X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń - w oczekiwaniu na II kreski ❤️
Odpowiedz

Styczeń - w oczekiwaniu na II kreski ❤️

Oceń ten wątek:
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniłam trochę nawyki żywieniowe ale ...nie dużo. Raczej takie podstawy. Jadam żytnie pieczywo, więcej warzyw do każdego posiłku i staram się nie podjadac. Biorę też metformine. Razem z dietą i metformina, insulina mi spadła do tych ok.8, i schudłam 10 kg w ciągu roku, więc bez szalu. Jeszcze mi dużo brakuje do wagi idealnej, ale organizmowi musiało się zacząć podobać bo zaczęłam chociażby sama miesiączkowac co kiedyś było niemożliwe bez wsparcia.

    Ja jak już staram się trzymać jakiejś diety, to o niskim IG. Kupiłam sobie książkę z przepisami i jak mam ochotę kombinować to właśnie z niej.

    Insulina 11 to nie dużo, ale moja lekarka już by wprowadziła u ciebie dietę i może leki. Wszystko dlatego że z wywiadu masz problem z zajściem i utrzymaniem ciąży a insulina jest nieco podwyższona ( powinna mieć wartość jednocyfrową, 6-7).

    Czasem warto poszukać fajnego lekarza, ja długo szukałam endokrynologa który się zna i podejdzie
    holistycznie do mnie i moich problemów.

    A no i koniecznie należy zrobić krzywa...czasem cukier i insulina naczco nie wygląda tak źle, a horror rozgrywa się po obciążeniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 08:16

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie kupujcie testów z allegro. 3 testy pokazały mi słabą drugą kreskę A dzisiaj Pink test jedną

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vew wrote:
    Dziewczyny nie kupujcie testów z allegro. 3 testy pokazały mi słabą drugą kreskę A dzisiaj Pink test jedną
    Może beta?
    Mi nigdy testy nie pokazały cienia może dlatego że tak rzadko je robie

  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Może beta?
    Mi nigdy testy nie pokazały cienia może dlatego że tak rzadko je robie
    Kurczę, chyba pójdę na bete. Pink pokazał słaba druga kreskę tyle, że po 30 minutach więc wiem że już jest nieważny

    Futuremama, insulina 11 to niby nie dużo ale ważne jest też jaka masz glukoze. Trzeba obliczyć współczynnik Homa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 08:39

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • Nunakala Autorytet
    Postów: 631 506

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgielka wrote:
    Vew, może faktycznie implantacja!
    Nieraz po wykresach szukałam kropek zagnieżdżania ale nie pamietam zebym znalazła.
    U Ciebie byłoby to o czym tylko czytałam do tej pory✨
    Kciuki!

    U mnie od rana kołowrót myśli, od euforii po „nigdy się nie wydzwigniemy”

    Objawy- lekko piersi kłują, ale to niemal od owulacji co przepisywałam estrofemowi. Poza tym nic szczególnego.

    Po teście wmowilam sobie lekkie mdłości, za to dostałam sraczki z nerwów 🙈
    Dziękuje za gratulacje!

    Futuremama, czekam na Twoja betę
    Michalina -piękne ciemnienie 😍
    Martyna33- tez czekam !

    Gratulacje !!!

    8.2019 👦
    10 cs o rodzeństwo🛑 i 3 mc-ch
    Niespodziewanie ⏸ 17.06
    ❤️7.07

    11.08 będzie 👧 test panorama 👌

    34bw43r8hka2lxc7.png
  • Twinsowa Autorytet
    Postów: 655 592

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vew wrote:
    Kurczę, chyba pójdę na bete. Pink pokazał słaba druga kreskę tyle, że po 30 minutach więc wiem że już jest nieważny

    Pokaż teścik, ocenimy 😊 beta rozwiąże wątpliwości, chociaż mój pierwszy test też wyszedł dopiero po czasie, na początku nie było widać nic a jak go odłożyłam i zerknęłam później to się pokazał cień.

    01.2012 - 37tc bliźniaki ❤️
    17.12.2017-6tc* Aniołek 30.12.19 - cp, zabieg
    25.01.21 - beta 457

    8599s65gngbw4qe1.png
  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twinsowa wrote:
    Pokaż teścik, ocenimy 😊 beta rozwiąże wątpliwości, chociaż mój pierwszy test też wyszedł dopiero po czasie, na początku nie było widać nic a jak go odłożyłam i zerknęłam później to się pokazał cień.
    Chętnie bym pokazała ale mój syn dorwał te testy i nic z nich nie zostało 🙈 Mój mąż widział na wszystkich kreski, na Pink widać najsłabiej no i po czasie. Dzisiaj jest 8-9 dpo i sama nie wiem. No jeśli wczoraj była widoczna słaba kreska to dzisiaj nie powinna być ciemniejsza? Myślę, że albo wadliwe testy albo znowu ciąża biochemiczna

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vew wrote:
    Chętnie bym pokazała ale mój syn dorwał te testy i nic z nich nie zostało 🙈 Mój mąż widział na wszystkich kreski, na Pink widać najsłabiej no i po czasie. Dzisiaj jest 8-9 dpo i sama nie wiem. No jeśli wczoraj była widoczna słaba kreska to dzisiaj nie powinna być ciemniejsza? Myślę, że albo wadliwe testy albo znowu ciąża biochemiczna

    Kochana ale żeby porównywać czy ciemnieje to najlepiej mieć testy tej samej firmy, nie stresuj się i najlepiej idź na betę jeśli masz możliwość, a jeśli nie to kup testy tej samej firmy i wtedy porównaj dwa dni po sobie :) trzymam kciuki!

  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia wrote:
    Kochana ale żeby porównywać czy ciemnieje to najlepiej mieć testy tej samej firmy, nie stresuj się i najlepiej idź na betę jeśli masz możliwość, a jeśli nie to kup testy tej samej firmy i wtedy porównaj dwa dni po sobie :) trzymam kciuki!

    Dzięki, na pewno masz rację. Na bete mogłabym pójść najszybciej w poniedziałek, myślę że do tego czasu jak miałoby coś wyjść to chyba wyjdzie na teście. Z jednej strony nadzieja jest bo nigdy mi się nie pokazywały kreski jak nie byłam w ciaży
    Za każdym razem obiecuję sobie że zrobię test w dniu spodziewane miesiączki żeby nie mieć wątpliwości a za każdym razem robię to samo i testuje kilka dni przed🙈🙈

    Twinsowa lubi tę wiadomość

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • Milu Ekspertka
    Postów: 249 270

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vew wrote:
    Dzięki, na pewno masz rację. Na bete mogłabym pójść najszybciej w poniedziałek, myślę że do tego czasu jak miałoby coś wyjść to chyba wyjdzie na teście. Z jednej strony nadzieja jest bo nigdy mi się nie pokazywały kreski jak nie byłam w ciaży
    Za każdym razem obiecuję sobie że zrobię test w dniu spodziewane miesiączki żeby nie mieć wątpliwości a za każdym razem robię to samo i testuje kilka dni przed🙈🙈
    Robie dokładnie to samo. Teraz też zatestowalam 4 dni przed ale ktecha ewidentnie wyszla. A teraz znow sie martwie. Pobolewa mnie od wczoraj brzuch, wieczorami bol jest silniejszy. Martwie sie czy @ jednak nie przyjdzie, a maluch nie zagniezdzi sie wystarczająco dobrze. Dzisiaj od rana mi jest niedobrze. Juz sama nie wiem czy wkręcam sobie czy serio tak jest. Dziś zaczynam 5 tydzień wizytę umówiłam dopiero na 17.02. Nie wiem jak wytrwam do tego czasu...


    zi13dqk3avb8xhi8.png

    25.01.2021 II kreski 🙏❤
    03.02.2021 beta 2506 ❤
    29.03.2021 -7cm zdrowego maluszka 👶
    21.04.2021 - NIFTY wynik prawidłowy ❤🙏 córa ❤❤❤
  • Twinsowa Autorytet
    Postów: 655 592

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milu wrote:
    Robie dokładnie to samo. Teraz też zatestowalam 4 dni przed ale ktecha ewidentnie wyszla. A teraz znow sie martwie. Pobolewa mnie od wczoraj brzuch, wieczorami bol jest silniejszy. Martwie sie czy @ jednak nie przyjdzie, a maluch nie zagniezdzi sie wystarczająco dobrze. Dzisiaj od rana mi jest niedobrze. Juz sama nie wiem czy wkręcam sobie czy serio tak jest. Dziś zaczynam 5 tydzień wizytę umówiłam dopiero na 17.02. Nie wiem jak wytrwam do tego czasu...


    Kochana mnie w ciągu dnia lekko pobolewa brzuch, natomiast po całym dniu boli mnie zdecydowanie mocniej, czuję takie jakby ciągnięcie w brzuchu i bolą mnie pachwiny.
    Myśle że to normalny objaw, macica się rozciąga i wszystko musi się tan dobrze poukładać. I wieczorami od trzech dni jest mi niedobrze..
    Ja dzisiaj według aplikacji jestem 5t6d

    Milu lubi tę wiadomość

    01.2012 - 37tc bliźniaki ❤️
    17.12.2017-6tc* Aniołek 30.12.19 - cp, zabieg
    25.01.21 - beta 457

    8599s65gngbw4qe1.png
  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milu wrote:
    Robie dokładnie to samo. Teraz też zatestowalam 4 dni przed ale ktecha ewidentnie wyszla. A teraz znow sie martwie. Pobolewa mnie od wczoraj brzuch, wieczorami bol jest silniejszy. Martwie sie czy @ jednak nie przyjdzie, a maluch nie zagniezdzi sie wystarczająco dobrze. Dzisiaj od rana mi jest niedobrze. Juz sama nie wiem czy wkręcam sobie czy serio tak jest. Dziś zaczynam 5 tydzień wizytę umówiłam dopiero na 17.02. Nie wiem jak wytrwam do tego czasu...

    Mi też jest niedobrze a nawet nie wiem czy jestem w ciąży 🙈🙈 ale pociesze się, w poprzedniej ciąży już po owulacji miałam mega mdlosci, brzuch też mnie bolał

    Milu, Twinsowa lubią tę wiadomość

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milu wrote:
    Robie dokładnie to samo. Teraz też zatestowalam 4 dni przed ale ktecha ewidentnie wyszla. A teraz znow sie martwie. Pobolewa mnie od wczoraj brzuch, wieczorami bol jest silniejszy. Martwie sie czy @ jednak nie przyjdzie, a maluch nie zagniezdzi sie wystarczająco dobrze. Dzisiaj od rana mi jest niedobrze. Juz sama nie wiem czy wkręcam sobie czy serio tak jest. Dziś zaczynam 5 tydzień wizytę umówiłam dopiero na 17.02. Nie wiem jak wytrwam do tego czasu...
    Jeśli mogę tylko powiedzieć coś że swojej strony .
    Nie wiem kiedy dokładnie była owulacja - mogę tylko przypuszczać ale w ten czas miałam mdłości i nawet wylądowałam przy kiblu co nigdy mi się nie zdarzyło. Potem okropne bóle dołu brzucha jak na @, bezsenność itp. I tknęło mnie że może powinnam zrobić test przed wizyta u lekarza bo miałam planowa wizytę żebym nie ględziła lekarzowi o czymś co w sumie nie ma miejsca i wyszedł spory cień . Wtedy sobie pewne rzeczy poskładałem i być może wtedy kiedy miałam mdłości to była owu a te późniejsze bóle to efekt zaciążenia ;) także nie ma się co martwić . Po terminie spodziewanej @ też mnie bolał brzuch, także to chyba normalne. Powodzenia i zdrówka życzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 10:48

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama...nie wiem co z tą metformina. Właśnie czekam w kolejce do endokrynologa.

    Ogólnie jak leczyłam się u tej mojej zdaniem "najlepszej" endokrynolog to ona zapewniała mnie że w ciąży na pewno nie trzeba odstawiać metforminy, a już na pewno nie tak drastycznie- z dnia na dzień.

    Teraz mam pakiet z luxmedu, i chce się leczyć tu z uwagi na koszty. No i zobaczymy :)

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milu wrote:
    Robie dokładnie to samo. Teraz też zatestowalam 4 dni przed ale ktecha ewidentnie wyszla. A teraz znow sie martwie. Pobolewa mnie od wczoraj brzuch, wieczorami bol jest silniejszy. Martwie sie czy @ jednak nie przyjdzie, a maluch nie zagniezdzi sie wystarczająco dobrze. Dzisiaj od rana mi jest niedobrze. Juz sama nie wiem czy wkręcam sobie czy serio tak jest. Dziś zaczynam 5 tydzień wizytę umówiłam dopiero na 17.02. Nie wiem jak wytrwam do tego czasu...

    Ja też dziś 5tc zaczynam. I wizytę mam dopiero 15.02 :) dzwoniłam do ginekologa, mówił że to normalne.

    Twinsowa, Milu lubią tę wiadomość

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • Vew Ekspertka
    Postów: 125 82

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina wrote:
    Futuremama...nie wiem co z tą metformina. Właśnie czekam w kolejce do endokrynologa.

    Ogólnie jak leczyłam się u tej mojej zdaniem "najlepszej" endokrynolog to ona zapewniała mnie że w ciąży na pewno nie trzeba odstawiać metforminy, a już na pewno nie tak drastycznie- z dnia na dzień.

    Teraz mam pakiet z luxmedu, i chce się leczyć tu z uwagi na koszty. No i zobaczymy :)
    Ja w ciąży brałam metformax do około 20 tygodnia. Odstawiłam stopniowo

    - 27.12.2020 CB
    - 02.02.2021 beta HCG 128
    - 05.02.2021 beta HCG 379
  • Renia Autorytet
    Postów: 256 131

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twinsowa wrote:
    Kochana mnie w ciągu dnia lekko pobolewa brzuch, natomiast po całym dniu boli mnie zdecydowanie mocniej, czuję takie jakby ciągnięcie w brzuchu i bolą mnie pachwiny.
    Myśle że to normalny objaw, macica się rozciąga i wszystko musi się tan dobrze poukładać. I wieczorami od trzech dni jest mi niedobrze..
    Ja dzisiaj według aplikacji jestem 5t6d

    Też mnie pobolewa brzuch i jakby jajniki raz z jeden raz z drugiej strony ale nie cały czas, napewno do dnia okresu pobolewalo mnie bardziej, tak jak piszesz to chyba normalne :) u mnie 5t3d :)

    Twinsowa lubi tę wiadomość

  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 5 tydzień też pobolewa czasami. Bylam na wizycie we wtorek. WsYstko zapowiada się dobrze. I mówił że to normalne. Ze nie boli mnie przy badaniu a to już dobrze. Ale też mnie boli. Jestem w pracy siedzę przed komputerem i czuję wszystko wiecie myśli skupione na brzuch. Haha. A wy pracujecie? Ja chce pracować mam nakaz wręcz. A jak jest 12 już bym zjadła obiad poleżała haha. Ja pierdziele. Wiecie niby za wcześnie na wolne. A z drugiej str człowiek chce jak najlepiej a wy jakie macie zdanie?

  • Twinsowa Autorytet
    Postów: 655 592

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    U mnie 5 tydzień też pobolewa czasami. Bylam na wizycie we wtorek. WsYstko zapowiada się dobrze. I mówił że to normalne. Ze nie boli mnie przy badaniu a to już dobrze. Ale też mnie boli. Jestem w pracy siedzę przed komputerem i czuję wszystko wiecie myśli skupione na brzuch. Haha. A wy pracujecie? Ja chce pracować mam nakaz wręcz. A jak jest 12 już bym zjadła obiad poleżała haha. Ja pierdziele. Wiecie niby za wcześnie na wolne. A z drugiej str człowiek chce jak najlepiej a wy jakie macie zdanie?

    Ja też jestem w robocie, już zjadłam drugie śniadanie. Jeszcze w pracy nikt nie wie, powiem dopiero po wizycie jak wszystko się potwierdzi. Ale tak samo myśli mam głównie skupione na brzuchu i wszelkich objawach.
    Odliczam dni do tej wizyty u gina 🙄

    mgielka lubi tę wiadomość

    01.2012 - 37tc bliźniaki ❤️
    17.12.2017-6tc* Aniołek 30.12.19 - cp, zabieg
    25.01.21 - beta 457

    8599s65gngbw4qe1.png
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie ja też czekam do nast wizyty. Ale ja sama siedze to mam spokoj. Ej ja to głodna non stop a w robocie zwłaszcza. Martwią mnie tylko sensacje jelitowe i ciężko odróżnić je od jakiś nieprawidłowości w ciazy... Ciężko miałam w sobotę ale minelo. Pościło wkoncu. Jak zjem odczuwam tetaz jedzenie 3 razy bardziej. Jak ktoś mówi że kobiety jedzą śledzia a potem coś tam innego po tym i jic im nie jest. To się za głowę łapie. U mnie dieta no inaczej się skończę.

‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ