X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Witajcie po długiej nieobecności. W zasadzie wpadłam się z wami pożegnać.
    Gratuluje dziewczynom które zaszły w ciążę. Samira trzymam kciuki , możesz być spokojna , na pewno @ nie będzie! :)
    Ja jestem po monitoringu, u mnie wszystko ok. Potwierdzona owulacja na monitoringu USG - była 16.01, tak samo wyznaczona przez ovu. Starania były we właściwym czasie.
    Ja odpuszczam, mam już dosyć, straciłam nadzieję :(. To wszystko rujnuje nasz związek....była kłótnia, deklaracje rozwodu, flustracja, teraz załamanie....
    Mój facet odebrał wyniki nasienia - teratozoospermia :(
    Ilość plemników o prawidłowej budowie morfologicznej - 2%. Norma od 4%. Jak to wytłumaczyć? Nie wiem, nie pije w ogóle , nie pali...zero używek.Reszta parametrów badania nasienia w normie.
    Teraz czeka na wizytę u androloga. Ja straciłam już nadzieję i żegnam się z forum.
    Dziewczyny! zacznijcie diagnostykę od badania nasienia partnera , ja się diagnozuję po poronieniu od 8 m-cy i już mi chcieli hormony regulować antykoncepcją. Nie mogłam nakłonić mojego upartego cholernego chłopa do badania nasienia, bo lekarze mówili, że nie było ku temu wskazań. Wystarczyło, chcieć, zapłacić za badanie i je zrobić dla pewności i spokoju własnego sumienia, a nie słuchać lekarzy! Mam do niego o o to żal, tyle czasu straconego :(. Gdybym to ja słuchała lekarzy i pojechała na urlop jak sugerowali, zamiast robić badania i drążyć temat, to w życiu nie dowiedziałabym się o moich głęboko ukrytych problemach zdrowotnych, a tak istotnych dla donoszenia ciąży. Ja byłam gotowa o poświęceń... na maksa...dałam sobie nawet migdałki wyciąć :/. Przeznaczyłam na swoje badania mnóstwo pieniędzy :( ponad 2000 lekką ręką, a jemu było szkoda 80 głupich złotych!! Nie zrobił jednego prostego badania!A ja nogi musiałam rozkładać przed kilkunastoma już lekarzami :(! Wyć mi się chce i mam strasznego doła. Jestem wyzuta z kobiecości do szpiku kości!! nic mi się od życia nie należy...nawet mamą nie mogę zostać:(!Nie przeżyję tego! Chyba tylko invitro albo inseminacja nam pozostaje :(, tylko przy moich problemach z immunologią to nie wiem czy nawet to będzie możliwe. Boże dlaczego ty mi to robisz?! Choć w ciebie raczej już nie wierzę to jednak chyba zacznę się modlić o jakiś cholerny cud!
    Życzę wam wszystkiego dobrego i za każą z was z osobna trzymam kciuki!



    p.s. czy któraś z was która jest już w ciąży miała bóle piersi na początku?
    ja przed poronieniem od owulacji miałam, w ciąży tylko ten ból sie nasilił i wiedziałam ze coś jest na rzeczy. Teraz od poronienia nie mam w ogóle takich bóli i zastanawiam się z czym to może być związane?
    Czy u was pierwszym symptomem ciąży też był ból piersi?

    o matko strasznie mi przykro zycie jest nie sprawiedliwe wiem ze łatwo mi mowic bo narazie nie mam tych problemow ale pamietaj glowa do gory a faceta kopnij w cztery litery powinien cie wspierac a nie dolowac moja pani ginekolog pow ze ludzie mysla ze zawsze wina lezy po stronie kobiety a tak naprawde to 40 procent lezy po stronie facetow taka jest prawda moj maz ma 4 braci i wszyscy przechodzili przez to samo wszystkie zony tych ze braci mialy za soba poronienie a nawet kilka wiec jak ja nie zaciaze to wysle swojego na badanie nasienia a jak sie nie zgodzi po tym co ja przechodze to sie pozegnamy skoro ja sie poswiecam to on tez moze a jak nie to papa kocham go ale coz cos za cos tak wiec nienormalna nie zostawiaj nas prosze!!!!!!

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja z innej beczki troszke zauwazylam w swoim sluzie tym wyciagnietym z glebi przy szyjce ze tak powiem jakies takie brazowe farfle nie wiem jak to okreslic sluz jest kremowo biale lekko brazowawe z nitkami o zabarwieniu brazowym taki ciemny braz jestem w 19 dniu cyklu mam cykle 31 dniowe kurcze co to moze byc szyjka jest miekka chyba otwarta tak mi sie wydaje i mialam maly skok temperatury rano zaczynam sie martwic do okresu zostalo jeszcze 12 dni

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    ja na owulkę tez tak miałam ciężkie piersi i wrażliwe sutki

  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    aniczka wrote:
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    ja na owulkę tez tak miałam ciężkie piersi i wrażliwe sutki

    samirko czytalas te moje wypociny o sluzie co to moze byc bo juz sie tyle naczytalam o roznych chorobach nadzerkach itp ze chyba zawalu dostane co to kurcze moze byc moze przez te moje hormony moze ktoras z was tez miala te brazowe gluty przepraszam za taki doslowny opis

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    a ja z innej beczki troszke zauwazylam w swoim sluzie tym wyciagnietym z glebi przy szyjce ze tak powiem jakies takie brazowe farfle nie wiem jak to okreslic sluz jest kremowo biale lekko brazowawe z nitkami o zabarwieniu brazowym taki ciemny braz jestem w 19 dniu cyklu mam cykle 31 dniowe kurcze co to moze byc szyjka jest miekka chyba otwarta tak mi sie wydaje i mialam maly skok temperatury rano zaczynam sie martwic do okresu zostalo jeszcze 12 dni

    Ja gdzieś n czytałam że to może by implantacja zarodka:)

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    samira wrote:
    aniczka wrote:
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    ja na owulkę tez tak miałam ciężkie piersi i wrażliwe sutki

    samirko czytalas te moje wypociny o sluzie co to moze byc bo juz sie tyle naczytalam o roznych chorobach nadzerkach itp ze chyba zawalu dostane co to kurcze moze byc moze przez te moje hormony moze ktoras z was tez miala te brazowe gluty przepraszam za taki doslowny opis

    a kiedy była owulka w którym dniu cyklu ?? bo jeżeli są płodne to może to być śluz owulacyjny a nawet moment zaraz po uwolnieniu jajeczka
    bo narządy są przekrwione wtedy i może być plamienie ....a na implantacyjne to raczej za wcześnie zarodek implantuje się w 5-12dnia po zapłodnieniu ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2013, 15:22

  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    samira wrote:
    aniczka wrote:
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    ja na owulkę tez tak miałam ciężkie piersi i wrażliwe sutki

    samirko czytalas te moje wypociny o sluzie co to moze byc bo juz sie tyle naczytalam o roznych chorobach nadzerkach itp ze chyba zawalu dostane co to kurcze moze byc moze przez te moje hormony moze ktoras z was tez miala te brazowe gluty przepraszam za taki doslowny opis

    no wlasnie nie wiem kiedy byla owu bo wykres jej jeszcze nie pokazal wiec nie mam pojecia wykres pokazuje tylko ze mam dni plodne i tyle cykle mam regularne sama wyliczylam ze owu powinna byc okolo 17 dnia ale to tylko przypuszczenia pozatym mialam lekki skok temperatury szyjka jest nisko w srodku czuje takie rozpulchnienie i tyle nic wiecej a szyjka jest chyba otwarta tak mi sie wydaje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2013, 15:42

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    aniczka wrote:
    samira wrote:
    aniczka wrote:
    nienormalna tak u mnie pierwszym objawem ciazy byl bol piersi od poronnienia tez juz tego nie mam tylko ostatnio mialam wrazliwe sutki chyba na owulacje bo napewno nie na@ zwlaszcza ze jak mam dostac to nie mam zadnych objawow kompletnie nic 3maj sie cieplutko

    ja na owulkę tez tak miałam ciężkie piersi i wrażliwe sutki

    samirko czytalas te moje wypociny o sluzie co to moze byc bo juz sie tyle naczytalam o roznych chorobach nadzerkach itp ze chyba zawalu dostane co to kurcze moze byc moze przez te moje hormony moze ktoras z was tez miala te brazowe gluty przepraszam za taki doslowny opis

    no wlasnie nie wiem kiedy byla owu bo wykres jej jeszcze nie pokazal wiec nie mam pojecia wykres pokazuje tylko ze mam dni plodne i tyle cykle mam regularne sama wyliczylam ze owu powinna byc okolo 17 dnia ale to tylko przypuszczenia pozatym mialam lekki skok temperatury szyjka jest nisko w srodku czuje takie rozpulchnienie i tyle nic wiecej a szyjka jest chyba otwarta tak mi sie wydaje

    to może być owu właśnie a wykres mi np. pokazał owu a ja sama przestawiłam datę bo mi się nie zgadzało nic ...

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula moje serdeczne gratulacje. Wysyp fasolek widze ostatnio na forum. Zazieleniło się ostatnio

    nienormalna może nie rezygnuj tak do końca z forum. Bez ciebie to nie będzie już to samo. Nadzieja zawsze jest

    samirka za ciebie w dalszym ciągu trzymam kciuki. Wykres napawa optymizmem :)

    samira, иιєиσямαℓиα, Meginka lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia wrote:
    Madziula moje serdeczne gratulacje. Wysyp fasolek widze ostatnio na forum. Zazieleniło się ostatnio

    nienormalna może nie rezygnuj tak do końca z forum. Bez ciebie to nie będzie już to samo. Nadzieja zawsze jest

    samirka za ciebie w dalszym ciągu trzymam kciuki. Wykres napawa optymizmem :)

    kurcze tracę nadzieje bo mi się głodomorra włącza i troszkę bardziej się pocę a może to moja wyobraźnia płata figle :p albo stres ...

    Meginka lubi tę wiadomość

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smira rób test:)

    samira lubi tę wiadomość

    event.png
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    mindusia wrote:
    Madziula moje serdeczne gratulacje. Wysyp fasolek widze ostatnio na forum. Zazieleniło się ostatnio

    nienormalna może nie rezygnuj tak do końca z forum. Bez ciebie to nie będzie już to samo. Nadzieja zawsze jest

    samirka za ciebie w dalszym ciągu trzymam kciuki. Wykres napawa optymizmem :)

    kurcze tracę nadzieje bo mi się głodomorra włącza i troszkę bardziej się pocę a może to moja wyobraźnia płata figle :p albo stres ...

    psychika tez potrafi płatać figle coś o tym wiem, zwłaszcza jak kobieta bardzo pragnie dziecka. Mi tak płatała figle w tamtym cyklu.
    Test najlepszy, co ma być to będzie. My tu wszystkie trzymamy kciuki

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 wrote:
    smira rób test:)

    nie ma siły ,jeszcze nie robię :P aaa i mam parę syfków :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a test w domu mam a jakże chociaż zarzekałam się ze na razie nie kupię a ze w
    superpharmie były bobo testy strumieniowe w promocji to kupiłam ... :p

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samiro jak kupiłaś to rób ten teścior :).
    Dziewczyny kochane jesteście :*! Czytam was cały czas , skoro tak bardzo nalegacie to zostanę jeszcze na trochę :), jeśli androlog przekreśli nasze nadzieje to wtedy zobaczymy.
    U mnie w domu znowu przeszło tornado :( i kolejną kłótnie mamy już za sobą... jak nie zajdę w ciążę to zeświruję, bo mi już odwala na maksa :(.

    ja już w ogóle ani nie mam wrażliwych sutków ani piersi przed owulacją ani po ... zastanawiam się czemu tak jest i czy to ma związek z poronieniem. Sokor aniczka też tak masz to może coś w tym jest.

    p.s. co oznacza mleczny gęsty śluz?
    p.s. co sądzicie o piciu soku z malin i jedzeniu malin w ciąży i okresie ewentualnego procesu zaciążania? Słyszałam że powodują skurcze macicy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2013, 17:00

    aniczka, Meginka lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Samiro jak kupiłaś to rób ten teścior :).
    Dziewczyny kochane jesteście :*! Czytam was cały czas , skoro tak bardzo nalegacie to zostanę jeszcze na trochę :), jeśli androlog przekreśli nasze nadzieje to wtedy zobaczymy.
    U mnie w domu znowu przeszło tornado :( i kolejną kłótnie mamy już za sobą... jak nie zajdę w ciążę to zeświruję, bo mi już odwala na maksa :(.

    ja już w ogóle ani nie mam wrażliwych sutków ani piersi przed owulacją ani po ... zastanawiam się czemu tak jest i czy to ma związek z poronieniem. Sokor aniczka też tak masz to może coś w tym jest.

    p.s. co oznacza mleczny gęsty śluz?
    p.s. co sądzicie o piciu soku z malin i jedzeniu malin w ciąży i okresie ewentualnego procesu zaciążania? Słyszałam że powodują skurcze macicy

    skurcze powoduje picie herbatki z liści malin(naparu z tych liści ) a nie owocu i soku to można bez ograniczeń wcinać a sok nawet trzeba ,szczególnie w okresach przeziębień brrr...;) :D

  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mleczny gesty śluz oznacza,że już jesteś w fazie nie płodnej-czyli po owulacji,a sok z malin,maliny czy herbatka z malin na 1000% nie powodują żadnych skurczów macicy.Skurcze macicy wywołuje ale herbata z LIŚCI MALIN!!!!!Wiem to dokładnie-ginka mi o tym mówiła i czytałam też w necie.Ja będac w ciąży,byłam przeziebiona i ginka kazała mi pić herbatkę z owocow malin a nie z liści!!!
    P.S. mam nadzieję, że jeszcze dostaniecie szansę od losu ;) i że kiedys będziesz tulić swojego bobaska.
    powiedz mi czy Twój maż łyka jakieś witaminy?Na poprawe nasienia daj mu:
    -Witaminę C 1000mg (musującą tabletke)-1 dziennie
    -Wit. E -1 tabl. dzienni
    -Cynk -1 tabl. dziennie
    -Magnez+B6 (tyle ile zalecane na opakowaniu)
    -Kwasy Omega lub Tran(ja swojemu daję tran)
    -jesli mąż pali papierosy to jeszcze selen.
    Spróbujcie tej kuracji-ponoć skuteczna-wiele dziewczyn od razu zaskoczyło po pierwszych miesiacach stosowania(ale minimum to 3 miesiące bo tyle trwa dojrzewanie plemników).
    P.S. ja swojemu to daję już od listopada-ale nie badane było nasienie-mamy juz synusia 3,5 roku.U nas raczej TSH-podwyższone mam i od 4 dni się leczę+do tego STRES staraniowy-bo to juz 14 cykl!!!Powodzenia warto wszystkiego sprobować!
    Wiem,ze i przy tak niskich parametrach udało się nie jednej zaciążyć!Trzymam kciuki,żebyś kiedyś mogła tulić swojego małego Skarba i zebyś śmiala się z tego co teraz się dzieje...

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratulacje dla Madziuli :) Samirka trzymam mozno kciuki za fasolke :) иιєиσямαℓиα nie poddawaj sie i nie opuszczaj Nas, wszystko bedzie dobrze! Styczen to szczesliwy miesiac :) pozdrawiam Was wszystkie goraco :)

    Meginka, aniczka, иιєиσямαℓиα, samira lubią tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Samiro jak kupiłaś to rób ten teścior :).
    Dziewczyny kochane jesteście :*! Czytam was cały czas , skoro tak bardzo nalegacie to zostanę jeszcze na trochę :), jeśli androlog przekreśli nasze nadzieje to wtedy zobaczymy.
    U mnie w domu znowu przeszło tornado :( i kolejną kłótnie mamy już za sobą... jak nie zajdę w ciążę to zeświruję, bo mi już odwala na maksa :(.

    ja już w ogóle ani nie mam wrażliwych sutków ani piersi przed owulacją ani po ... zastanawiam się czemu tak jest i czy to ma związek z poronieniem. Sokor aniczka też tak masz to może coś w tym jest.

    p.s. co oznacza mleczny gęsty śluz?
    p.s. co sądzicie o piciu soku z malin i jedzeniu malin w ciąży i okresie ewentualnego procesu zaciążania? Słyszałam że powodują skurcze macicy

    uff ale ulga zobaczysz wszystko bedzie dobrze a zmezem sie nie kloc bo nie warto stres szkodzi wiec relaks czytalam troche o tym nasieniu i powiem ci ze laski maja gorsze wyniki a raczej ich mezowie i jakos zachodza wiec nadzieje trzeba mniec odpusc i pomysl sobie tak jak ja ze co ma byc to bedzie ja wiem dobrze ze jest ci ciezko tez dlugo sie nie moglam pozbierac po poronieniu ale zawsze mi moj M powtarza ze nawet jak nie bedziemy mieli dzieci to i tak nigdy mnie nie zostawi bo jestem najwazniejsza i wiesz co to mi daje sile do walki o marzenia i wkoncu sie uda ja wierze ty tez uwierz

    иιєиσямαℓиα, Libra lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ