X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 cykl zaczęty z CLO ;)

  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobietki ja równeż rozpoczełam cykl z CLO. Własciwie to moj trzeci cykl z tym że dwa były zimą tego roku- w drugim cyklu sie udało, ale niestety poroniłam (dodatkowo zaśniad groniasty). W poniedziałek mam monitoring w 15dc i tak sie zastanawiam, czy oby nie za późno, bo właśnie zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny.
    Podczytuje tak różne fora na temat CLO i dużo dziewczyn wypowiada sie że poroniło właśnie po stymulacji CLO. Powiedzcie mi czy to jakaś reguła, czy większe ryzyko poronienia, czy w przypadku naturalnych metod jest to samo ryzyko- dreczy mnie ta myśl cały czas. Więc jak to jest ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 19:21

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlencia pierwsze słysze, ze duzo dziewczyn poroniło po clo, ja czytam mase opracowań, piszemy tez na tej stronie na forum starajac sie z pomoca medyczna...i naprawde chyba jezeli były takie przypadki to moze za dwa na kilkanascie ciaz ktore zakonczyły sie sukcesem. Na poronienie głownie wpływa brak, niski progesteron wiec jezeli ktoras ma niski progesteron powinna brac np dhupaston dodatkowo, wiem ze lekarze nawet przepisuja po kilka tabletek takim dziewczynom na dobe. Clo jako takie na pewno nie prowadzi do poronienia, to składowa wielu czynników. Życze powodzenia :)

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej to może ja coś w tej kwestii powiem bo akurat Nam się udało w drugim cyklu z CLO i również poroniłam w sumie było samoistne więc nie miałam badań histo..po prostu tak się stało. No ale to nie dawało mi spokoju i na wizycie męczyłam lekarza i dręczyłam :P no i mówił mi, że ryzyko poronienia jest jednak większe bo taki skutek jest praktycznie każdej stymulacji tak jak i zwiększone szanse na ciążę mnogą, więc decydując się na stymulację trzeba się z tym liczyć, jednak nie można tego aż tak brać do siebie no tak jak aszka pisała zdarza się to rzadko :) A jednym z czynników poza niskim prg, przy stosowaniu CLO który może doprowadzić do poronienia to fakt, że CLO trochę "wyniszcza" endometrium i jest ono cieńsze co może uniemożliwić zagnieżdżenie dlatego ważny jest monitoring a w razie kiepskiego endo jakieś tabletki bo czasem picie winka nie wystarczy :) Mam nadzieję, że moja wypowiedź jest dość jasna bo pisałam ją szybko gdyż czekam na teściową :x :P
    cudownego weekendu <3 disney-graphics-baby-disney-365469.gif

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale brak zagniezdzenia nie oznacza poronienia, bo poronienie jak juz zarodek sie umiescil. Poki co nigdzie nie ma takich danych ze clo działa poronnie.

  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę włąśnie jak ty magda tzn. tak jak twój lekarz ci powiedział, czyli, że CLO nie jest poronne, ale , że jest większa szansa poronienia przy jego stosowaniu i dlatego najpierw próbowałam bez CLO lecz niestety coś jest nie tak, ne wiem co ale w CLO nadzieja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 09:47

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaszłam w ciąże Dzięki clo i pregnyl i u mnie jestproblem z owulacją i w 9 tygodniu <3 przestalo bić. Uważałam, że to przez to leki bo jakby nie patrzeć to cykl stymulowany czyli wywołany sztucznie ale teraz już sama nie wiem czy to przez to czy inna przyczyna. Chociaż mój lekarz powiedział, że mam zrobić badania w kierunku pcos...

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey mam do sprzedania clo !!ktora chetna to info dajcie na plemniczka lub priv

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 21 września 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy któraś z dziewczyn tu zagląda jeszcze ? bo widzę wpis bardzo dawno temu ostatni był :)
    Ja rozpoczełam właśnie swoją kuracie z CLO juz dziś przyjełam drugą tabletke ... biore od 4-8 dc ... problem w tym tkwi , że nie bede miała żadnego monitoringu ani pregnylu ... mieszka w UK i musze przejść się do GP dowiedzieć i ubłagać zeby było USG kilka razy bo takto ostatnio na usg czekałam 8 tyg. ;/ Zauważyłam , że od dwóch dni po prostu brzuch mój boli tak jakby mi jelita wyrywało ale to dosłownie 10 minut i przechodzi ... na poczatku myslałam , że to od końcówki @ ale jednak nie ;/ musi byc od tego bo takto nie bolało mnie wcześniej jak zazyłam rozbolało .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 22 września 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bóle brzucha mogą być od CLO. Ja 2 pierwsze cykle z CLO miałam bez monitorowania tylko na ok tydzień przed @ miałam usg w celu sprawdzenia czy się torbiele nie zrobiły. Później miałam od 2 do 4 usg w cyklu z CLO. Teraz mam ostatni 6 cykl z CLO i dziś idę mam nadzieję potwierdzić przebytą owulację. Jeśli będziesz odczuwała nadal silne bóle brzucha to lepiej iść z tym do lekarza. Może masz za silną dawkę..Ja teraz brałam CLO od 3 do 7dc i 2x1 tabl. a tak za każdym razem mam tylko 1 dominujący pęcherzyk.
    powodzenia :)
    PS: jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o CLO to na forum pt."starania z pomocą medyczną" jest cały wątek pt."CLO"

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 września 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie Magda_lena88 ;)
    Wiesz co dziś mam 4 dzień brania CLO i już 3 dzień brania tabletek był oki , nic nie bolało ..;) w pierwszym dniu miałam wrażenie , że nie umiałam się na niczym skoncentrować plus bol brzucha , 2 tylko brzuch bolał a 3, 4 dzień zero nic złego się nie działo ;) Wiesz u mnie cięzko własnie z USG bo w Anglii mieszkam i musiałabym czekać 6-8 tygoni na usg jest to za długo dla mnie własnie ... ćmią mnie jajniki od 2 dni wieczorami nie wiem czy to dobrze czy nie , wiesz jak wcześnie podobno owulki nie miałam wgle więc fajnie by było jakby się coś ruszyło w końcu .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 23 września 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też drugi cykl na clo ale u nas jeszcze dosyć słabe nasienie. Tzn niby ogóla liczba jest w dolnej granicy normy ale w ml mało i szybkie upłynnienie. Mam nadzieje i licze na cud .

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 września 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze Monia a karmisz swojego męzczyzne jakimiś witaminkami , które dobrze wpływają na żołnierzyki i jakaś dieta bagatsza tez w składniki dobrze sprzyjajace nasieniu ? Czy nic z tym nie robicie ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 23 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój juz sie leczy od 8 miesięcy . Jesteśmy pod opieką lekarza . Bierze leki. Początkowo nawet na in vitro podobno sie nie klasyfikowaliśmy bo słabo było... z 1,2 mln udało sie nam zrobić 8,50 . Teraz 7,80 bo znów spadło :(
    cały czas sie leczy i walczy o każdy plemnik . A u mnie wysoka prolaktyna i brak owulacji- nicy pco.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 września 2014, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh boże no patrz jakie to kuźwa nie sprawiedliwe ... dobrze , że leczy się chociaż . A PCO po czym niby u Ciebie stwierdzili a raczej po czym podejrzewają ? Bo u mnie tak samo PCO podejrzewają bo mam jajniki jak przy PCO pełno pęcherzyków które nie rosną ... i miałam FSH i LH tam jakoś się nazywa to porównanie jakieś coś tam 1,5 lekarz mówił mi , że od 2 PCO można stwierdzić i , że u mnie nie musi być to własnie to ... a od innych dziewczyn słysze i czytam , że 1,5 to juz PCO ... no cięzko stwierdzić . U mnie też lekarz powiedział , że brak owulacji najprawdopodobniej stąd CLO 1 cykl z nim teraz staramy się .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 24 września 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam tylko prolaktyne badaną i jest podwyższona. Potem jkiś tak był pęcherzyk potem magicznie znikł... niby pco ale zastanawiam sie nad zmianą lekarza i ide też do endokrynologa.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 września 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie poszukaj dobrego lekarza , najlepsi są Ci którzy zajmują się niepłodnością i endokrynologiem sa odrazu .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam rozpoczęty 3 cykl starań z CLO z dawką 2x2 od 3 do 7 d.c. jutro pojadę na monitorowanie i zobaczymy co będzie dalej... u mnie jest problem z pękaniem pęcherzyków:(

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 26 września 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd wrote:
    mam rozpoczęty 3 cykl starań z CLO z dawką 2x2 od 3 do 7 d.c. jutro pojadę na monitorowanie i zobaczymy co będzie dalej... u mnie jest problem z pękaniem pęcherzyków:(
    a lekarz nie proponuje Ci czegoś na pękanie z tego co czytałam dziewczyny mają pregnyl albo coś na o..nie pamiętam..a miałaś badaną prolaktynę bo często to, że jest podwyższona blokuje owulację...3mam kciuki :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ