X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 14 marca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka dramat 😐 najpierw 4 pobudki, potem impreza od 1 do 3 i potem kolejne 4 pobudki 😮‍💨
    Dziś jest ten dzień, kiedy nie wstałam rano a zmartwychwstałam 🫢

    Właśnie wrócilyśmy ze spaceru i mam nadzieję, że to chwilowy kryzys ale Lidka drugi dzień z rzędu wyje na spacerze. A zawsze usypiała 😐
    Ledwo przyszłam do domu i wzięłam ją na ręce jak odpłynęła więc była zmęczona ale spać w wózku nie chciała. Ciekawe czy to już tak na stałe

    Dziś miałam plan kilka rzeczy ogarnąć ale kompletnie nic mi się nie chce po takiej nocy 😮‍💨

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 14 marca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara ja tam bardziej upatruje skoku bo dzieci które nie chcą spać w wózku to wgl tego nie lubią od samego początku... przynajmniej tak wynika z moich obserwacji 😉

    Zbychu sobie śpi a ktoś śmie wiercić na zewnątrz... co oni tam robią to nie wiem... ale mega słychać 😑 na szczęście trafiają w sen głęboki i młody niewzruszony.

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 14 marca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity ale do tej pory Lidka praktycznie zawsze zasypiała w wózku i u nas ta pierwsza drzemka codziennie była wózkowa 🤷🏻‍♀️ ja nie wiem co jest.
    Ale spala w domu... 1,5 godziny. Cieszyła bym się bardzo gdyby nie fakt, że druga drzemka będzie krótka a to oznacza potworną marude popołudniu 😮‍💨

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 14 marca, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity a kładziesz mu jakąś piłeczkę, czy coś, żeby łapał rękami i nogami jak leży na plecach? Wtedy można popchnąć go w bok, żeby zakumał, żeby w bok zaczynać od podniesienia nóg :) ale artysta łóżeczkowy :D Mam nadzieję, że z brzuszkiem lepiej coś? I że wiertara nie zakłóciła snu? :)

    Sara, oby to skok i przyniósł coś dobrego dla Lidaska <3 na prawdę wiem jak się czujesz ;(

    Pola waży 6640, czyli sukcesywnie pnie się po centylkach w górę, powolutku ale idzie :D ale to podwojenie masy urodzeniowej na pół roczku to hmm... NA STYK może wyjdzie :/ bo to jeszcze ponad 400g brakuje... Ale pediatra nic nie mówiła. Następne szczepienie mamy w okolicach roczku, tak to się mamy pokazać 8/9 miesiąc jak idzie rozwój. Dostaliśmy też skierowanie do okulisty - podobno każde dziecko ma mieć przed roczkiem zbadany wzrok?
    I chyba jest jedną z bardzo nielicznych pediatrów, którzy mówią, że RD po 6 miesiącu :P przy KP, bo koleżance przy MM kazała po 4. I za jakieś 10 dni, jak się trochę uspokoją rotakupy, to mam zacząć powoli z ekspozycją Młodej na BMK, na początek 50g jogurtu co 3 dni. Ciekawe co z tego wyjdzie :P

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 14 marca, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa on podnosi nóżki czasem i zachęcam go wtedy do obrotu 😉 z resztą w prawo też czasem tak próbował się obracać i udało się go naprostowac, także najważniejsze że zaczął wgl w drugą stronę 💪

    Zaczęłam pisać i Zbychu obudził się po 5min drzemki... uśpił się po 30min spał 20 I znowu się obudził... Sara n asze dzieci to jakoś na odległość mają podobne problemy 🙈

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 14 marca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zachęcaj go wtedy na lewą :D

    U nas dzisiaj dłuższe drzemki, poszczepienne. Ale przeplatane płaczkiem :(

    Ja tak zachęcałam do łapania za stopy, że zakładałam jej czerwoną skarpetkę na pół stopy i sobie ściągała. Teraz targa za wszystkie skarpety i zdejmuje :D ale właśnie na przewijaku udało jej się wsadzić stopę do paszczy :D taka zadowolona z siebie je oglądała i memlała :D

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 14 marca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położyłam popołudniu Zbysia na macie a on jak gdyby nigdy nic w zupełnie prawidłowy sposób przerwocil się na lewą stronę 🤷‍♀️😁

    I tak najlepiej na przewijaku łapie za stopy i najlepiej rano jak ma pusty brzuszek 🙈
    Wrzucam zdjęcie mojego głodomora... wsadziłam w krzesełko bo chciałam w miarę w spokoju zjeść obiad... podnoszę łyżkę żeby zjeść... a on paszcze otwiera... no to zjadł sloiczek dyni... a przy okazji okazało się że już całkiem fajnie siedzi i potrafi skupić się na jedzeniu także w sobotę pierwsze coś na parze mu zrobie 😁 czyżby jednak brokuł 🤔

    20240314-155559.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca, 19:34

    agentka93, Ogoorkowa, Pucz, Ancalime lubią tę wiadomość

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 14 marca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę, Zbys jak super zaskoczył mamę 🤩 halo, nie ma jedzenia bez dziecka 😆tego brokuła, to tak do rączki mówisz? :D

    U nas byka drzemka prawie 3h, jeszcze ją budziliśmy a teraz zamiast nocnego spania jest rozbawiony, wyspany bobas 😅

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 14 marca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa współczuję, wczorajszy dzień u nas tak wyglądał :( Ciągle drzemka na cycu i płaczki.
    Nie wiem czy to podwajanie wagi to jest naprawdę oblig- mam wrażenie, że co lekarz to opinia.

    Zbys widzę dziś ma dzień sukcesów 😃 Gratulacje!
    Fajnie, że już sobie siedzi z podparciem. Musze wypróbować może w przyszłym tygodniu czy Iga się z tym poprawiła🤔
    Mamy swoją drogą nowy hit smaku- brokuły z batatem.

    My dziś zrobiłyśmy wycieczkę z mamą do mojej cioci jakąś godzinkę za miasto. Ciocia jest już starszą osobą, bardzo lubi dzieci, ale pech chciał, że Iga ją obsikała🙈
    Tzn jakoś jej przeciekło nogawką 😅 Umie się dziewczyna zachować na pierwszym spotkaniu 🤣

    I co dziś zauważyłam, nadal najfajniejszą ruchoma zabawką jest pies 🤭 Oglądałam jakieś zabawki pieski zachecajace do raczkowania, ale chyba nie ma sensu. Dziś były ćwiczenia z wysokiego podporu z wyglądaniem czy psiak już wraca z piłką i jak się pojawiał to salwy śmiechu.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 14 marca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka o tak psy i koty Zbysia też mega ciekawią😁

    Tydzien temu Zbysiu mocno się chwiał więc sprawdz bo może Iga też Cię zaskoczy 😉

    Ogoorkowa tak chce już spróbować blw 🙉

    A jeszcze wam tylko napisze że Zbysiu przetestował pantsy... dzisiaj postanowił zacząć nocne spanie od 💩 jakby nie to że ciężko mu się je zakłada to na dzień też bym mu kupiła bo nie obciskają tak brzuszka .

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 14 marca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka a dzisiaj Iga już normalnie szalała? :D Liczę, że Pola jutro będzie znowu wesołkiem :D
    Ah te psiurki <3 na pewno lepszej zachęty do raczkowania nie znajdziesz w sklepach :)
    Iga dama w towarzystwie :D hahah :D

    Longanimity to słodkiego bałaganu w sobotę :D z Kanią obie będziecie sprzątać :D
    Taak, zakładanie pantsów to nic łatwego! Nie wiem w czym ich "fenomen" :O

    Swoją drogą, jak planujecie przeżyć święta z dzieciakami, które już RD? :D Słoiczek przy stole? warzywko w łapkę? Czy udajecie, że nie ma tematu? :)

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 14 marca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dziś juz było nieźle :) Ale Idze idą też te górne jedynki także ja do końca nie wiem czy to szczepienie czy ząbki wczoraj.

    Z tym jedzeniem na święta- jeszcze o tym nie myślałam Chyba po prostu w domu dostanie coś z rd, a w gościach sobie odpuścimy. Chyba tak to widzę. No bo krzesełka nie będziemy ze sobą targać (o ile do tego czasu w nim usiądzie), a nie wyobrażam sobie takiego syfu robić komuś w domu i na odświętnych ubraniach 😛

    Wydaje mi się, że przy chodzących dzieciach pantsy mogą być extra, jak np maluch jest już w stanie podać nogę itd :p Bo dzieciaki się buntują przed leżeniem wtedy z tego co słyszałam.

    Longanimity Iga dziś w końcu też sama z siebie się obróciła w lewo 🍀 A od tygodnia ją mocno z tym aktywizowałam po tym, jak odkryłam niedopatrzenie na przewijaku 🙈
    Ale tak i tak jutro umówiłam w końcu wizytę u fizjo, niech spojrzy. No i poproszę o ćwiczenia inne niż piłka, bo mój kręgosłup nie daje rady w tej pozycji.

    Mam problem z tym garniturem, który sobie wymyśliłam na chrzciny. Gdzie przeglądam to sam poliester 😏 I nie wiem czy olać i po prostu zamówić taki czy szukać czegoś lepszego jakościowo.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 14 marca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przetrwałam ten dzień 😐 ale skwitować go mogę krótko - okno życia czeka 🫢🫠
    Ja nie wiem czy to nadal skok czy doszły zęby bo Lidka szura po dziąsłach wszystkim co dorwie (z moim sutkiem włącznie 🫠), pcha ręce po łokcie. .

    Nie wiem. Ale też fizycznie baaaardzo dużo osiągnęła i tak jak pisałam wam jeszcze parę dni temu, że dla niej obroty są passe tak od wczoraj obraca się bardzo często. Wysoki podpór też już opanowany na tip top.

    W każdym razie dzisiaj wrócił stary poczciwy Lidasek - siku robiłam z nią na rękach bo myślałam, że się zrzyga z płaczu jak ją odłożyłam 🫠 mam nadzieję, że jutro będzie lepiej bo mam sporo spraw do załatwienia 🥴


    Ogórkowa ja bym totalnie olala rozszerzanie diety podczas rodzinnych świątecznych posiadowek. Już pomijając syf ale też nie sądzę aby dziecko umiało się skupić na jedzeniu podczas takiej imprezy. Wiadomo, jeśli byłoby w takim wieku aby dostać coś bezpośrednio ze stołu to i owszem ale tak? Nope 😅

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 14 marca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara, to też słuszne spostrzeżenie z tym skupieniem. A i tak wokół dziecka jest robione show na takich okazjach. Tzn przynajmniej u nas 😬
    Ogólnie wkurza mnie to, doszłam do takiego wniosku i w końcu potrafię to przyznać sama przed sobą 😂 Po imprezach rodzinnych mam wrażenie, że jestem bardziej przebodzcowana niż Iga 🤣
    Sara, oby Lidas dał żyć w nocy 🙈🙈🙈 Może to kombo: skok+ ząbki…

    Ancalime miałam pytać- jak tam z tą wagą Karo? Coś więcej wiadomo?

    Znalazłam grupę o rd na fb od Uniejewskich i czuję się jak czytając o oknach aktywności etc. Że to dla mnie za dużo jednak i zbyt restrykcyjnie co oni proponują 🙈
    Wzięłam trochę informacji do siebie i będę korzystać, ale w pozostałych kwestiach zdam się na intuicję.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 14 marca, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbyś to jest chłopak słusznej wagi! Longanimity, współczuję twoim ramionom 😅ale jak gna z rozwojem! Super naprawdę.

    Och dziewczyny, współczuję, trudne chwile i u Sary i u Agentki.. i u nas dziś płaczek. Ale wczoraj złote dziecko, aż się nie mogłam nadziwić do wieczora, jaki był wesołek 😅 coś czułam, że to oznacza, że następny dzień będzie Armagedon.
    Agentka, obsikana ciocia to hit xD u nas Fifi obsikuje mnie regularnie,bo pozwalam mu między przewijaniami poleżeć "na waleta" 🤣 przyzwyczaiłam się, a jedyną osobą która obsikał spoza nas rodziców, to był facet szwagierki i tak było zaraz w pierwszym tygodniu jego życia przy pierwszej wizycie. Jakoś chyba źle założyła mu pieluszkę i UPS 🤣

    Uniejewscy są tacy restrykcyjni naprawdę, nie poczułam tak flow. Ale znalazłam na insta fajny profil, pani zwie się dietetyk_rodzinny i ona fajnie u siebie przedstawia rd. Myślę, że najbardziej się wpasowuje ona w moje myślenie o tym :) polecam zobaczyć.

    Jako, że chyba wszystkie, prócz Ancalime , zgodzilyscie się przenieść gdzieś indziej, to proponuję Whatsapp i transfer naszej grupy tam. Jeszcze tylko co Ancalime na to?

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 15 marca, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka obrotowe brawa również dla Igi 👌 faktycznie jak popatrzeć na naszą, to z nudów głównie w prawo, a w lewo to musi jakąś fajną zabawka ja zaciekawić 😆
    Z tymi ubraniami, to mam wrażenie,że teraz wszędzie tak jest, jakieś pojedyncze perełki da się tylko znaleźć z normalnym składem 😮‍💨 może dlatego nie mam w czym chodzić 😬

    Chyba tylko ja tu nie znam uniejewskich :o w lazdym razie u nas na luzie te okienka, ale z ciekawości bym zerknęła 😆

    Sara, dużo wirtualnej siły dla Ciebie, ale to już tylko dzisiaj z całą bandą Ci zostało, tak?

    Kania Ty obserwujesz na insta sporo profili, o których ja pierwsze słyszę 😅 na drzemce sobie zerknę 😬

    Dziewczyny, u nas 4 taka nocka w tym roku: tylko 2 pobudki 🥳🤯 chwalę się mężowi rano, a on "ale wiesz, to pewnie przez to szczepienie taka biedna spiaca byla". On nie kuma, zupełnie 😐 a teraz biedna zrobiła 3x 360 stopni w piwotach, bo zabawka, która chciała była pod łokciem i sobie ją odpychała 😅 w końcu ja uratowałam 😂 oby to był bezplaczkowy piąteczek dla naszych bąbli ❤️

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 15 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa ja też nie znam 😅
    Ale ja nie lubię takich restrykcyjnych profilii bo to czasem prowadzi w drugą stronę.
    W sensie frustracji rodzica bo np sloiczek to najgorsze zło.
    A w święta Zbyś pewnie dostanie jajo na śniadanie ale może w postaci omleta chyba🤔 a popołudniu to przed wyjście może mu coś dam... ale w sumie nigdzie za bardzo się nie wybieramy bo u rodziców piętro niżej to bez problemu mogę wrócić mu coś podać w spokoju, a u szwagierki będzie tylko ona z córką i psem to jak coś to też raczej go nie rozproszą.

    Powiem wam że Zbyś zjadł kaszkę w krzesełku i wydaje mi się że wczoraj lepiej w nim siedział... może popołudniu ma bardziej zaangażowane mięśnie 🤔 nie wiem... ale też widze że on po samym mleku jest głodny zaraz więc będę dążyć do tych 3 posiłków uzupełniających... dla mnie to taka wielka różnica jak on po kaszce 3h nie jest głodny... bo mleko potrafił co 1h zjadać.

    Taaak z ubraniami mega średnio w sieciowkach... ja się nie biczuje jak kupię sobie parę ciuchów z sieciowek z kiepskim składem... ostatnio głównie zamawiam przez internet i staram się wybierać polska produkcję... raczej to takie basicowe ciuchy... ale np mam sweter z merynosa i jest mega 💪

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 15 marca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogórkowa Pola dziś spala bo Lidka była na Warcie 😂😂😂 nie wiem ile pobudek. 7? 10? Coś koło tego. Od 22 już przy cycku w łóżku ze mną

    Dzisiaj siostra wyjeżdża więc przyjadą tylko na chwilę się pożegnać. Za to swoją 4-ke mam calutki dzień sama bo stary wróci z pracy w nocy 🫢

    Ale Lidka rano ładnie się bawiła na łóżku, potem na macie a ja włączyłam turbo doładowanie w 🍑 i posprzątałam w domu, pomylam podłogi i mam już luz na weekend :D zaraz lecimy na spacer. Od kilku dni płakała i marudziła jak tylko otworzyła oczy a dziś wykorzystałam że zajęła się sobą 😁

    Muszę dziś jechać do serwisu umówić serwis kosiarki, do szkoły złożyć podania o przyjęcie do 1 klasy (termin do dziś 😂 cała ja ), obskoczyc paczkomat i zamówić nasionka do ogrodu. I można zaczynać weekend :)

    Miałam plan jutro zostawić dzieci ze starym i iść powoli ogarniać warzywniak ale pogoda jest tak beznadziejna, że chyba jeszcze poczekam 🤷🏻‍♀️

    U nas RD stanęło w miejscu. Od prawie 2 tygodni Lidka tylko na cycu bo przez ten skok i maruderstwo nie dało się jej nawet do krzesełka wsadzić bo wyła od razu 🤦🏻‍♀️ ale wychodzę z założenia, że i tak mamy jeszcze czas więc pewnie od poniedziałku zaczniemy od nowa 🤷🏻‍♀️ no ale kilka rzeczy już jadła i było ok

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 15 marca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity a dawaliście mu już jajo? Może przeoczyłam, ale to podobno silny alergen i mi wczoraj pediatra mówiła,żeby zaczynać od jajek albo lane kluski gotowane przez chyba 10 minut albo muffinki w 180 stopniach 18-20 min (dłużej niż normalnie :p). Ale to może być też przez to, że Pola ma trochę alergii na bmk i to często idzie w parze podobno ;)

    3 posiłki 🤩 ale to jest przodownik jedzenia 🤩

    Wgl wyjmowałam pampersy i powiem Ci, że dzieciak na active baby 2 wygląda trochę jak kuzyn Zbysia 😅

    Ale u nas już jest dramat z jedzeniem... wygina się, pręży, krzyczy, plytko lapie... a w brzuszku bulba. Nie cierpię Szczepienia na rota, już odliczam dni do wizyty u fizjo... 😓

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 15 marca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa może przez te bmk zwraca wam uwagę na to. Wg tego co aktualnie piszą to można podać tylko musi być mocno ścięte... w sensie właśnie długo gotowane albo dobrze usmażony omlet chyba a też ujdzie. No i czytam że teraz pokarmy potencjalnie alergizujące podaję się jak najwczesniej bo jest wtedy mniejsze ryzyko alergii 🤷‍♀️
    Ja generalnie sprawdzam na rozgryzarce co i jak podać... tam pisze kobitka że najlepiej za pierwszym razem podać jajo na twardo więc może takie dostanie 😉
    Wgl jak piszecie o wadze waszych dzieci to dla mnie jakaś czarna magia... ok.. Zbyś jest na mm... ale umówmy się że kp nie może mieć "chudego mleka"... bardziej mi chodzi o to że większość wysycha bobasków już nie ulewa od dawna... a Zbysiu... no dzisiaj to chyba rzeczywiście za dużo zjadł i ulał kaszką... bo później miał czkawkę... choć mogłoby mu chłodno bo tatuś to leń patentowany i spodni nie założy po zmianie pieluszki bo go denerwuje że młody nie współpracuje i utrudnia 🙈

    Kania a jak u was że spaniem? Bo pamiętam ze pisałaś że Fifi też wyczynia wygibasy w łóżeczku?
    Zbyś teraz nie mógł się ułożyć do spania... jeszcze akurat przez szparę w zasłonię (i ręczniku zawieszonym na oknie) przebijało słońce więc szpileczkami przyczepiłam pieluszkę 😅 i ostatecznie położył się na brzuszku i usnął w sekundę 🤷‍♀️
    W nocy nie mógł jeszcze tego ogarnąć i albo podnosił głowę albo miał nos w materacu 😑
    Mam nadzieję że szybko zakoduje jak się śpi na brzuszku 😮‍💨

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
‹‹ 1058 1059 1060 1061 1062
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ