X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • .aś. Autorytet
    Postów: 1364 1837

    Wysłany: 30 marca 2023, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania_czubajka wrote:
    No czytałam ogólnie o tym, a może być tak, że te nagrody nie są oskładkowane?

    Wiesz co, u mnie jest podobna sytuacja z tym, że to już taka totalna nagroda, bo forum pracownicze organizowało quiz, trzeba było odpowiedzieć na 3 pytania, a potem losowanie jednej osoby z kilkuset poprawnych odpowiedzi. Wylosowano mnie i wygrałam kilkaset złotych. Przyszło w przelewie razem z pensja. Wydrukowałam sobie pasek płacowy, żeby stwierdzić co i jak, ale niewiele się dowiedziałam, a i doradca kredytowy u którego byłam w zeszłym tygodniu nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie. Także może u Ciebie na pasku będzie to bardziej widoczne ;) ale wydaje mi się, że premie roczne itp. nie powinny podlegać dyskusji.

    ♀️30 ♂️33

    2015 👧
    2018 👧

    PCOS, IO, BMI >30, cykle 50-60 dniowe

    Starania od 05.2022

    99 - 🎉 18.12
    98 - 🎉 9.01
    97 - 🎉 30.01
    96 - 🎉 24.03 (7tc)

    25 tc - wykryta cukrzyca ciążowa

    5.03 ⏸️🥺
    21.03 - mamy ❤️
    8.05 - 64 mm szczęścia ❤️
    1.06 (16+1) - synuś 💙🥺
    3.07 (20+5) - 372g misia 💙
    8.08 (25+6) - 1047g wiercipięty 💙
    6.09 (30+0) - 1350g maluszka 💙
    3.10 (33+6) - 2125g Bobcia 💙

    age.png

    event.png
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 30 marca 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mojej wiedzy to premie, nagrody, etc muszą być oskladkowane + do ZUSu razem z Z3 musi pójść informacja od pracodawcy, czy premie są zależne od obecności/nieobecności pracownika. Więc parę zmiennych się na to składa niestety.

    Ja jestem w podobnej sytuacji co Agentka. Z tym, że podwyżka od kwietnia dopiero, więc w ogóle tej kasy nie powącham 😔. Ale ile mogę to będę pracowała! Każdy miesiąc to jakiś grosz do przodu.

    Dzisiaj miałam wizytę, ale bardziej pod kątem szyjki i łożyska, więc tyle tylko, że zobaczyłam przez moment jak mała fika nogami - zdjęć nie mam. Łożysko wyżej o 1 cm, więc rewelacji nie ma, ale do przodu.

    Gin odstawiła mi całkowicie i z dnia na dzień luteinę, w związku z czym panikuję wewnętrznie. Przecież ja co chwilę plamię😑.

    Mimo wszystko dzień udany, odliczam teraz do weekendu 💪🏻.

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancalime przypomnisz co tam było z łożyskiem u Ciebie?
    Mi na prenatalnych dr powiedziała, że jest na lewej ścianie ale dość nisko. Jednak do 20 TC kompletnie się tym mam nie przejmować bo raz, że dopiero wtedy można mówić o łożysku przodującym a dwa, w miarę wzrostu macicy ono się fizjologicznie podnosi w znacznej większości przypadków.

    Ja jutro muszę pogadać z ginem bo to jest nienormalne, żeby mi tak brzuch twardniał w 15 TC 🤨

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 30 marca 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara łożysko jest zbyt nisko i leży na szyjce, przez co może się potencjalnie w przyszłości skracać - i stąd moje ostatnie plamienia. Coś tam mierzył i nie ma wymaganej długości. Do 20tc ma czas się podnieść, ale z uwagi na obciążenia mam co 2 tyg kontrolę pod tym kątem. Do tego zakaz współżycia. Przy okazji połówkowych będzie oficjalny pomiar i decyzja co dalej. Mam być dobrej myśli, bo właśnie jak piszesz - najczęściej w miarę wzrostu macicy łożysko się unosi.

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancalime wrote:
    Sara łożysko jest zbyt nisko i leży na szyjce, przez co może się potencjalnie w przyszłości skracać - i stąd moje ostatnie plamienia. Coś tam mierzył i nie ma wymaganej długości. Do 20tc ma czas się podnieść, ale z uwagi na obciążenia mam co 2 tyg kontrolę pod tym kątem. Do tego zakaz współżycia. Przy okazji połówkowych będzie oficjalny pomiar i decyzja co dalej. Mam być dobrej myśli, bo właśnie jak piszesz - najczęściej w miarę wzrostu macicy łożysko się unosi.

    No tak, a łożysko nachodzące na szyjkę jest bardzo często przyczyną krwawień. Oby się podniosło ✊✊✊

    Ancalime lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ancalime odnośnie tego odstawienia luteiny to po badaniu poziomu progesteronu czy tak o na oko stwierdziła że a już nie trzeba? 🙂
    Ja mam co morfologia robić poziom progesteronu i przy poziomie 35 doktorek już mi kazał odstawić.

    Update brzuszkowy🤰
    naprawdę muszę uważać jak stoję bo widać nawet spod luźnego sweterka, stresuje się kiedy z kimś rozmawiam i kiedy stane obok mam wrażenie że każdy widzi🙈
    Dziś przyjechał teściu i tak się wierciłam by stanąć za czymś i schować że normalnie zaczelam się czuć jak wpadka nastolatka 🙈 no stara i głupia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 20:16

    age.png
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, stwierdziła że w tym tyg ciąży łożysko powinno produkować już progesteron, a ryzyko poronienia spadło do minimum. Oraz że zawsze można ponownie włączyć 😑. Bez żadnych pomiarów proga, jak również bez stopniowego zmniejszania dawki.

    Urocze to co piszesz o ukrywaniu brzuszka 🥰. Przypomnij prosze, kiedy chcecie powiedzieć?

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg 😅 weźcie już powiedzcie światu i zacznij być dumna z rosnącego brzuszka 😅
    Wyobraziłam sobie Ciebie (choć nie wiem jak wyglądasz), jak spacerujesz po mieszkaniu nosząc przed sobą doniczkę z wielkim kwiatkiem podczas wizyty teścia 🤣

    agentka93, Maiora lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahahaha taak już zaczynam chodzić jak te babeczki w serialach co są w ciąży ale ich postacie nie są i chodzą ciągle z czymś w rękach a to torebka a to teczka dokumentów czy ręcznik i inna paprotka 😂

    Teściu będzie wiedział w okolicach świąt lub zaraz po zalezniej jak bedzie okazja bo coś mówil ze na swieta idą do dzieci jego " dziewczyny ".
    My chcemy to zrobić w miłej atmosferze przy fajnym spotkaniu w mniejszym gronie. Zamówiłam kartkę na zdjęcie usg więc jak tylko będzie okazja to mówimy wkońcu🙂

    Znajomi będą u nas w sobotę na grilu i wędzeniu i stary już zapowiedział że mówi.
    Tydzień temu w tych górach piłam karmi a jeden znajomy mi wciskał dlugo jakiś trunek do skosztowanie i już nie mieliśmy jak go spławić to stary w przypływie inwencji powiedział że biorę antybiotyk na KOLANO 😅 No leje z niego do dziś

    Kasio lubi tę wiadomość

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 30 marca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety lub stery coraz trudniej nam będzie ukryć :) Moja mama dziś powiedziała, że widać ewidentnie i nie dziwi się, że ktoś z pracy sam się domyślił, a nie widziała mnie 2 tygodnie. Aż się zainspirowałam, aby wstawić swoj brzuszek. Chyba rzeczywiście jest widoczny. Ogólnie myślałam, że może koło 17 tygodnia sie dopiero coś zacznie kluć :)
    Także może ta LilMasti nie udawała 😂
    D31-E7-BDA-FC80-4864-B692-FD69-FF66-BAE7.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 20:54

    Meeg, Kania_czubajka, Ancalime, Maiora, Sara30, .aś., Kasio, Incognitka, Abietis lubią tę wiadomość

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1297 1563

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ta moja księgowa faktycznie niedoinformowana, podobno nie jest na stanowisku długo. Zobaczymy,co mi policzy, co wyjdzie, będę z nią gadać.

    Agentka! Świetnie wyglądasz:))
    Meg, powiedzcie w końcu światu :D ja bym zwariowała naprawde, już ja w 16 tygodniu kurde to naprawdę wszyscy wiedzą.

    Aleeee w drugiej pracy jeszcze nie powiedziałam, ale w sumie tam mi nie zależy i wiem, że razem z moim odejściem stanowisko się zamknie po prostu - dla nich to nawet lepiej. Nie chcę mi się z nimi gadać jeszcze na ten temat.

    W glownej pracy wiedzą wszyscy praktycznie :D ale są cudowni, wspierający, zwłaszcza, że chyba na cały urząd jestem jedną z dwóch osób bez dzieci, i prawie że najmłodsza tam :)

    Ancalime, Maiora, Meeg lubią tę wiadomość

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuśka wrote:
    Ja mieszkam na Dolnym Śląsku, niedaleko miasta ceramiki

    Maiora średnia jest brana z pełnych przepracowanych miesięcy i w przypadku podjęcia nowej pracy nie liczy sie średnia z 12 miesięcy. Już miałam lekki zawał że dostalam złe info, no ale tak czy siak jestem w niefajnej sytuacji bo w ciągu tych kilku miesięcy mialam podwyżkę 2 razy i średnia nie będzie dla mnie korzystna 😏

    *chyba niezrozumiale napisałam, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodziło 😇
    Witaj w klubie ja dostałam podwyżkę we wrześniu dość dużą też gorzej niestety na tym wyjde 🤦 no trudno

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Meeg 😅 weźcie już powiedzcie światu i zacznij być dumna z rosnącego brzuszka 😅
    Wyobraziłam sobie Ciebie (choć nie wiem jak wyglądasz), jak spacerujesz po mieszkaniu nosząc przed sobą doniczkę z wielkim kwiatkiem podczas wizyty teścia 🤣
    Widzę to w wyobraźni 😂 Meeg wyślij nam adres to ci pocztą kwiatową prześlemy jakąś paprotkę czy inną palmę 😂😂😂😂

    Kania_czubajka, Ancalime, Meeg, Sara30, agentka93 lubią tę wiadomość

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agentka93 wrote:
    Niestety lub stery coraz trudniej nam będzie ukryć :) Moja mama dziś powiedziała, że widać ewidentnie i nie dziwi się, że ktoś z pracy sam się domyślił, a nie widziała mnie 2 tygodnie. Aż się zainspirowałam, aby wstawić swoj brzuszek. Chyba rzeczywiście jest widoczny. Ogólnie myślałam, że może koło 17 tygodnia sie dopiero coś zacznie kluć :)
    Także może ta LilMasti nie udawała 😂
    D31-E7-BDA-FC80-4864-B692-FD69-FF66-BAE7.jpg
    Przepiękny brzusio ❤️❤️❤️❤️

    Co do lil masti to może coś w tym jest 🤔

    Agentka, który ty jesteś tydzień?

    BTW te suwaki bardzo ułatwiają życie 😂😂😂

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi suwaczek nie wkleja się niestety.

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agentka piękny brzuszek 😍 no zdecydowanie widoczny i ciążowy 😍
    Ale to tak jest, jak kiedyś pisałam, że brzuszek w ciąży z tygodnia na tydzień potrafi się powiększyć 2x 😁

    Mój jest troszkę większy ale powoli mnie doganiacie 😁

    Meeg antybiotyk na kolano? 🤣🤣🤣 Weszłaś w to chociaż i zaczęłaś kuśtykać? 🤣🤣🤣

    Kania u mnie też już wszyscy wiedzą :) ale skoro to już bezpieczny termin a i tak brzuszek jest widoczny to przecież nie będę jak wariat chodzić w worku po ziemniakach 😅

    A ja w końcu wygarnelam staremu, że powinien być dojrzalszy i szanować moje samopoczucie, że jeśli odpoczywam to z troski o JEGO dziecko a nie z własnej wygody, że brzuch mi się napina i się martwię itd. wjechałam mu, że zachowuje się jak szczyl a nie 36 latek 😅 chyba dotarło... Bo wieczorem wyjął ze zmywarki, wyniósł śmieci, zrobił sobie kolację, nakarmił psy I NIE GLĘDZIŁ 😅

    Meeg, agentka93, Maiora lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Mi suwaczek nie wkleja się niestety.

    Jak to możliwe? Spróbuj z tej stronki co ja mam. I musisz skopiować ten BBcode w stopkę 🤨

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5403 5638

    Wysłany: 30 marca 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maiora wrote:
    Widzę to w wyobraźni 😂 Meeg wyślij nam adres to ci pocztą kwiatową prześlemy jakąś paprotkę czy inną palmę 😂😂😂😂


    Mam lepszy pomysł 🤣🤣🤣
    Zrzucmy się na to 🤣
    Będzie mogła ukrywać do września 🤣

    https://www.vegaoo.pl/p-316916-kostium-obelix-dla-doroslych-asterix-i-obelix.html?gclid=CjwKCAjw5pShBhB_EiwAvmnNV98tK6XFOPxjobUQn87HJ3WKfygD02jhYj3SaZS3bZZzLQzISdPyaBoCOCYQAvD_BwE

    Kania_czubajka, agentka93, Kasio, Ogoorkowa, Maiora lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 30 marca 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Jak to możliwe? Spróbuj z tej stronki co ja mam. I musisz skopiować ten BBcode w stopkę 🤨
    Oki. Zrobię rano jeszcze jedno podejście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 22:17

    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 30 marca 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Mam lepszy pomysł 🤣🤣🤣
    Zrzucmy się na to 🤣
    Będzie mogła ukrywać do września 🤣

    https://www.vegaoo.pl/p-316916-kostium-obelix-dla-doroslych-asterix-i-obelix.html?gclid=CjwKCAjw5pShBhB_EiwAvmnNV98tK6XFOPxjobUQn87HJ3WKfygD02jhYj3SaZS3bZZzLQzISdPyaBoCOCYQAvD_BwE

    🤣🤣🤣🤣

    age.png
‹‹ 574 575 576 577 578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ