X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Ja najpierw chciałam czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień a teraz mi to już obojętne :D byle jak najszybciej !:D
    Ja chciałam rodzić marzec, kwiecień, ale nie chce mi się już teraz tak długo czekać, więc może być październik, już mi wszystko jedno.

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że tyle dzidziusiów w styczniu, ja pewnie jutro okres dostanę, brzuch już boli, ech... Już mi cierpliwości brakuje...

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Dokładnie.. mega dokłujace to jest... Ginekolog dla kobiet powinien być od ręki.
    Szczodra z niej kobieta :D może inofolic ?

    Nie, jakiś miovarian.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Czyli, żebym dobrze zrozumiała - dopiero jeśli wyjdzie nieprawidłowo homocysteina lub b12 wtedy zrobić ten pakiet? Tak to nie ma sensu? Znajoma rehabilitantka dzieci niepełnosprawnych, która "siedzi" w tych wszystkich badaniach doradziła mi właśnie, żebym zrobiła homocysteinę i https://www.testdna.pl/mutacja-mthfr-c677t-a1298c/ .

    Pytasz osoby, która zrobiła wszystkie chyba możliwe badania ;)
    JA bym zrobiła wszystko, ale często to kwestia kasy i tak od razu ciężko naraz. Powoli do tego dochodziłam, ale jak ktoś chce/może razem to oczywście, że tak.

    Magda, a dlaczego insuliny nie zrobiłaś od razu? Teraz to kicha, bo nie można chyba tak często tego testu robić, a moim zdaniem niższy cukier po godzinie może wskazywać na problemy z insuliną.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Pytasz osoby, która zrobiła wszystkie chyba możliwe badania ;)
    JA bym zrobiła wszystko, ale często to kwestia kasy i tak od razu ciężko naraz. Powoli do tego dochodziłam, ale jak ktoś chce/może razem to oczywście, że tak.

    Magda, a dlaczego insuliny nie zrobiłaś od razu? Teraz to kicha, bo nie można chyba tak często tego testu robić, a moim zdaniem niższy cukier po godzinie może wskazywać na problemy z insuliną.

    Robiłam takie badania, jak na skierowaniu dał mi gin, nie wiedziałam,
    że trzeba jeszcze insulinę robić :(
    No trudno, najwyżej będzie do powtórki w czasie, kiedy można zrobić 2 raz...

    Sung lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Pytasz osoby, która zrobiła wszystkie chyba możliwe badania ;)
    JA bym zrobiła wszystko, ale często to kwestia kasy i tak od razu ciężko naraz. Powoli do tego dochodziłam, ale jak ktoś chce/może razem to oczywście, że tak.

    Magda, a dlaczego insuliny nie zrobiłaś od razu? Teraz to kicha, bo nie można chyba tak często tego testu robić, a moim zdaniem niższy cukier po godzinie może wskazywać na problemy z insuliną.

    No tak sobie założyłam, Że w tym miesiącu zrobię to LH,FSH i estradiol oraz to mthfr, a jeśli w tym cyklu się nie uda, to w następnym pójdę na ten monitoring, bo u mojego gina każdy monit. płatny stówkę ( u Was też tak jest?) Przynajmniej tak jest napisane w cenniku na necie.
    Kurczę, myślałam, że przy okazji zrobię w sobotę też ten kwas i wit. b12, ale jak mówisz, że trzeba odłożyć na 3 dni, a dziś już czwartek i wzięłam to pójdę za tydzień w sobotę. No trochę to wszystko kosztuje niestety, lekarze prywatnie, badania prywatnie, no ale takie życie... mój mąż gdyby nie poszedł na rezonans prywatnie, to by już dzisiaj był bez nerki...

    Sung lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia ja mam z pracy ubezpieczenie więc ginekologa, USG i prowadzenie ciąży mam w pakiecie plus jakieś podstawowe badania. Jakbym chciała za darmo hormony i jakieś specjalistyczne badania to musiałaby zwiększyć pakiet, co mi się średnio oplaca bo co miesiąc trzeba płacić a badania robię raz na jakiś czas.
    Jak patrzyłam w cennikach to np konsultacja gin plus USG 140-160 zł.

    LISTA STARACZEK

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JennyXS wrote:
    Gratulacje :)
    Gratulacje :-)

    Dorka
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka..macie rację,wszystkie badania są drogie..ja płacę za wizytę u gin z usg 150zl A za monitoring 50zl.. Ale mam jeszcze takie pytanie.. powiedzcie jakie najlepiej zrobić wyniki na początku cyklu..wcześniej miałam wysoką prolaktyne.od jakis dwóch miesięcy z jednej tabletki bromergon zeszłym na połówkę.. Bo jak przyjdzie @ to chciałabym sobie zrobić konkretne wyniki..Ale bladego pojęcia niewiem jakie.. :-)

    Dorka
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny pokazał dwie kreski, a D. Chory... Niepotrzebnie robiłam go.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Test owulacyjny pokazał dwie kreski, a D. Chory... Niepotrzebnie robiłam go.

    Meggi a co u Ciebie? Bo widzę, że jednak się staracie tak? Bo myślałam, że coś się w Twoim życiu zmieniło i jednak nie.

    Co do testu - kreski muszą być tak samo ciemne, wtedy jest pozytywny. Jeżeli są, to owulacja będzie za ok 24 h(+/-) może Twój chłop się trochę podleczy do jutra ;-)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot wrote:
    Hejka..macie rację,wszystkie badania są drogie..ja płacę za wizytę u gin z usg 150zl A za monitoring 50zl.. Ale mam jeszcze takie pytanie.. powiedzcie jakie najlepiej zrobić wyniki na początku cyklu..wcześniej miałam wysoką prolaktyne.od jakis dwóch miesięcy z jednej tabletki bromergon zeszłym na połówkę.. Bo jak przyjdzie @ to chciałabym sobie zrobić konkretne wyniki..Ale bladego pojęcia niewiem jakie.. :-)

    Hej, ja teraz tez będę robiła - w 3-4 dniu cyklu robi się estradiol, LH, FSH. Przynajmniej ja takie będę robiła:) Prl też możesz sobie zrobić, ja robię niezależnie od dnia cyklu.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 dzieki..A ta prl to lepiej zrobić z obciążeniem czy sobie to odpuścić?

    Dorka
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Meggi a co u Ciebie? Bo widzę, że jednak się staracie tak? Bo myślałam, że coś się w Twoim życiu zmieniło i jednak nie.

    Co do testu - kreski muszą być tak samo ciemne, wtedy jest pozytywny. Jeżeli są, to owulacja będzie za ok 24 h(+/-) może Twój chłop się trochę podleczy do jutra ;-)
    Staramy się nie mówiąc, że się staramy. Chociaż nic z tego nie będzie pewnie z takim tsh, wolę wykorzystać każdą okazję. Bardzo źle ostatnio u mnie było. I z pracą i z D. Musiałam na chwilę zwolnić. Dużo rzeczy się nałożyło, do tego te wszystkie choroby. Trochę się podałam.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Celine90 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu estradiol, LH i FSH robi sie tylko w 3 dniu cyklu? :( chciałam zrobić w 9dc bo nie mam jak iśc na badania szybciej a teraz takich rzeczy się dowiaduje..

  • Belinda Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli ostatni okres miałam 12.12.2017r. a wizytę u gin 23.01.2018 r. to czy będzie coś widziała już? Jakąś małą fasoleczkę? :)

    11.01.2018 II kreski... czekamy!
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Robiłam takie badania, jak na skierowaniu dał mi gin, nie wiedziałam,
    że trzeba jeszcze insulinę robić :(
    No trudno, najwyżej będzie do powtórki w czasie, kiedy można zrobić 2 raz...
    Ajj, mam krzywą do tego, ale wyniki beda za 14 dni :) dlatego jej teraz nie ma! :)

    Sung lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Staramy się nie mówiąc, że się staramy. Chociaż nic z tego nie będzie pewnie z takim tsh, wolę wykorzystać każdą okazję. Bardzo źle ostatnio u mnie było. I z pracą i z D. Musiałam na chwilę zwolnić. Dużo rzeczy się nałożyło, do tego te wszystkie choroby. Trochę się podałam.
    Meggi, dobrze Cię widzieć :) nie łam się, na pewno doczekamy się kiedyś upragnionego maluszka, trzymam za Ciebie kciuki

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celine90 wrote:
    A czemu estradiol, LH i FSH robi sie tylko w 3 dniu cyklu? :( chciałam zrobić w 9dc bo nie mam jak iśc na badania szybciej a teraz takich rzeczy się dowiaduje..
    Celine oto moje badania: (4dc)
    prolaktyna, testosteron, SHBG, androstendion, test obciazenia glukoza (75g) z krzywą insulinową po 1 i po 2h, DHEAS, 17-OH-progesteron, kreatynina, ASPAT, ALAT

    do tego dziewczyny robią AMH, LH, FSH
    U mnie w labo CAŁY wymieniony pakiet ponad 700zl

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belinda wrote:
    Dziewczyny jeśli ostatni okres miałam 12.12.2017r. a wizytę u gin 23.01.2018 r. to czy będzie coś widziała już? Jakąś małą fasoleczkę? :)
    myślę, że tak :) jest szansa, że będzie już nawet serduszko, gratulacje :)

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ