X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🌺 Testujemy w maju 🌺
Odpowiedz

🌺 Testujemy w maju 🌺

Oceń ten wątek:
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z nowości 😉 mam zamiar zakwasić pochwę. Tylko nigdzie nie znalazłam globulek z witamina C wiec wzięłam z kwasem mlekowym podobno tez zakwaszają wiec skoro plemniki lubią kwaśno to i troszkę polepszę warunki życia 🤣
    Chyba w tym cyklu sama nie wierzę już w to co wymyślam 🙈🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2022, 21:18

    bajkaa, Monk@ lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    A jakie suplementy masz w planach?
    Inofem czyli inozytol ,femibion 0 ,Wit C,D ,magnez.Jeszcze dokupię NAC i resweratrol.

    Monk@ lubi tę wiadomość

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4297 6844

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Ja mam już umówiony monitoring na 15 dzień cyklu! Ostatnio mam owulacje 16 dc. Ale oczywiście będę od 11 dnia cyklu sikać rano na clear blue dual a wieczorem na zwykle paskowe owulaki. O w tym miesiącu mam zamiar uprawiać więcej sexu, w zeszłym miesiącu byliśmy przed owulacja chorzy wiec czekaliśmy bliżej owulacji z tym sexem. Ale jak się oszczędzamy ciąży nie ma, wiec nie wierze już w te lepsze plemniki co dwa dni. I około owulacyjnie ile nam się uda 🤷‍♀️ Ile nam starczy sił.

    Ale w tym cyklu podchodzę turbo z dystansem bo już wiarę w cuda straciłam i mam zamiar aplikować do nowej pracy, a to się będzie wiązało z zamknięciem tematu dziecka. A moja córeczka będzie jedynaczka.
    Nie mogę tak wisieć w próżni bo tracę moje jeszcze „młode lata” na gonieniu zajączka a jego jak nie było tak nie ma 😞
    Ja też myślałam już jakiś czas temu rozglądać się za inną pracą, ale nie, bo może znajdę w ciążę... I tak już bym niedługo 1,5 roku w tej pracy była, a ciąży jak nie było, tak nie ma... I tak samo staram się zmienić nastawienie i chcę korzystać z życia, póki mogę. Nie chcę, żeby ciąża stała się za chwilę najważniejszym celem w moim życiu 🙄

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej, poproszę o wpisanie na 9. Ja już nie wiem co jeszcze mogę zrobić, ale 20 idę do ginekologa to spytam. Od dwóch lat się staramy.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z nowości to umówiłam sie do gin w 10 dc we wtorek po świętach 🙂

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam w sumie mój pierwszy cykl starań, wcześniejszy to był taki trochę spontan. Kalendarz pokazał, że mogą być dni płodne, to stwierdziliśmy z mężem, że spróbujemy i co będzie to będzie 😊 Niestety trafiła się biochem 😒
    Od jutra zaczynam swoją przygodę z testami owu i z mierzeniem temperatury 🤞 W 15dc mam wizytę u gina - ogólny przegląd podwozia i sprawdzenie czy była owu. Na razie biorę tylko kwas foliowy.

    Edit: ehh nadal plamie, dziś już 7 dzień 😣 czy to po biochemicznej może tak się dziać ? 🙄 Troszkę jestem tym zmartwiona. Czy to może mieć wpływ na ten cykl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 12:04

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Ja zaczynam w sumie mój pierwszy cykl starań, wcześniejszy to był taki trochę spontan. Kalendarz pokazał, że mogą być dni płodne, to stwierdziliśmy z mężem, że spróbujemy i co będzie to będzie 😊 Niestety trafiła się biochem 😒
    Od jutra zaczynam swoją przygodę z testami owu i z mierzeniem temperatury 🤞 W 15dc mam wizytę u gina - ogólny przegląd podwozia i sprawdzenie czy była owu. Na razie biorę tylko kwas foliowy.

    Edit: ehh nadal plamie, dziś już 7 dzień 😣 czy to po biochemicznej może tak się dziać ? 🙄 Troszkę jestem tym zmartwiona. Czy to może mieć wpływ na ten cykl?
    Ja po biochemie miałam po prostu normalny okres ale bardziej krwawy i bolesny. I ewidentnie wiedziałam kiedy TO ze mnie wyleciało, nie wiem jak to nazwać bo pęcherzyka oczywiście nie było widać ale taka jakby ta kosmowka ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 15:17

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie szok!!! Bo dzisiaj 5 dzień cyklu ja mam plamienia 🤭zazwyczaj tego 5 jeszcze lekkie krwawienie było. Fajnie jakby mi się skróciło to krwawienie dzieki czemu wszystko łącznie z plamieniami trwało by krócej…
    Dziewczyny czy myślicie ze już od jutra mogę zacząć aplikować sobie globulki zakwaszające pochwę ??

    age.png
    age.png
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 989 1830

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ^^ proszę mnie wpisać na 13 maja, będzie to nasz 3 cykl starań i może się uda 😊 trzymam za Was wszystkie kciuki bardzo mocno 🥰

    bajkaa, Żelka1990 lubią tę wiadomość

    Ona👱‍♀️ 25
    -Witamina D
    -Witamina C
    -Tran
    -Kwas foliowy
    -Inozytol
    -Euthyrox 50
    -Bromercon 0,5 tabletki
    -Glucophage 500
    On🧔 26
    -Fertilman Plus

    Starania o pierwszego 👶 od 12.2021

    05.05.2022-->II niestety CP w jajowodzie, poronienie trąbkowe...💔
    maj-->lipiec przerwa w staraniach, czekanie na HSG
    29.07.2022-->HSG, oba jajowody drożne, wszystko okej, lekarz daje zielone światło
    03.2023-->kolejna CP💔, metotreksat, teoretycznie podziałał beta spadała ale jajowód nie wytrzymał, kilka dni po wyjściu ze szpitala krwotok wewnetrzny i usunięcie lewego jajowodu...
    26.06.2023-->wizyta w Angelius

    Ruszamy z przygotowaniami do IV ❤️
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny,
    Mam wrażenie, że wszystkie się tu znacie :-) widać, atmosfera przyjazna:-)
    To będzie 3 cykl staran (od października z przerwą na diagnozę i zabieg histero), ale wracamy pełni sił :-)
    Również celuje w test na 13 maja!

    SandraH.97, bajkaa, Żelka1990 lubią tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ja też myślałam już jakiś czas temu rozglądać się za inną pracą, ale nie, bo może znajdę w ciążę... I tak już bym niedługo 1,5 roku w tej pracy była, a ciąży jak nie było, tak nie ma... I tak samo staram się zmienić nastawienie i chcę korzystać z życia, póki mogę. Nie chcę, żeby ciąża stała się za chwilę najważniejszym celem w moim życiu 🙄
    No właśnie… jeśli uda mi się dostać tą wymarzona prace to przecież po jakimś czasie jeśli będę chciała z mężem będę mogła wrócić do staran wtedy nic nie strace. Ale jak na razie ciąży nie ma. To nasz 13 cykl staran i ja czuje, ze doszłam do ściany, ze tylko czekam od okresu do owulacji od owulacji do okresu 😞😞 a obecnie praca będzie bardzo pomocna bo rata kredytu rośnie, oszczędności się kurczą. A wszystko drożeje. Suplementacja kosztuje, zdrowe jedzenie kosztuje ehh

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale to rozumiem... Gdyby nie myśl o dzidziusiu to od razu szukałabym innej pracy, ale teraz średnio się to opłaca 🤷🏻‍♀️

    Właśnie testuje termometr i pokazuje nam poniżej 36°C cały czas 😒 chyba z nim coś nie tak 😔 czy te z dwoma miejscami tak już mają? 🤔 i jeszcze tak nieśmiało podpytam - w jakim miejscu mierzycie temperature?

    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4297 6844

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    No właśnie… jeśli uda mi się dostać tą wymarzona prace to przecież po jakimś czasie jeśli będę chciała z mężem będę mogła wrócić do staran wtedy nic nie strace. Ale jak na razie ciąży nie ma. To nasz 13 cykl staran i ja czuje, ze doszłam do ściany, ze tylko czekam od okresu do owulacji od owulacji do okresu 😞😞 a obecnie praca będzie bardzo pomocna bo rata kredytu rośnie, oszczędności się kurczą. A wszystko drożeje. Suplementacja kosztuje, zdrowe jedzenie kosztuje ehh
    Dokładnie tak... Ale ten lęk, że podczas przerwy można było zajść 😔 ja sobie powtarzam, że już niedługo, ale w styczniu temu dostałam zaproszenie na warsztaty w kwietniu i byłam pewna, że już mnie nie będzie w pracy, a teraz patrzę, że się zbliżają... No cóż, trzeba walczyć dalej :) powoli się rozglądam za inną pracą i jak będzie okazja, to chyba się zdecyduję :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4297 6844

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Doskonale to rozumiem... Gdyby nie myśl o dzidziusiu to od razu szukałabym innej pracy, ale teraz średnio się to opłaca 🤷🏻‍♀️

    Właśnie testuje termometr i pokazuje nam poniżej 36°C cały czas 😒 chyba z nim coś nie tak 😔 czy te z dwoma miejscami tak już mają? 🤔 i jeszcze tak nieśmiało podpytam - w jakim miejscu mierzycie temperature?
    A może leżał gdzieś w zimnym miejscu? Ja tak miałam, jak odebrałam go z paczkomatu, to zajęło mi chwilę ogrzanie się. Na innym wątku któraś z dziewczyn pisała, że przez trzy minuty powinien być w miejscu pomiaru, zeby wynik był wiarygodny.
    Ja mierze w pochwie ;)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr ma już kilka dni, więc to raczej nie to. 🤔 Dzisiaj rano to samo, na razie spróbowałam pod pachą. Jeszcze mam testy owu do sikania, które będę robić pierwszy raz więc na pewno bede was prosić i pomoc w interpretacji 😊

    age.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Termometr ma już kilka dni, więc to raczej nie to. 🤔 Dzisiaj rano to samo, na razie spróbowałam pod pachą. Jeszcze mam testy owu do sikania, które będę robić pierwszy raz więc na pewno bede was prosić i pomoc w interpretacji 😊
    Pod pachą najslabsze pomiary, chyba już lepiej w ustach. Do monitorowania cyklu pomiary zalecane są w pochwie, odbycie lub właśnie w ustach.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mnie wczoraj kłuły jajniki chyba Aromek zaczal działać.Mam nadzieję że owu będzie po tej "lepszej" stronie.Poluje na wcześniejszy termin monitoringu bo ten na który się zapisałam przypada 12 dc -trochę późno.Okres miałam taki jakiś krótszy i mniej obfity. Nie mierzam nigdy temperatury, zazdroszcze systematyczności.

  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzyłam temperaturę krótko - brak mi systematyczności 😁

    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzylam w pochwie. Dzisiaj miałam już mierzyć ale córka w nocy zrobiła nam pobudkę i o 6 jak zadzwonił budzik tak miałam sile tylko go wyłączyć.
    Zastanawiam się nad mierzeniem w odbycie w tym cyklu. Ze względu na używanie kubeczka menstruacyjnego po stosunku. Chce z nim spac 🤔i rano nie jest tak wygodnie mierzyć jak jest kubeczek.🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2022, 16:51

    age.png
    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Ja po biochemie miałam po prostu normalny okres ale bardziej krwawy i bolesny. I ewidentnie wiedziałam kiedy TO ze mnie wyleciało, nie wiem jak to nazwać bo pęcherzyka oczywiście nie było widać ale taka jakby ta kosmowka ??
    A wcześniej Ci się nie zdarzało?
    Mi się tak czasem zdarza, ale bardzo rzadko robię testy więc nigdy nie nie wiązałam tego z biochemem...

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ