X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wczoraj byłam na monitoringu w 10 dniu 4 dni po oststniej clo pęcherzyk domin 13 a endometrium 7 troche sie martwie że mały jutro mam znowu monitoring wiec zobaczymy co bedzie i do tego bardzo mało sluzu czy wy tez tak miałyście?

    samira lubi tę wiadomość

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 wrote:
    Dziewczyny ja wczoraj byłam na monitoringu w 10 dniu 4 dni po oststniej clo pęcherzyk domin 13 a endometrium 7 troche sie martwie że mały jutro mam znowu monitoring wiec zobaczymy co bedzie i do tego bardzo mało sluzu czy wy tez tak miałyście?

    nie martw się pęcherzyk rośnie bardzo szybko a pęka przy 18-22 ...a ty już masz 13...

    już to kiedyś wklejałam :)

    Najpierw po kolejnej miesiączce podwzgórze mózgu wysyła sygnał neurohormonalny w kierunku przysadki mózgowej. Pobudzona przysadka wytwarza hormon folitropinę (FSH), stymulujący dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego. Pęcherzyk ten z kolei wysyła sygnał zwrotny do przysadki, w postaci wzrastającego poziomu wytwarzanych w nim hormonów – estrogenów. Powoduję to gromadzenie w przysadce hormonu lutropiny (LH), którego zadaniem jest wywołanie jajeczkowania.

    ***Pęcherzyk gwałtownie wzrasta, około 3 mm na dobę, osiągając w końcu średnicę 18-22 mm. Jego zewnętrzna warstwa, składająca się z komórek ziarnistych staje się niezwykle wrażliwa na wyrzut lutropiny.***

    W 8-38 godzin po szczycie estrogenów, również LH osiąga swój szczyt. Jest to też początek wydzielania progesteronu.

    Owulacja następuje zwykle w ciągu 24-36 godzin po pierwszym gwałtownym wyrzucie LH, lub 9-24 godzin po szczytowym wyrzucie LH.

    Tak, czy tak, moment owulacji jest bardzo ograniczony w czasie, gdyż po spadku LH już nie może do niej dojść.

    Uwolniona z pęcherzyka Graafa komórka zachowuje zdolność do zapłodnienia 12-18 godzin od jajeczkowania.

    Po uwolnieniu komórki jajowej, pęknięty pęcherzyk Graafa przekształca się w ciałko żółte wydzielające dalej progesteron. Jego wysoki poziom hamuje wydzielanie LH i FSH, a tym samym uniemożliwia dojrzewanie innych komórek jajowych w tym samym cyklu.

    Z powodu złożoności procesów hormonalnych, polegających na mechanizmie sprzężenia zwrotnego, ani dodatkowe jajeczkowanie, ani jajeczkowane nagle sprowokowane jakimś czynnikiem zewnętrznym, nie jest możliwe.

    Owszem, zdarza się, że jednocześnie dojrzewają dwa pęcherzyki dominujące i może nastąpić uwolnienie dwóch komórek jajowych, ale tylko w odstępie kilku godzin jedna po drugiej.


    Moment jajeczkowania nie jest możliwy do samodzielnego zaobserwowania przez kobietę, a jedynie podczas monitoringu USG jajników. Obserwowane wskaźniki płodności (zmiany śluzu szyjkowego, zmiany samej szyjki macicy oraz wzrost podstawowej temperatury ciała) nie wskazują na moment owulacji. Stanowią natomiast informację o kresie płodnym w danym cyklu. Pewien procent kobiet zauważa także zespół typowych dla siebie objawów, pojawiających w okolicach jajeczkowania, jak np. tzw. ból owulacyjny, zatrzymanie wody w organizmie, zaparcia, zmiany skórne. Są to wszystko symptomy świadczące o trwającym okresie płodnym

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    mindusia wrote:
    samira ja cię podziwiam bo ja bym pewnie na twoim miejscu nie wytrzymała tylko już dawno zatestowała ponownie albo bete zrobiła. Ale do wizyty czas szybko zleci :)

    no właśnie zleci, w domu mam test a jakże bobo strumieniowy :p ale nawet na niego nie patrzę a po co mam bete płacić jak wizyta tuż tuz (chociaż u nas nie jest droga ok. 16-18zł,chyba ze zdrożało) a ostatnio miałam z free jak mi dała skierowanie...

    samira to rzeczywiście malutko u was beta kosztuje. U mnie w takiej jednej przychodni 26zł. No tak jakby nie patrzeć to blisko do wizyty, podczas niej na pewno się wszystkiego dowiesz :) jakieś przeczucia przed wizytą?

    A tutaj się jeszcze dowiesz na wizycie że jesteś w ciąży :p to by dopiero było zaskoczenie :D

    samira lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka dziewczeta :) mi dzisiaj temp spadla...ciekawe czy jeszcze wzrosnie :) a glodna dziasiaj jestem, caly czas bym jadla hihih :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co u иιєиσямαℓиα? wprowadza objawy, a temp dziś nie wstawiła, no i co z tą betą?

    Agula jutro się okaże czy wzrośnie, a ja na swoją owu czekam i chyba jakoś późńiej chce przyjść:)

    samira lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje, ze wzrosnie :)

    samira lubi tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też dzisiaj spadła temp. :/ wszystko mnie boli jak na okres, nie mam tylko obrzmiałych piersi...

    c1c9dce1dd1debeb2d56ab1d8ebed415.png

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała wrote:
    Hejka :-) A mi znów wykres przesunął ovu na 18 dc, już miałam i 14 i 15...ehh:) Już sama nie wiem , kiedy mogła być...kłucia jajników miałam przed 16 dc i wogóle a teraz to no śluz był, ale czy ovu...hmm :-)
    Dziś wyjątkowo o 7.30 mierzyłam, bo juz nie wytrzymałam na łóżku :-)

    AHA 1 WSZA WYSZŁA 36.70, POTEM 2- 36,50- ALE JA Z REGUŁY MAM NISKĄ WIĘC WPISAŁAM TA 36,50 , a nie wiem wątpię, ze przesunie na później, bo cykl, który ma mieć 30 dni to i tak wg mnie zbyt długi jak na mnie :-)

    Proszę zerknijcie:-)

    90cf747de3aa410208f6f1b5fa8a7bde.png

    ja dzisiaj mialam 35,8 haha masakra zawsze mama nie wiecej niz 36,5 ale to podobno od tarczycy na moje oko to tempka ladnie ci rosnie oby nie spadla

    Mała lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia wrote:
    samira wrote:
    mindusia wrote:
    samira ja cię podziwiam bo ja bym pewnie na twoim miejscu nie wytrzymała tylko już dawno zatestowała ponownie albo bete zrobiła. Ale do wizyty czas szybko zleci :)

    no właśnie zleci, w domu mam test a jakże bobo strumieniowy :p ale nawet na niego nie patrzę a po co mam bete płacić jak wizyta tuż tuz (chociaż u nas nie jest droga ok. 16-18zł,chyba ze zdrożało) a ostatnio miałam z free jak mi dała skierowanie...

    samira to rzeczywiście malutko u was beta kosztuje. U mnie w takiej jednej przychodni 26zł. No tak jakby nie patrzeć to blisko do wizyty, podczas niej na pewno się wszystkiego dowiesz :) jakieś przeczucia przed wizytą?

    A tutaj się jeszcze dowiesz na wizycie że jesteś w ciąży :p to by dopiero było zaskoczenie :D

    oj byłoby na pewno ,chyba bym słowa nie mogła wykrztusić z wrażenia :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    wiecie co u иιєиσямαℓиα? wprowadza objawy, a temp dziś nie wstawiła, no i co z tą betą?

    Agula jutro się okaże czy wzrośnie, a ja na swoją owu czekam i chyba jakoś późńiej chce przyjść:)

    kurcze no właśnie ,napisałam jej pod wykresem ,szkoda ze się nie odzywa ,mam nadzieję ze u niej ok...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    mam nadzieje, ze wzrosnie :)

    wzrośnie na mur-beton ,może ten spadek to zagnieżdżenie :P

    agula lubi tę wiadomość

  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agula wrote:
    mam nadzieje, ze wzrosnie :)

    wzrośnie na mur-beton ,może ten spadek to zagnieżdżenie :P

    oj tak bym chciala :) poki co jutro mam badanie krwii i zobaczymy jak tam moje hormonki...a za Ciebie Samirko nadal trzymam kciuki :) tak jak i za kazda z Nas :)

    samira, gocha04 lubią tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    hejka dziewczeta :) mi dzisiaj temp spadla...ciekawe czy jeszcze wzrosnie :) a glodna dziasiaj jestem, caly czas bym jadla hihih :)

    a twój wykresik jest całkiem niezły :)

    samira, agula lubią tę wiadomość

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    Mała wrote:
    Hejka :-) A mi znów wykres przesunął ovu na 18 dc, już miałam i 14 i 15...ehh:) Już sama nie wiem , kiedy mogła być...kłucia jajników miałam przed 16 dc i wogóle a teraz to no śluz był, ale czy ovu...hmm :-)
    Dziś wyjątkowo o 7.30 mierzyłam, bo juz nie wytrzymałam na łóżku :-)

    AHA 1 WSZA WYSZŁA 36.70, POTEM 2- 36,50- ALE JA Z REGUŁY MAM NISKĄ WIĘC WPISAŁAM TA 36,50 , a nie wiem wątpię, ze przesunie na później, bo cykl, który ma mieć 30 dni to i tak wg mnie zbyt długi jak na mnie :-)

    Proszę zerknijcie:-)

    90cf747de3aa410208f6f1b5fa8a7bde.png

    ja dzisiaj mialam 35,8 haha masakra zawsze mama nie wiecej niz 36,5 ale to podobno od tarczycy na moje oko to tempka ladnie ci rosnie oby nie spadla

    Dzięki :-) A wogóle Ja mam niską ;-/ Nawet przy chorobie nie mam wogóle ;-/
    Może raz na tyle co sie nachorowałam miałam gorączkę a tak to nic...
    Może taki organizm, sama nie wiem :-)
    Ja znów miała robione badania tarczycy, wszystko ok. WOGÓLE CHYBA JESTEM INNA :-)
    Heh głową myślę, że nic z tego ale jak się rozum ścina z emocjami to mam taką nadzieję...:-) Nic się okaże :-)

  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grosza wrote:
    agula wrote:
    hejka dziewczeta :) mi dzisiaj temp spadla...ciekawe czy jeszcze wzrosnie :) a glodna dziasiaj jestem, caly czas bym jadla hihih :)

    a twój wykresik jest całkiem niezły :)

    dziekuje, Ty tez masz ladny wykres :)

    dobra dziewczyny ja mykam bo padam na twarz normalnie...zycze wszystkim owocnych igraszek :) :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    gocha04 wrote:
    wiecie co u иιєиσямαℓиα? wprowadza objawy, a temp dziś nie wstawiła, no i co z tą betą?

    Agula jutro się okaże czy wzrośnie, a ja na swoją owu czekam i chyba jakoś późńiej chce przyjść:)

    kurcze no właśnie ,napisałam jej pod wykresem ,szkoda ze się nie odzywa ,mam nadzieję ze u niej ok...

    ja też mam nadzieje że się nie podłamała wynikami bety jak wyszły negatywne. Pisałam nawet do niej ale nic.

    Ja zmykam na angielski doszkalać się :)

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam z niecierpliwością, aż program wyznaczy mi owulkę i zacznie sie to dłuuuuugie czekanie... To jest mój pierwszy cykl z tym programem i mam wielkie nadzieje że może teraz w końcu się uda :) Cykle mam regularne co 28, 29 dni więc owulacja powinna wystapić 14 , 15 dzien cyklu... no ale cóz czekam i czekam ( może na tym polegał mój problem źle wyznaczałam owulacje ?)



    Pójdę dzis do apteki po termometr z dwoma miejscami po przecinku

    samira, aniczka, moni_c lubią tę wiadomość

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czerwiec0506 wrote:
    Czekam z niecierpliwością, aż program wyznaczy mi owulkę i zacznie sie to dłuuuuugie czekanie... To jest mój pierwszy cykl z tym programem i mam wielkie nadzieje że może teraz w końcu się uda :) Cykle mam regularne co 28, 29 dni więc owulacja powinna wystapić 14 , 15 dzien cyklu... no ale cóz czekam i czekam ( może na tym polegał mój problem źle wyznaczałam owulacje ?)



    Pójdę dzis do apteki po termometr z dwoma miejscami po przecinku

    WITAJ

    U MNIE NA ŚLĄSKU NIE ZNALAZŁAM TAKIEGO TERMOMETRU W ŻADNEJ APTECE zamówiłam przez allegro ...

  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pracy popytam w aptece jeśli nie to też bedę musiała zamówić przez allegro. Moze zdaży dojsc w terminie. Zalezy mi aby po wyznaczeniu owulacji dokładnie wpisywac pomiary ( mając nadzieje ze bedzie z dnia na dzie rosła w górę)

    samira lubi tę wiadomość

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny myślicie że mogłabym zrobić już betę, czy poczekać jeszcze dzień- dwa ? znudziło mi się już sikanie a powoli się nakręcam jak co cykl ;) teoretycznie @ powinnam dostać 2-3 dni.

    c1c9dce1dd1debeb2d56ab1d8ebed415.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2013, 10:57

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ