X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • Kasio Autorytet
    Postów: 1697 1833

    Wysłany: 13 marca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łoo to Helenka chyba się mało ślini, bo jeszcze ani razu nie musiałam jej przebierać ani używać śliniaka. Czasem poleci jej strużka to wycieram pieluchą i dalej sucho 😁

    Co do innych komunikatorów to dla mnie Messenger jak najbardziej ok 🙂

    Kania, Helenka miała okres że udawała kaszel! Widziało ją wtedy trzech lekarzy (jeden w przychodni i dwóch w szpitalu), każdemu mówiłam że mnie to martwi i każdy mówił że ona tak się bawi 😁 Fifi może podobnie, nauczył się czegoś nowego i ćwiczy.

    Pucz, mocne kciuki za USG Poldzia i za Twoje wyniki! 🍀

    RiverS, kciuki za starania! Mimo że o Helenkę staraliśmy się prawie 4 lata to nadal uważam ten temat za ekscytujący i chętnie zobaczę jakieś dwie kreseczki 😅🍀

    My RD jeszcze nie zaczęliśmy, planujemy w sobotę, żeby A. mógł sobie popatrzeć i nagrać filmik 😉
    Helenka włosów nie ma prawie wcale, tylko trochę z tyłu głowy 😐 Na razie nie wyobrażam siebie dwóch drzemek, bo u nas zazwyczaj są trzy, a od wielkiego dzwonu - cztery. Teraz właśnie jest Helcia na pierwszej, od 9 śpi 🙈

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 13 marca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tym ślinieniem to nie tak, że Lidce ślina kapie. Ona nauczyła się pluć i robi to celowo 😅 i wypluwa sobie na brodę potężne ilości 🫠

    U nas 2 drzemki już ustabilizowane można powiedzieć. W tamtym tygodniu było 5 dni z 2 drzemkami i 2 dni z 3. Teraz, wczoraj i w poniedziałek znowu 2. I mi to bardzo pasuje bo dzięki temu druga drzemka trwa 1,5-2 h 😎😎😎
    No i akurat mi się pokrywa OA z czasem odbierania dzieci. Ogólnie same plusy :D

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 13 marca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara super, że Wam drzemki teraz pasują do planu dnia :D niech taki stan potrwa :D

    Longanimity pewnie to we wzorki zakładasz najrzadziej 😅

    Kasio zazdroszczę mniejszego slinienia 😬 najgorzej jak goście przychodzą a tu taki obślinione bobas 😅

    Młoda goni po macie za wańka wstańką a ja dopijam podwójna mocna kawę, żeby żyć 🤡

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 13 marca, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga głównie na brzuchu się tak ślini „pod siebie”;)
    A tak to robi, jak Lidka tj pluje celowo 😂

    Na przewijaku chociażby na podkładach mamy zwierzątka narysowane to są mega interesujące ;D Ale ogólnie staram się do niej bardzo dużo mówić w trakcie, robić pierdziochy, śpiewać i póki co udaje nam się prowadzić jakieś „konwersacje” w trakcie 😜

    Wróciłyśmy ze szczepienia i słuchajcie nawet nie zapłakała 😳 Jestem w szoku. Pani pielęgniarka aż jej dała podwójną naklejkę 😂
    I miałam rację- idą górne jedynki, bo dziąsła juz rozpulchnione, ja tego nie mogę dojrzeć, ale przy badaniu „patykiem” (🤢) pani doktor mogła obejrzeć dokładniej.
    Teraz jeszcze Bexsero za miesiąc i pół roku spokoju😁

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 13 marca, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki- czytam sobie kolejne wątki miesięczne, gdzie dziewczyny rodzą i mam wrażenie, że nasz był wyjątkowo łagodny, jeśli chodzi o historie porodowe. Tzn dużo porodów SN bez jakichś drastycznych historii, raczej te porody postępowały całkiem sprawnie, a tu dużo widzę takich, gdzie się dziewczyny męczą kilkanaście godzin, a na koniec i tak konieczne jest CC.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 13 marca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi odwołali wizytę u osteopatki ... ale ze byłam umówiona z dziadkiem że zostaję że Zbysiem to pojechałam do galerii po paczkę, pampersy i mleko 😁
    Wypiłam sobie kawkę w ciszy i samotności 🥳 pierwszy raz w życiu mnie to cieszyło 😂
    Dokupiłam też śliwki w sloiczku bo dzisiaj rano 3 małe bobki a cisnął nieźle... dostał kaszkę ze śliwką i tak jak Lidka, gdzieś po godzinie wielka kupa 💩

    Agentka ja chyba na kwietniowym się zatrzymałam ale tam też było dużo cc chyba.

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 13 marca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka liczę, że jutro usłyszymy taka sama długa przerwę w szczepieniach 😅
    Wiesz co, dzisiaj też czytałam sobie co tam słychać i miałam takie samo odczucie! Długie wywoływania, dużo porodówkę "podwojnych" kończonych cc 🤯 biedne dziewczyny 😥

    Lomganimity luksusowe wyjscie! A jak sukienka? :)
    U nas szykuje się wyjście po prezenty urodzinowe dla chrzesnic i to jest jedno z tych wyjść, do których nie pałam wielka chęcią, bo nie mam pomysłu 😅 niech sobie mąż na to jedno wyjście skoczy 😂
    Śliwki moc! 💩😅

    Z ostatniej drzemki wstał mały jojek 🫠

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 13 marca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukienka wydaje się fajna ale przymierze jak młody pójdzie spać na sen nocny 🙈 bo teraz spacer a na drzemkę nr 3 to pewnie dłużej będę go usypiać niż będzie spał 🙈 ale za to kupiłam sobie koszulkę w paski, bluzę BEZ kaptura (nie lubię do kurtek!) I taka jakby koszule flanelową długą (na ciepłe wiosenne spacerki) 😁 a jeszcze wczoraj przyszła paczka od mamyginekolog z dzwonami z materiału jak dresówka i się w nich normalnie zakochałam 🤩 przedewszystkim mają wysoki stan a moja skurcze na brzuchu i boczkach jeszcze potrzebuje czasu albo już taka zostanie więc są idealne 😊

    Ja planuje dawkę nr 3 w przyszłym tygodniu (troche odroczylismy przez gorączkę) i potem po 2 tyg będą jeszcze pneumokoki a zapytam przy okazji czy i kiedy szczepić na meningo bo tego jeszcze nie mieliśmy.

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • RiverS Autorytet
    Postów: 393 654

    Wysłany: 13 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, ja gdybym już nie rodziła to bym miała stres nieziemski z tymi czerwcowymi opowieściami.

    U nas problemem nie jest plucie tylko tak jak u Longanimity ulewanie. A wczoraj to był festiwal przesikiwania jak nigdy, skończyłyśmy dzień w 5 secie. Dziś u nas dzień marudy trochę mniej, a przy mężu to uśmiech od ucha do ucha i Aniołek… ah, te córeczki tatusiów 😅

    26
    hashimoto + niedoczynność
    marzec 2022 usunięta torbiel jajnika 8 cm

    👩🏼‍🍼 Tosia 🤍
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 13 marca, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS to u mnie jest synek tatusia bo też śmieje się do niego głównie 😅 a że tatuś zawsze coś głupiego wymyśli to oboje mają ubaw 🤷‍♀️

    Spisałam że tak to ujmę na stratu pampersy 3 i zakupialam 4 activy i pantsy night... te drugie będę testować chociaż u nas premium care 3 dawały radę 😉
    A tak generalnie to te pieluszki nie całkiem na straty bo oddam bratankowi pewnie gdzieś za rok będą dobre 🤔 a może szybciej 😁

    Nie wiem czy strzelam sobie w kolano... ale uśpiłam młodego na drzemkę w moim łóżku kładąc się obok 🙈 od jakiegoś czasu jest problem z tą drzemką nr 3 ale jak z nr 2 budzi się o 13.45 to przecież nie ma opcji żeby do 19 wytrzymał...

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 13 marca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity, ale się fajnie obkupiłaś 😁
    Ja poluję na jakiś garnitur na chrzciny 🤔
    Ogólnie przez kp mam wrażenie, że u mnie kiepsko z ciuchami. Bo mało co mi fajnie nosić.
    Też jeszcze brzuch nie do końca ten choć akurat nigdy nie miałam super płaskiego 🤭 Ale wchodzę we wszystko sprzed ciąży także chyba nie ma co narzekac.
    Kilogram mi został na plusie.

    Ile Zbys teraz waży? To nasz mistrzus przybierania, bo przecież nie urodził się jakiś duży ;)
    Fajnie, że masz komu przekazać. Mi zostało trochę 2 Dada i sama nie wiem co z nimi zrobić.

    RiverS taaa…Iga się super uśmiechała do tatusia zanim poszedł do pracy. A teraz jest bailando.
    Chyba szczepienie i ząbki na raz to już dużo dla niej.
    Bardzo dużo dziś śpi na mnie i popłakuje.

    Ależ się wystraszyłam, płakała i gwałtownie wstałam do niej, nachyliłam się i mi się zakręciło w głowie 😓
    Odłożyłam ją bezpiecznie na matę pierwsze co, ale wystraszyła się, że tak nagle ją odkładam mimo że płacze i ciężko ją było później utulić. Ale się naprawdę wystraszyłam że mogę jej krzywdę zrobić jak mi słabiej 🙈 i w sumie uff że zdążyłam ją bezpiecznie odłożyć

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 13 marca, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity ale łowy! 😁 zazdro! I też nie lubię kapturów do kurtek 😁
    Ja zamówiłam sukienke, ale muszę chyba oddać... coś za krótka, a jak jeszcze będę bobasa w niej ogarniać to już wgl 😮‍💨
    U nas usypianie w łóżku kładąc się obok nie popsuło dziecka. Przynajmniej nie bardziej niż było 😂
    U nas pantsy dają radę, więc sobie chwalę :) ale lecicie z rozmiarami! Ja chyba mam jeszcze jedno opakowanie 2, teraz będę wykańczać różne biedronkowe i chyba jakieś lidlowe 3 mamy, potem beda pampersy 3 😅 muszę poużywać zapasy i wszystkie próby 😅 a potem już tylko active baby :D

    RiverS faktycznie można się wystraszyć porodow 😬 zła passa, ale moze w końcu ktoś przełamie 🤞

    Agentka ja ostatnio narzekałam, że mam nudna szafę będąc kp 😅 także rozumiem bol. A czeka mnie sporo imprez w tym roku, muszę coś kupić sensownego, potrzebuje outfit weselny i komunijno chrzcinowy. Już oblece to w jednym... w sumie garnitur byłby niezły, jak coś znajdziesz fajnego to daj znać :) kurcze, może w sobotę bym sobie skoczyła do galerii 🙄 muszę z mężem pogadać.

    Co do usypiania w dzień, to dzisiaj na wszystkie drzemki ululana w swoim łóżeczku (nie umiem jej odkladac). Każde usypianie max 2 minuty 🤯 teraz w nocy odpokutuje to pewnie 🥴

    Sara daj znać, czy przeżyłaś najazd siostrzeńców 🤞😆

    My jutro idziemy na szczepienie, ostatnie rota 🥳

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 13 marca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeżyłam ale padam na ryj 🫢
    Aczkolwiek... Wczoraj siostra mi się żaliła, że jej dzieci jedzą tylko kilka rzeczy (w tym nic normalnego więc jak usłyszała, że Emil lubi bigos i barszcz biały to była w szoku), nie umieją usiąść przy stole i zjeść tylko łażą z jedzeniem. No sorry, u cioci takich cyrków nie ma.
    Dziś pojechała i zostawiła ich. Zrobiłam obiad i zawołałam dzieci. Powiedziałam od razu, że siadają do stołu razem w 5 i jedzą, nie ma żadnego spacerowania nad obiadem. I co?
    Usiedli i zjedli normalny domowy obiad 🫢
    Siostra była w szoku jak wróciła 😅😅😅

    Longanimity super zakupy i ta kawka w samotności 🥰

    A śliwki tak ogólnie powinny działać :D są ogólnie polecane przy zaparciach więc Agentka, ty uważaj z nimi z Igą 😅

    Longanimity zobacz, Lidka zasypiała leżąc przy mnie dobre 4 miesiące i udało się od tego odejść :D

    Agentka, ile Iga waży? Bo nasze dziewczyny szły łeb w łeb. U nas wczoraj 6250 g


    Ciuchy... Ja nie mam w czym chodzić dosłownie. Do wagi sprzed ciąży mam... 17 kg na minusie. Wszystko na mnie wisi.
    Na wyjścia mam doslownie 1 jeansy i kilka koszul, w które od lat się nie mogłam dopiąć a teraz są takie oversizowe.
    Muszę się zabrać za porządki w garderobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca, 19:54

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 13 marca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara waga wydaje mi się pokazała 6095, ale Iga miała na zewnątrz jedną nogę i rękę także ja nie wiem na ile ten pomiar jest adekwatny 😂 Pani doktor nawet nie zaczekała aż cyfra na wadze się uspokoi i ją ściągnęła mówiąc „podwoiła wagę urodzeniowa to jest dobrze” 🤣
    Szczerze mówiąc przestałam się tym ostatnio przejmować, uznałam, że skoro wygląda zdrowo, rozwija się ok to nie będę się na tym fiksować. Zwłaszcza, że póki co od żadnego lekarza nie usłyszałam, że coś jest nie tak.

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 13 marca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka napewno zestresowalas się sytuacja i zapewne Iga też ale postąpiłaś słusznie bo przecież to mogło nie być chwilowe zaćmienie, a Iga napewno czuła że jesteś obok tylko była zaskoczona.

    A Zbysiu waży ok. 8.5kg wg domowej wagi 🤷‍♀️
    A ja... w trakcie karmienia zeszłam do 56 i w sumie było ok... a teraz zapewne przez hormonoterapie 58... i to jak mówią z powietrza bo nie jem wcale jakoś mega dużo... może nie same warzywa i owoce ale znowu w drugą stronę też nie ... bo tłustego i smażonego prawie wcale 🥴

    I kurcze nie wiem czy to wina słoiczka... bo ulewa mega od popołudnia... może to nawet pod wymioty podchodzi 😔 mam nadzieję że coś mu poprostu nie podpasowało i już wszystko zwrócił i rano będzie dobrze! Aż musiałam zmienić prześcieradło i spiworek😔
    Pantsy założone... ale zaklada się tragicznie bo mój Zbyś to prawie cały czas biega albo jeździ na rowerze 🙈 także ciężko utrafic w nogę 😂

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 13 marca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przymierzyłam kiecke i jest super 😊 szkoda że takiej nie było w tamtym roku bo pewnie bym kupiła i obskoczyła wesela i inne imprezy 🤷‍♀️ bo jak przymierzyłam to stwierdziłam że fajna i nawet brzuszek ciążowy by zmieściła 😂 do kp pewnie się nadaje bo ma guziczki i jest midi... generalnie jest z mohito także jak kogoś zainteresowała moja reklama to mogę wkleić link 😉

    Sara to jest właśnie to... moja znajoma była zdziwiona że jej dziecko prawie 2latnie usypia z teściową w łóżeczku w parę min... a jej płacze a jak z nią leży to usypia z godzinę bo z opisu wychodzi ze je rozprasza 🤷‍♀️ z jedzeniem też za nią biegają... także kręcą sobie bat...
    Wydaje mi się że ludzie czasem sobie jakoś sprawy nie zdają ze to są tylko dzieci i trzeba je nauczyć pewnych rzeczy, postawić granice... mam wrażenie jakby ta moja znajoma czekała aż dziecko samo ogarnie i z jednej strony traktuje je jak niemowlaka a z drugiej wymaga zrozumienia jak od dorosłego 🙈

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 13 marca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity no właśnie. Ludzie często myślą, że dzieci to tak magicznie same z siebie uczą się norm i zasad 🤦🏻‍♀️
    Nic mnie nie rozpieprza od środka tak jak to.
    Kiedyś poszłam po Emila no i w szatni taka sytuacja - ja siedzę i czekam aż Emil (miał z 5 lat) się przebierze. W tym samym czasie moja znajoma, lata za swoim synem z butem, krzyczy, żeby przyszedł bo trzeba buciki zmienić 🤦🏻‍♀️ ja się tak patrzę na ten cyrk, ona w pocie się uwija, kuca i zapina młodemu kurtkę... Ja dalej siedzę i czekam na Emila.
    I nagle padają magiczne słowa "Boże! Jak ty masz dobrze, że on się sam ubiera".
    No halooo! Ale on się nie urodził z tą umiejętnością 🤦🏻‍♀️
    Ja już nie raz pisałam, że ja bardzo duży nacisk kładę na samodzielność i dyscyplinę (nie mylić z terrorem) i ja sobie nie wyobrażam, abym miała 7 letniemu dziecku w szatni kapcie zakładać (a widuje takie obrazki regularnie).
    Ale to samo nie przyszło 🤷🏻‍♀️


    Longanimity a co do drzemek to u nas dziś były dwie, przy czym druga... Od 13:45 do 14:20. I wyobraź sobie że wytrwała do wieczora 🫠 usnęła na noc o 18:40. Zobaczymy co noc przyniesie

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 13 marca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka może się pani doktor spieszyło 🫢
    I tak, ciężko zważyć gdy dziec już taki długi ale nie siada. Ja mam taki patent że stawiam wagę na stole tak, aby kończyny wystawały w powietrzu bo jak tylko Lidka delikatnie oprze się o podłoże to waga od razu niższa. Ale siatka wygląda u nas co raz lepiej 😁
    Jest na 14 centylu a najniżej była na 8.
    Urodziła się na 58 ale waga spadkowa była na 29 więc i tak bez szału ale 14 lepszy niż 8

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 14 marca, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, wiedziałam, że na coś zapomniałam odpisać, Agentka najważniejsze, że pamiętałaś, żeby Igr odłożyć w pierwszej kolejności! Może nawet jej placz Ci pomógł szybciej się ocucic 😅 ale bardzo niebezpieczna sytuacja... najgorzej, że taki 2 latek by może zaczął krzyczeć czy wzywać pomoc, może ktoś z sąsiadów by zareagował, a z takimi maluchami to nic 🙄

    Sara jak to dzieci się nie rodzą z takimi umiejętnościami jak ubieranie się? 😅 wymaga to cierpliwosci, bo dzieciom zajmuje to dłużej, ale potem są efekty 👌

    Ja już oczywiście namierzylam, że musimy mieć min. 6500, żeby utrzymać centyle. Ciekawe, niby była biegunka w międzyczasie, ale miała wtedy ogromny apetyt 😬
    Ah I nocka bez poplakiwania 🤩 pierwsza od tygodnia :D ale wieczorem o 20.20 odpadłam 😂

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 14 marca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że Pola lepiej śpi 💪
    Ja mam postanowienie że będę Zbysia brać na ręce (w pionie) I uspokajać i zobaczymy czy po tym zaśnie... w dzień się udaje... bo uwaga! Mamy progres pojawiły się obroty na lewo... w łóżeczku 🙈 jak trzeba spać to najlepiej się wtedy ćwiczy nowe umiejętności... co prawda podstawa obrotu jest zła bo wypycha się jakby nogą i wygina w łuk... ale na macie robi podobnie i go poprawiam... chyba na prawo robił tak samo na początku 🤔 poćwiczymy i mam nadzieję że zakoduje 😁

    Do tego matka zestresowana od rana bo zwymiotował trochę mleka... ale dojadł drugą porcje po 1h i już mu się tylko troszkę ulało więc mam nadzieję że to nie jakieś zatrucie... oczywiście odrazu wszystko wysterylizowałam i wymyłam... zaraz mate jeszcze popsikam jakimś specyfikiem do tego stworzonym 🙈
    No i dzisiaj zrezygnuje chyba ze słoiczka i dostanie tylko kaszkę 💪

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
‹‹ 1058 1059 1060 1061 1062
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ