X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🌺 Testujemy w maju 🌺
Odpowiedz

🌺 Testujemy w maju 🌺

Oceń ten wątek:
  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 19 maja 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję! Podczytywałam wątki przez cały okres, ponieważ rok czasu starałam się bezskutecznie o ciążę. Po 3 ms monitoringu wyszło, że nie miałam owulacji. Przez cały rok w każdy miesiąc kończyłam z torbielami po stymulacji nawet do 5cm…bóle 2 tyg do miesiączki ciągnęły się do dostania okresu, najczęściej pojawiały się także torbiele krwotoczne. Nacierpiałam się bardzo 😭 Cały rok nie miałam żadnej owulki!


    Lekarze rozkładali ręce… wkurzyłam się poszłam do klinki i zaczęło się od diagnozy PCO, zespół LUF, progesteron fatalny, nieodoczynnosc tarczycy, hipoglikemia…


    Zaczęłam brać leki na tarczycę, Inofem 2 x dziennie, omegę 3 i witaminę D oraz została włączona Metformina w dużej dawcę i to ona spowodowała odblokowanie owulacji i hormonów. Do tego na pęknięcie 2 ampułki Ovi.


    W miesiącu kiedy lekarka powiedziała, że hormony się odblokowały i że badania są ok zaszłam w ciąże…

    Ciężko mi w to nawet uwierzyć, bo to pierwsza owulacja.

    Biorę progesteron cały czas i boje się bardzo że to może być cp, ponieważ od początku ciągnie mnie w pachwinach i czuje kłucie i nie wiem jak to interpretować…

    Pozdrawiam wszystkie!




    Anati lubi tę wiadomość

  • Slowmotion Koleżanka
    Postów: 45 52

    Wysłany: 19 maja 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:
    Dziewczyny dziękuję! Podczytywałam wątki przez cały okres, ponieważ rok czasu starałam się bezskutecznie o ciążę. Po 3 ms monitoringu wyszło, że nie miałam owulacji. Przez cały rok w każdy miesiąc kończyłam z torbielami po stymulacji nawet do 5cm…bóle 2 tyg do miesiączki ciągnęły się do dostania okresu, najczęściej pojawiały się także torbiele krwotoczne. Nacierpiałam się bardzo 😭 Cały rok nie miałam żadnej owulki!


    Lekarze rozkładali ręce… wkurzyłam się poszłam do klinki i zaczęło się od diagnozy PCO, zespół LUF, progesteron fatalny, nieodoczynnosc tarczycy, hipoglikemia…


    Zaczęłam brać leki na tarczycę, Inofem 2 x dziennie, omegę 3 i witaminę D oraz została włączona Metformina w dużej dawcę i to ona spowodowała odblokowanie owulacji i hormonów. Do tego na pęknięcie 2 ampułki Ovi.


    W miesiącu kiedy lekarka powiedziała, że hormony się odblokowały i że badania są ok zaszłam w ciąże…

    Ciężko mi w to nawet uwierzyć, bo to pierwsza owulacja.

    Biorę progesteron cały czas i boje się bardzo że to może być cp, ponieważ od początku ciągnie mnie w pachwinach i czuje kłucie i nie wiem jak to interpretować…

    Pozdrawiam wszystkie!
    Najgorsze co możesz teraz zrobić to zamartwianie się. Postaraj się cieszyć stanem obecnym i nie analizować dogłębnie. Zrób ponownie betę, progesteron i czekaj na wizytę u ginekologa. Myśl pozytywnie! 🤞❤

    18.01.2021 cudowna 👶 18cs
    Luty 2022- Projekt rodzeństwo
    👩‍🦰 33
    👩‍🦲41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 ❌
    Sierpień: badanie nasienia morfologia 2%❌ prędkość ❌ ruch postępowy ❌ żywotność ✅
    19.08.22
    10dpo ⏸
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek ❤
  • Karpan45 Ekspertka
    Postów: 248 466

    Wysłany: 19 maja 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam 2 testy na obu dalej leciutką różowa 2 kreska…. Nie wiem co mam myslec

    Staramy się od października 2020

    Endometrioza IV stopnia

    10.04 laparoskopia endometriozy usunięcie zrostów udrożnienie jajowodów

    amh 4,06

    16.08 - beta 30,40 / prog 33,4
    18.08 - beta 99,5 / prog 31,5
    22.08 - beta 665
    28.08 - jest mały 🪱
    29.08 - beta 15634
  • Karpan45 Ekspertka
    Postów: 248 466

    Wysłany: 19 maja 2022, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy test https://share.icloud.com/photos/0ddkUS2MqYU31x_uNV8JpnMDg pojechałam na betę jestem zestresowana tak bardzo bym
    Chciała żeby ktoś tam w środku był

    Slowmotion, Żelka1990, Marcysia1990 lubią tę wiadomość

    Staramy się od października 2020

    Endometrioza IV stopnia

    10.04 laparoskopia endometriozy usunięcie zrostów udrożnienie jajowodów

    amh 4,06

    16.08 - beta 30,40 / prog 33,4
    18.08 - beta 99,5 / prog 31,5
    22.08 - beta 665
    28.08 - jest mały 🪱
    29.08 - beta 15634
  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 19 maja 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karpan45 wrote:
    Dzisiejszy test https://share.icloud.com/photos/0ddkUS2MqYU31x_uNV8JpnMDg pojechałam na betę jestem zestresowana tak bardzo bym
    Chciała żeby ktoś tam w środku był


    Widać ♥️♥️♥️ Trzymam kciuki!

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1480 415

    Wysłany: 19 maja 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kiedyś był tu stałym bywalcem później odpuściłam ale nie odpuściliśmy starań chętnie do was dołączę

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1480 415

    Wysłany: 19 maja 2022, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się kilka lat mamy już córkę dwa poronienia za sobą według lekarza wszystko jest ok ale nie wychodziło dziś jest 26 dc i czekamy wczoraj test coś pokazał dzisiaj też ale nie wiem jak wkleić tu zdjecie

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊
    Mnie tutaj też już dawno nie było. W końcu doczekałam wczorajszej wizyty, biło już serduszko ❤️ moje maleństwo ma prawie 7 tygodni i całe 6mm szczęścia 😊 Wszystko jest ok. Z badań wyszly mi wysokie przeciwciała toxoplazmozy, ale lekarza mówi żeby się tym nie przejmować. Czuję się dobrze, żadnych dolegliwości typu mdłosci itp nie mam, tylko jestem bardziej senna.
    Trzymam za was wszystkie mocno kciuki!!! 🤞❤️

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Staramy się kilka lat mamy już córkę dwa poronienia za sobą według lekarza wszystko jest ok ale nie wychodziło dziś jest 26 dc i czekamy wczoraj test coś pokazał dzisiaj też ale nie wiem jak wkleić tu zdjecie

    Super wieści , trzymam kciuki 😊 spróbuj przez zapodaj.pl - dodajesz zdjęcie "na forum" i generujesz taki długi link URL i jak go kopiujesz i wklejasz tutaj w treści postu. Będzie od razu widoczne dla nas zdjęcie 😊

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karpan45 wrote:
    Dzisiejszy test https://share.icloud.com/photos/0ddkUS2MqYU31x_uNV8JpnMDg pojechałam na betę jestem zestresowana tak bardzo bym
    Chciała żeby ktoś tam w środku był
    Trzymam kciuki ✊✊ kreseczka bardzo ladna

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:

    Ciężko mi w to nawet uwierzyć, bo to pierwsza owulacja.

    Biorę progesteron cały czas i boje się bardzo że to może być cp, ponieważ od początku ciągnie mnie w pachwinach i czuje kłucie i nie wiem jak to interpretować…

    Pozdrawiam wszystkie!

    Miałam dokładnie takie same objawy, ciągnęło mnie w pachwinach, przechodziły jakby prądy po nodze i mrowilo momentami na wysokości wzgórka łonowego. Te "objawy" miałam już jakieś kilka dni po owulacji i gdzieś podswiadomie czułam że coś tam się dzieje 😊 po prostu jak się zarodek zagnieżdża to jakoś tak to czuć 😊 Nie zamartwiaj się. Bądź dobrej myśli. Jest już ładna beta. Nie fiksuj się też tak bardzo tymi badaniami tej bety. Mi lekarz powiedział, żeby robic ja tylko raz na tydzień jeśli już tak bardzo chce. Jak zobaczysz u mnie w stopce to w moim przypadku byl spadek bety przez dwa różne labo. Ale stresu którego się najadłam to nikomu nie życzę. Postaraj się podejść do tego na spokojnie. Co będzie to będzie. Niestety nie mamy wpływu na wszystko. Jednak badz dobrej myśli, odpoczywaj i zobaczysz że będzie dobrze 😊

    A co do winka, ja tam wychodzę z założenia że do pierwszej drugiej kreski ciazy nie ma. Niczym się nie przejmuj, tak jak ktoś wyżej napisał - matka natura wie co robi 😁

    OliBr lubi tę wiadomość

    age.png
  • Anati Autorytet
    Postów: 549 1008

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Cześć Dziewczyny 😊
    Mnie tutaj też już dawno nie było. W końcu doczekałam wczorajszej wizyty, biło już serduszko ❤️ moje maleństwo ma prawie 7 tygodni i całe 6mm szczęścia 😊 Wszystko jest ok. Z badań wyszly mi wysokie przeciwciała toxoplazmozy, ale lekarza mówi żeby się tym nie przejmować. Czuję się dobrze, żadnych dolegliwości typu mdłosci itp nie mam, tylko jestem bardziej senna.
    Trzymam za was wszystkie mocno kciuki!!! 🤞❤️


    Myślałam o Tobie bo pamietam ze pokazały Ci się 2 kreseczki z początkiem miesiąca. Super wiesci! Rośnijcie zdrowo !

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️32 🙋🏻‍♂️37
    11.2020 córeczka SN 💗
    07.2021 cb1 | 08.2021 cb2 | 12.2021 cb3

    👣 KACPER
    Ur. 40 tc 6d SN
    8.02.2020
    3780g, 58 cm

    age.png
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 20 maja 2022, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr i bardzo dobrze, że ciągnie Cię w pachwinach i kłuje, macica się rozciąga, wiązadła się rozciągają! Nie masz się czym martwić, bo to raczej dobry znak niż zły.

    OliBr lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Kil Autorytet
    Postów: 691 1261

    Wysłany: 20 maja 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Wpisz mnie proszę na 31 <3 Wczoraj byłam u ginekologa - powiedziała, że owulacja była<3 także mam nadzieję, że tym razem się uda :D:D

    OliBr lubi tę wiadomość

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • Krasnalowa Koleżanka
    Postów: 31 15

    Wysłany: 20 maja 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Cześć Dziewczyny 😊
    Mnie tutaj też już dawno nie było. W końcu doczekałam wczorajszej wizyty, biło już serduszko ❤️ moje maleństwo ma prawie 7 tygodni i całe 6mm szczęścia 😊 Wszystko jest ok. Z badań wyszly mi wysokie przeciwciała toxoplazmozy, ale lekarza mówi żeby się tym nie przejmować. Czuję się dobrze, żadnych dolegliwości typu mdłosci itp nie mam, tylko jestem bardziej senna.
    Trzymam za was wszystkie mocno kciuki!!! 🤞❤️

    Super😍 który to był cykl starań u Ciebie Marcysia?

  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 20 maja 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Miałam dokładnie takie same objawy, ciągnęło mnie w pachwinach, przechodziły jakby prądy po nodze i mrowilo momentami na wysokości wzgórka łonowego. Te "objawy" miałam już jakieś kilka dni po owulacji i gdzieś podswiadomie czułam że coś tam się dzieje 😊 po prostu jak się zarodek zagnieżdża to jakoś tak to czuć 😊 Nie zamartwiaj się. Bądź dobrej myśli. Jest już ładna beta. Nie fiksuj się też tak bardzo tymi badaniami tej bety. Mi lekarz powiedział, żeby robic ja tylko raz na tydzień jeśli już tak bardzo chce. Jak zobaczysz u mnie w stopce to w moim przypadku byl spadek bety przez dwa różne labo. Ale stresu którego się najadłam to nikomu nie życzę. Postaraj się podejść do tego na spokojnie. Co będzie to będzie. Niestety nie mamy wpływu na wszystko. Jednak badz dobrej myśli, odpoczywaj i zobaczysz że będzie dobrze 😊

    A co do winka, ja tam wychodzę z założenia że do pierwszej drugiej kreski ciazy nie ma. Niczym się nie przejmuj, tak jak ktoś wyżej napisał - matka natura wie co robi 😁


    Jak się cieszę, że nie tylko ja miałam takie objawy! 🫣 Jak mnie Mąż pytał czy coś czuje to ja odpowiadałam „Tak, boli mnie noga od pachwiny w dół i czuje jakiś skurcz” na co on posmutniał i stwierdził, że jak noga to nie ciąża 😝😹😹😹 dzisiaj byłam na becie i w poniedziałek też muszę iść, bo powiedzieli że muszą sprawdzać przyrost bety, ale macie rację nie mogę się zafiksować😝😅 jestem cały czas na Duphastonie. Pozdrawiam ♥️♥️

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:
    Jak się cieszę, że nie tylko ja miałam takie objawy! 🫣 Jak mnie Mąż pytał czy coś czuje to ja odpowiadałam „Tak, boli mnie noga od pachwiny w dół i czuje jakiś skurcz” na co on posmutniał i stwierdził, że jak noga to nie ciąża 😝😹😹😹 dzisiaj byłam na becie i w poniedziałek też muszę iść, bo powiedzieli że muszą sprawdzać przyrost bety, ale macie rację nie mogę się zafiksować😝😅 jestem cały czas na Duphastonie. Pozdrawiam ♥️♥️

    Ja to kilka dni po owu nawet kulalam na jedną nogę, tak mi coś weszlo w pachwinę 😄 i teraz tak myślę że to były właśnie pierwsze objawy.
    Trzymam kciuki za super przyrosty! 🤞😊 Będzie dobrze 😄

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa wrote:
    Super😍 który to był cykl starań u Ciebie Marcysia?

    W zasadzie to drugi. Pierwszy był w marcu i wtedy tylko "spróbowaliśmy" ale bez większego nakręcania na pilnowanie owulek itp. no i pokazał się cień cienia dwa dni po planowanej @, a jednak @ przyszła i prawdopodobnie była to ciąża biochemiczna. Bety nie robiłam ale wszystkie znaki na to wskazują.
    W tym cyklu to już pilnowaliśmy się w okolicy owu, raz codziennie, raz co drugi dzień, w międzyczasie byłam u gin i trafiłam na pęcherzyk 22mm więc działaliśmy od razu i być może właśnie dzięki temu działaniu mam kropka w brzuszku 😍
    W każdym razie gdyby nie ta wizyta u gin to byłabym przekonana że jestem już po owu, nawet testy owu wybrarwily mi się jakieś 5 dni przed docelową owu 🙈

    Krasnalowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 20 maja 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Marcysia z tą betą, to nieźle Cię załatwili w labo, nie powinno tak być. Chyba poszłabym im awanturę zrobić za te wszystkie nerwy...

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 maja 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    No Marcysia z tą betą, to nieźle Cię załatwili w labo, nie powinno tak być. Chyba poszłabym im awanturę zrobić za te wszystkie nerwy...

    Mój błąd bo poszłam do dwóch różnych labo. Konsultowalam to z nimi - mają po prostu swoje normy i dlatego tak wyszło. Potem trzecia bete ponowiłam w tym samym miejscu co druga i był już przyrost 100% . Lekarze mi powiedzieli, że jeśli nie ma żadnych problemów zdrowotnych ani boli itp to żeby nie badać co chwilę tej bety i się nie stresować. Raz wystarczy, ewentualnie raz na tydzień. Bardzo się sfiksowalalam na tym punkcie i był to straszny czas. Z tego też względu troszkę się odsunęłam od forum bo do wizyty i gin nakręciłabym sobie mnóstwo różnych rzeczy 😄

    Tak tylko jeszcze od siebie powiem, że warto sobie już na etapie starań zrobić te wszystkie badania, morfologia, mocz, przeciwciala na toxo itp.

    age.png
‹‹ 53 54 55 56 57
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ