X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • Syla_S Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zaczynam przygodę z CLO. Mam brać 1 tabletkę od 3 do 7dc. Dziwi mnie jednak, że mój gin kazał mi chodzić na usg tylko tuż przed spodziewaną kolejną @ żeby sprawdzić czy nie ma torbieli.
    A co z normalnym monitoringiem? Skąd mam wiedzieć czy były pęcherzyki i czy pękły? Mogę sama pójść na monitoring, w Luxmedzie nie jest to droga sprawa, ale kompletnie nie wiem kiedy powinnam iść i czego oczekiwać po badaniach? Podpowiedzcie, please...

    Poza tym, chciałam Was zapytać jak powinna wyglądać dieta przy CLO? Wyczytałam, że powinno się jeść orzechy i pić wino. Czy wszystko jedno jakie orzechy? W jakich ilościach i czy codziennie? Czy wprowadzić jeszcze jakieś modyfikacje w diecie?

    Syla
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 27 listopada 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja brałam clo 2tabletki od 5 do 9 dc i czułam się fatalnie. Było mi ciągle gorąco, miałam czerwone wypieki na policzkach, nie moglam spać, bolała mnie głowa, byłam nerwowa, cały czas zmęczona i miałam mroczki przed oczami :( do tego mój gin nie nie wspominał o monitoringu więc nawet nie wiem czy była ovu...
    podczas tego cyklu też mi kazał brać clo 2x1 od 5 do 9dc i tak nie zadziała to mam się zgłosić na wizytę.
    Chyba sobie odpuszczę w tym miesiącu...albo zmniejszę dawkę... ehh chyba powinnam do niego zadzwonić i z nim uzgodnić co dalej. A takie nadzieje wiązałam z clo...

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 27 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosa powinnaś zacząć od 1 tabletki, 2 to końska dawka, chyba że po 1 nic nie rośnie to wtedy gin daje więcej. Dziwię się, że od razu dał ci tak dużą dawkę.. A mówiłaś mu że się źle czujesz??

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 27 listopada 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle zaglądłam na ten wątek, żeby zapytać czy któraś nie potrzebuje kupić opakowania CLO - pełne, nie rozpakowane - okazało się już nie potrzebne i leży. Gdyby któraś była chętna proszę o wiadomość na priv.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 27 listopada 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzwoniłam do lekarza i umówiłam się na wtorek na usg.Zobaczymy co powie.

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 20:22

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie do tych z Was, które biorą Clo po 1 tabletce dziennie i nie mają oznak przestymulowania (tzn. nie dojrzewa za dużo pęcherzyków w cyklu).
    Na ile mcy z Clo dostałyście od lekarza zielone światło?

    Pytam, bo mam problem. Mój lekarz prowadzący powiedział, że mogę brać Clo przez 6 cykli, ale niestety niedawno wyjechał na stałe, więc póki co zostałam bez lekarza prowadzącego. Byłam potem u przypadkowego lekarza po luteinę i on pytał ile mcy jestem na Clo, powiedziałam że 3-ci, a on mi na to, żebym nie brała Clo w czwartym miesiącu, bo się przestymuluję (zagroził nawet, że trafię do szpitala i tyle będzie ze starań). I mam mętlik w głowie, bo 2 lekarzy mówi co innego. Ale nie wydaje mi się, żeby groziło mi przestymulowanie, bo bardzo dobrze reaguję na małą dawkę Clo, mam ładne owulacje i dojrzewa zawsze tylko 1 pęcherzyk. Co myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2014, 16:43

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 listopada 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 20:22

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Butter Autorytet
    Postów: 658 719

    Wysłany: 28 listopada 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, mój pierwszy cykl z clo, nie czułam się po nim jakoś źle.

    graphics-friday-256775.gif

    860ih371w1equ1ox.png
    f2wl9n73ao6srr6d.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 28 listopada 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin napisał 2x1 clo wiec brałam 2tabletki na raz a chyba powinnam 1 rano i 1 wieczorem stad moje dolegliwości.

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2x1 to zapis właśnie 2 razy po 1 tabletce rano i wieczorem :) Na przyszłość już będziesz wiedzieć, nie przejmuj się - jeśli na monitoringu nic nie wyjdzie złego, to nie ma się czym martwić na zapas :)

    Agniesja - no właśnie nie uśmiecha mi się latać jeszcze do trzeciego, bo trochę nie mam na to czasu teraz... Dlatego szukam info jak zazwyczaj przepisuje się Clo pacjentkom. Ja nie mam żadnych przeciwwskazań czy komplikacji, więc nie powinnam mieć ostrożniejszego dawkowania niż każda inna pacjentka z PCOS :)
    Wiem, że wykres wygląda obiecująco, ale niestety tylko tak wygląda :P robiłam betę, negatywna, więc luteinka odstawiona i czekam na @ :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma mój lekarz także wspominał o 6 cyklach na CLO

  • Kasi3nka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 28 listopada 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.U mnie drugi cykl z clo ... pierwszy jakoś przeżyłam, ale ten był przerażający ... tak bolało mnie podbrzusze że siadać nie mogłam :), na szczęście po owu przeszło, teraz dupek i zobaczymy czy się uda . 3mam kciuki

  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do was kochane :) Ja w tym cyklu również zaczynam przygodę z CLO i jestem pełna obaw... wiele czytam i jestem bardzoooo rozbita :(To będzie nasz 4 cykl starań, z czego 6 miesięcy temu odstawiłam tabletki anty.
    Martwi mnie fakt że moja Pani Doktor przepisałam mi CLO tak w ciemno tzn. nie miałam robionych żadnych hormonów, ani stwierdzonych cykli bezowulacyjnych w poprzednim miesiącu w 16dc jeden pęcherzyk 17 mm , testy owulacyjne mam pozytywne w każdym cyklu.( wiem że to nie potwierdza owulacji, temperaturę zaczynam mierzyć od tego cyklu ) Czy jeśli prawidłowo jajeczkuje może mi zaszkodzić CLO ?

    ( mam brać pól tabletki raz dziennie od 5dc do 9 dc. )

    Kasi3nka jak się czujesz ??

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki :) po jakim czasie dostałyście clo i przy jakich dolegliwościach ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Ja Clostilbegyt stosuję drugi cykl... Nie mam żadnych skutków ubocznych po nim. Stosuje od 4 do 8 dc

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam clo po 6 mc starania, teoretycznie nic mi nie dolega, wszystkie wyniki w normie.

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Chciałam tylko powiedzieć jak rozwiązała się moja sytuacja (kilka postów wyżej). Ponieważ na USG wszystko było w porządku, postanowiłam brać jeszcze w tym miesiącu Clo, i dobrze zrobiłam :) Nie ma żadnej hiperstymulacji, wszystko książkowo, dojrzewa właśnie 1 jajeczko, endometrium ładne, żadnych skutków ubocznych. Także ten przypadkowy lekarz trochę postraszył na wyrost, nic się nie dzieje. W styczniu robię miesięczną przerwę od Clo, a potem od lutego jeszcze 2 mce - będę musiała znaleźć lekarza, który mi przepisze, bo skończyły mi się leki, a do mojego musiałabym teraz jechać pół kraju ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Hej kobitki :) po jakim czasie dostałyście clo i przy jakich dolegliwościach ?
    Fatim u mnie brak owulacji spowodowany bodajże hiperprolaktynemia, mam już za sobą 6 cykli z Clo i nie działa na mnie tak jak ma działać, pecherzyk jest zazwyczaj po niedroznej stronie . W styczniu będą 2 lata leczenia i gin stwierdził, że jeśli do tego czasu nie uda się zajść w ciążę to da mi skierowanie do kliniki niepłodności w Katowicach i tam mi powiedzą co dalej. Być może inseminacja.

  • ol Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja leczyłam się na clostilbegyt od 5dc do 10 i duphaston od 22 dc do 26 przez 14 miesięcy z przerwa 3 miesiące i się udało

    Wiktoria 29.10.2014r. 27tc [*] moje słoneczko.
    bi7yics4luz45jde.png
    39f8xzdvwimcg5fx.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ