X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Strzał za pierwszym razem jak często się zdarza?
Odpowiedz

Strzał za pierwszym razem jak często się zdarza?

Oceń ten wątek:
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie nie sądziłam, że zajście w ciążę może być tak trudne:(. W sumie z mężem nie staramy się aż tak długo(5 cykl z tym, że z obserwacją owulki i testami owulacyjnymi pierwszy:)) to jest to dość interesujące że są pary które już za pierwszym razem wstrzeliły się.Człowiek chyba się za dużo filmów naoglądał, w których kobiety rozpaczały na wieść nieplanowanej ciąży. Dopóki nie zaczęłam się starać myślałam że jest to dość proste. Słuchając opowiadań par jak to one działają już jakiś czas myślałam że za mało przytulanka jest w tych ich związkach. Jeśli zajdę w ciążę to przy drugim dziecku nie będę tak szalała z wstrzymywaniem się od ciumasków w tych dniach wiedząc że to wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać,może pozwolę sobie na więcej spontanu i szaleństwa co o tym sądzicie?
    P.S. Gdybym wiedziała że z zajściem w ciążę jest tyle zachodu to dużo wcześniej przestałabym się przejmować skrzętnym zabezpieczaniem ;)

    A wam jak długo zajął ten proces?Ilu z was nagroda czekała już przy pierwszym losowaniu? ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 13:19

    paaulla84, iwcia77, Neyla, weronika86 lubią tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my 3 cykl...ale wczesniej tez próbowalismy w sensie nieswiadomie :) bo raz z zabezpieczeniem, raz bez itd..ale gdybysmy wiedzieli to tez bysmy chyba od poczatku znajomosci bawili sie bez niczego! :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ilu cyklach należy sobie zadać pytanie może coś jest nie tak? ( w lipcu mam trzydziechę)

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym wiedziała, że zajmie nam to ponad 8 miesięcy (właśnie zaczęłam 9 cykl...) to zaczęłabym męczyć męża co najmniej 3 lata temu! ale kto mógł przewidzieć, że tak to wygląda...

    iwcia77, weronika86 lubią tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jako totalny laik, czy mojego męża może zbadac mój ginekolog :) w sensie jakości spermy?pochodzę z 60-tysiecznego miasta podpowiedzcie gdzie mogę wysłać męża na badania? dzieki za odp.

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azibomba wrote:
    Dziewczyny jako totalny laik, czy mojego męża może zbadac mój ginekolog :) w sensie jakości spermy?pochodzę z 60-tysiecznego miasta podpowiedzcie gdzie mogę wysłać męża na badania? dzieki za odp.
    Takie badania robi każde większe laboratorium koszt to ok 80 zł niepotrzebne skierowania itp. A jak chcesz męża wysłać na badania to raczej wskazany jest androlog lub gin-andro tez tacy sie zdarzają.

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzadko chyba jednak sie to zdarza zeby po 1 razie hop i bęc ;D ja przynajmniej w moim otoczeniu nie spotkałam sie z tym. Na pewno są wyjątki. My staramy sie juz (i aż 7! ) cykli. A każda @ to załamka masakra. Tez zawsze zanim zaczęłam sie starać myślałam ze jest to prostsze :-/

    Jules lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało z córką - złoty strzał i hop :)
    Teraz już nie jest tak różowo.

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sa tzw złote strzłay :) mojego R brat, stwierdził ze ma juz 30 na karku i postanowił zostać do końca, bo wiedział, że dziewczyna ma płodziaki :) i od razu zaskoczyło..nie wiem od czego to zalezy :)
    my czekamy na efekt 3 próby..poki co @ spóźnia sie 3 dzien :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja kilka dni przed miesiączką dodatkowo miewam objawy ciąży:)... chyba urojonej bo po nich przychodzi @ :(

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, ja tez tak miałam w tamtym m-cu...wydawało mi sie , ze jestem w ciązy, wszystko na to wskazywalo :) i dupaaa....przyszła @ :)
    a teraz znów wydaje mi sie , że idzie @ a tu nic póki co....moze teraz to fasolka czyni niespodzianke :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby oby :) ja mam nieregularne więc nawet jak się spóźnia to nic nie znaczy :(

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dwa razy się w ten sposób wstrzeliłam.
    A teraz pół roku i jedno wielkie nic.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie mam regularne, cykl 25 dni...nie pamietam kiedy sie ostatni raz spóźniła...dwa cykle temu była dzień wczesniej ale nie poźniej..no nic, czekam...w week testujemy :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio u drzyzgi wypowiadał się ginekolog i mówił coś o wtórnej niepłodności po wcześniejszych ciążach, naprawdę coś takiego istnieje?

  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia!! oby kolejny Polak został stworzony bo niedługo w tym kraju pozostanie samo stare pokolenie :)

  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak z innej beczki ile kosztuje konto premium?

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he he he dokładnie :)
    a miejsce na łóżeczko juz przygotowane tylko brakuje lokatora :)
    a tak śmiechem żartem to my bardzo chcemy ale to maszynka do zżerania kasy...masakra..jakies spiochy po 30łz..dramat :)
    ze nie wspomne o pampersiakach:)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azibomba wrote:
    ostatnio u drzyzgi wypowiadał się ginekolog i mówił coś o wtórnej niepłodności po wcześniejszych ciążach, naprawdę coś takiego istnieje?

    Niepłodność - to stan gdy para stara się o dziecko bez rezultatów ponad 12 m-cy (regularnie współżyjąc bez zabezpieczenia)

    Czyli jest to możliwe także gdy ma się 1, 2 ,3 a nawet 7 dzieci. Po prostu o kolejne dziecko para stara się zbyt długo i stan ten nazwany jest niepłodnością wtórną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 15:12

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nam się udało 2 razy za jednym strzałem teraz już nie poszło tak ładnie i walczymy.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ