X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to powiem wam jedno, widzę dziewczyny z roczników wyżej, z roczników niżej. A

    A z '93 żadnej ? Co to za smutny rocznik ?

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety '94. Ja w tym miesiącu będę używać testów owulacyjnych. Biorę kwas foliowy, Wit D, C, A, E i magnez. Co zimę się tak suplementuje. Dziś kupię jeszcze oeparol. A co z żelami intymnymi? Słyszałam, że takie zwykłe są szkodliwe dla nasienia.

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używałam testów owulacyjnych, najpierw będę próbować normalnie - nie mierząc temperatr itp.
    Witaminy suplementuję normalnie, teraz jedynie kwas foliowy dodałam.

    Dziewczyny, czy robiłyście/ robicie przegląd zębów przed ciążą i staraniami ? Ja po nowym roku się zapisuje do dentysty i zrobię wszystko, bo na pewno coś tam mam.

    A co do samych starań, nie chcę dać się zwariować i podporządkowywać życia pod dni płodne, wywierać presji na mężu. Jedyną aktywnością w celu porzęcia to będzie częste współżycie, czyli nic się nie zmieni od momentu kiedy uzyskam zielone światło.

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam przegląd u dentysty. Akurat wypadał termin. Staram się motywować do tego co roku. Zreszta na ostatniej wizycie u giną też byłam o to pytana.

    Jeżeli chodzi o suplementację to kwas foliowy i zwykły zestaw witamin.

    W tym miesiącu postanowiliśmy spróbować metody co dwa dni. Ale obiecałam sobie, że to już ostatni tego typu eksperyment, potem już tylko spontan.

    Testy owu stosowałam w poprzednim cyklu. W tym tez zamierzam sobie nimi pomóc i porównać z temperatura.

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez to że mam bardzo różnie te cykle chce pomóc sobie testami. Zęby kontroluje równo co pół roku i mam wszystko idealnie. Akurat na punkcie moich zębów mam świra, więc chociaż tyle. Ostatnio u gina robiłam cytologię, wymaz, usg. Po raz pierwszy od 7 lat nie mam żadnej infekcji i jestem pewna, że była to wina tabletek anty. Temperatury nie mierze, bo pracuje raz na rano, raz na popoludnie, poza tym często wstaje w nocy i temp będzie niemiarodajna.

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja to dentysta jak ogień, okropnie się boję...mam uraz z dziecinstwa i jak nie muszę to nie chodzę, chociaż raz w roku się zmuszam do kontroli. Nie ufam stomatologom.

    Miałaś infekcje przy anty? Ja brałam wcześniej 3 lata, teraz miałam przerwę i po zabiegu na pół roku wróciłam, ale myślałam, że się załamię, bo ja przy hormonach jestem strasznie opuchnięta i gromadzę hektolitry wody, dodatkowo strasznie się też pocę, co jest raczej wstydliwe.

    Ale Pani doktor mi powiedziała, że jak odstawie tabletki to być może będzie takue hormonalne bum! I jajniki zaczną pracować na pewnych obrotach, podczas zabiegu sprawdzili mi drożność i wszystko jest ok.

    Madu_xx lubi tę wiadomość

  • Lena 92 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też teraz będę próbować co 2 dni, jeśli nie wyjdzie to potem skoncentruje się bardziej na okresie płodnym. Przy zmianowym trybie pracy to czasem trzeba się budzić w nocy żeby pilnować tego co 2 dnia

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam non stop grzybicę, co było bardzo krępujące i wiadomo nieapetyczne hahaha. Poza tym za każdym razem czyli co pół roku u ginekologa słyszałam, że mam tam biało. Na dodatek też czasem infekcje bakteryjne i nadżerki mniejsze. Tragedia była. Poszłam do ginekologa jakieś 4 miesiace po odstawieniu z dnia na dzień tabletek (już miałam ich dość, chciałam w końcu poczuć swój cykl, mieć okres

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem Ci szczerze, że tabletki to jednak okropne dziadostwo. Ja nie mogę się doczekać, aż je będę mogła odłożyć.
    Tylko zastanawiam się, co w momencie kiedy już będę mieć dzieci, a nie będę chciała mieć więcej.

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka wrote:
    Biorę tylko pół tabletki na noc i nie mam żadnych skutków ubocznych. Dużo gorzej jest po leku Siofor, po którym mogę ledwo dolecieć do łazienki.

    Ja chyba ostatnio coś psychicznie się łamie. Lekarz nastawiał mnie, że będzie problem z utrzymaniem,a nie zajściem i tu taka niespodzianka...
    Teraz np powinnam mieć owulacje, a nie wiem czy jest. Śluz prawidłowy, bóle w jajnikach ( to wszystko po norprolacu mi się pojawiło), ale testy owulacyjne negatywne i temperatura niska więc już sama nie wiem.
    Im więcej informacji tym bardziej się w tym gubie...
    Zazdroszczę że tak dobrze go tolerujesz, bo ni wynik poprawił jak brałam ale co z tego jak nie miałam siły żyć :O

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja nie używałam testów owulacyjnych, najpierw będę próbować normalnie - nie mierząc temperatr itp.
    Witaminy suplementuję normalnie, teraz jedynie kwas foliowy dodałam.

    Dziewczyny, czy robiłyście/ robicie przegląd zębów przed ciążą i staraniami ? Ja po nowym roku się zapisuje do dentysty i zrobię wszystko, bo na pewno coś tam mam.

    A co do samych starań, nie chcę dać się zwariować i podporządkowywać życia pod dni płodne, wywierać presji na mężu. Jedyną aktywnością w celu porzęcia to będzie częste współżycie, czyli nic się nie zmieni od momentu kiedy uzyskam zielone światło.
    Tak, ja zaliczyłam milion wizyt w grudniu u dentysty żeby potem z ciąży mieć spokój :)

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    No powiem Ci szczerze, że tabletki to jednak okropne dziadostwo. Ja nie mogę się doczekać, aż je będę mogła odłożyć.
    Tylko zastanawiam się, co w momencie kiedy już będę mieć dzieci, a nie będę chciała mieć więcej.
    Nie wiem dlaczego ucina mi wiadomości w środku. Ja też się zastanawiam nad tym co będzie kiedyś :D może mąż się podwiaze hahaha. Nie wyobrażam sobie brać hormonów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 11:35

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się bardziej za kilka lat zastanawiam czy nie założę sobie spirali.

    A do tego czasu jak się uda to dwójkę chcę mieć, a tego pewnie tak szybko nie zrealizuję, no chyba że uda się za jednym zamachem :)

  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam testów owulacyjnych, mimo że na razie nie podjęliśmy starań. Najczęściej zaopatruję się w Rossmanie, choć trochę mnie kuszą testy z Allegro.

    A jeśli chodzi o dentystę, to jestem na bieżąco i powiem Wam, Dziewczyny, że naprawdę warto. Po pierwszej ciąży tak mi poleciały zęby (a kontrolowałam regularnie), że doprowadzanie ich do ładu i składu zajęło mi ponad 4 miesiące i zaliczyłam usunięcie ósemki oraz jedną kanałówkę :/

    A jeszcze z dentystycznych ciekawostek, to moja dentystka twierdzi, że leczenie zębów w ciąży jest jak najbardziej bezpieczne w II trymestrze i można to robić ze znieczuleniem, bo podobno bardziej szkodliwa jest próchnica niż zastrzyk.

    Malinowykapelusz
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczaki, to ja tu chyba najstarsza u Was będę ;) jest ktoś oprócz mnie z lat 80? ;D

    Dentysta... Moja zmora od podstawówki. Podobnie jak RudaMaruda mam uraz psychiczny co niestety ciągnie się za mną do dziś. Zęby zdecydowanie lepiej wyleczyć przed ciążą ale w razie czego w ciąży można a nawet trzeba leczyć. Ja się zastanawiam nad zrobieniem wszystkiego w znieczuleniu ogólnym. Jedyne co mnie powstrzymuje w tej chwili to koszt...

    Malinowykapelusz, ile jesteś po pierwszej ciąży? Większość dziewczyn tu przed pierwszą ciążą jest :)

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam traumę z dzieciństwa, jak poszłam na NFZ leczyć zęba kanałowo na żywca. W zeszłym roku wyrywałam ósemkę, ale robiłam takie podchody, że się bałam niesamowicie. Pocieszające jest to, że mam mocne zęby.

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję.
    U mnie to było w szkole, druga klasa. Wyciągali nas z lekcji na leczenie. Baba była okropna. Borowanie bez znieczulenia, ja w płacz a ta do mnie “nie drzyj się, wcale cię nie boli!”
    Masakra :/
    Następnym razem zwiałam do łazienki a potem do domu :P

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już 3 ósemki mam wyrwane z kości także została mi 1, która także pójdzie do ekstrakcji. Za miesiąc zdam relacje z pasków owulacyjnych z allegro :) kupiłam je bardziej z ciekawości niż na poważnie. Zobaczymy może coś pokażą :) która z was jest najbliżej owulacji albo testowania?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka, w październiku 2015 roku urodziłam córkę. Właśnie widzę, że większość dziewczyn stara się o pierwszego maluszka ;) Ale widzę, że Ty już masz Kruszynkę w domu

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    Malinowykapelusz
  • Malinowykapelusz Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruci, koniecznie daj znać, jak testy z allegro, jestem strasznie ciekawa, o ciążowych słyszałam różne opinie, ale kto wie, może owulacyjne wcale nie kłamią :)

    Powiem Wam, że dla mnie też dentysta to horror. Już chyba jednak wolę ginekologa :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 15:16

    Malinowykapelusz
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ