X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowykapelusz wrote:

    A jeszcze z dentystycznych ciekawostek, to moja dentystka twierdzi, że leczenie zębów w ciąży jest jak najbardziej bezpieczne w II trymestrze i można to robić ze znieczuleniem, bo podobno bardziej szkodliwa jest próchnica niż zastrzyk.
    Ja miałam w ciąży robione i ze znieczuleniem ale nie było to najprzyjemniejszd biorąc pod uwagę zapach dentystyczny i mdłości :D dlatego wolę przed ciążą tym razem :D

    Trochę jestem przerażona tym że już 2019 :o

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja jestem planistą produkcji w branży polograficznej na rynek włoski.

    Noo ale niespodzianka w pracy, po takim czasie ja nie mam zdolności bo byłam ponad miesiąc, no i czekam na skierowanie z kadr na badania.
    No fakt! Też mnie to czeka, dobrze, że mi o tym przypomniałaś :)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie . Staramy sie z mężem od 10 miesięcy w tym 3 ostatnie cykle z Clo i zastrzykiem na pękanie, efektów brak poki co. Podejrzenie jest PCO ale lekarz nie do konca stwiwrdza ten fakt . Ostatnie wyniki z dwoch cykli 3dc

    AMH 4,82
    E2 84,92 ubiegly cykl , w tym 87 (gin mowi ze powinien wynosic ponizej 50 w 3dc.norma 12-230
    FSH 6,49
    LH 7.10
    Prl 48,81 ubiegly cykl , w tym po 30 dniach bromergonu 9.42

    TSH 1,10
    Testosteron 39.21

    Cholesterol 198
    Hdl 62
    Nie hdl 136
    Ldl 126
    Trójglicerydy 49
    DHEA-SO4 -506,40
    SHGB 107,60

    Proszę o jakikolwiek komentarz

  • Miśka1234 Przyjaciółka
    Postów: 62 39

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, i ja do Was dołączam .. staramy się z Mężem już 8 miesięcy i na razie lipa .. chodziłam do ginekologa, teraz już od 2 miesięcy leczę się w klinice niepłodności .. niby wszystko ok a ciąży nadal brak i szukamy przyczyny :(
    Teraz miałam cykl z Clo + zastrzyk na pękniecie ovitrelle i dzisiaj wizyta kontrolna, co tam wyszło ale szczerze- przeczucie mam że znowu się nie udało ..

    Starania od 2016- 2 lata sami
    od 2018 lipiec pod opieką kliniki
    hormony ok, immunologia ok
    zespól luf
    amh 4,12 - brak pcos
    u męża wszystko w porządku
    2 lUl nieudane
    8.11 pierwsze IVF - udane :)
    9.12 - bijące serduszko.

    Zostań z Nami i rośnij zdrowo <3
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    "Nie ma wiary czy przeznaczenia, z którymi nie możemy nic zrobić- wszystko, co jeszcze się nie wydarzyło może zostać zmienione(...)"
  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Witajcie . Staramy sie z mężem od 10 miesięcy w tym 3 ostatnie cykle z Clo i zastrzykiem na pękanie, efektów brak poki co. Podejrzenie jest PCO ale lekarz nie do konca stwiwrdza ten fakt . Ostatnie wyniki z dwoch cykli 3dc

    AMH 4,82
    E2 84,92 ubiegly cykl , w tym 87 (gin mowi ze powinien wynosic ponizej 50 w 3dc.norma 12-230
    FSH 6,49
    LH 7.10
    Prl 48,81 ubiegly cykl , w tym po 30 dniach bromergonu 9.42

    TSH 1,10
    Testosteron 39.21

    Cholesterol 198
    Hdl 62
    Nie hdl 136
    Ldl 126
    Trójglicerydy 49
    DHEA-SO4 -506,40
    SHGB 107,60

    Proszę o jakikolwiek komentarz

    Nie pomogę niestety, zupełnie nie znam się na tych badaniach, bo jesteśmy na początku drogi. To dopiero 3cs. Moze spróbuj w wątku, gdzie dziewczyny mają problem z zajściem. Np. Długoterminowe staraczki. Tam mają już doświadczenie. Trzymam mocno kciuki,że w końcu zobaczycie dwie kreski :)

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka1234 wrote:
    Cześć dziewczyny, i ja do Was dołączam .. staramy się z Mężem już 8 miesięcy i na razie lipa .. chodziłam do ginekologa, teraz już od 2 miesięcy leczę się w klinice niepłodności .. niby wszystko ok a ciąży nadal brak i szukamy przyczyny :(
    Teraz miałam cykl z Clo + zastrzyk na pękniecie ovitrelle i dzisiaj wizyta kontrolna, co tam wyszło ale szczerze- przeczucie mam że znowu się nie udało ..
    A sprawdzaliście nasienie?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Witajcie . Staramy sie z mężem od 10 miesięcy w tym 3 ostatnie cykle z Clo i zastrzykiem na pękanie, efektów brak poki co. Podejrzenie jest PCO ale lekarz nie do konca stwiwrdza ten fakt . Ostatnie wyniki z dwoch cykli 3dc

    AMH 4,82
    E2 84,92 ubiegly cykl , w tym 87 (gin mowi ze powinien wynosic ponizej 50 w 3dc.norma 12-230
    FSH 6,49
    LH 7.10
    Prl 48,81 ubiegly cykl , w tym po 30 dniach bromergonu 9.42

    TSH 1,10
    Testosteron 39.21

    Cholesterol 198
    Hdl 62
    Nie hdl 136
    Ldl 126
    Trójglicerydy 49
    DHEA-SO4 -506,40
    SHGB 107,60

    Proszę o jakikolwiek komentarz
    Medycyna nie jest zero jedynkowa. Ktoś może mieć takie same wyniki ale mogą one oznaczać co innego niż u Ciebie bo ma inne dolegliwości i wynikają z czego innego. Prośba o pomoc w interpretacji wyników w necie jest jedną z najgorszych rzeczy jaką można sobie zrobić. Idź do lekarza a on wszystko Ci wyjaśni :)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby wszyscy tak myśleli jak Ty piszesz to żadnego tematu by nie bylo na forum.

    Beti82 lubi tę wiadomość

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio tak uważasz?
    Na tym forum jestem od ponad roku i uwierz mi że jest wiele tematów do rozmowy. A wsparcie od interpretacji znacząco się różni

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spoko, róbcie co uważacie za słuszne, ja tylko napisałam co myślę. Wtrącać się nie będę :)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Witajcie . Staramy sie z mężem od 10 miesięcy w tym 3 ostatnie cykle z Clo i zastrzykiem na pękanie, efektów brak poki co. Podejrzenie jest PCO ale lekarz nie do konca stwiwrdza ten fakt . Ostatnie wyniki z dwoch cykli 3dc

    AMH 4,82
    E2 84,92 ubiegly cykl , w tym 87 (gin mowi ze powinien wynosic ponizej 50 w 3dc.norma 12-230
    FSH 6,49
    LH 7.10
    Prl 48,81 ubiegly cykl , w tym po 30 dniach bromergonu 9.42

    TSH 1,10
    Testosteron 39.21

    Cholesterol 198
    Hdl 62
    Nie hdl 136
    Ldl 126
    Trójglicerydy 49
    DHEA-SO4 -506,40
    SHGB 107,60

    Proszę o jakikolwiek komentarz
    Gadałaś wcześniej kiedykolwiek prolaktyle?

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak , zawsze byla ponad normę albo w gornej granicy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie od wczoraj strasznie boli brzuch, biorę tabletki anty, teraz obecnie kończę puste w których powinno wystąpić krwawienie, a tu nic :/ znów mi się chyba coś pomieszało

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit, oj, no fakt, o tym to nie pomyślałam :D Ten zapach dentystyczny jest okrutny.

    A ja dzisiaj pomykam na kontrolę do gina, zobaczymy, co tam się dzieje :)

    Malinowykapelusz
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki że wcinam się w wątek, jestem z tych dinozaurow w staraniach.
    Mirka kiedy miałaś robione badania w którym dniu cyklu
    4.82 nie musi oznaczać pco, mam podobnie i owulacje potwierdzone
    Dziewczyny doczytałam o tsh najlepsze dla starających się to w granicach 1.5 wyższe należy zbijac.

    EDIT
    Ok doczytałam 3 dzień cyklu. Prolaktyna najlepiej badać około 21 dc ( przed badaniem nie wpolzyc nie masować piersi być wypoczętym ), ja bym dorzucila jeszcze progesteron 7 dpo i wysłała męża na badania bo zdaje się że Twoje wyniki są dobre.
    Progesteron oprócz monitoringu daje obraz owulacji ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 16:20

  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dc wszystkie badania . Badanie nasienia wyszlo bardzo dobrze , pod 50 mln w ml , pozostale parametry tez powyzej sredniej badane w kriobanku Białystok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pozostało hsg i/ lub histeroskopia
    Polecam to drugie bo przy histero często też robią drożność. 10 miesięcy to nie jest wcale aż tak długo w staraniach - trzymam kciuki ! Ciąża przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie:-)

    RudaMaruda25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego męża chcę wysłać na badanie nasienia, ale jestesmy w temacie zieloni.

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona29 wrote:
    Dziewczyny doczytałam o tsh najlepsze dla starających się to w granicach 1.5 wyższe należy zbijac.

    )
    Nie wiedziałam, że normy dla starających się są tak wyśrubowane. Ja mam 1,9. Buuu

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no myślę, że przy TSH 1.9 też można zajść :) tylko potem trzeba obniżać, bo ponoć w ciąży ten poziom rośnie. Zamówiłam też żel conceive plus dla starających się :) co ja bym dała żeby ten cykl był udany..

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ