X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3017 3992

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też cała twarz w pryszczach 🙈 Nie mogę na to patrzeć. Także coś w tym jest chyba, że na dziewczynkę.
    Choć słyszałam, jak Wersow się wypowiadała, że mama jej tak mówiła, a ona nie ma i „jakaś hojna ta jej dziewczynka” 😄 To nasze chyba nie są takie hojne😂

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jezeli macie mieszkanie lub domek i sobie je ogrodzicie ładnie z furyka i myślicie że o extra mam teraz mi nikt nie wejdzie to wam chce pokazać przykład że naszym pięknym i bezpieczym kraju wszysto jest możliwe.
    Dziś w nocy uradli na furtke.

    received-204062492259639.jpg
    youtube copy link

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 31 marca 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg 😱 u mnie na wsi kradli furtki ale to na jakieś święta było już nie pamiętam bo ta "tradycja" jakoś wygasła w każdym razie niby to chłopaki ściągali tam gdzie była panna na wydaniu no i zwykle zostawiali gdzieś w okolicy 🤔 ale u Ciebie to raczej nie ta okazja... masakra😡

    Sara zamowilam włóczki na kocyk bo na kokonkach dodatkowo promka na dropsa więc wzięłam bezpieczne kolory żółto brązowe z merynosa na cieplutki kocyk zimowy 😊 A bawełniany albo bambusowy zrobie już jak będę znać płeć 😊 no i wyrobiłam się żeby dostać wzór na kocyk. Chciałam zamówić jeszcze w szpitalu ale mąż nie chciał mi sprawdzić jakie mam kolory już bo stwierdził że mnie to zmotywuje do wyjścia do domu... jakbym chciała siedzieć tak długo w tym szpitalu 😮‍💨 no ale udało się 😁

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg 🤯🤯🤯 to już przegięcie

    Longanimity co wzięłaś? Ja myślę na grubszy kocyk wziąć dziś drops big merino a potem na lżejszy kokonek pure

    Ja po wizycie i czuję lekki niedosyt. Sprawdził badania prenatalne i potwierdził, że wszystko cacy.
    Mówiłam o tych twardnieniach brzucha. Zbadał mnie i na szczęście z szyjką się nic nie dzieje, jedynie mam zwolnić i odpoczywać więcej + brać magnez i no spe.

    USG nie chciał zrobić, bo stwierdził, że prenatalne miałam 2,5 tyg temu więc "ostatnio" 😅 facet. Nie rozumie, że w ciąży czas inaczej płynie.
    Koniec końców zrobił na szybko, bez mierzenia dziecka, aby sprawdzić, że ma się dobrze.

    Pokazał mi wyrostek płciowy (ale nie z boku tylko między nogami) i powiedział, że na tym etapie ciąży ma zasadę, że nie mówi o płci 😒

    Na koniec stwierdził, że najważniejsze teraz będą badania połówkowe (wypadną mi w 1 połowie maja) i w zasadzie dopiero po nich zacznie się "praca dla niego". Także jeśli nic nie będzie się działo mam przyjść za 5-6 tygodni 🤯

    Czuję niedosyt i zastanawiam się, czy za tydzień nie pojechać na samo USG do starego doktorka

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3017 3992

    Wysłany: 31 marca 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg to zlodziejstwo to jest jakaś plaga ://

    Sara mega długo bez wizyty 🙈 Nie wiem jakbym miała tyle wytrzymać.

    W ramach „robienia czegoś” w temacie ciąży zapisalam się za 2 tygodnie do urofizjoterapeutki.
    Mam też w planach może też jakąś jogę czy zdrowy kręgosłup dla ciężarnych później, bo nie jestem zbyt sportowa i pewnie mnie to może dogonić w postaci dolegliwości 🤨 Ale to jeszcze trochę, bo chyba na razie będę tam smiesznie wyglądać 😄

    Pracuję dziś w miłych okolicznościach, z kawiarni przy ananasowo-pietruszkowym koktajlu i czekam aż mój pies wyjdzie ze SPA 😅 Taki to pożyje!

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Niuśka Ekspertka
    Postów: 191 239

    Wysłany: 31 marca 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg🤯 brak słów

    Ja na badania dopiero jadę ok 14 niestety u mojej pani ginekolog nie ma opcji umawiania się na godzinę, poprostu przychodzich i czekasz. Plusem jest to ze na stronie internetowej widnieje info ze przyjmuje od 15, a tak naprawdę przyjmuje od 14 czasem nawet wcześniej i zaskoczony kiedy są kolejki 😁

    preg.png

    👱🏼‍♀️ 22
    🧑🏽23

    31.01⏸🤞🏼
    01.02 beta: 12.52 ❤
    03.02 beta:52.85🤯
    24 02 mamy ❤
    5.04 badania prenatalne 6.5 cm do Kochania 🥰
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie uwierzycie 😅

    Wracamy właśnie z Lublina i cała drogę mnie gryzie, że USG nie było 😅
    I sprawdziłam cichaczem, że do mojego ex doktorka jest miejsce dziś po 13.
    No to urabiam starego, urabiam. W końcu mówi "a idź jak czujesz potrzebę"
    No to ja uhahana wchodzę na stronę żeby zarezerwować i co? Ktoś mi ostatni termin buchnął 🤣🤣🤣🤣🤣

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1974 1674

    Wysłany: 31 marca 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara wzięłam merino extra fine jest trochę cieńsza od big merino ale i tak fajna puchata, a że z niej już robiłam i miałam kilka motków to domowiłam tak żeby mi pasowało 😉 na cieńszy wezmę pewnie taki kolorowy że 100% bawełny no i będę się czaić bo tak koło lata zwykle są też kokonki z bambusem 😊
    No i jak ktoś mógł tak sprzątnąć Ci termin sprzed nosa 😔
    Ja się chyba na 18go umówie bo do wtedy mam L4 ale też się może różnie okazać bo nie wiem na kiedy wyznaczą mi operacje, okaże się za tydzień 🙄
    Usg mi jak narazie nie brakuje bo ostatnio miałam aż 4 😅
    No i dzisiaj zaszalałam bo zobaczyłam próbkę w h&m na ciuszki dziecięce wiec wzięłam 3 rzeczy na 56 i jedną na 62 😅 tak na szczęście 😍 poza tym po 2 rzeczy dla mojego bratanka i siostrzenicy męża 😊 śmieje się ze nie wiem w które dziecko bardziej inwestować czyt. które ciuszki do mnie wrócą 🤣🤣

    👩34l 👦32l
    Rak piersi, choroba autoimmunologiczna (wzjg), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    💊mesalazyna, maślan sodu, vivomix225, magnez, potas, pueria duo, encorton, luteina, żelazo, wapń
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)
    nowotwor złośliwy piersi po mastektomii

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 31 marca 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Dziewczyny nie uwierzycie 😅

    Wracamy właśnie z Lublina i cała drogę mnie gryzie, że USG nie było 😅
    I sprawdziłam cichaczem, że do mojego ex doktorka jest miejsce dziś po 13.
    No to urabiam starego, urabiam. W końcu mówi "a idź jak czujesz potrzebę"
    No to ja uhahana wchodzę na stronę żeby zarezerwować i co? Ktoś mi ostatni termin buchnął 🤣🤣🤣🤣🤣

    No na każdym kroku złodzieje !! 🙈

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity no właśnie ja się waham czy kokonek z bambusem czy pure. Teraz robiłam młodej szalik z kokonka bawełna + merino i wyszedł super miękki.
    Ja właśnie się wahałam czy dropsa brać extra fine czy big merino ale chyba wezmę big.
    Jeszcze się tylko waham czy robić w 2 kolorach w pasy czy jednokolorowy. Na drutach będę robić gruby

    A do doktorka się zapisze na za tydzień, akurat w urodziny starego.

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 31 marca 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Longanimity wrote:
    Meeg 😱 u mnie na wsi kradli furtki ale to na jakieś święta było już nie pamiętam bo ta "tradycja" jakoś wygasła w każdym razie niby to chłopaki ściągali tam gdzie była panna na wydaniu no i zwykle zostawiali gdzieś w okolicy 🤔 ale u Ciebie to raczej nie ta okazja... masakra😡

    Sara zamowilam włóczki na kocyk bo na kokonkach dodatkowo promka na dropsa więc wzięłam bezpieczne kolory żółto brązowe z merynosa na cieplutki kocyk zimowy 😊 A bawełniany albo bambusowy zrobie już jak będę znać płeć 😊 no i wyrobiłam się żeby dostać wzór na kocyk. Chciałam zamówić jeszcze w szpitalu ale mąż nie chciał mi sprawdzić jakie mam kolory już bo stwierdził że mnie to zmotywuje do wyjścia do domu... jakbym chciała siedzieć tak długo w tym szpitalu 😮‍💨 no ale udało się 😁

    Meeg bardzo mi przykro że was tak chamsko okradli😢

    Longanimity na półpoście wynosili bramki i bramy. U nas też była taka "tradycja" 😂

    Sara no wszędzie złodzieje nawet wizytę ukradną😂

    Niuśka trzymam kciuki za wizytę ❤️

    Meeg, Agentka i RiverS doskonale was rozumiem u mnie też pryszcz na pryszczu i pryszczem pogania. W życiu nigdy nie miałam takiego poligonu na pracy jak teraz 🤦. Płci jeszcze nie znam mam nadzieję że dowiem się czegoś 13.04 na wizycie (aczkolwiek wątpię)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2023, 13:36

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle to dziś na wizycie doktor zapytał w jakim wieku mamy dzieci, czy to maluchy czy już mali pomocnicy? No to zgodnie z prawdą odpowiedzieliśmy, że 4, 6 i 7 lat.
    Po czym on stwierdził, że nie on jest od tego by oceniać wybory ludzi ale po porodzie zaprasza aby dobrać SKUTECZNĄ antykoncepcję 🥴

    Poczułam się źle. Bo po pierwsze, on jest od tego aby dbać o dobrostan mój i dziecka w ciąży a nie oceniać ile ktoś planuje mieć dzieci.

    A po drugie, ten nacisk na słowo "skuteczną" zabrzmiał tak, jakby z góry założył, że antykoncepcja nas zawiodła.

    A ja na prawdę nie żyje w XIX wiecznym buszu i wiem, jak stosować antykoncepcję. Chcieliśmy i chcemy tego dziecka i takie komentarze mnie drażnią i zwyczajnie w świecie bolą 🥴

    Poczuliśmy się z mężem jak para przygłupich nastolatków albo jakieś króliki 🥴

    To już nie pierwszy taki tekst... Pamiętacie jak na pierwszej wizycie doktor kazał mi zdecydować o clexane po czym stwierdził, że wszystko zależy od mojego podejścia do tej ciąży i czy jej chce 🤨
    Mam wrażenie, że dla niego posiadanie więcej niż 2 dzieci to sytuacja patologiczna 🤦🏻‍♀️

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 4855 9749

    Wysłany: 31 marca 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Tak w ogóle to dziś na wizycie doktor zapytał w jakim wieku mamy dzieci, czy to maluchy czy już mali pomocnicy? No to zgodnie z prawdą odpowiedzieliśmy, że 4, 6 i 7 lat.
    Po czym on stwierdził, że nie on jest od tego by oceniać wybory ludzi ale po porodzie zaprasza aby dobrać SKUTECZNĄ antykoncepcję 🥴

    Poczułam się źle. Bo po pierwsze, on jest od tego aby dbać o dobrostan mój i dziecka w ciąży a nie oceniać ile ktoś planuje mieć dzieci.

    A po drugie, ten nacisk na słowo "skuteczną" zabrzmiał tak, jakby z góry założył, że antykoncepcja nas zawiodła.

    A ja na prawdę nie żyje w XIX wiecznym buszu i wiem, jak stosować antykoncepcję. Chcieliśmy i chcemy tego dziecka i takie komentarze mnie drażnią i zwyczajnie w świecie bolą 🥴

    Poczuliśmy się z mężem jak para przygłupich nastolatków albo jakieś króliki 🥴

    To już nie pierwszy taki tekst... Pamiętacie jak na pierwszej wizycie doktor kazał mi zdecydować o clexane po czym stwierdził, że wszystko zależy od mojego podejścia do tej ciąży i czy jej chce 🤨
    Mam wrażenie, że dla niego posiadanie więcej niż 2 dzieci to sytuacja patologiczna 🤦🏻‍♀️
    🤯
    Może rozważ zmianę lekarza, bo z takim chamem to żadna przyjemność prowadzić ciąże, a jednak jesteś dopiero na początku tej drogi i trochę spotkań jeszcze Cię czeka. Mogłabyś mieć i ósemkę dzieci, a jemu nic do tego. Jeszcze specjalista ginekolog i mówi takie rzeczy, w głowie się nie mieści.
    Poza tym co to znaczy, że miałaś usg 2 tygodnie temu i nie trzeba go robić teraz? 🤦‍♀️ W tym okresie dziecko rośnie jak szalone, przecież nie poszłaś tam na pogawędkę tylko na badanie, za które jak rozumiem płacisz… Tragedia co za chłop.

    08.12 10dpo - cień ⏸️ Beta 4.63 mlU/mL 🍀
    23.12 (5+6) pęcherzyk ciążowy 11,9 mm + pęcherzyk żółtkowy 2,7 mm 🍀
    04.01 (7+4) 1 cm ❤️
    13.01 (8+6) 1,89 cm 👶🏼
    31.01 (11+3) 4,5 cm 🧸
    07.02 (12+3) 5,71 cm Bąbelka 🥹 Niskie ryzyka ❤️
    17.02 (13+6) 7,54 cm ❤️
    03.03 (15+6) 10 cm Syneczka 💙
    17.03 (17+6) 190g 🤸🏼
    30.03 (19+5) połówkowe - 318g zdrowego Stasia 👶🏼❤️
    21.04 (22+6) 600g 😇
    16.05 (26+3) 970g 💙
    05.06 (29+2) 1425g 🧸
    17.06 (31+0) 2000g 🐻
    03.07 (33+2) 2400g 👶🏼
    24.07 (36+2) 3350g 🩵
    04.08 (37+6) 3520g 🧸
    21.08 (40+2) 4100g 🙈

    ✨ 29.08.2023 - 41+3, 3975 g, 54 cm, Staś ❤️ ✨

    age.png

    „Każdy, kogo spotykasz, toczy walkę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.”
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChocoMonster wrote:
    🤯
    Może rozważ zmianę lekarza, bo z takim chamem to żadna przyjemność prowadzić ciąże, a jednak jesteś dopiero na początku tej drogi i trochę spotkań jeszcze Cię czeka. Mogłabyś mieć i ósemkę dzieci, a jemu nic do tego. Jeszcze specjalista ginekolog i mówi takie rzeczy, w głowie się nie mieści.
    Poza tym co to znaczy, że miałaś usg 2 tygodnie temu i nie trzeba go robić teraz? 🤦‍♀️ W tym okresie dziecko rośnie jak szalone, przecież nie poszłaś tam na pogawędkę tylko na badanie, za które jak rozumiem płacisz… Tragedia co za chłop.


    On ogólnie jest bardzo miły, kulturalny itd. odnoszę wrażenie, że powiedział to "w dobrej wierze" i z troski, tylko nie przemyślał, jak to może zabrzmieć 😒
    Jak jeszcze raz tak skomentuje, to odpowiem mu, że planuje minimum 8 dzieci i nic mu do tego 😅 dziś się ugryzlam w język choć mało brakowało 😅 (to moja świeża umiejętność 🤣)

    Co do USG to plus jedynie taki, że dziś za USG nie skasował więc zamiast 350 zł zapłaciłam 200 bo sam uznał, że "szkoda kasy" jak ostatnio miałam USG 🤦🏻‍♀️

    Myślałam o zmianie ale z drugiej strony, wiem, że jest szalenie kompetentny i specjalizuje się w trudniejszych ciążach.

    Jednak lubiłam USG u mojego ex doktorka. Zawsze bardzo cierpliwie, dokładnie, bez pośpiechu. I chyba będę chodziła do nich dwóch. Niech ten mi prowadzi ciążę, wypisuje recepty etc a mój ex robi USG 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2023, 16:23

    ChocoMonster, Ancalime lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3017 3992

    Wysłany: 31 marca 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara dwóch to dobry pomysł. Dla mnie strasznie chamskie, aż mi się nie chce wierzyć, że jest kulturalny skoro mówi takie rzeczy…

    Niuska jak tam sytuacja :)? Czekamy na foto❤️❤️

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3610 2747

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Tak w ogóle to dziś na wizycie doktor zapytał w jakim wieku mamy dzieci, czy to maluchy czy już mali pomocnicy? No to zgodnie z prawdą odpowiedzieliśmy, że 4, 6 i 7 lat.
    Po czym on stwierdził, że nie on jest od tego by oceniać wybory ludzi ale po porodzie zaprasza aby dobrać SKUTECZNĄ antykoncepcję 🥴

    Poczułam się źle. Bo po pierwsze, on jest od tego aby dbać o dobrostan mój i dziecka w ciąży a nie oceniać ile ktoś planuje mieć dzieci.

    A po drugie, ten nacisk na słowo "skuteczną" zabrzmiał tak, jakby z góry założył, że antykoncepcja nas zawiodła.

    A ja na prawdę nie żyje w XIX wiecznym buszu i wiem, jak stosować antykoncepcję. Chcieliśmy i chcemy tego dziecka i takie komentarze mnie drażnią i zwyczajnie w świecie bolą 🥴

    Poczuliśmy się z mężem jak para przygłupich nastolatków albo jakieś króliki 🥴

    To już nie pierwszy taki tekst... Pamiętacie jak na pierwszej wizycie doktor kazał mi zdecydować o clexane po czym stwierdził, że wszystko zależy od mojego podejścia do tej ciąży i czy jej chce 🤨
    Mam wrażenie, że dla niego posiadanie więcej niż 2 dzieci to sytuacja patologiczna 🤦🏻‍♀️


    no to piąteczka kochana, bo ja też miałam podobne przejścia z jedną gin jak myśleliśmy o staraniach.I niestety wiem,że z biegiem czasu głupich komentarzy będzie więcej. Jestem na grupie na fb rodzin wielodzietnych i tam zgodnie twierdzą, że największe przytyki zaczynają się od czwartego dziecka, trzecie jeszcze jakoś przechodzi;)

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natosia, ile masz dzieci ?

    Kurde naprawdę ludzi to nie powinno interesować, ile kto chce mieć dzieci, czy chce mieć w ogóle, czy chce karmić piersią, czy butelka, czy chce urodzić sn czy chce na życzenie CC... Czemu ludzie są tacy, no nie wierzę.

    Jeśli dzieci są zaopiekowane, kochane, chciane to naprawdę można ich miec ósemkę ;)

    Ja myślałam zawsze o trójce dzieci, mój P mówi o dwójce. W tym momencie ,nie wiem jak się życie potoczy:)

    Sara, szkoda że teto USG nie było takiego pełnego. I wizyta za 5-6 tygodni :o szok naprawdę. W 6 tygodni można zapomnieć serio że jest się w ciąży xD hahahha

    Ja planuję jutro pogrzebać w ogródku, widziałam że wychdoza tulipany, szafirki, piwonie się wygrzebują :) nie wiem, czy hortensje przeżyły zimę... Zobaczymy. Sara, mam je już zasilać jakoś? Jak myślisz?

    Jutro wieczorem idziemy na urdoziny do szwagra, nie mamy prezentu jeszcze żadnego. Szwagier nie pije, więc flaszka na prezent odpada i to ogólnie taki człowiek, co wszystko ma. Ciężko będzie ku coś kupić ...

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3017 3992

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania a jakiś pakiet na fajne przeżycie? Ja często robię takie prezenty właśnie osobom, które „już wszystko mają” :)

    Sara30 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5415 5645

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania, Natosia tak samo walnięta jak i ja 😅 4-te w drodze

    Ja uważam, tak jak Ty. Dopóki ktoś jest ogarnięty, dzieci są zadbane, kochane, zaopiekowane to niech ma ich ile udźwignie. Są mamy, które ledwo umieją ogarnąć 1 i się nie zajechać a znam rodziny, w których jest 5-6 dzieci i potrafią z nimi zjechać pol Europy 🤷🏻‍♀️ posiadanie dziecka jest intymną sprawą rodziny i nikt nie ma prawa tego oceniać. O ile nie mówimy o skrajnych przypadkach rodem ze sprawy dla reportera. ..

    Ja mając lat 16-17 zarzekalam się, że nigdy w życiu 🤣 jak zaszłam w ciążę z Emmą, to do dnia porodu byłam pewna, że będzie wyczekaną, wypieszczoną jedynaczką. Szybko mi się zmieniło 😅

    O 4-tym zaczęłam myśleć, gdy Tola miała kilka miesięcy, że chciałabym... Ale potem jej problemy zdrowotne spowodowały lawinę i swego rodzaju blokadę. Dopiero po czasie gdy zaakceptowaliśmy jej niepełnosprawności poczuliśmy się gotowi na ostatnie dziecko :)

    Co do USG to kurcze, dzisiaj zobaczyliśmy, że bobas żyje i wsio. Pytałam o tę płeć to mi powiedział, że nie lubi i dla zasady nie mówi o płci na tym etapie. Pokazał mi "krocze" dziecka, i między nóżkami ewidentnie wystawało coś dużego 😅 ale powiedział, że w 14 TC to jest 50/50 i on nic nie powie dzisiaj.

    USG połówkowe wypadnie mi jakoś na początku maja a on kazał przyjść na wizytę za 5-6 tygodni jeśli nic się nie będzie działo. Co też wychodzi początkiem maja 😅 więc znowu nie zrobi USG pewnie, bo uzna że przecież połówkowe miałam / będę miała. I chyba zrobię tak, że pójdę na USG do ex doktorka 7.04 w urodziny starego, potem 28.04 równo za 4 tygodnie do tego na wizytę a potem połówkowe wypadną w "międzyczasie" 😬

    Co do nawozów to ja nie podpowiem bo ja absolutnie nie nawoze nic. 😬 Mam najwyższą klasę gleby u mnie i wszystko rośnie jak porąbane. Azalie, rododendrony jedynie podlewam ... Fusami z kawy :) fajnie zakwaszają glebę :)
    Ale jeśli chcesz zasilać to myślę, że te pierwsze ciepłe dni wiosny będą na to idealne :)

    Ile lat mają twoje piwonie? Pamiętasz po ilu latach zaczęły kwitnąć?
    Ja swoje posadziłam w tamtym roku ale w tamtym roku wyszło dopiero kilka knypkow i nie było z tego nic. W tym roku widzę, że jest o wiele wiele więcej pędów. Podobno już teraz da się rozróżnić pędy, które będą kwitły ale ja nie umiem 🤔

    Hortensje masz ogrodowe czy bukietowe?

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Kania, Natosia tak samo walnięta jak i ja 😅 4-te w drodze

    Ja uważam, tak jak Ty. Dopóki ktoś jest ogarnięty, dzieci są zadbane, kochane, zaopiekowane to niech ma ich ile udźwignie. Są mamy, które ledwo umieją ogarnąć 1 i się nie zajechać a znam rodziny, w których jest 5-6 dzieci i potrafią z nimi zjechać pol Europy 🤷🏻‍♀️ posiadanie dziecka jest intymną sprawą rodziny i nikt nie ma prawa tego oceniać. O ile nie mówimy o skrajnych przypadkach rodem ze sprawy dla reportera. ..

    Ja mając lat 16-17 zarzekalam się, że nigdy w życiu 🤣 jak zaszłam w ciążę z Emmą, to do dnia porodu byłam pewna, że będzie wyczekaną, wypieszczoną jedynaczką. Szybko mi się zmieniło 😅

    O 4-tym zaczęłam myśleć, gdy Tola miała kilka miesięcy, że chciałabym... Ale potem jej problemy zdrowotne spowodowały lawinę i swego rodzaju blokadę. Dopiero po czasie gdy zaakceptowaliśmy jej niepełnosprawności poczuliśmy się gotowi na ostatnie dziecko :)

    Co do USG to kurcze, dzisiaj zobaczyliśmy, że bobas żyje i wsio. Pytałam o tę płeć to mi powiedział, że nie lubi i dla zasady nie mówi o płci na tym etapie. Pokazał mi "krocze" dziecka, i między nóżkami ewidentnie wystawało coś dużego 😅 ale powiedział, że w 14 TC to jest 50/50 i on nic nie powie dzisiaj.

    USG połówkowe wypadnie mi jakoś na początku maja a on kazał przyjść na wizytę za 5-6 tygodni jeśli nic się nie będzie działo. Co też wychodzi początkiem maja 😅 więc znowu nie zrobi USG pewnie, bo uzna że przecież połówkowe miałam / będę miała. I chyba zrobię tak, że pójdę na USG do ex doktorka 7.04 w urodziny starego, potem 28.04 równo za 4 tygodnie do tego na wizytę a potem połówkowe wypadną w "międzyczasie" 😬

    Co do nawozów to ja nie podpowiem bo ja absolutnie nie nawoze nic. 😬 Mam najwyższą klasę gleby u mnie i wszystko rośnie jak porąbane. Azalie, rododendrony jedynie podlewam ... Fusami z kawy :) fajnie zakwaszają glebę :)
    Ale jeśli chcesz zasilać to myślę, że te pierwsze ciepłe dni wiosny będą na to idealne :)

    Ile lat mają twoje piwonie? Pamiętasz po ilu latach zaczęły kwitnąć?
    Ja swoje posadziłam w tamtym roku ale w tamtym roku wyszło dopiero kilka knypkow i nie było z tego nic. W tym roku widzę, że jest o wiele wiele więcej pędów. Podobno już teraz da się rozróżnić pędy, które będą kwitły ale ja nie umiem 🤔

    Hortensje masz ogrodowe czy bukietowe?
    Mieszkam w tym miejscu dopiero od 2021 od maja, więc powiem tak: piwonie po prostu tu były jak się wprowadziłam :D ale też dosadzalam nowe w 21 i faktycznie w 22 nie kwitly, były niższe. Myślę że teraz rozkwitną. Piwonie są przepiękne, mam takie jasno różowe. Szkoda że tak szybko opadają.
    Hortensje mam i takie i takie. Jedna mam tylko kupiona, reszta chyba z 10-12 sztuk teściowa zrobiła mi z odkładów ze swoich roślin. Tylko właśnie z tymi hortensjami ciężej kurka woda, jakoś tak marniały. Też podlewam je fusami z kawy, a sporo tego mieliśmy z ekspresu.

    Tak poza tym to mam kilka tawuł, krzewuszke, pęcherznica kalinolistna, to wszystko fajnie sobie rośnie i to też z odkładów. Jak się wprowadziliśmy to właśnie były piwonie, jeden berberys taki słuszny i jedna forsycja. Miałam w planach na wiosnę rozwalić jeden skalniak i posadzić w to miejsce magnolie ale nie wiem czy mi wystarczy siły na to.

    IMG-20230331-180108.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2023, 18:02

    Kasio lubi tę wiadomość

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ