X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne UDAŁO SIĘ! Zafasolkowana, ciężarna! Gratulujemy!
Odpowiedz

UDAŁO SIĘ! Zafasolkowana, ciężarna! Gratulujemy!

Oceń ten wątek:
  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba nie śmiało mogę do was dołączyć beta z soboty 107,70 a z dzisiaj 310,50 - myślicie że dobrze przyrasta?

    Konwalia, Andzia33, Fedra lubią tę wiadomość

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwierzcie mi od 20 lat pracuje na oddziale noworodkowym i niejedno widziałam i żeby nie było nie popieram picia i palenia wogóle a co dopiero w ciąży,ale do końca nie zgodze sie że jeśli ktoś wypił więcej alkoholu nie wiedząc że jest w ciąży to już coś złego sie musi z dzieckiem stać.Tak samo jak to że wszędzie piszą że matki starsze mają większą szanse na urodzenie dziecka z zespołem Downa.No cóż w moim szpitalu pidczas mojej zawodowej praktyki urodziło się kilkoro takich dzieci z matek di 30 r.ż.Więc ja raczej z tych kobiet co nie wierzą statystykom.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • Kasjopea Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie napisałam, że coś złego musi się stać, tylko że coś złego może się stać. Podzieliłam się tylko informacją, a co ktoś z tym zrobi to już sprawa indywidualna. A co do kobiet po 30, są to potwierdzone informacje, że z wiekiem zwiększa się prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z trisomią (w tym jest m. in zespół Downa), ale to nie oznacza, że każda kobieta po 30 musi się bać. Wiek 30 to nie jakaś magiczna liczba, z tym że jest różnica między matką 25 letnią a 35 letnią. Tu statystyki się nie mylą. Oczywiście trisomie zdarzają się również u młodszych matek.

    A wracając do tematu, to gratuluje poczęcia dziecka, i nie polecam martwić się na zapas. To był samiutki początek, nawet nie wiadomo czy doszło do implantacji. Ta informacja o alkoholu bardziej dotyczyła tego co napisała Ewelina, żeby czasem jakiś kobiet nie kusiło pić alkoholu, nawet jeśli ryzyko ma wynieść 1% to i tak lepiej odpuścić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2013, 13:53

  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjopea wrote:
    To nie prawda, w ogóle nie wolno spożywać alkoholu w ciąży nawet najmniejszych ilości bo jest ryzyko, że bardzo zaszkodzi, oczywiście ktos powie, ze znajoma piła na początku bo nie wiedziała, że jest w ciąży i nic się nie stało, to jednak jest jakieś prawdopodobieństwo powikłań, i to że jednej czy drugiej się udało, to nie oznacza że za każdym razem się uda. Oczywiście nie chce tu nikogo straszyć, ale chciałam napisać ten post, żeby ustrzec forumowiczki przed tego typu "mądrościami", jak napisała Ewelina w poście powyżej. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, a tym bardziej w pierwszym trymestrze. Więcej na ten temat choćby na wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholowy_zesp%C3%B3%C5%82_p%C5%82odowy
    A po za tym moja koleżanka wypijała w ciąży od czasu do czasu piwko, na tzw rozluźnienie i odstresowanie,niestety dziecko ma z FAS. Właśnie przez takie wpisy myślała, że jedno piwko nie zaszkodzi...


    Kasjopea, proponuję, żebyś raz jeszcze przeczytała mój wpis ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałam, że picie alkoholu w ciąży nie jest szkodliwe. Wg mojej wiedzy (wyniesionej z podręczników i wykładów na studiach)zespół FAS/FAE przede wszystkim dotyczy dzieci, których matki piły alkohol w ciąży REGULARNIE, choć nawet w niewielkich ilościach - tak jak napisałaś, wystarczy czasem małe piwko albo lampka wina.
    Żaden ze mnie autorytet medyczny - swoją opinię napisałam w oparciu o to co wiem od lekarzy, wiedzy nabytej na studiach i obserwacji otoczenia. Większość moich koleżanek, które są mamami dowiedziało się o ciąży w drugim, a nawet trzecim miesiącu, więc siłą rzeczy nie miały świadomości, że nie powinny pić/palić i jeść niektórych produktów. Dzieci urodziły się zdrowe. Z kolei koleżanka w zasadzie abstynentka, nigdy niepaląca, urodziła dziecko z wodogłowiem. Podsumowując - nie ma sensu stresować się i snuć czarne scenariusze, jeśli nieświadomie wypiło się alkohol będąc w ciąży. Lepiej swoją uwagę skierować na to, by już mając wiedzę o swoim stanie, przestrzegać zaleceń lekarza i dbać o siebie.

    starająca się:), Fedra, Izaczek lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dziewczyny, przenieśmy się na wątek "alkohol i starania", znalazłam coś, co chciałam Wam pokazać i zapytać o opinię.


    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna39 wrote:
    Uwierzcie mi od 20 lat pracuje na oddziale noworodkowym i niejedno widziałam i żeby nie było nie popieram picia i palenia wogóle a co dopiero w ciąży,ale do końca nie zgodze sie że jeśli ktoś wypił więcej alkoholu nie wiedząc że jest w ciąży to już coś złego sie musi z dzieckiem stać.Tak samo jak to że wszędzie piszą że matki starsze mają większą szanse na urodzenie dziecka z zespołem Downa.No cóż w moim szpitalu pidczas mojej zawodowej praktyki urodziło się kilkoro takich dzieci z matek di 30 r.ż.Więc ja raczej z tych kobiet co nie wierzą statystykom.

    Ania, a mnie interesuje taka sprawa. Czytalam ze teraz jest sporo przypadkow ze rodzą sie dzieci np z rozszczepem wargi, podniebienia, ze to moze byc spowodowane tym, ze kiedys matka brala jakies srodki uspokajajace. Możesz podzielic sie opinia i wiedza w tym temacie?

  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam danych ile dzieci rodzi się takich w innych szpitalach ale u mnie w sumie może z 5 sztuk sie urodziło i raczej z wywiadu wiem,że pacjentki te w 1 trymestrze ciąży były chore i brały np.antybiotyk lub nie wiedziały o ciąży i brały leki na własną ręke bo mp.coś im było.Ale to nie jest na szczęście regułą.O lekach uspokajających nic nie wiem,żeby to powodowały.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję wszystkim zafasolkowanym;) Ja na dniach mam termin @, ale zamierzam do was dołączyć w końcu, więc lepiej jakby jej nie byłO:)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutko, zapraszamy serdecznie, jak najszybciej :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczynki ja dolaczam do grona zafasolkowanych :-)

    Jesteś w 5 tygodniu ciąży
    (4 tyg. i 5 dni)
    Miesiąc: 2
    Trymestr: 1

    Wiek płodu: 3 tydzień
    Data porodu:
    11 kwietnia 2014
    (pozostało 245 dni)

    <3

    Konwalia, Lilja, Andzia33, Fedra lubią tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa serdeczne gratulacje! Dlugo wytrzymalas z robieniem testu. Twoja faza lutealna to ladne zabki :)

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Lissa serdeczne gratulacje! Dlugo wytrzymalas z robieniem testu. Twoja faza lutealna to ladne zabki :)

    Konwalia sluszna uwaga, datego tez nie robilam testu waza lutealna weglug mnie calkowicie wykluczyla mozliwosc zaciazenia . Zreszta caly ten cykl nie byl nastawiony na ciaze tak wiec 2 krechy byly dla mnie niesamowita niespodzinka :-)

    Konwalia, Lilja, Andzia33 lubią tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluje !!! I zarażajcie!!! Ja też chcę się tu pochwalić <3

    Fedra lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Dziewczyny gratuluje !!! I zarażajcie!!! Ja też chcę się tu pochwalić <3
    Paula222 czekamy na Ciebie tutaj.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa- gratuluję.
    Ja się jeszcze muszę wstrzymać, ale dołączę za miesiąc:)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    Lissa- gratuluję.
    Ja się jeszcze muszę wstrzymać, ale dołączę za miesiąc:)
    Dzieki :-)
    A dlaczego musisz sie jeszcze wstrzymac ?

    Lilja lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Dziewczyny gratuluje !!! I zarażajcie!!! Ja też chcę się tu pochwalić <3

    zarazam zarażam sle wiruski :-)

    Lilja lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja i ja też chcę tu z Wami się cieszyć....zarażajcie i optymizmem również ;-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa gratulacje kochana! Takie wieści lubię! <3

    Lissa lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    Lissa gratulacje kochana! Takie wieści lubię! <3

    mam nadzieje ze i Ty wkrotce obwiescisz dobra nowine :-) Sle wiruski <3

    Lilja lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ