X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    helloooł ... ;-)

    Ja tam sie nie orientuje w tym niestety ;-) ! Dobrze by było hehe ! No nie dziewczyny... byłam w rossmanie po farbe i ... jest promocja na facelle wiec kupiłam 2 szt.

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jest jest ;P Ja kupiłam przed @ 2 te testy. no i został mi jeden na jutro :P

    Jakby rossman wiedział kiedy mamy czas testowania xD W zeszłym cyklu też trafili z promocją w ten czas :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 19:09

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    mam takiego kierownika że jak bede jeszcze ścimniac i bede chciała za chwilę dac wypowiedzenie to wiem że będzie robił problemy sama nie wiem co robić nie mam kasy by is prywatnie do psychiatry niestety . A może wy wiecie jak bym dostała świadectwo pracy i okażę się że jestem w ciązy i będę mieć zaświadczenie od lekarza że w dniu w którym podpisałam wypowiedzenie byłam w ciązy to musza mnie przyjąć od nowa czy nie maja już takiego obowiązku
    Z tego co wiem, to jeśli będziesz w takiej sytuacji, to ZUS będzie płacił Tobie zasiłek, oni nie muszą Cię przyjmować.

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha czyli jakby co to jakaś kasa mi sie należy tak z ZUSU czyli jeszcze tragedii by nie było co ;)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika23 wrote:
    Ojoj Rosalina kiedy masz mieć @ ? Nie daj się przeziębieniu :P A może to własnie objaw ? U mnie te temp. dziwne. Mogłabym powiedzieć że przeziębienie bo miałam katar kilka dni, ale wtedy miałam normalną temp. Dzisiaj już nie ma kataru, gardło wcale nie bolało i nie boli a temperatura podwyższona :P Ah zdurnieć idzie przez to czekanie

    Za dwa dni, chociaż teraz prawy jajnik był, wiec moze za 4, zauważyłam to ostatnio, ze z prawego mam dłuższe cykle. Oj idzie zwariować, ja juz siły nie mam, chociaż to "dopiero" 5 cs.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika23 wrote:
    wow psychiatra ? Nigdy nie byłam, ciekawe jak to jest xD Pewnie za jakis czas u jakiegoś wyląduje jak dostane szału po nieudanych staraniach :P
    W sumie to nie wiem, tak jak u innego lekarza :D ja tam poszłam typowo po L4, więc się wygadałam, popłakałam, powiedziałam o co mi chodzi. Takie rozwiązanie mi podpowiedzieli znajomi i rodzina. Jakoś jest tak, że jak wygaśnie okres zatrudnienia to jeszcze przez 14 dni możesz "zachorować" i wtedy ZUS płaci zasiłek chorobowy. W sumie to jakbym była chora czy potrzebowała pomocy to pewnie jakoś inaczej by wyglądała ta wizyta.

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja nie mam niestety ani w poblizu psychiatry ani nie mam kasy teraz za bardzo na takie wydatki

    No i powiedziałaś że chcesz L4 czy jak to wyglądało czy sam ci dał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 19:20

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    aha czyli jakby co to jakaś kasa mi sie należy tak z ZUSU czyli jeszcze tragedii by nie było co ;)
    Tak, ale to wtedy musisz iść do psychiatry w ciągu 14 od wygaśnięcia zatrudnienia. Ja jakoś byłam zatrudniona do końca lutego i zaraz na pierwszy dzień roboczy marca miałam umówioną wizytę. No niestety prywatnie :( L4 da na 14 dni (zazwyczaj, wtedy nie ma raczej obawy o kontrolę z ZUS - nie jest to podejrzane), więc jakbyś tak chciała, to byś musiała co 2 tyg chodzić po L4... Ale no, zawsze te 80% podstawy wpadnie...

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i na tej samej zasadzie by było gdybym była w ciąży tak i l4 od ginekologa ?

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    no ja nie mam niestety ani w poblizu psychiatry ani nie mam kasy teraz za bardzo na takie wydatki

    No i powiedziałaś że chcesz L4 czy jak to wyglądało czy sam ci dał
    Powiedziałam, że mnie zwolnili, że nie mogę teraz zostać bez pieniędzy, więc chciałabym L4 dopóki nie znajdę nowej pracy. Wiesz, miałam poleconego psychiatrę, który wiedziałam, że takie "akcje" toleruje. Albo jeszcze znajomi mówili, że można "udawać" ból pleców, bo to ciężko udowodnić też :D i wtedy do rodzinnego po L4 i heja

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    i na tej samej zasadzie by było gdybym była w ciąży tak i l4 od ginekologa ?
    Tak, dokładnie, to nie ma znaczenia jaki lekarz Ci wypisze L4 :) ważne, żeby było wypisane w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia :) kurde, wiem, że to straszne, ale tak trzeba kombinować :(

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no od rodzinnego już ciagne 2 tyg daje mi po 2-3 dni L4 ale widziała ostatnio że ścimniam a ja mieszkam w małej miejscowości właściwie to wieś więc wszyscy sie tu znają . własnie napisąłam do koleżanki która swego czasu miał problemy ze swoim zyciem i mówiła że 15 km od mojej miejscowiści przyjmuje psychiatra na kase chorych zadzwonie jutro i spytam jak długo się czeka a prywatnie niestety nie przyjmuje

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, to jutro biegnę do rossmanna po teściki :D

    Mam nadzieję, że do żadnej z Was pieprzona małpa nie przyjdzie :)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki że tak Ci głowe zawracam i to L4 gdzie się zanosi do urzedu pracy czy do pracodawcy ?

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    Sorki że tak Ci głowe zawracam i to L4 gdzie się zanosi do urzedu pracy czy do pracodawcy ?
    Jeśli już po ustaniu zatrudnienia to do ZUSu się wysyła - nie jesteś już zatrudniona, więc pracodawcy nic do tego :) spokooo, cieszę się, że może chociaż coś podpowiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 19:41

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    Za dwa dni, chociaż teraz prawy jajnik był, wiec moze za 4, zauważyłam to ostatnio, ze z prawego mam dłuższe cykle. Oj idzie zwariować, ja juz siły nie mam, chociaż to "dopiero" 5 cs.

    No to juz niedługo ;) A jakieś inne objawy masz poza możliwym przeziębieniem ? :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizzinka wrote:
    Jeśli już po ustaniu zatrudnienia to do ZUSu się wysyła - nie jesteś już zatrudniona, więc pracodawcy nic do tego :) spokooo, cieszę się, że może chociaż coś podpowiem...
    dzięki dałaś mi do myslenia zobaczymy może faktycznie sie zwolnie i pojade do tego psychiatry a w miedzy czasie bedę szukac pracy bo jak to jest na kase chorych to co 2 tyg jeździc to już nie problem ;)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, tutaj jest artykuł o tym co mówię:
    http://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/zasilki_i_inne_swiadczenia/700081,Zwolnienie-lekarskie-po-ustaniu-zatrudnienia.html

    A, no i ważne, że żeby wypłacili Ci zasiłek, to musisz być chora przez 30 dni conajmniej. Ja byłam na l4 tylko kilka dni, więc nawet tego nie zdążyłam wysłać do ZUSu (najlepiej wysyłać jak najpóźniej), ja byłam u psychiatry w poniedziałek, miałam wysyłać l4 do Zusu w czwartek, ale chyba w środę dostałam nową pracę, więc nawet nie wysyłałam tego zwolnienia. Mi się udało idealnie, bo jak byłam na wypowiedzeniu to byłam na kilku rozmowach i dostałam nową pracę, więc nie musiałam z tego korzystać. Byłam 100 w plecy za wizytę, ale wiesz, gdybym nie poszła do lekarza i gdybym nie została roboty to wtedy bym kasy nie miała w ogóle żadnej. No, to taka moja historia :P jeszcze co dodam, to to, że dziękuję Bogu za to, że już nie pracuję tam, gdzie pracowałam, to był chyba znak z Nieba, że trzeba zmienić coś, bo teraz pracuję w super firmie, mam idealną pracę w sekretariacie i nie mogłam lepiej trafić! Więc mam nadzieję, że Tobie też się uda :)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje jak dam wypowiedzenie to zadzwonie do tego psychiatry i zobaczymy co mi powie i dlaczego najlepiej wysyłac jak najpóźniej to zwolnienie ?

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    dziekuje jak dam wypowiedzenie to zadzwonie do tego psychiatry i zobaczymy co mi powie i dlaczego najlepiej wysyłac jak najpóźniej to zwolnienie ?
    Z tego co ktoś ze znajomych mi mówił, to jak wyślesz pod koniec zwolnienia to jest minimalna albo zerowa szansa na kontrolę z ZUSu. Wiesz, nie zdążą wtedy wszystkiego załatwić i wysłać kogoś do Ciebie :) a po 14 dniach to samo i tak w kółko. Jak dajesz zwolnienie na długi okres, wyślesz od razu to wiesz, mogą zrobić kontrolę :) EDIT - taki proces kontroli chyba trochę trwa, w sensie, że nie z dnia na dzień, ale taki ZUS potrzebuje kilka dni na to, żeby rozpatrzyć itd., więc lepiej dla Ciebie, żeby nie zdążyli :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 20:40

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ