X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne torbiele
Odpowiedz

torbiele

Oceń ten wątek:
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i co teraz zrobić:(

  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez ostatnie dwa cylke mój lekarz stwierdził ze nie dochodzi do pęknięcia pęcherzyka graffa i przez to pojawia sie u mnie torbiel na jajniku i na prawym i na lewym . same sie wchłaniaja ale przez to nie dochodzi do owulacji . drogie panie czy któraś z was miała cos takiego . lekarz chce czekac jeszcze pól roku nie ingerowac w nature bo od pół roku sie staramy o dzidzie ale ja nie wiem czy to jest bezpiecze dla mnie . czy którejs z was mimo wszystko udało sie zajść w ciąże przy tej przypadłości. juz nie wiem co robić . pomóżcie ....:(

  • Binek Koleżanka
    Postów: 64 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam torbiel na lewym jajniku i mam przyjść do kontroli za 2 miesiące, jeśli się nie wchłonie to będę musiała brać tabletki hormonalne...A jak u Ciebie wykres temperatur?Ovu mi owulacji nie wykryło a już mam 27 dzień cyklu...

    Binek ;-)
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! zmagałam sie z torbielami od 20 r.ż. I żaden lekarz nie ingerowal "w naturę" jak mówisz. I do czego doszło? Do tego ze teraz majac 23 lata jeżdżę po lekarzach i szukam pomocy, torbiele sie wchłaniały i robiły na nowo, w kółko, przez to mam za wysoka prolaktynę i ciężko o dzidziusia. Lekarz u którego lecze się od miesiąca gdy zobaczyl moje niepopękane pęcherzyki, napchane po brzegi nimi jajniki za glowę się zlapał (a był już wtedy u mnie malenki zarodeczek. Od razu zalecił serie badań dlaczego tak sie dzieje i dlaczego nie dochodziło wcześniej do ciąży, no i teraz- dlaczego ją straciam. Nie ma na co czekać, zmień lekarza :*

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie na wykresie owulacja wykryta 19 dnia , śluzik, szyjka wszystko oki , temperatura też tak jak powinno byc. a do pęknięcia pęcherzyka chyba znowu nie doszło. w sobote tydzień po owu dostałam krwawienia trwało góra pół godziny moze nawet mniej .w niedziele wszystko ok w poniedziałek plamienie ale tylko przy szyjce nic nie wydostaje sie poza i trwa to do dzisiaj. tak naprawde to gdybym nie sprawdzała położenia szyjki to nawet bym o tym nie wiedziała.dzisiaj mam juz śluz koloru kawy z mlekiem . wydaje mi sie ze pękł ten torbiel. ale czuje ze na drugim chyba znowu sie robi. nie wiem juz co robic wizyte u gina mam dopiero 14 maja. dziwi mnie tylko połozenie szyjki powinna sie obniżac a tym czasem jest wysoko twarda zamknięta . miałyscie tak ? bo juz nie wiem głupieje normalnie.

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    radzia wrote:
    u mnie na wykresie owulacja wykryta 19 dnia , śluzik, szyjka wszystko oki , temperatura też tak jak powinno byc. a do pęknięcia pęcherzyka chyba znowu nie doszło. w sobote tydzień po owu dostałam krwawienia trwało góra pół godziny moze nawet mniej .w niedziele wszystko ok w poniedziałek plamienie ale tylko przy szyjce nic nie wydostaje sie poza i trwa to do dzisiaj. tak naprawde to gdybym nie sprawdzała położenia szyjki to nawet bym o tym nie wiedziała.dzisiaj mam juz śluz koloru kawy z mlekiem . wydaje mi sie ze pękł ten torbiel. ale czuje ze na drugim chyba znowu sie robi. nie wiem juz co robic wizyte u gina mam dopiero 14 maja. dziwi mnie tylko połozenie szyjki powinna sie obniżac a tym czasem jest wysoko twarda zamknięta . miałyscie tak ? bo juz nie wiem głupieje normalnie.

    Tak, tak miałam szyjka żyła wlasnym życiem a ta krew to też przy owulacji występuje, plamienie lekkie jest nawet. Poczytaj tu :

    http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/zdrowie/dolegliwosci-i-choroby/2010/czym-groza-torbiele-jajnika.aspx

    i do tego ja pije ziola o. sroki nr 3, sa one na wzmocnienie owulacji, pęknięcie pęcherzyka i w tym miesiącu (piję od 1dc) czułam pęcherzyki, jajniki, książkowo wręcz.


    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli widze ze nie tylko ja zmagam sie z takimi problemami. ale to jest tak denerwujące ze szok. a gdzie szukac tych ziól?

  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do tego artykułu to juz tez go dzisiaj czytałam . ale jakos doktor google słabo sie spisuje w tej kwestii:( a i jeszcze jaka jest cena takiej mieszanki. to bezpieczne ? nie narobie sobie jeszcze gorzej?:( konsultowałaś sie z lekarzem w sprawie tych ziółek?

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziółka są na allegro lub można samemu kupić i skompletować w zielarskim ale to czasochłonne, ja za 100g dalam 5 zl+wysyłka, grosze naprawdę, pije się TYLKO 1 płaską (!) łyżeczkę CODZIENNIE, PRZED SNEM, od 1 dnia cyklu. Powodują pękanie pęcherzyków, i wieeeeele osób dzięki nim zaszlo w ciążę, naprawdę. Oczyszczaja z torbieli, złogów, narośli, zwiększają śluz płodny. Ja się czuję po nich naprawdę dobrze, inaczej niz do tej pory. Mój lekarz lubi zioła i czasem nawet je woli, poczytaj o nich to będziesz jeszcze spokojniejsza :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze jak mozesz to na ile wystarczy te 100 gr i do kiedy sie je pije do owulacji czy przez cały czas ?

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cały cykl kochanie, a mi te 100 g chyba na mieiąc wystarczy, mala łyzeczka to tak..ja wiem z 2,5 g-3 g więc 30 dni spokojnie leci :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytłam bo zastanawiałam sie czy zamówić 2 opakowania czy jedne, ale skoro wystarczy jedno to super napewno spróbuje . dzieki zap porade :)

  • Binek Koleżanka
    Postów: 64 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też spróbuję tych ziół ;-) Może się uda ;-)
    Pozdrawiam!!!

    Binek ;-)
  • radzia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy to możliwe ze po pęknięciu torbieli dopiero wystąpiła owulacja? dzisiaj normalnie czuje sie tak jakby dopiero to miało nastąpić. miał ktoś tak?

  • cocorosie154 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny .. Ja mam kilka pytan. Dzisiaj bylam u ginekologa. Stwierdzil u mnie cyste 3,5 cm na prawym jajniku. Przepisal mi lek o nazwie Chlormadinon. Musze brac 12 dni i potem na kontrol. Powiedzial ze jesli nie ulegnie ususzeniu to laparoskopia. Czy w zwiazku z tym preparatem (on mowil cos gestagen) bede mogla miec dziecko. Wszystko sie rozwiaze po kilku dniach ale strasznie sie boje...

    cocorosie
  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro powiedział że czeka cię lapaoskopia to widocznie sam nie jest pewien czy jest to zwykła cysta czy torbiel. Ja po takiej wizycie zostałam skierowana na laparoskopię o okazało się że mam endometriozę przy której właśnie tworzą się często torbiele. Z tym lekiem nie miałam styczności.

  • cocorosie154 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie przebywam w Niemczech i to jest niemiecki lek. Nie znam polskiego odpowiednika. Poczytalam troche i okazuje sie ze to sztuczny hormon. Jesli pomoze bedzie ok....

    cocorosie
  • Nailew Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 28 września 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Walczę dłuższy czas z dwoma torbielami na prawym jajniku (mają około 3-4cm). Leki nie pomogły. Mój lekarz zaproponował mi na początku punkcję torbieli jajnika. Powiedział, że w 30 - 40% się udaje je całkowicie zlikwidować poprzez taką metodę. Niestety jest spore ryzyko, że się odnowią. Natomiast sama metoda jest najmniej inwazyjna, gdyż przez macice wprowadzają igłę, którą odciągają płyn z torbieli. Jajniki są nie ruszane. Moje pytanie jest takie. Czy któraś z Was miała robioną taką punkcję. Jakie wrażenia po zabiegu. W internecie niestety jest mało informacji na ten temat. Pozdrawiam.

    styczeń 2015 - laparoskopia
    maj 2015 - 1 IUI - :(
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 28 września 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nailew ja niestety nie pomogę, nie słyszałam o tym. Miałam torbiel na jajniki i lekarz mówił że jak w ciągu miesiąca czy dwóch nie zniknie to laparoskopia. W piątek okazało się że torbiela nie ma.

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 28 września 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel endometrialną na prawym jajniku 2 cm, kazał mi postarać o dzidziusia. Jeżeli jeden jajnik jest sprawny to z nigo jest owulacja i da się zajść w ciążę, i jest to prawdą bo już mam córeczkę 2 lata ;) Starałam się tylko 3 miesiące i zaszłam, teraz już 4 cykl i nic , ale jestem dobrej myśli :)

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ