X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 1 września 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was chodzi do dr gbiorczyka ? Macie jakiś opinie na jego temat?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 1 września 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien u mnie to chyba lepiej zapytać u kogo ja nie byłam :/ zaliczyłam już wszystkich lekarzy w luxmed, Gbiorczyka, Bednarka,Paluszyńskiego,Szufarską,Migde,Zmudzyńskiego.. w końcu wylądowałam u Walentowicz-Sałdeckiej..

    Gbiorczyk jest teoretycznie dobry ale jak u mnie zobaczył ciążę tak wysoce patologiczną to za specjalnie chętny nie był do prowadzenia ale nie odmówił...zrezygnowałam z niego sama bo czeka się u niego po kilka dobrych godzin choć niby rejestrują na daną godzinę no i nie przyjmuje w żadnym szpitalu...a dla mnie to było ważne.

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 1 września 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Joanien u mnie to chyba lepiej zapytać u kogo ja nie byłam :/ zaliczyłam już wszystkich lekarzy w luxmed, Gbiorczyka, Bednarka,Paluszyńskiego,Szufarską,Migde,Zmudzyńskiego.. w końcu wylądowałam u Walentowicz-Sałdeckiej..

    Gbiorczyk jest teoretycznie dobry ale jak u mnie zobaczył ciążę tak wysoce patologiczną to za specjalnie chętny nie był do prowadzenia ale nie odmówił...zrezygnowałam z niego sama bo czeka się u niego po kilka dobrych godzin choć niby rejestrują na daną godzinę no i nie przyjmuje w żadnym szpitalu...a dla mnie to było ważne.



    Z tego co wiem to jest w Chełmży w szpitalu. Przeprowadzał mi zabieg usuwania polipów . Teraz idę na drożność jajowodów

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 1 września 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie chodzi o prowadzenie ciąży tylko o leczenie niepłodności.

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 2 września 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia1992 nikt w Toruniu nie ma pojęcia o leczeniu niepłodności. To jest moje zdanie. Zdarzyło się, że kilku pomógł Bednarek, ale też wielu nie pomógł. Kiedy lekarze słyszą o mutacjach, ANA, zespole antyfosfolipidowym to nie komentują, bo nie mają pojęcia. Mój lekarz powiedział, że genetykę miał na 2 roku studiów i niewiele z tego pamięta, bo nie rozwija się dalej w tym kierunku. Jak są problemy z niepłodnością to pozostaje Gdańsk, Gdynia ewentualnie teraz Bydgoszcz. Nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy w Toruniu.
    Poza tym żaden z naszych toruńskich lekarzy nie lubi trudnych ciąż, tylko nie każdy to powie, bo pieniądz pacjentki nie śmierdzi.

    Misia a nie myślałaś, żeby skonsultować swój problem z jakimś naprawdę wybitnym specjalistą w temacie strat? Po to żeby Ci wyjaśnił na czym polegają Twoje problemy i jasno wyznaczyć drogę leczenia?

    Strulis, Ty byłaś w Gamecie, prawda? Podziel się swoimi wrażeniami z nami.

    bezsilna lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 września 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ, nie zgodzę się do końca. Teraz w Toruniu niepłodnością zajmuje się przede wszystkim Krepska. I to nie tylko moje zdanie, spotkałam kilka dziewczyn którym ta kobieta pomogła.
    Nie mówię, że jest alfą i omegą, ale to bardzo sensowny lekarz.
    Jako jedyna specjalzuje się też w ginekologii endokrynologicznej z rozrodczością.

    U mnie nikt poza nią nie wiedział co mi powiedzieć/jak pomóc na dodatnie ANA2, wysoką homocysteinę, wysokie antyTPO przy innych parametrach prawdiłowych. Tylko ona to podjęła - homocysteina i antyTPO w normie już. Skierowała mnie na badania tocznia, MTHFR, tormbofilii itp . Robi dużo więcej niż inni lekarze do tej pory.
    Bez rozpoznania nie ma leczenia, nie strzela w ciemno.

    Inna sprawa, że do tej pory kiepsko było u nas w mieście o specjalistę, który temat ogarnie od A do Z.
    Coś tam wiedzą, coś chcą pomóc, ale w pewnym momencie zero działań i zaangażowania.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 2 września 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    AnnZ, nie zgodzę się do końca. Teraz w Toruniu niepłodnością zajmuje się przede wszystkim Krepska. I to nie tylko moje zdanie, spotkałam kilka dziewczyn którym ta kobieta pomogła.
    Nie mówię, że jest alfą i omegą, ale to bardzo sensowny lekarz.
    Jako jedyna specjalzuje się też w ginekologii endokrynologicznej z rozrodczością.

    U mnie nikt poza nią nie wiedział co mi powiedzieć/jak pomóc na dodatnie ANA2, wysoką homocysteinę, wysokie antyTPO przy innych parametrach prawdiłowych. Tylko ona to podjęła - homocysteina i antyTPO w normie już. Skierowała mnie na badania tocznia, MTHFR, tormbofilii itp . Robi dużo więcej niż inni lekarze do tej pory.
    Bez rozpoznania nie ma leczenia, nie strzela w ciemno.

    Inna sprawa, że do tej pory kiepsko było u nas w mieście o specjalistę, który temat ogarnie od A do Z.
    Coś tam wiedzą, coś chcą pomóc, ale w pewnym momencie zero działań i zaangażowania.

    Dobrze, że Tobie pomogła i dobrze, że jest taki lekarz. Ale ze specjalistami trudno w naszym mieście :(
    Prawda jest też taka, że każda musi trafić na swojego lekarza, bo każdy ma opinie pozytywne i negatywne.Jednej pasuje, innej nie. Generalnie jeśli chodzi o lekarzy prywatnie to jeszcze, ale na NFZ to dramat.A tak też nie powinno być :(Poza tym, co boli, to brak empatii lekarzy w toruńskim szpitalu, o czym tu wiele razy pisalyśmy.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 2 września 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mnóstwo badań porobionych oprócz z wymienionych tutaj to homocysteoina.. miałam cały szereg na mutacje, zespół antyfosfolipidowy, trombofilię, zaliczyłam ponoć najlepszego reumatologa w Bydgoszczy i genetyka także.. miała zostać poddana nawet eksperymentalnemu leczeniu lecz nikt się w kuj-pom nie podjął a Warszawa miała już swoją pacjentkę i nie chcieli drugiej - w całej Polsce ja miałam być 3 do tych eksperymentów...

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 września 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o genetykach z naszej okolicy nasłuchałam się samych złych historii i ostatecznie wylądowałam u genetyka w Krakowie.

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 września 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa a jeszcze pytanie, które ANA ci wyszło dodatnie ANA1 czy ANA2 ?
    Ja mam encorton zalecony przed ciążą w celu wyciszenia tych przeciwciał, w przypadku ciąży zmiana na intralipid. Zobaczymy czy podziała, co z tego wyjdzie.


    Mi wyszło ANA2 dodatnie, 1:1000, obraz ziarnisty, więc mam jeszcze ANA3 do zrobienia, by zobacyzć co to za choroba, a dwa by wykluczyć jakiś błąd/być może chorobę itp.

    Dodatkowo dzisiaj odebrałam badania i wyszły mi dodatnie przeciw ciała przeciw fosfatydyloseryjne IGM.
    W czwartek kolejna wizyta, zobaczymy co mi powie.

    I jeszcze co do homocysteiny - warto ją zbadąc, gdy jest za wysoka może prowadzić do poronienia nawet.




  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 2 września 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien mam w badaniu wpisane ANA z opisem ktory wpisalam wczesniej. Nie mam napisane czy to ANA 1,2,3 czy po prostu wszystkie ANA w jednym a robiłam to badanie ponad rok temu i mowiac szczerze juz nawet nie pamietam

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 września 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    warto powtórzyć i zrobić ANA1 i ANA2, bo też może Ci się unormowało :)
    Ogólnie podobno wyniki starsze niż pół roku trzerba powtarzać, szczególnie jak się leczysz.
    Mi w w Salve w Łodzi nie chceili nic starszego niż 6 miesięcy uznawać :(

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 3 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien gdybym miała to wszystko znowu powtarzac to bym chyba zbankrutowala. Wydalismy juz na badania kilkadziesiat tysiecy lacznie z wizytami... mam juz dosc tych wszystkich wynikow, badan, rozczarowan...powoli zaczynam sie po prostu poddawac..
    Ale za Was wszystkie trzymam kciuki!

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 września 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddawaj się, a może z pracy pakiet jakiś masz ? Albo wykupić komercyjnie u jakiegoś brokera medycznego ? Wtedy np. będziesz płacić 120zl miesięcznie przez rok, ale ogromna ilość lekarzy, placówek i badań w pakiecie i nie splajtujesz. Zawsze są rozwiania !

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 3 września 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://iexpert.pl/ubezpieczenia-zdrowotne/pakiety-medyczne-prywatne/

    Misiaa sprawdź tutaj.
    Widzę, że nadroższy pakiet podrożał, ale nadal jest bardzo atrakcyjny - szczególnie dla osób, które się leczą, i dużo badań wykonują.

    Na innych forach dotyczących niepłodności i PCOS bardzo dużo osób korzysta z tych pakietów bądź od pracodawcy, bo inaczej by z torbami poszly.

    Trzymam kciuki :)

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 3 września 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien bardzo Ci dziekuje. Spojrze ta te pakiety bo moj obecny pracodawca takowych nie posiada.. nawet nie wiedzialam ze mozna cos takiego samemu wykupic

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 4 września 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    https://iexpert.pl/ubezpieczenia-zdrowotne/pakiety-medyczne-prywatne/

    Misiaa sprawdź tutaj.
    Widzę, że nadroższy pakiet podrożał, ale nadal jest bardzo atrakcyjny - szczególnie dla osób, które się leczą, i dużo badań wykonują.

    Na innych forach dotyczących niepłodności i PCOS bardzo dużo osób korzysta z tych pakietów bądź od pracodawcy, bo inaczej by z torbami poszly.

    Trzymam kciuki :)

    Ja mam wykupiony pakiet przez tą stronę. Korzystam z tego za 139zł w TU Zdrowie. Jestem bardzo zadowolona.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 5 września 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś może polecić dobrego hematologa w Toruniu ?

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 6 września 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam bardzo dobre opinie o Całbeckiej i nawet się do niej wybierałam, ale ostatecznie od genetyk dostałam heparynę i udało się. Porzuciałam zatem myśl o wizycie u hematologa.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Tusia91 Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 6 września 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trochę odbiegnę od tematu, ale mam sporo ziół ojca Sroki (gotowej mieszanki), luteiny podjęzykowej i dowcipnej i chętnie którejś oddam, bo szkoda tego wyrzucać. Jak coś - piszcie na priv!

‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ