Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8526

    Wysłany: 20 października 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka06 wrote:
    Zosis, nie no, jakieś 3dpo to jednak trochę za wcześnie 😅 Za to z niecierpliwością czekam na Twoje testowanie🤞🍀

    Beezi, dopiero 17dc 😃

    Ej, ej, u mnie zgaga zaczęła się 5dpo i była pierwszym objawem Pasożyta 😉🤞

    Olail, popytaj w klinice, ale moim zdaniem do zrobienia przy takim wyniku. 🤷🏻‍♀️

    Emka06, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1274 5366

    Wysłany: 20 października 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Lipcowa
    Ostatnim akapitem mi zrobiłaś tak ciepło na duszy, jakbym porozmawiała z przyjaciółką. Cytując piosenkę od Rozalki, „dobrze, że jesteś” ❤️

    Beezi
    „Leniwy po mamie” hit dnia 😄 Niektórzy tutaj doskonale pamiętają jak nawet podczas ciąży zasuwałaś niczym króliczek duracella, nie z nami te numery😏


    Angi90
    Bardzo udana metamorfoza. Kojący kolor i jak ładnie eksponuje zieleń 👍🏻 Lubię neutralne kolory wnętrz, a jak mi odkorbi na kolor to kupuję zasłony. Moja babcia mawia „piątek zły początek”, przesądna nie jestem, ale widać tak miało być 🙂 Kibicuję „O” i jeśli zdecydujesz, że chcesz się nami podzielić swoim „dzieckiem” to jestem pierwsza chętna do zapoznania się z ofertą 🙋🏼‍♀️Edit: widzę już linka ze stopki!! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻
    Mam (nomen omen) nadzieje, że Nadia już odpędziła smuteczki- wystarczy, że mama się przejmuje.
    Przed WWW jestem zimna ryba, ale nie zmieniłam zdania, nadal chcę 🙂

    Emka06
    Staraaaaa! Tak! 27, znowu mamy synchron. Moje kciuki za wróżbę ze zgagi ✊🏻✊🏻
    Plan B jest taki, że w ciąże też zachodzimy synchronicznie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2024, 09:29

    Emka06, Beezi, rozalaa, Lipcowa, Angi90 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    02.03.2025 (40+0) Ania 🥰 3010g, 55cm
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 20 października 2023, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Ej, ej, u mnie zgaga zaczęła się 5dpo i była pierwszym objawem Pasożyta 😉🤞
    Ejj, nie mów mi takich rzeczy, bo dobrze mi się żyje bez tej staraczkowej wkrętki 😅

    Amunicja, umowa stoi 🤝😎

    Amunicja, Beezi, Zosis lubią tę wiadomość

  • Zosis Autorytet
    Postów: 2215 5594

    Wysłany: 21 października 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w sobotę. Kontynuując nocny wątek staraczkowej wkrętki... Wczoraj zdążyłam pomyśleć, że w sumie nic nie czuję ani w lewo ani w prawo. No to mam. W nocy złapał mnie taki częstomocz, że uhuuuu... I głowa teraz ma kręćka: albo zbieg okoliczności i początek zapalenia pęcherza albo... 🤷‍♀️

    Kropka, kciuki za dzisiaj. 🤞🤞

    Miłego dnia, dinusie.

    kropka27, Emka06, Beezi, Lipcowa, siesiepy lubią tę wiadomość

    👩‍🦰35 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań

    10.2023 IUI (27-my cykl starań)
    👶 nasza Księżniczka 07.2024 💗

    07.2025 słodka wpadka 🙈🩷
  • kropka27 Autorytet
    Postów: 725 1809

    Wysłany: 21 października 2023, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dinusie za kciuki za psiulka, będę go umawiać na zabieg za 2 tygodnie, musimy odczekać po szczepieniu.

    Angi, powodzenia z tym biznesem! Wygląda ekstra, w moim stylu, pobuszuje wieczorem jak siądę do komputera. Extra sprawa! 😍

    Jestem już po wizycie, wszystko pięknie, transfer w środę 😍✨

    nick nieaktualny, Emka06, Marti27, oloska, Beezi, Amunicja, Lipcowa, siesiepy, Zosis, KarolinaAnastazja, Nataliii, SandraH.97, Angi90 lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 09.2021

    📅 08.2023 IVF
    Mamy: ❄️3.2.1❄️5.2.2

    25.10. Transfer❄️5.1.1 🧚‍♀️
    29.10 ⏸️✨
    31.10 Beta 36🧚‍♀️
    02.11 Beta 112 😍
    06.11 Beta 950 🚀
    14.11 5+4, pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    29.11 7+5, 1.57cm Dzidziulka z pięknym ❤️
    29.12 USG prenatalne, niskie ryzyka, 6cm Bąbla 🧸
    29.06.24 👶3300g, 53 cm 🩵

    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 21 października 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka27 wrote:
    Jestem już po wizycie, wszystko pięknie, transfer w środę 😍✨
    Cudownie! 🥳

    kropka27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka27 wrote:
    Dziękuję Dinusie za kciuki za psiulka, będę go umawiać na zabieg za 2 tygodnie, musimy odczekać po szczepieniu.

    Angi, powodzenia z tym biznesem! Wygląda ekstra, w moim stylu, pobuszuje wieczorem jak siądę do komputera. Extra sprawa! 😍

    Jestem już po wizycie, wszystko pięknie, transfer w środę 😍✨
    Fantastyczna wiadomość 🍀 zadzieje się magia 🧚‍♀️

    kropka27 lubi tę wiadomość

  • rozalaa Autorytet
    Postów: 2341 6582

    Wysłany: 21 października 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amunicja, Emka to ja mam chwilę po Was 😍 30 października ☺️ I Marti też 😁 intensywny koniec miesiąca 🚀

    Kropeczko cudowne wieści 😍♥️ strasznie się cieszę ♥️

    Miałam mierzyć temp w tym cyklu, ile razy zmierzyłam? Dwa 😅 brak słów 😂 ale w przyszłym cyklu, jeśli będę miała stymulację (🙏) to wezmę się za siebie🫡 - będzie regularny pomiar temp i monitoring 😁

    kropka27, Emka06, Angi90 lubią tę wiadomość

    starania o pierwsze👶 od 2022r
    👩 30 | 🧔 31 |
    IVF #1 – 07.2024 → 2❄️
    FET 19.08 – 💔 ciąża bezzarodkowa
    IVF #2 – 12.2024 → 8❄️
    FET 3.02.25❄️5bb 👎
    FET 3.03.25❄️4bc + ❄️4bb 👎
    FET 21.07.25❄️2x4cc 👎
    FET 18.08.25❄️4bc + ❄️3bb 👎
    FET 30.04.26 ❄️4bb -> 7dpt II
    nieprawidłowe przyrosty HCG - 💔 ciąża bezzarodkowa
  • Zosis Autorytet
    Postów: 2215 5594

    Wysłany: 21 października 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ❤️ cudowne wieści 🥰
    w środę będzie działa się magia 🧚

    Paprota9418, kropka27 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰35 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań

    10.2023 IUI (27-my cykl starań)
    👶 nasza Księżniczka 07.2024 💗

    07.2025 słodka wpadka 🙈🩷
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3290 8570

    Wysłany: 21 października 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka super wieści 🥳🥳
    Trzymam kciuki 🤞🏻🤞🏻

    kropka27 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 31 🙋🏻‍♂️ 32 👧🏻 2

    1️⃣ 9️⃣.

    🤞🏻5.1.1. 🍀 👶🏻
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🌟 01.25 Naturalny CUD💔 10/11 tc 👼🏻 Piotruś

    🥊 Walka o #2 🦕 od 04.26r.

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać". ❤️

    age.png
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1274 5366

    Wysłany: 21 października 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozalaa wrote:
    Miałam mierzyć temp w tym cyklu, ile razy zmierzyłam? Dwa 😅 brak słów 😂 ale w przyszłym cyklu, jeśli będę miała stymulację (🙏) to wezmę się za siebie🫡 - będzie regularny pomiar temp i monitoring 😁

    Jeśli w ogóle będziesz miała szansę, kto wie.
    Może się okazać, że już „ni ma synsu kupować kredynsu”😏😏

    rozalaa, Beezi, Lipcowa, Emka06 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    02.03.2025 (40+0) Ania 🥰 3010g, 55cm
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 21 października 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, super, że to już w środę!! 🍀

    Siesiepy, trzymać kciuki za wyniki 🤞

    KarolinaAnastazja, dasz radę, będzie chwila i po sprawie, oby wynik był korzystny ☺️

    Olail, przykro mi ostatecznie, że nie wyszło, ale super, że walczycie dalej!! 😥😍 Może w nowej klinice coś wymyślą innego, warto próbować :)

    Kto wie o czym mogą świadczyć różowe plamienia? Trochę podbarwiony śluz ogólnie, ale głównie po współżyciu? ;( nigdy takich nie miałam! Totalnie mi się ten cykl pochrzanił 🙃 staramy się starać dalej, ale totalnie w ten miesiąc nie wierzę 🙄 w czwartek idę do UCZKiN na wizytę, liczę podpytać o opinie co dalej tamtych uczonych 😜

    kropka27 lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8526

    Wysłany: 21 października 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, zaczynam trzymać kciuki ✊🍀

    Zosis, ja cały czas wierzę 🤞

    Emka, ja tylko mówię jak było 😉 Ale co tu dużo mówić, wierzę w to, że w końcu u którejś z Was pojawi się jajo znienacka jak u Claire 🤞

    Miłego weekendu Dinusie ❤️☀️

    kropka27, Emka06, Paprota9418, Lipcowa lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 21 października 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam do domku z pracy. Zoperowaliśmy dzisiaj 8 przesłodkich dzieciaczków ❤️
    Pijemy sobie z mężem piwko, jemy popcorn, będziemy palić shishe i oglądać serial ❤️

    Miłego wieczoru 😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2023, 21:03

    KoKos, Beezi, Mart768, Lipcowa, Angi90 lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 722 1680

    Wysłany: 22 października 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski podpaski co to za ciszaa? 👋
    Jak mija wam weekend? Wczoraj taka piękna pogoda była a dzisiaj typowa jesień 🫣 🍂🍁
    Byliśmy wczoraj z przyjaciółmi na pysznym jedzonku a dzisiaj mężulek umiera na katar 😅 więc z planów nici i spędzimy dzień w domu.

    Kropka to świetna wiadomość. 🤎 nie mogę już doczekać się środy 🧚‍♀️

    rozalaa, kropka27 lubią tę wiadomość

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 2043 3921

    Wysłany: 22 października 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane, możecie mi przypomnieć jak nazywała się aplikacja w której robicie te super awatary? Będę wdzięczna 😘😊

    Ona👱‍♀️ 27 On🧔 28 Starania 👶 od 12.2021 2xCP, Krwotok i usu. jajo.
    wizyta u M.P.2024--> histero.,(adeno.)08.24--> 1 stym.--> 0 blasto.💔11.24-->2 stymu. ❤️ 5 zarodków, świ.tra. 5AA i 4 ❄️5DPT 12.8 6- 26.0 Prog.17.4 ng,7-46.5 9- 131,0 Prog. 23.0 ng11- 285.0 12- 412.0 14- 858.0Prog. 35.4 ng 16- 1758,0 p.ciążo.i żół.🥹21DPT 1.8 mm Orzeszka z❤️🥹6w6d CRL 1,11 cm❤️8w6d CRL 2.16 cm❤️11w6d I pren.-->5.57 cm,160❤️ Karyo Plus zdrowa córeczka 🥹15w5d Księżniczka z bijącym ❤️17w2d Pannicy😍🩷19w6d II prenatalne, 337 g 🐱😍 21w1d ślicznej kobietki ❤️24w2d 776 g Księżniczki ❤️24w6d echo serca Oki, 835 g 🐭28w2d 1470 g Królewny ❤️30w6d 3 prena. 1730g Słodziaka 😍 34tc 2820g Pannicy😊34tc6d odejście wód, 35 tc Poród SN 44cm i 2600g Szczęścia ❤️
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej dinuśki

    Weekend spędzam bez męża, ma zjazd na studiach. Dawno bez niego nie spałam, budziłam się kilka razy i jakoś tak zimno bez przytulenia.
    Wczoraj byłam w kinie z Teściową, seans zaczął się o 18:30 a skończył o 22:15... zdecydowanie za długi, przeciągnięty i nudny film 🤣 myślałam,że się nie skończy nigdy.
    Dziś obiad u siostry, nigdy nie pogardzę kluskami śląskimi 🥰 ja to ślązara, więc takie obiadki były w domu co niedziele ❤️

    Sandra, bitmoji 😊 czekam na nowe profilowe w takim razie 😅

    Marti27, SandraH.97, Emka06, Lipcowa lubią tę wiadomość

  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 2043 3921

    Wysłany: 22 października 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olail wrote:
    Hej hej dinuśki

    Weekend spędzam bez męża, ma zjazd na studiach. Dawno bez niego nie spałam, budziłam się kilka razy i jakoś tak zimno bez przytulenia.
    Wczoraj byłam w kinie z Teściową, seans zaczął się o 18:30 a skończył o 22:15... zdecydowanie za długi, przeciągnięty i nudny film 🤣 myślałam,że się nie skończy nigdy.
    Dziś obiad u siostry, nigdy nie pogardzę kluskami śląskimi 🥰 ja to ślązara, więc takie obiadki były w domu co niedziele ❤️

    Sandra, bitmoji 😊 czekam na nowe profilowe w takim razie 😅

    Dziękuję 😊❤️

    Ona👱‍♀️ 27 On🧔 28 Starania 👶 od 12.2021 2xCP, Krwotok i usu. jajo.
    wizyta u M.P.2024--> histero.,(adeno.)08.24--> 1 stym.--> 0 blasto.💔11.24-->2 stymu. ❤️ 5 zarodków, świ.tra. 5AA i 4 ❄️5DPT 12.8 6- 26.0 Prog.17.4 ng,7-46.5 9- 131,0 Prog. 23.0 ng11- 285.0 12- 412.0 14- 858.0Prog. 35.4 ng 16- 1758,0 p.ciążo.i żół.🥹21DPT 1.8 mm Orzeszka z❤️🥹6w6d CRL 1,11 cm❤️8w6d CRL 2.16 cm❤️11w6d I pren.-->5.57 cm,160❤️ Karyo Plus zdrowa córeczka 🥹15w5d Księżniczka z bijącym ❤️17w2d Pannicy😍🩷19w6d II prenatalne, 337 g 🐱😍 21w1d ślicznej kobietki ❤️24w2d 776 g Księżniczki ❤️24w6d echo serca Oki, 835 g 🐭28w2d 1470 g Królewny ❤️30w6d 3 prena. 1730g Słodziaka 😍 34tc 2820g Pannicy😊34tc6d odejście wód, 35 tc Poród SN 44cm i 2600g Szczęścia ❤️
    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 22 października 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej 🫶🏼
    U nas też wczorajszy dzień piękny, ciepły i słoneczny, a dzisiaj... 10 stopni mniej i ciągle pada. Wieczorem mamy wyjść ze znajomymi na dobre jedzonko 🤤

  • rozalaa Autorytet
    Postów: 2341 6582

    Wysłany: 22 października 2023, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej ☺️

    U mnie totalnie deszczowo 🌧️ więc kocyk, kawka i netflix ♥️😁 ugotowałam rosołek, trochę popracowałam i odpoczywam 😊

    Miłej niedzieli Dinusie ♥️ mam nadzieję, że ten tydzień przyniesie nam coś dobrego 🙏🥹

    starania o pierwsze👶 od 2022r
    👩 30 | 🧔 31 |
    IVF #1 – 07.2024 → 2❄️
    FET 19.08 – 💔 ciąża bezzarodkowa
    IVF #2 – 12.2024 → 8❄️
    FET 3.02.25❄️5bb 👎
    FET 3.03.25❄️4bc + ❄️4bb 👎
    FET 21.07.25❄️2x4cc 👎
    FET 18.08.25❄️4bc + ❄️3bb 👎
    FET 30.04.26 ❄️4bb -> 7dpt II
    nieprawidłowe przyrosty HCG - 💔 ciąża bezzarodkowa
‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ