłam.
    Jak Wam minął dzień Dziewczyny?

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Do mnie dzis zadzwonila moja endo z wynikami, beta jest 25 (to jest z 32dc) ale TSH 4, a juz zazywam i tak Euthyrox 50, kazala zwiekszyc dawke do 75 i zrobic badania za 2 tyg.

    Z moim TSH to byla taka historia: wszystkie wyniki tarczycowe w normie, brak przeciwcial. TSH miala 3,38 i zaczelam brac Euthyrox 25, ale wtedy tez zaczelismy sie starac, bo stwierdzilam, ze nie ma na co czekac, nie wiadomo ile nam to zajmie. Po 4 tyg TSH wzroslo do 3,8 wiec zaczelam brac Euthyrox 50 no i wmiedzyczasie sie udalo.
    Ale po 5 tyg od zazywania wiekszej dawki ma tsh 4.Mam nadzieje, ze teraz to sie unormuje.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz madzia :) ja mam nadzieje, że nie mam problemu z TSH. Jak miałam diagnozowane PCOS to TSH wyszło mi 1,4. Potem przy sterydach podskoczyło do 3,3, dostałam euthyrox 50 i zeszło do 0,44. W listopadzie sprawdzę, czy nadal jest około 1,0 :)
    Ale pocieszające jest to że nawet z wysokim TSH można zajść w ciążę, choć oczywiście lepiej nad tym panować :)

    Ja dziś wracam jak z dalekiej podróży... na dietę! I do ćwiczeń też ;) po ostatnich dniach zdecydowanie lepiej się nie ważyć, tym bardziej że jeszcze końcówka @. Po co mam osiwieć szybciej haha :D

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 2 listopada 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę dołączyć? :-)
    Mam już jednego bobasa (14 miesięcy). W ciążę zadałam w pierwszym cyklu starań mimo podejrzenia PCOS, i z dużą nadwagą (89 kg przy 168cm wzrostu). W 9 miesiącu ciąży ważyłam 114 kilo... 14 kilo zeszło po porodzie a reszta została... To już drugi cykl starań o drugie dziecko ale już wiem że nie będzie tak różowo jak wcześniej. Cykle mam wydłużone, choć owulacja występuje. Na dodatek w tym cyklu wszyscy w domu sie pochorowali, ja wyszłam z choroby szybko ale mąż... Obawiam się że plemniki powybijane...
    Rozpoczynam też walkę z już nie nadwagą, ale otyłością. Mąż niestety mnie nie wspiera w tej kwestii...

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ