X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ponownie! Myślałam, że będę miała dużo do nadrobienia od lutego a tu jakoś cicho 😬

    Niestety post na gorze strony już nieaktualny, po udanej pierwszej inseminacji cieszyłam się ciąża niecałe 3tygodnie 🙁
    Teraz czekam, na okres, żeby moc podejść drugi raz do IUI. Oczywiście w związku z nią mam duże wymagania i chciałabym, żeby znowu się udało.

    Tylko niech już ten cykl się skończy ⏳

    To co '87 walczymy dalej 💪🏻

    Asqa 87 lubi tę wiadomość

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Hej hej ponownie! Myślałam, że będę miała dużo do nadrobienia od lutego a tu jakoś cicho 😬

    Niestety post na gorze strony już nieaktualny, po udanej pierwszej inseminacji cieszyłam się ciąża niecałe 3tygodnie 🙁
    Teraz czekam, na okres, żeby moc podejść drugi raz do IUI. Oczywiście w związku z nią mam duże wymagania i chciałabym, żeby znowu się udało.

    Tylko niech już ten cykl się skończy ⏳

    To co '87 walczymy dalej 💪🏻
    Oj to trzymam kciuki, żeby teraz już napewno się udało. Ja też jestem po pierwszej inseminacji, ale kompletnie nic się nie zadziało. Jedynie to... Że złapałam infekcję 😭 robiłam wymaz wyszła bakteria.. leki.. okres i już myślałam że będzie ok a tu nadal jakieś upławy, więc inseminacja odroczona 😭 a owulacją super i to po obu stronach. wynik przyszedł ujemny... I nie wiem o co chodzi. Jutro jadę na kolejny wymaz i zobaczymy. Przyszły cykl będzie ostatnim kiedy inseminacja ma jeszcze sens bo po immunosupresji. Miało być super.. a wszło jak zawsze 😒

  • Isorda Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zagląda tu ktoś jeszcze?

    Jak idą starania? nas lekarz skłania już do IVF...

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Hej hej ponownie! Myślałam, że będę miała dużo do nadrobienia od lutego a tu jakoś cicho 😬

    Niestety post na gorze strony już nieaktualny, po udanej pierwszej inseminacji cieszyłam się ciąża niecałe 3tygodnie 🙁
    Teraz czekam, na okres, żeby moc podejść drugi raz do IUI. Oczywiście w związku z nią mam duże wymagania i chciałabym, żeby znowu się udało.

    Tylko niech już ten cykl się skończy ⏳

    To co '87 walczymy dalej 💪🏻
    hej, ja wprawdzie 86 ale to bliziutko :)

    Trzymam kciuki za Twoje IUI!!

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Dolores87 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 8 września 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny🙂 czy nadal się staracie?
    szukałam odpowiedniego wątku dla siebie i znalazłam😀, ale jakoś tu cicho od miesiąca...

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 8 września 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witam się ze wszystkimi 🙂 my zaczęliśmy dopiero miesiąc temu starania, ale nie udało się:) zeby nie marnować czasu pobiegłam dziś do gina, u mnie wszystko ok, żadnych torbieli, polipów itd. Brać wit d, kwas foliowy i zdrowe odżywianie 😉 i skierowanie na tsh, ma być max 2 🙂

  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 9 września 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej i ja co chwilę tu zaglądam - od wiosny u mnie jedynie taka aktualizacja, że po 4 inseminacjiach rozpoczynamy procedurę in vitro

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 9 września 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie niestety tez bez sukcesu ale i problemy duze. Czekam na wyniki badania pod katem ewentualnego stanu zapalnego macicy i komorek NK pobranych podczas histeroskopii ponownej bo jedna juz mialam 2 lata temu. Lekarze juz nie maja pomyslu na mnie i sie nie dziwie, nie mam juz co badac :/

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 10 września 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny😀ja co prawda rocznik 88 ale chyba nie ma takiego wątku 😊 zaczęliśmy starania w tym roku. Na razie brak efektu. Miałam badane wszystkie hormony, hsg i wszystko jest ok. Mąż miał badanie nasienia i tam tylko 2 %form prawidlowych ale moj ginekolog z poradni niepłodności mówi, że wszystko ok z nasieniem bo jest dużo plemnikow więc te 2 %prawidlowych jest ok. Idę do poradni za tydzień i jestem ciekawa co teraz mnie czeka.

  • Dolores87 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 11 września 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak jesteście 😀 My zaczęliśmy od marca 2020 a starania na poważnie od lipca 2020. Do tej pory miałam badania :
    -tsh-10.2020 -3.7 , potem ethyrox 25 i po miesiącu 1.47 i do teraz utrzymuje się na podobnym poziomie
    -progesteron w 3dc i 21dc było w normie do ostatniego cyklu gdzie w fazie lutealnej był tylko 2.67
    -prolaktyna - wynik ok
    AMH- niestety niskie ,robiłam w dwóch labo bo mój gin nie mógł uwierzyć 0.35 i 0.57 , ale stwierdził że nie będziemy patrzeć na te wyniki .
    -cytologia- ok
    od maja21' monitoring owulacji - według gina - ok
    ale kazał brać Miovelia Nac w maju też podał zastrzyk Ovitrelle a w czerwcu stwierdził że nie ma takiej potrzeby bo pęcherzyki same pękają a miovelię zmienił na Lamettę po niej miałam 3 dorodne pęchęrzyki ale nic z tego nie wyszło.
    W ostatnim cyklu miałam wszystkie objawy owulacji choć na monitoringu nie byłam bo akurat wypadła w urlop. w 19dc miałam okropny skurcz chyba macicy albo czegoś tam poszłam do gina a on podczas usg stwierdził że endometrium i reszta wygląda jak w 1 fazie i że owulacji nie było dlatego kazał zrobić progesteron to był 27dc i wyszedł dość niski te 2.67 ale mieścił się w normie . smsem wysłałam wynik a on stwierdził że mam nieprawidłowe owulacje i że naturalnie to nie da rady i trzeba pomyśleć o in vitro. załamałam się bo raz mówił że tak a raz że nie.
    Jestem teraz w trakcie poszkiwania nowego lekarza bo ten zaxhowuje się jakby miał rozdwojenie jaźni...
    cykle mam mega regularne 28 dni co do godziny nawet.
    A tak w ogóle Witajcie drogie staraczki 😀

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 11 września 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie każda trafia od razu na dobrego lekarza. Ja dopiero od lipca leczę się w poradni niepłodności i na razie nic nie wykryto więc nie wiem gdzie problem. Daje mojemu lekarzowi maksymalnie rok czyli do lipca 2022 jak nic tego nie bedzie to będę szukac dalej może w prywatnej klinice.

  • Dolores87 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 11 września 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kilku lekarzy ,, na oku'' więc najpierw ich wypróbuję, bo z tego co czytam na forach to ten chyba jakoś mało badań mi zalecił, zwłaszcza takich które są zależne od innych i takich które powiedzą gdzie leży problem i co leczyć ewentualnie. no a dopiero potem pomyślę o profesjonalnej klinice 🙂 oby nie trzeba było

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 13 września 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolores87 pocieszę cię, że poradni w niepłodności wszystko zaskakująco szybko idzie :D Leczę się na NFZ. Zwykły ginekolog od razu wysłał mnie tam jak powiedziałam, że mam problem. Po pierwszej wizycie przyjęli mnie do szpitala i zrobili wszystkie hormony, cukry, kortyzol itd. Wyniki były dobre więc kolejna wizyta to HSG.

  • Dolores87 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 września 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to zobaczymy co powie mi pierwszy z listy. jutro mam wizytę .

  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 15 września 2021, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Dolores87 pocieszę cię, że poradni w niepłodności wszystko zaskakująco szybko idzie :D Leczę się na NFZ. Zwykły ginekolog od razu wysłał mnie tam jak powiedziałam, że mam problem

    Potwierdzam, wahałam się dwa lata, zanim nie poszłam do specjalisty... Na poważnie przygodę z klinika zaczęłam w zeszłym roku w grudniu a już wiem dużo więcej, gdzie wcześniej *zwykli* lekarze wciąż mówili, że nic mi nie jest. Żałuję tylko że wcześniej się nie zdecydowałam

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ