X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trochę kultury ;)
Odpowiedz

Trochę kultury ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 29 listopada 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Wiem że motywem przewodnim najczęściej jest śluz, upławy, małpy serduszkowania, gazy, wymioty i inne ciekawostki ;)wieć chciałam troszkę na przekór zmienić temat na bardziej kulturalny :)
    A dokładniej chodzi o to aby na tym wątku można było się pochwalić jakąś fajną książką którą sie ostatnio czytało, fajną muzyką która chodzi po głowie i jakimś dobrym filmem którym sie oglądało i można polecić innym koleżanką.
    To może ja skromnie zacznę ;)

    Jaram się "Grą o tron" obejrzałam chyba ze 2 sezony serialu ale przerzuciłam się na książkę i czytam teraz 3 tom i oczywiście polecam.

    Jeśli chodzi o muzykę usłyszałam w radiu "The Neighbourhood - Sweater Weather" i tak się zakochałam że ściągnęłam całą płytę ( wiem, wiem wstyd :( powinnam iść kupić płytę )

    Mam nadzieję że nowym temat się przyjmie trochę się odstresujemy i powymieniamy naszymi ulubieńcami :)

    Aska87, vanessa, EwaLauren, Lianna, Sury, werni lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ciekawy temat :)
    jeśli chodzi o seriale to ja ostatnio zostałam fanką the Walking Dead i American Horror Story, ze starszych serialów mój ulubiony to Kochane Kłopoty :)
    z muzyki to z ostatnich czasów Indila :) mogła bym całymi dniami słuchać :) od zawsze jednak jestem wierną fanką Dżemu, Bon Jovi

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie przeczytałam ostatnio "Złodziejkę książek" Zusaka. Polecam :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ulubiona książka- Mały Książę. Za każdym razem jak ją czytam odnajduję coś nowego.
    Ostatnie filmy na których byłam to BOGOWIE- rewelacja oraz MIASTO 44- dobry, ale bez szału.
    Uwielbiam Kasię Nosowską i Dżem.

    Aska87 lubi tę wiadomość

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska87 znam całą dyskografie Bon Jovi :) Moj kuzyn jest wielkim fanem Bon Jovi i jak jeździliśmy do babci na 2 miesięczne wakacje to non stop 24 h przez 2 miesiące leciało tylko to :) mam świetne wspomnienia :D

    Aska87 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta8880 wrote:
    Aska87 znam całą dyskografie Bon Jovi :) Moj kuzyn jest wielkim fanem Bon Jovi i jak jeździliśmy do babci na 2 miesięczne wakacje to non stop 24 h przez 2 miesiące leciało tylko to :) mam świetne wspomnienia :D
    no ja mam oryginalne płyty i kasety wszystkie :) ostatnie jakie kupowałam w oryginałach zanim odkryłam internety i youtube hehe :) a w czasach gimnazjum/liceum to cały pokój plakatami miałam obklejony :)

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Moja ulubiona książka- Mały Książę. Za każdym razem jak ją czytam odnajduję coś nowego.
    Ostatnie filmy na których byłam to BOGOWIE- rewelacja oraz MIASTO 44- dobry, ale bez szału.
    Uwielbiam Kasię Nosowską i Dżem.
    Małego Księcia też uwielbiam :) i w tym samym stylu "Oskar i Pani Róża" kocham :) rycze przez całą książke :) plus wszystkie Paulo Coelho :)
    50 twarzy Greya standard chyba każda dziewczyna czytała :)
    nie wiem czy kojarzycie Dorota Terakowska :) pisarka głównie dla młodzieży ale polecam "poczwarka", "ono", "tam gdzie spadają anioły"
    ja w ogóle kocham czytać więc o książkach moge pisać i pisać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 21:48

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 twarzy Greya nie czytałam, więc jednak nie każda czytała ;)

    Ale tak to książki pochłaniam wszelkie.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) super temat, a właściwie temat rzeka bo uwielbiam czytać książki:)
    Marta ja też się jaram " Grą o tron " - na razie tylko serialem ale obiecałam sobie,że przeczytam bo na pewno książka jest lepsza, oprócz tego kocham " Greys Anatomy" :)
    z ksiażek- cały eric emmanuel schmitt, Gabriel Garcia Marquez, Carlos ruiz zafon, Coelho, Wharton i inni.
    A z muzyki-ukochana Sade, ostatnio Banks i London Grammar i inni:)

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 30 listopada 2014, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj widziałam bardzo fajny film. Wzruszający, w niektórych momentach naprawdę zabawny. "Czas na miłość" http://www.filmweb.pl/film/Czas+na+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2013-644432
    Polecam dziewczyny z całego serca!

    bosa lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 30 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam książkę "Ocalona aby mówić" Immaculee Ilibagizy. Czyta sie ją z zapartym tchem od początku do końca. Opowiada o tym jak przezyła wraz z kilkoma kobietami zbrodnie w Ruandzie ukrywając sie w maleńkiej łazience.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bosa yeaah nie jestem z tą grą o tron :) książkę jak najbardziej polecam powiem Ci że byłam bardzo zaskoczona gdy po serialu zaczęłam czytać książkę ze względu na to jak dobrze jest ona odwzorowana w filmie. Pierwszy tom książki kartka w kartkę jest ukazana w serialu, także reżyser i w ogóle twórcom serialu wielkie pokłony bo kawał dobrej roboty odwalili.
    Carlos ruiz zafon - znam jak najbardziej a do erica emmanuela schmitta sie przymieram

    bosa lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • EwaLauren Koleżanka
    Postów: 54 18

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajny watek :)
    Ostatnio przeczytalam "Gone Girl" Gillian Flynn.Goraco polecam. Bylam tez na filmie pomimo dobrego scenariusza, uznanego rezysera i super aktorow, nie rowna sie z ksiazka.

    Ja jestem fanka seriali i ogladam ich duuuzzzo. Ponizej zestawienie tych , ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie :

    Game of Thrones (czekam na nowy sezon)
    House of Cards ( na nowy sezon trzeba troche poczekac )
    True Blood ( niestety skonczy sie moj ulubiony serial o wampirach z moim ulubiencem Alexander skarsgard HOTT)
    Scandal (!!!) ( super serial- Olivia Pope is my hero!)
    Breaking Bad ( czekam na spin-off w styczniu "Better Call Saul")
    Homeland (nowy sezon troche slabszy)
    Revenge ( mniej tresciwy serial ale ladne obrazki: piekni ludzie, miejsca i stroje )
    Orange is the new black ( niesamowita mieszanka dramatu i humoru , niestety na nowy sezon trzeba troche poczekac)
    How to get away with murder ( nowy serial Shondy Rimes - autorki Grey's Anatomy i Scandal )
    Devious Maids ( super smieszne - nastepca Desperate Housewives . Eva Longoria jako producent i rezyser!)


    ale sobie smaku narobilam- nastawiam Scandal i Homeland :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2014, 16:05

    7e2313663fc403a57b7a77ae1c773239.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta8880 wrote:
    bosa yeaah nie jestem z tą grą o tron :) książkę jak najbardziej polecam powiem Ci że byłam bardzo zaskoczona gdy po serialu zaczęłam czytać książkę ze względu na to jak dobrze jest ona odwzorowana w filmie. Pierwszy tom książki kartka w kartkę jest ukazana w serialu, także reżyser i w ogóle twórcom serialu wielkie pokłony bo kawał dobrej roboty odwalili.
    Carlos ruiz zafon - znam jak najbardziej a do erica emmanuela schmitta sie przymieram

    Marta koniecznie musisz się zabrać za Schmitta :) Polecam
    A Czas na miłość juz widziałam- bardzo bardzo fajny film :)

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 30 listopada 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Polecam książkę "Ocalona aby mówić" Immaculee Ilibagizy. Czyta sie ją z zapartym tchem od początku do końca. Opowiada o tym jak przezyła wraz z kilkoma kobietami zbrodnie w Ruandzie ukrywając sie w maleńkiej łazience.

    vanessa nie wiem czy czytałaś ale w tym klimacie polecam reportaże Jean Hatzfelda: Nagość życia. Opowieści z bagien Rwandy
    Sezon maczet
    Strategia antylop

    ja czytam co mi się nawinie ;) najchętniej historyczne powieści philippy gregory oraz c.w. gortnera. Kryminały to moja druga miłość :D
    Z seriali, które ostatnio obejrzeliśmy to vikingowie i gra o tron.
    Czytać mogłabym non stop także przed serialami czuję zawsze lekki opór bo wiem, że wtedy z kolei czasu nie starcza na czytanie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ara wrote:
    vanessa nie wiem czy czytałaś ale w tym klimacie polecam reportaże Jean Hatzfelda: Nagość życia. Opowieści z bagien Rwandy
    Sezon maczet
    Strategia antylop

    ja czytam co mi się nawinie ;) najchętniej historyczne powieści philippy gregory oraz c.w. gortnera. Kryminały to moja druga miłość :D
    Z seriali, które ostatnio obejrzeliśmy to vikingowie i gra o tron.
    Czytać mogłabym non stop także przed serialami czuję zawsze lekki opór bo wiem, że wtedy z kolei czasu nie starcza na czytanie ;)

    Ara skoro podoba się Tobie Gra o tron to spróbuj poczytać r. Jordana cykl Koło czasu, albo T. Canavan ..są świtne..;)
    Chata Young..każdy powinien ją przeczytać!
    Lubię też Wiedźmina :)

    ara lubi tę wiadomość

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaLauren True Blood te oglądałam (boskie!) ale tak samo jak z gra o tron przerzuciłam się na książki i niestety tym razem książka a serial to dwie inne historie.
    ara - właśnie przymierzam sie do vikingów ;) z tym oporem do seriali to też mam tak samo, czasu brakuje żeby ogarnąć ksiązki i seriale a życ jeszcze trzeba :D
    misi@ - do canavana też się zabieram bo słyszałam dobre opinie a jeśli chodzi o koło czasu nawet okładki w tym samym klimacie co w grze o tron ;)
    Skąd tylko tyle czasu na to wszystko wziąć :D

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam wam jeszcze film na który sie natknęłam z mężem "Przeznaczenie" z 2014 troszkę sci-fi, thiller ale z ręką na sercu gorąco polecam jesli komuś sie podobała "incepcja" bądź "wyspa tajemnic" to z tego też będzie zadowolona. Po filmie siedzieliśmy do 3 w nocy i rozmawialiśmy o filmie :D

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajny temat :)
    Czytać uwielbiam, a jeśli chodzi o seriale, to już prawdziwe uzależnienie ;)
    Z tych, których jeszcze nie wymieniłyście, to lubię:
    Żona idealna - prawniczy
    Układy - prawniczy, ale też kryminał/thriller, pierwszy sezon należy do absolutnie niezapomnianych
    Grey's Anatomy - lubię i już :)

    choco, bosa lubią tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio obejrzałam film "Iluzje" dla mnie bomba :) Zaskakujacy i wciagajacy.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ