X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    LELA, tabletki anty wyciszają, ale nie są rozwiązaniem na naszą chorobę niestety. Przy próbach zachodzenia w ciążę to raczej nie tędy droga ;)
    Warto sprawdzić czy masz swoje owulacje, bo nawet przy PCOS można je mieć, a to już jest krok do przodu. Sposobem by samodzielnie się dowiedzieć czy owulacja była jest badanie poziomu progesteronu 7dni po terminie owulacji lub robienie testów owulacyjnych w trakcie cyklu, ale to różenie bywa, bo przy PCOS mogą wychodzić cały czas pozytywne, aczkolwiek - warto sprawdzić samemu chociaż jeden cykl :)

    Mnie doktor Krepska zachęcała bym suplementowała Miovelię i Miovelię Nac.

    Aczkolwiek, u was z tego co widzę jest też czynnik męski - robiliście coś w kierunku usunięcia żpn ?

    Tak czy siak - powodzenia :)
    doktor Krepska to super lekarz, dzięki niej 2 razy zaszłam w ciążę. Mam nadzieję, że po leczeniu immunologicznym znowu się uda :)

    Rok temu zbadałam w ten sposób progesteron i wynik był 25 więc spoko, testy owulacyjne wypróbowane i faktycznie różnie to było. Przez kilka miesięcy prowadziłam też wykres temperatury i cykl ewidentnie dzielił się na dwa etapy. Z tego by wynikało że owulacje są. Chociaż doktorek raz wspominał coś że progesteron może skoczyć mimo braku owulacji to chyba się nazywało LUF.
    Popatrzę na tą Miovelie bo ja do tej pory na własną rękę brałam symfolic tylko.
    Z ŻPN jeszcze nic nie robiliśmy. W ten piątek mąż będzie badał nasienie ponownie i zobaczymy co dalej.

    Jak to mówią do trzech razy sztuka 😊 trzymam kciuki aby się udało i dotrwało do końca 😚

    joanien1104 lubi tę wiadomość

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • sylwiam-81 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z Torunia a właściwie kilka km. od Torunia.

    Od paru lat chodzę do doktor Jolanty Danninger, prowadziła mi pierwszą ciążę a teraz chcemy postarać się o drugiego maluszka

    co u Was dziewczyny ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2020, 08:58

    zaczynam starania o drugie dziecko :-)

    zrz63e5etzel1a61.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 9 lipca 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, ja też z Torunia! Słyszałam dobre opinie o pani dr Danninger, ja chodzę do dr Łukasiewicza, choć były też wizyty u dr Kocha. Obecnie też zaczynamy starania o drugiego dzidziusia bo w lutym niestety poroniłam ciąże. Ciąża się zatrzymała na 9 tygodniu, ja się dowiedziałam na początku 11. Ale teraz głową do góry i do roboty😁

    qdkki09kzl1i271j.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam,
    Ja prowadziłam drugą ciążę, którą straciłam u dr Danninger w szpitalu w Chełmży. Jak się teraz uda, również będę wraca do dr Danninger :) bardzo miło wspominam.
    prywatnie prowadzę się u dr Krepskiej. Tanio nie jest, ale ufam jej, bo jest chyba najlepsza w całym w Toruniu.

  • sylwiam-81 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 12 lipca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104,

    witaj :-) to staramy się we dwie , tych wszystkich lekarzy co wymieniłaś to też o nich słyszałam :-)

    też jestem ciekawa jak nam pójdzie z ciążą...

    zaczynam starania o drugie dziecko :-)

    zrz63e5etzel1a61.png
  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 13 lipca 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trzecia starająca :)

    Ja z polecenia joanien1104 byłam na kilku wizytach u dr Krepskiej. Super lekarz, niesamowita wiedza i wizyta przebiegała na luzie, a przede wszystkim wszystko o czym do mnie mówiła było w zrozumiałym języku :) Niestety nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia PZU dlatego nie zostanę jej stałą pacjentką ale dobrze wiedzieć, że w razie czego jest się kogo poradzić.
    Za jej namową zdecydowaliśmy się z mężem na inseminację w Gravidzie w Płocku. Trochę daleko - macie jakieś doświadczenia z tą kliniką?

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 14 lipca 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie doktor Krepska nie przyjmuje już na żadne ubezpieczenie :( szkoda, bo sama chodziłam do niej na Medicover.

    Obecnie na monitoring cyklu chodzę do doktor Szymaniak z Citomedu, bo do niej można na Medicover :) do doktor Krepskiej zapiszę się, jak uda mi się zajść w ciążę. Znając mnie to będę chodzić wtedy do 3 lekarzy :D do doktor Krepskiej, do kogoś, kto przyjmuje na Medicover ( muszę tak zrobić by mieć refundowane badania plus test pappa) i na NFZ w Chełmży, bo o ile wszystko będzie dobrze, to chciałabym tam rodzić.

  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 czyli rozumiem że chodziłabyś do dr Danninger? Ostatnio też myślałam, że warto byłoby mieć lekarza na nfz jak już się uda. Ale w Toruniu jest ktoś godny polecenia?

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 15 lipca 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze pisząc, to nie mam pojęcia czy ktoś sensowny jest na NFZ, bo nigdy na NFZ nie chodziłam. Na doktor Danninger tez przypadkiem trafiłam, bo w drugiej ciąży zaczęłam plamić, wiec pojechałam do szpitala w Chełmży na IP. Tam tez miałam wywoływane pierwsze poronienie i pomimo tego bardzo smutnego wydarzenia, bardzo sobie chwaliłam tamtejszą opiekę i podejście. Wszyscy byli cudowni.

  • Klaudia🌸 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 27 lipca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 23:27

    🙋Ona 30 lat
    🤵On 31 lat
    Cykle 26-28 dni
    03.2019
    Początek starań
    07.2020
    "Doktorze poooomoocy"- hsg-udrożnione jajowody, mała ilość plemników, owulacja potwierdzona monitoringiem, pozostałe wyniki ok.
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 28 lipca 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia🌸 wrote:
    Dzień dobry Torunianki 😊
    Pewnie przewijał się ten wątek ale zapytam. Po nieudanych próbach zajścia w ciążę "na własną rękę" postanowiłam poszukać dobrego ginekologa w Toruniu. Zachęcona opiniami i terminami zapisałam się do doktora Zmudzinskiego. Złego słowa nie powiem- super uprzejmy, delikatny, rzeczowy. Zlecił badania w tym hsg. Poszłam z marszu do szpitala i tam trafiłam na doktora Kipigrocha. Samo hsg przeżyłam okropnie, (oba jajowody niedrożne, udało się udrożnić kontrastem) ale przyjęcie, podejście, życzliwość doktora mnie urzekły. Teraz nie wiem co robić bo lepiej i jakoś pewniej się czułam przy doktorze ze szpitala ale w wielu miejscach doktor Zmudzinski ma bardzo dobre opinie. Może jest tu któraś kobitka zna tych lekarzy i mi doradzi? Chciałabym wybrać i zostać u jednego żeby z tymi wynikami nie latać jak narwana.

    Ja osobiście bardzo polecam dr Zmudzińskiego, przez jakiś czas do Niego chodziłam i byłam bardzo zadowolona. Konkretny, rzetelny, spokojny, zaangażowany, pamiętał mnie. Gdyby nie fakt, że trafiłam do dr Krepskiej to dalej bym chodziła do dr Zmudzińskiego. ( Zmieniłam lekarza, dlatego, że mój problem okazał się bardziej złożony i bardziej skomplikowany plus korzystałam z operatora medycznego).
    Z dr Kipigrochem miałam do czynienia w szpitalu jak poroniłam - wykonał mi łyżeczkowanie. Słyszałam dużo opinii, że jest dobry, do czasu jak nie ma większych problemów, bo gdy coś się dzieje to już tak dobrze nie jest. Ale fakt - był miły i taki ludzki.






    Klaudia🌸 lubi tę wiadomość

  • Klaudia🌸 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 31 lipca 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Ja osobiście bardzo polecam dr Zmudzińskiego, przez jakiś czas do Niego chodziłam i byłam bardzo zadowolona. Konkretny, rzetelny, spokojny, zaangażowany, pamiętał mnie. Gdyby nie fakt, że trafiłam do dr Krepskiej to dalej bym chodziła do dr Zmudzińskiego. ( Zmieniłam lekarza, dlatego, że mój problem okazał się bardziej złożony i bardziej skomplikowany plus korzystałam z operatora medycznego).
    Z dr Kipigrochem miałam do czynienia w szpitalu jak poroniłam - wykonał mi łyżeczkowanie. Słyszałam dużo opinii, że jest dobry, do czasu jak nie ma większych problemów, bo gdy coś się dzieje to już tak dobrze nie jest. Ale fakt - był miły i taki ludzki.

    Bardzo dziękuję za odpowiedź i opinie. Zostanę, przynajmniej narazie u dr Zmudzinskiego. Odebraliśmy wyniki nasienia, są kiepskie albo nawet złe. Nie bardzo potrafię to odczytać. Muszę zobaczyć co powie doktor i będę myśleć co dalej robić .

    🙋Ona 30 lat
    🤵On 31 lat
    Cykle 26-28 dni
    03.2019
    Początek starań
    07.2020
    "Doktorze poooomoocy"- hsg-udrożnione jajowody, mała ilość plemników, owulacja potwierdzona monitoringiem, pozostałe wyniki ok.
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 31 lipca 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie te wyniki wyszły ?
    Na nasienie to na pewno dieta, ubieranie i suplementacja.

    Nawet przy niskiej morfologii, jak jest duża ruchliwość i żywotność to może coś z tego być :)

  • Klaudia🌸 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 31 lipca 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 23:28

    🙋Ona 30 lat
    🤵On 31 lat
    Cykle 26-28 dni
    03.2019
    Początek starań
    07.2020
    "Doktorze poooomoocy"- hsg-udrożnione jajowody, mała ilość plemników, owulacja potwierdzona monitoringiem, pozostałe wyniki ok.
  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia🌸 wrote:
    Robiłam u nas na Filtrowej, dopiero teraz przeczytałam, że lepiej było jechać do Bydgoszczy... Tak to wygląda. Niby wszystko ok ale ta ilość trochę przeraża.

    I. badanie makroskopowe
    Czas upłynnienia 30 min
    Objętość 2ml
    pH alkaliczny
    II. Badanie mikroskopowe
    *Ruchliwość plemników (%)
    a) szybki prostolinijny 60
    b)powolny prostolinijny 5
    c) niepostepowy 3
    D) nieruchliwe 32
    *Liczba plemników
    Liczba plemników w mln/ml 3200000
    *Morfologia plemników (%)
    - o prawidłowej budowie 84
    -o nieprawidłowej budowie 16
    -defekt główki 3
    -defekt szyjki/ wstawki 2
    - defekt witki 11

    Zazdroszczę wyniku. Co do I części się nie wypowiem ale ruchliwość, morfologia i ilość są na prawdę dobre! U mojego męża przy pierwszym badaniu morfologia 0% a reszta parametrów sporo poniżej dolnych granic.
    Piszesz że w Bydgoszczy robią badanie nasienia wiesz dokładnie gdzie?

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • Klaudia🌸 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 23:28

    🙋Ona 30 lat
    🤵On 31 lat
    Cykle 26-28 dni
    03.2019
    Początek starań
    07.2020
    "Doktorze poooomoocy"- hsg-udrożnione jajowody, mała ilość plemników, owulacja potwierdzona monitoringiem, pozostałe wyniki ok.
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie Komputerowe nasienia robią w Toruniu w Vitalabo na Storczykowej lub w pracowni genetyki na Skłodowskiej.
    Mój mąż robił na Storczykowej :)
    Do żadnej Bydgoszczy nie trzeba jechać.
    Mój mąż co prawda ma bardzo dobre wyniki nasienia, ale i tak je poprawił jak przeszedł na wegetarianizm, zaczął suplementowac witaminy i przestał nosić majtki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2020, 19:42

    LELA lubi tę wiadomość

  • LELA Przyjaciółka
    Postów: 84 209

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czas na trzecie badanie nasienia więc pewnie skorzystamy tym razem na Storczykowej. Pierwsze i drugie badanie robilismy w Lubiczu ale nie jesteśmy zbyt zadowoleni z czasu oczekiwania na wyniki. Nigdy nie otrzymaliśmy wyników w terminie do 7 dni tak jak obiecują a to jest jednak stresujący czas.
    Drugi wynik się poprawił jeżeli chodzi o ilość, ruchliwość i koncentrację. Niestety morfologia nadal słabo bo 1%. Pocieszam się że przy zwiększonej ilości plemników 1% to już coś...
    Mąż cały czas przyjmuje suplementy acertin później był supramen a ostatnio nucleox.
    W tym cyklu po raz pierwszy dostałam ovitrelle i liczyłam po cichu na cud... Ale niestety na teście jak zwykle jedna kreska.

    PCOS
    AMH - 9,99
    ŻPN i morfologia 0%
    03.2021 - embolizacja ŻPN
    06.2021 - morfologia nadal 0%
    06.2022 - znaczna poprawa parametrów nasienia
    06.2022 - zaczynamy z IVF
    02.10 - rozpoczęcie stymulacji
    12.10 - punkcja, pobrano 11 komórek z czego mamy 6 blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10.11 - kriotransfer blastki 4.1.1 💚🤞
    6dpt - domowy test z krwi negatywny
    8dpt - beta 98
    9dpt - beta 170
    11dpt - beta 371
    14dpt - beta 1360
    19dpt - beta 6700
    05.12 USG 🤞
    Ponad trzy lata starań
    Ona: 31 lat On: 38 lat
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Czy polecacie jakiegoś lekarza w Trn lub okolicach na NFZ do prowadzenia ciąży?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się chętnie dowiem do kogo iść na prowadzenie ciąży na NFZ. Jest to moja pierwsza ciąża 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


‹‹ 401 402 403 404 405
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ