X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po tym ile ja już przeszłam u ginekologa to jest to dla mnie chleb powszedni...
    Cieszyłam się jak dziecko, jak byłam na wizycie w zeszłym tygodniu i usłyszałam, że mam 4 miesiące spokoju od ginekologicznego molestowania...

    Normalnie, to kilka razy w miesiącu, no i szpital ginekologiczno-położniczy...

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda, wizyty kilka razy w miesiącu są męczące na dłuższą metę. Mam pytanie: gdzieś wczesniej wspomniałaś, że źle zniosłaś laparotomię i boisz się cesarki. Było aż tak źle?

    Malinowykapelusz
  • axie92 Ekspertka
    Postów: 245 206

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    1992 z listopada :) wiec niedawno 26 stuknęło

    Też jestem z listopada 1992

    xx4wxzdvt9quz2vg.png

    ojxeroeq320a4lee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowykapelusz wrote:
    RudaMaruda, wizyty kilka razy w miesiącu są męczące na dłuższą metę. Mam pytanie: gdzieś wczesniej wspomniałaś, że źle zniosłaś laparotomię i boisz się cesarki. Było aż tak źle?

    Ja niestety nigdy jeśli będe rodzić nie mogę naturalnie.

    Laparotomia to był dramat, rana mi sie nie chciała goić, zrobiła mi się później na niej przepuklina... musialam się ściskać pasem, bo by mi się to rozwaliłi wszystko.

    Natomiast miomektomia metodą laparoskopową już ok, po tygodniu byłam już w dobrym stanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 16:21

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja niestety nigdy jeśli będe rodzić nie mogę naturalnie.

    Laparotomia to był dramat, rana mi sie nie chciała goić, zrobiła mi się później na niej przepuklina... musialam się ściskać pasem, bo by mi się to rozwaliłi wszystko.

    Natomiast miomektomia metodą laparoskopą już ok, po tygodniu byłam już w dobrym stanie.

    Jeju... Ta sytuacja z niegojącą się raną musiała być okropna. Teraz już w porządku?

    Ja również jestem po laparotomii, miałam nacięcie jak do cesarskiego cięcia, trochę dłuższe i dla mnie najgorszy był dzień zabiegu, później już z górki, jeśli chodzi o dojście do siebie.

    Malinowykapelusz
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona nie tyle co mi sie nie chciała goić, ale wyciągneli mi szwy za wcześnie i mi się rozwalała strasznie, przez to pzrzepuklina.

    Też miałam tak jak cesarkę.

    Niecały rok później myślałam, że horror się powtórzy, ale udało się laparoskopowo.
    Dzień po jednym i drugim był straszny, bo wymiotowałam po narkozie strasznie.

    Z tym, że po laparoskopii wracam teraz po miesiącu do pracy, a po laparotomii 3 miesiące i to było takie absolutne minimum.
    Po laparotomii też mieliśmy problem z powrotem do seksu, podchodziliśmy do tego jak do jeża.

    Teraz już ok, jak się przeciągnę za bardzo przy sprzątaniu to trochę czuję, no i przez to muszę odczekać 6 cykli ze staraniami.
    A zajść najlepiej jakby mi się udało jak najszybciej, bo u mnie mięśniaki się lubią odnawiać i to właśnie w trzonie macicy :/

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowykapelusz wrote:
    Kruci, koniecznie daj znać, jak testy z allegro, jestem strasznie ciekawa, o ciążowych słyszałam różne opinie, ale kto wie, może owulacyjne wcale nie kłamią :)

    Powiem Wam, że dla mnie też dentysta to horror. Już chyba jednak wolę ginekologa :D

    O owulacyjnych też raczej czytałam negatywne, ale są tanie, więc można spróbować :D

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kruci wrote:
    O owulacyjnych też raczej czytałam negatywne, ale są tanie, więc można spróbować :D
    Myślę, że trzeba je traktować ze zdrowym rozsądkiem. Jako wskazówkę. Zwłaszcza przy nieregularnych cyklach mogą być pomocne. Stosowałam w ostatnim cyklu i kiedy krecha testowa wyszła ciemniejsza od kontrolnej to bardzo się ucieszyłam i poczułam ulgę, że jednak owu przebiegnie prawidłowo. Nawet jeżeli są tylko wsparciem psychicznym to tez coś

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka1109 wrote:
    Myślę, że trzeba je traktować ze zdrowym rozsądkiem. Jako wskazówkę. Zwłaszcza przy nieregularnych cyklach mogą być pomocne. Stosowałam w ostatnim cyklu i kiedy krecha testowa wyszła ciemniejsza od kontrolnej to bardzo się ucieszyłam i poczułam ulgę, że jednak owu przebiegnie prawidłowo. Nawet jeżeli są tylko wsparciem psychicznym to tez coś

    Dokładnie o to mi chodzi. Żeby zobaczyć kiedy i czy w ogóle mam owulację. Ciężkie są długie cykle, bo to czekanie jest wkurzające. Jednak cieszę się jak okres przychodzi, bo to też jakiś objaw, że jest w porządku.

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku!!! ;D
    jak najszybszego “zaskoczenia” ;)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spełnienia marzeń w 2019 :)

    Malinowykapelusz
  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruci, a używałaś już jakichś testów owulacyjnych?

    Malinowykapelusz
  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla Was też wszystkiego najlepszego, niech kolejny sylwester będzie już w dwupaku :)

    Malinowykapelusz nie używałam jeszcze żadnych testów, bo w pierwszym cyklu byłam u ginekologa i tam już było widać pęcherzyk, który miał pęknąć następnego dnia, więc nie było sensu. W drugim cyklu byliśmy w podróży poślubnej w Azji więc nie chciałam sobie zawracać tym głowy :D
    Zacznę robić testy od mniej więcej 10 dnia cyklu czyli za tydzień zacznę dopiero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 12:49

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak po Sylwestrze ? :)

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Sylwester spokojnie, "kanapowo" :D Córa na antybiotyku, więc odpuściliśmy sobie w tym roku.

    Malinowykapelusz
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam testy na gemini i zobaczymy, 10 stycznia mam mieć @ i tez wizytę u ginekologa. 8 stycznia w sumie mogę zacząć testować bo 10 stycznia mam dostać @. Jeśli się okaże ze są dwie kreski to pójdę 10 stycznia do ginekologa a jak nie to przełożę wizytę tak aby być w połowie cyklu na monitoring :-)

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam w taki sposób, mąż wrócił z pracy o 22 i posiedzieliśmy z teściami i szwagierką z jej mężem :D
    Kilka drineczków no i pół godziny po północy byliśmy już w łóżku :)

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na domówce, ale było słabo. Po powrocie do domu sobie odbilismy :D. Wlasnie robię zamówienie na Gemini, selen, cynk, kwas foliowy, bo się kończy. Spróbuję też ten żel conceive. Drogie to, ale co mi tam. I jeszcze dwa nordtesty, bo czytałam, że są fajne. Przydadzą się na kiedyś :)
    Czyli Ani0nka najszybciej testujesz z nas wszystkich :) oby się udało

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja dziewczyny wam zazdroszczę, że możecie już działać aktywnie... nie wiem jak ja wytrzymam te 3 miesiące jeszcze :(

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka, a jakie masz przeczucia?

    Malinowykapelusz
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ