X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

tsh

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, biorę Euthyrox 75. za miesiąc mam ponownie zbadać tsh, prolaktynę, jakieś inne tarczycowe wskaźniki (nie pamiętam dokładnie, lista jest długa) i przyjść z wynikami.

  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Ja mam 2,25 i 3 lekarzy nie widzi przeciwskazań ani tym bardziej potrzeby zbijania... zobaczymy czy się uda

    Ja w styczniu tego roku miałam TSH 2,29 i też ani endokrynolog, ani ginekolog nie widzieli w tym problemu. W zeszłym miesiącu, z ciekawości, zbadałam TSH jeszcze raz i wynik bardzo mnie ucieszył: 1,57 :) Samo spadło, bez żadnych leków. Tak więc ja też uważam, że TSH niewiele ponad 2 nie jest żadnym wielkim problemem :)

    Saramago lubi tę wiadomość

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) Zainteresowałam się kiedyś tym forum i tak Was troszkę podczytuje :) Planuję sobie zrobić badanie tsh i mam pytanie czy można je robić w jakimkolwiek dniu cyklu czy są jakieś reguły ?

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, możesz robić kiedy chcesz, ja bym zrobiła od razu pakiet z FT3 i FT4, trochę kosztują, ale raz można zrobić, żeby wszystko wiedzieć.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym do pakietu dołożyła jeszcze prolaktynę, bo często jest za wysoka przy niedoczynności.

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie początkowe TSH 4,25 + podwyższona prolaktyna.

    Po 1,5 miesiąca przyjmowania Euthyroxu 25 TSH zbite do 2,3.
    W grudniu idę na kolejną kontrolę, więc zobaczymy jaki wynik uda mi się osiągnąć.

    W zależności od lekarza do którego się udałam (1 gin i 3 endo) każdy przedstawiał mi inną teorię i kazał/zabraniał zbijać prolaktynę oraz kazał/zabraniał przyjmować jod.

    Z porad 4 lekarzy wyciągnęłam średnią :D

    atdck6nlmznf5qze.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jod akurat może więcej zaszkodzić niż pomóc jeżeli by się go brało niepotrzebnie

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec kochane zrobilam wynik TSH i mam 0.76
    Norma jest 0.4 do 3.8


    Jak myslice nie jest to znowu za nisko ??

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Nie, możesz robić kiedy chcesz, ja bym zrobiła od razu pakiet z FT3 i FT4, trochę kosztują, ale raz można zrobić, żeby wszystko wiedzieć.

    A co to są za badania? Ile wynosi ich kosz?

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczurka, mi gin powiedziała, że najlepiej dla zajścia w ciążę jest 1. ja robiłam badanie w środę i mam teraz 0,88, czyli prawie idealnie.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w piątek wieczorem przyleciałam do Polski, w sobotę rano poszłam zbadać krew i zrobiłam prolaktynę i tsh i okazuje się ze prl 29 a norma do 25 i tsh 4,7 a miesiąc temu w ie jak robiłam tsh miałam 1,875 zwariuję normalnie:/ jak to możliwe że aż tak skoczyło?????? Czy możliwe aby podróz samolotem dzien wcześniej tak podniosła te wyniki??? Cykl spisuję już na straty ;(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, ekspertem nie jestem ale nie wydaje mi się, żeby podróż samolotem miała wpływ na tsh. Idź do endo, prawdopodobnie przepisze Ci lek i każe powtórzyć badanie za miesiąc.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ