X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne UDAŁO SIĘ! Zafasolkowana, ciężarna! Gratulujemy!
Odpowiedz

UDAŁO SIĘ! Zafasolkowana, ciężarna! Gratulujemy!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dowiedziałam sie ze jestem w ciazy to odrazu pobieglam do lekarza dostałam receptę i brałam 3x1 od wczoraj już nie biorę od 11 tyg ciazy miałam stopniowo odstawiac i wczoraj brałam ostatnia tabletkę ale nie wiem czy to jest reguła w poprzedniej ciazy brałam 2x1 i niestety to i tak nie pomogło :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale po poronieniu żadnych leków nie brałam tylko zwykły folik pózniej swirowalam z wiesiolkiem ziolami ks sroki ale nie pomagały w szczęśliwym cyklu nic nie brałam nawet kwas foliowy odpuscilam chociaż nie powinnam zaczęłam brać go dopiero jak test pokazał 2 kreski

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo mój gin powiedział ze nie będzie mi nic przepisywał, ze poronienie nie ma reguły i najlepiej żebym przez rok nie zachodzila. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie ma reguły mam nadzieje ze szybko znowu zobaczysz 2 kreski i tym razem będzie wszystko ok ;)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak mój gin nie przepisze mi duphastpnu to we zmę go sama, bo nie chcę znów poronic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w listopadzie staram się jeszcze raz mam nadzieję ze się uda. Trzymam kciuki za wszystkie starające :)
    Miriam gratulacje jeszcze raz i spokojnej bezproblemowej ciąży :)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 2 października 2013, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i tak trzymac.Ja myslę ,że nie musisz tyle czekac,a często szybko się udaje ,bo organizm jest zaprogramowany na ciążę i chormony jeszcze działają.Powodzenia!

    Andzia33
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 2 października 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia90 sama na pewno nie bierz duphastonu, bo to nie witamina C. po tym co piszesz, to Twoj lekarz jest tym, przed którymi uciekam gdzie pieprz rośnie.
    Zmien koniecznie lekarza, na takiego który się zaangażuje i poronienie potraktuje jako coś poważnego, a nie zbagatelizuje i stwierdzi, że tak się zdarza i nic nie przepisze czy nie będzie drążył tematu. A czekanie rok na zajście w ponowną ciążę, to w dobie usg, to już nie te czasy. Po poronieniu, najlepiej po pierwszej @ wystarczy iść na usg, by zobaczyć czy Twoja macica po poronieniu ma się dobrze, a dalej kiedy będziesz się starać, to już kwestia Twojego psychicznego samopoczucia. Zaproponował Ci chociaż badania jakieś?
    Jestem po dwóch poronieniach i dużo się na ten temat dowiedziałam. Gdybym słuchała swoich pierwszych lekarzy, to akurat w moim przypadku 10 razy bym zachodziła w ciążę i 10 razy bym poroniła, a jak widzisz w końcu dostałam się w dobre ręce i jestem prawie w połowie ciąży.
    I dla Twojego dobra Kochana, dobrze, że nie słuchasz tego lekarza i uciekaj od niego gdzie się da!!!
    Szybkiego zaciążenia Ci życzę ;-)

    Miriam, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki matylda, szukam innego bo ten zachowuje się jakby chciał zapobiec ciąży,powiedziałam ze chcę się starać a on ze mam czas, tylko dlaczego ktoś wtrąca się i mówi mi czy ja młoda czy stara, moja sprawa eeh

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 października 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justysia,
    ja też poroniłam samoistnie, ale nie zgadzam się co do kilku rzeczy:

    1. Nie sądzę, aby po poronieniu samoistnym było bezpieczne zajście w ciążę od razu. Byłam u trzech różnych lekarzy (szpitalnego, państwowego w przychodni i prywatnego, do którego mam ogromne zaufanie i który jest moim lekarzem prowadzącym), każdy zalecał odczekanie trzech naturalnych cykli.

    2. Po drugim cyklu po poronieniu mój lekarz zlecił mi całe mnóstwo badań, począwszy od zwykłej morfologii, przez mocz, usg, tarczycę, progesteron, na przeciwciałach skończywszy. Dopiero gdy wszystkie wyniki wyszły idealnie dał mi zielone światło do starań.

    3. Gdy otrzymałam zielone światło, w trzecim cyklu zaczęłam starać się o dziecko (czyli wcześniej, niż się zaleca, ale TYLKO DLATEGO, że lekarz na wskroś sprawdził mój stan zdrowia i był na 100% pewny, że organizm jest dobrze przygotowany na ewentualną ciążę).

    I właśnie w tym cyklu zaszłam w ciążę. Ze względu na to, że poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem (co z tego, że samoistnym i wcześnie, było to jednak poronienie), dostałam natychmiastowe zwolnienie lekarskie i nie chodzę do pracy, choć czuję się nieźle.

    Mój lekarz nie bagatelizuje poprzedniego poronienia, dokładnie sprawdził, czy istnieją jego jakiekolwiek przyczyny, a nie założył z góry, że "tak się zdarza":. Nie pozwól sobie na takie traktowanie, nie narażaj się też na to, że taka sytuacja może się powtórzyć. Zażądaj badań, które sprawdzą Twój stan zdrowia po poronieniu, nie przyjmuj leków na własną rękę, po prostu znajdź dobrego specjalistę.

    Z całego serca życzę Ci powodzenia, tylko proszę, nie rób niczego bez konsultacji, bo możesz wyrządzić sobie krzywdę, nawet przy jak najlepszych intencjach.

    Andzia33, kalitria, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Martynika

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja sie dolaczam :)

    Miriam, Martynika, Olgenek, MalutkaEve, celia, MariaAntonina, Konwalia lubią tę wiadomość

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 3 października 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Baśka!

    Andzia33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochane :*
    ale niestety beta nie wykazala ciazy :( :( :( Ja sie zalamie :( :( :( mam dosc

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 października 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiulkaa_89 wrote:
    Dziekuje kochane :*
    ale niestety beta nie wykazala ciazy :( :( :( Ja sie zalamie :( :( :( mam dosc
    <przytul>

    basiulkaa_89 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak myslicie czy test ovulacyjnym mozna stwierdzic ciaze zrobilam dzis rano test ovulacyjny wyszedl pozytywnie 2 grube krechy jutro kupie test ciazowy

    MILA, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 3 października 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosia zrób test ciążowy z rana i daj znać !! powodzenia :-)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 października 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedna refleksja mnie naszła, to w związku z Twoją historią, Justysia. Piszesz, że chcesz brać Duphaston na własną rękę, żeby ochronić kolejną ciążę. Ale może się okazać, że wcale nie będzie Ci potrzebny! Ja w ciąży, która się nie utrzymała miałam tragicznie niski progesteron, pomimo Duphastonu nie dało się jej uratować.

    Zaś w obecnej progesteron jest po prostu książkowy i branie w tym przypadku czegokolwiek "na wszelki wypadek" i na oko mijałoby się z celem. Mogłabym sobie tylko zaszkodzić. Dlatego badania, badania i jeszcze raz badania i odpowiedzialny, zaufany lekarz. Powodzenia :).

    Andzia33, Fedra lubią tę wiadomość

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 4 października 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika,
    mogę zapytać jaki miałaś progesteron w ciąży, która się nie utrzymała? Pytam, bo wczoraj lekarz nie chciał mi przepisać duphastonu pomimo moich argumentów odn. niskiego wyniku progesteronu i trochę za słabego endometrium. Mój wynik z poprzedniego cyklu w 7 dpo to 8,73 i według mnie to za mało, ale mogę się mylić.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 4 października 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosia wrote:
    Hej dziewczyny jak myslicie czy test ovulacyjnym mozna stwierdzic ciaze zrobilam dzis rano test ovulacyjny wyszedl pozytywnie 2 grube krechy jutro kupie test ciazowy

    Nie, Mila, test owulacyjny, to nie test ciążowy. Wiem, że niektóre dziewczyny pisały, że kiedy były w ciąży, wychodził im pozytywny test owulacyjny, ale to nie jest żadna zasada. Oczywiście sprawdziłam na własnej skórze :) i to kilka razy, bo mi zostały testy owulacyjne. Wszystkie negatywne.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ