X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka1109 wrote:
    Nie wiedziałam, że normy dla starających się są tak wyśrubowane. Ja mam 1,9. Buuu
    Natka, ja zaszłam w pierwszą ciążę przy tsh 2,1 a potem w ciąży mi spadło do 1,2 ;)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi TSH jak sprawdzam wyniki zawsze waha się między 1,69, a 2,09. Moja ginekolog wie, że planuje zostać mamą, a mimo to nie budziło to jej niepokoju. Faktem jest też, że TSH mam do powtórzenia - zalecenie nowego endokrynologa, ale to sobie zrobię może w sobotę.

  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszt badania to ok 150-200 zl . Minimum 3 dni wstrzemięźliwości.

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Nieśmiało się przyłączam do grupy gdyż już mamy 2019 :)
    3 cs

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Natala1906 Autorytet
    Postów: 656 357

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślicie, że TSH 3,170 to powód do zmartwień? Gdzieś tu czytałam, że przy staraniach powinno być maksymalnie 2 i zaczęłam się martwić...

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natala1906, ogólnie u kobiety w wieku rozrodczym TSH powinno oscylować w granicach 2 i to lepiej w stronę poniżej niż powyżej. Także przy staraniach można porozmawiać z ginekologiem, co o.tym sądzi.

    Malinowykapelusz
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda żaden problem poprostu nie wspolzyjecie przed 3 dni i będzie dobrze , można oddać w domu do kubka trzymać blisko ciała i przrtransportowac do pobliskiego laboratorium ważne żeby nie trwało to dłużej niż 30 min I utrzymało się w temperaturze takiej jak ciało- Ja nigdy nie ryzykowalam mąż poprostu sobie radził zawsze na miejscu .

    1.9 to też nie tragedia , ale tak jak mówię najlepiej w okolicach 1.5 - A że Twoja ginekolog nic nie mówi ok bo zły wynik nie jest natomiast szczerze nie zarzucam że masz złego lekarza ja na swoją dobra lekarke trafiłam po 9 latach starań...

    Tsh z rzędu 3 jest zdecydowanie za wysokie

  • Natala1906 Autorytet
    Postów: 656 357

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że to przez to TSH mogę mieć problem z zajęciem w ciążę? Nie mam pojęcia jak długo jest ono na takim poziomie :/

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natala 1906

    Poniżej link odnośnie TSH , warte przeczytania - wpis 1

    https://forum.mjakmama24.pl/threads/7004-TSH-Prosze-przeczytajcie-WSZYSTKIE-%29


    Ja obecnie mam poziom 1,96

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od endokrynologa też słyszałam, ze górna granica przy staraniach to 2,4-2,5, a IDEALNIE to poniżej 2. Dlatego nie czuję, żebym miała się czym martwić. Każda kobieta jest inna, endokrynolog kazała mi powtórzyć, bo za 3 miesiace odkładam antykoncepcję i zleci mi pozostałe hormony, których teraz oznaczyć się nie da, bo nie jest to miarodajne. Do tego czasu za zadanie domowe mam się rozliczyć z tarczycą, na razie zrobiłam sobie usg i wszystko ok.

    kamila0530 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohhh dlatego też nie lubię się udzielać na wątku gdzie wszystko mam już dawno za sobą- bo po co skoro wszyscy wiedzą lepiej ? Mnie mój pan doktor przez 4 lata wmawial że wszystko jest ok - jak się późnej okazało nie było
    No nic powodzenia dziewczyny ! Predzej czy późnej wszystkie będziemy mamami <3

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 145 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    ja właśnie wracam do żywych po sylwestrze. Spałam dwie godziny wczoraj i jakaś taka niedobita jestem, ale było cuuuudoooownie! Bawiliśmy się do 4. Był bal, drinkbar dj i przyjaciele. Stwierdziłam, że skoro i tak się nie udaje to jeden cykl sobie po prostu odpuszczę i się w końcu napije i powiem wam, że nie żałuje.
    Owulacja wypadła akurat 31.12 no ale mówi się trudno.

    U mnie Tsh coś koło 1,0 i ginekolog mi powiedział, że takie jest najlepsze do starań więc chociaż tego nie muszę naprawiać.

    Dzisiaj chłopak wyjechał na dwa tygodnie do pracy i w domu jakaś taka pustka;/

    Postanowienia noworoczne zrobione i doszłam do wniosku, że muszę skupić się bardziej na schudnięciu niż zajściu w ciąże i może wtedy się uda. Kto wie.

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Tak , zawsze byla ponad normę albo w gornej granicy
    No to u mnie to było powodem niepowodzeń. Dobrze dobrany lek załatwił sprawę za pierwszym razem ale musiałam "testować" wszystkie.

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona29 wrote:
    Ohhh dlatego też nie lubię się udzielać na wątku gdzie wszystko mam już dawno za sobą- bo po co skoro wszyscy wiedzą lepiej ? Mnie mój pan doktor przez 4 lata wmawial że wszystko jest ok - jak się późnej okazało nie było
    No nic powodzenia dziewczyny ! Predzej czy późnej wszystkie będziemy mamami <3

    Nie odbieraj z mojej strony to jako atak :) ja doceniam to co piszesz i dzielę się moją opinią. Każda kobieta jest inna i gdybym bagatelizowała to nie chodziłabym po doktorach i badała się.
    Jeśli Cię uraziłam - przepraszam, nie to było moim celem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka wrote:
    Hej dziewczyny,
    ja właśnie wracam do żywych po sylwestrze. Spałam dwie godziny wczoraj i jakaś taka niedobita jestem, ale było cuuuudoooownie! Bawiliśmy się do 4. Był bal, drinkbar dj i przyjaciele. Stwierdziłam, że skoro i tak się nie udaje to jeden cykl sobie po prostu odpuszczę i się w końcu napije i powiem wam, że nie żałuje.
    Owulacja wypadła akurat 31.12 no ale mówi się trudno.

    U mnie Tsh coś koło 1,0 i ginekolog mi powiedział, że takie jest najlepsze do starań więc chociaż tego nie muszę naprawiać.

    Dzisiaj chłopak wyjechał na dwa tygodnie do pracy i w domu jakaś taka pustka;/

    Postanowienia noworoczne zrobione i doszłam do wniosku, że muszę skupić się bardziej na schudnięciu niż zajściu w ciąże i może wtedy się uda. Kto wie.

    Kochana ja też właśnie na dietkę przeszłam, po hormonach mi sie przytyło. Nie jestem jakas spasiona, ale jak mam zajść to wolę startować z mniejszej wagi.
    Laska, możemy się nawzajem motywować ! :)

  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam dwa testy w aptece, korci mnie aby zrobić już :-D

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda - nie odbieram jako atak
    Pamiętaj jedno to nie działa tak że każda kobieta jest inna
    Hormony są jedne i jedne normy do nich przypisane. Czasem trzeba poprostu przemyśleć. Zobacz koleżanka wyżej napisała że jej tsh oscyluje w granicach 1 i według jej lekarza to też dobry wynik ... A jednak różnice są spore w granicach.
    Staram się 10 lat , co prawda nadal z niepowodzeniem ale te tony badań i słów lekarzy przerabialam już kilkaset razy. Co prawda lekarzem nie jestem i nigdy nie będę ale wiem już co nieco więcej niż te 10 lat temu...

    Natka1109 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chcę sobie po prostu wkręcac, ze coś ze mną nie tak, skoro lekarze twierdzą że w porządku, nie chcę sobie na razie zaprzątać tym głowy :)
    Tym bardziej chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia, skoro masz już trochę tego za sobą - ja jestem świeżynka :)

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę, że ginekologów trzeba dopytywać i przyciskać. Lubią bagatelizować pewne sprawy. Inaczej traktują wyniki badań nawet nieznacznie przekroczone normy , kiedy mówi im się, że starasz się już dwa lata a inaczej kiedy dopiero zaczynasz. Moja ginka, która bardzo lubię zreszta, jak dowiedziała się, że się zaczynam starać zleciła podstawowe badania: tsh, prolkatyne, morfo etc. Ale wszelkie moje paranoje zbijała, że norma dla zdrowej pary to rok starań. To fajne podejście jak wszystko kończy się sukcesem w przeciągu tego roku. Pewnie inaczej człowiek patrzy jak zaczyna się przeciągać i wychodzi, że to zdroworozsądkowe podejście oznaczało zaniedbanie.

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Kupiłam dwa testy w aptece, korci mnie aby zrobić już :-D

    Trzymam kciuki niezależnie kiedy zdecydujesz się ich użyć.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ