X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Trini87 Autorytet
    Postów: 905 438

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie choinka ubrana, nawet karnisze udekorowane 😁 Facet byl chory, więc miesiąc przepadł a w pracy masakra aż myślę o zwolnieniu się ale... no właśnie. Wszystko się przeciągnie. Jak to się ułoży - zobaczymy. Jutro wizyta u lekarki na usg. Czekam z niecierpliwością.

    Leczenie od 2018 roku.
    #2023 - 2kolejne histeroskopie, usunięte zrosty i potwierdzony brak stanu zapalnego macicy (CD138)
    #2021 - 2histeroskopie. Przegroda zlikwidowana w 80%
    #11.2021 Hiperinsulinemia (dieta 🥗 + leki💊)
    #Endometrioza
    #Mutacje: G20210A, 4G/5G, C677T, A1298C 🧬🧬
    #Kariotypy ok
    #Ferrytyna dolna granica
    #Homocysteina 9/12
    #DHEAS nieznacznie powyżej normy
    #Ana2-słabo dodatni

    #B.niskie parametry nasienia, kiepskie wiązanie z hialuronianem 😔 Tabletki nic nie dają. Prawdopodobnie genetyka.

    #Witaminy💊 i meta

    1IV - tylko 2 ❄❄ 5dniowe (2BB i 3BB, PICSI)
    2IV - 3 ❄❄❄3.2.3, 4.2.3, 1.2.3, wykorzystane 😓 (PICSI)
    3IV -2 ❄️❄️ 5.2.2., 5.2.3 (prawidłowe) - Embriogen, IMSI. Został 1...

    Cross-match 57%, Allo-mlr 41,9%
    Cytokiny- atak zarodka
    Braki KIR: 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trini87 wrote:
    U mnie choinka ubrana, nawet karnisze udekorowane 😁 Facet byl chory, więc miesiąc przepadł a w pracy masakra aż myślę o zwolnieniu się ale... no właśnie. Wszystko się przeciągnie. Jak to się ułoży - zobaczymy. Jutro wizyta u lekarki na usg. Czekam z niecierpliwością.

    I jak ta wizyta u lekarza?

  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Hej, ja mam prog na poziomie 4,4 🙈 także yyyy, szykuję na kolejny cykl.

    I jak tam u Ciebie? U mnie 26dc, na teście bialo ale w sumie to się spodziewałam...

  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia a jak długie masz cykle? Może jeszcze za wcześnie na cudasne kreseczki?

    Janinka, to co zapisujesz się do gangu ciężarówek 2021?

    Ja mam nadzieję na szybką owulację i jeszcze spróbowanie testu w tym roku, ale zobaczymy co tu się wyczaruje

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam 27-28 dni także myślę że jakby miało coś być widać to już by było... Do tego owulacja mi wypada zaraz po świętach a że spędzamy je z moim osobno to pierwszy cykl 2021 będzie stracony 🙁 liczę tylko na to że mi się to wszystko poprzesuwa o kilka dni...

    Kasik to oby owulacja przyszła szybko, trzymam kciuki żebyś się załapała na dwie kreski jeszcze w tym roku 🥰

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia wrote:
    I jak tam u Ciebie? U mnie 26dc, na teście bialo ale w sumie to się spodziewałam...
    Hej, ja już w 4 dniu nowego cyklu 😂 cykl będzie ze strony bez jajowodu, także cud jest tu bardzo potrzebny i wskazany 🤔

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam nadzieję, ze wszystkie się zapisujemy do gangu ciężarówek w 2021 😂

    Kaśik, Regina lubią tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia wrote:
    Cykle mam 27-28 dni także myślę że jakby miało coś być widać to już by było... Do tego owulacja mi wypada zaraz po świętach a że spędzamy je z moim osobno to pierwszy cykl 2021 będzie stracony 🙁 liczę tylko na to że mi się to wszystko poprzesuwa o kilka dni...

    Kasik to oby owulacja przyszła szybko, trzymam kciuki żebyś się załapała na dwie kreski jeszcze w tym roku 🥰
    Renia, wydaje mi się, ze faktycznie powinno być już widać 😔

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja już skończyłam swoją diagnostykę. Udało mi się zamknąć w 2020.

    Jestem po histeroskopii diagnostycznej, którą swoją drogą zrobili mi bez narkozy i znieczulenia - dałam radę, choć było nieprzyjemnie. Nic nie znaleźli - żadnych polipów, zrostów itd. Czysto.

    Przyszły też moje i męża kariotypy - oboje mamy prawidłowe, więc tutaj kamień z serca, bo mimo, że odwlekane to spędzało mi to sen z powiek chwilami.

    Tym samym w styczniu mam zamiar namówić moją gin na stymulację owulacji, bo na początku lutego widzę się z docentem Paśnikiem i będziemy omawiać kwestię szczepień.

    Kaśik lubi tę wiadomość

  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    No ja mam nadzieję, ze wszystkie się zapisujemy do gangu ciężarówek w 2021 😂

    I to jest plan! Dziewczyny 2021 jest nasz!

  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia przykro mi :( a mozna zapytac czemu swieta osobno spedzacie? Moze pokombinujcie zeby sie spotkac? 😉

    Ja dzisiaj mam drugie szczepienie limfocytami. Balam sie ze zachoruje ja albo maz a wtedy nici ze szczepien ale dotrwalismy. Ostatnie 30 grudnia.

    Tez mam nadzieje ze 2021 bedzie nasz 😁

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wyszłam z wizyty w klinice i zaczynam 2021 inseminacja, to dla mnie mega krok w stronę bobasa ☺️

    Janinka, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Ja właśnie wyszłam z wizyty w klinice i zaczynam 2021 inseminacja, to dla mnie mega krok w stronę bobasa ☺️
    Kasik, super, kciuki za pozytywne wyniki 💪

    Kaśik lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej dziewczyny, ja już skończyłam swoją diagnostykę. Udało mi się zamknąć w 2020.

    Jestem po histeroskopii diagnostycznej, którą swoją drogą zrobili mi bez narkozy i znieczulenia - dałam radę, choć było nieprzyjemnie. Nic nie znaleźli - żadnych polipów, zrostów itd. Czysto.

    Przyszły też moje i męża kariotypy - oboje mamy prawidłowe, więc tutaj kamień z serca, bo mimo, że odwlekane to spędzało mi to sen z powiek chwilami.

    Tym samym w styczniu mam zamiar namówić moją gin na stymulację owulacji, bo na początku lutego widzę się z docentem Paśnikiem i będziemy omawiać kwestię szczepień.
    U Ciebie tez widzę ostro do przodu!
    O wow w kwestii histeroskopii! Brzmi strasznie 😮😮😮

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Renia przykro mi :( a mozna zapytac czemu swieta osobno spedzacie? Moze pokombinujcie zeby sie spotkac? 😉

    Ja dzisiaj mam drugie szczepienie limfocytami. Balam sie ze zachoruje ja albo maz a wtedy nici ze szczepien ale dotrwalismy. Ostatnie 30 grudnia.

    Tez mam nadzieje ze 2021 bedzie nasz 😁

    Nasze rodzinne domy są oddalone o 700km także ustaliliśmy, że w tym roku poprostu każdy pojedzie do swoich rodziców. Mieszkam za granicą więc w tym roku przez pandemię nie miałam okazji zbyt często jeździć, a wiadomo święta to święta,no i chciałam pobyć chwilę dłużej, do tego jeszcze są tutaj ograniczenia przy powrocie, testy kwarantanny itd. pozostaje mieć nadzieję że się owulacja przesunie o kilka dni i zdążę przyjechać :D

  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Ja właśnie wyszłam z wizyty w klinice i zaczynam 2021 inseminacja, to dla mnie mega krok w stronę bobasa ☺️

    Trzymam mocno kciuki! Oby to był piękny początek roku :)

    Kaśik lubi tę wiadomość

  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam przygotowania do świąt? U mnie 31dc a okresu jak nie było tak nie ma, czasami zdarzają mi się cykle 30 dniowe ale dłuższy to ostatni raz miała.m chyba ze trzy lata temu. Do wczoraj jeszcze się cieszyłam bo mi się kolejny cykl i owulacja przesunie ale dziś już mnie to drażni :D

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia wrote:
    Jak tam przygotowania do świąt? U mnie 31dc a okresu jak nie było tak nie ma, czasami zdarzają mi się cykle 30 dniowe ale dłuższy to ostatni raz miała.m chyba ze trzy lata temu. Do wczoraj jeszcze się cieszyłam bo mi się kolejny cykl i owulacja przesunie ale dziś już mnie to drażni :D
    Hej, powoli do przodu. U mnie akurat się cykl skrócił, więc owulacja za jakieś max 6 dni.
    Jak przygotowania świąteczne u Ciebie?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Hej, powoli do przodu. U mnie akurat się cykl skrócił, więc owulacja za jakieś max 6 dni.
    Jak przygotowania świąteczne u Ciebie?

    To akurat będziecie działać w święta :) ja właśnie ubrałam choinkę, z choinką już jakoś tak bardziej świątecznie :)

  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia wrote:
    Jak tam przygotowania do świąt? U mnie 31dc a okresu jak nie było tak nie ma, czasami zdarzają mi się cykle 30 dniowe ale dłuższy to ostatni raz miała.m chyba ze trzy lata temu. Do wczoraj jeszcze się cieszyłam bo mi się kolejny cykl i owulacja przesunie ale dziś już mnie to drażni :D
    Renia to może zatestuj ponownie? ;) poza tym ze mam nadzieje ze zobaczysz jednak 2 kreski bo moze ostatnio bylo za wczesnie to dziewczyny mowia ze testy wywolują okres.
    Przygotowania do swiat powoli do przodu. Mam już swiąteczne manicure a to najwazniejsze 😜 Zaraz ide robic sledzie po sultansku. Jednak chyba odwaze sie pojechac do rodzicow na swieta.

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ