X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Uzywacie podpasek czy tamponow?
Odpowiedz

Uzywacie podpasek czy tamponow?

Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na innym forum zadalam pytanie dziewczynom czy uzywaja podpasek. Ku mojemu zaskoczeniu wiekszosc odpowiedziala ze uzywa tylko lub glownie podpasek a nie tamponow. Ja myslalam, ze tamponow uzywa teraz kazda kobieta. Mowie tu oczywiscie z mojego wlasnego doswiadczenia dotyczacego ich stosowani. Ciezko mi sobie wyobrazic chodzenie w podpasce, zakladam je tylko na noc.

    Co ciekawe dokopalam sie do dwoch roznych opinii na temat tampono i endometriozy. Jedne strony mowia ze tampon moze byc przyczyna endometriozy bo "utrudniają one wypłynięcie złuszczonej śluzówki. Nie mając możliwości opuszczenia organizmu mogą się cofnąć i przejść do jajowodów prowadząc do endometriozy. Choroba ta, jak twierdzą specjaliści, w wielu przypadkach wywołana jest stosowaniem tamponów."

    Natomiast druga strona pisze :"Innego ciekawego odkrycia dokonali ostatnio naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Yale. Przebadali oni kobiety, które w czasie miesiączki używały tamponów, oraz te, które wolały podpaski. Ku zaskoczeniu badaczy u osób, które używają wyłącznie tamponów ryzyko zapadnięcia na endometriozę okazało się aż ponad 2,5 raza niższe niż u pań stosujących jedynie podpaski. Jeszcze dziwniejsze były wyniki badań kobiet współżyjących oraz niewspółżyjących podczas comiesięcznych krwawień. Te, które nie odmawiały sobie miłości w czasie, kiedy miały okres – chorowały na endometriozę 1,5 raza rzadziej. Wcześniej sądzono, że zarówno stosowanie tamponów, jak i uprawianie seksu podczas miesiączki zwiększają ryzyko zachorowania."

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używam podpasek, tamponów tylko na basen albo w razie jakiegoś większego wyjścia.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od około 3 lat używam tylko tamponów plus wkładki/cienkie podpaski pod koniec okresu i czasami podpaska na noc. wcześniej używałam podpasek i był to najgorszy wybór :/ no ale jak ktoś ci nagada ile to się chorób od tamponów nabawisz to idzie się zrazić...

  • SunSun Autorytet
    Postów: 1023 1111

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez lata używałam tamponow i szczerze mówiąc nie wyobrażalam sobie ,ze mogłoby być inaczej.Jednak częste stany zapalne.grzybiczne itp gdzie używanie tamponu nie wchodziło w grę jakoś mnie przyzwyczaiło.Ponadto mój gin tez powiedział ze zdrowsze byłby dla mnie używanie podpasek a od konieczności założenie na niedluzej niż 2,3 godziny tempona.I po paru miesiącach takiego stosowania u mnie sue to sprawdza..niestety;-)

    ex2btv738sn49jef.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też używam podpasek, ale zdarzają się takie miesiączki kiedy sama podpaska nie wystarcza więc wkładam tampon .. :)

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko podpaski - kiedyś, tak jak SunSun używałam tamponów ale w efekcie przewlekłych infekcji i operacji skrócenia szyjki macicy dostałam kategoryczny zakaz od gina i chirurga

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam młodsza to podpaski używałam a teraz tampony czy dzien czy noc od zawsze sie budze w nocy wiec mi nie sprawia to problemu wymieniam po 3-4 godz i spokój a z podpaską to stres czy sie nie zaleje czy nie przesunie

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jestem w domu to zawsze podpaska...ale w pracy i na noc tylko tampon...moje zycie bez tamponów było straszne ;)

    Lena87, lenka123321 lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to chyba z tamponem jest stres czy nie przecieknie bo skad masz wiedzieć jaki jest w środku? a z podpaską czuć czy jest bardzo mokro i można iśc zmienić w każdej chwili.
    ja wam powiem że tak jak Kotka Psotka nie wyobrażałam sobie życia z podpaskami do momentu aż po porodzie nabawiłam się nadżerki i stanów zapalnych przez tampony, miałam zabieg wymrażania i od tamtej pory czyli 4 lata nie używam tamponów, chyba że na wielkie wyjścia.
    teraz są takie te podpaski że praktycznie nie czuć ich jak się chodzi. no i na pewno zdrowsze jest to jeśli okres wychodzi na zewnątrz a nie "kisi" się w środku zatkany tamponem....żadne badania naukowe mnie nie przekonają że jest inaczej.

    tak że podpaska górą;)

    Ida, polkosia, vanessa, Nasturcja lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 08:27

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wylacznie podpaski, jak sie uzywa np always to jest ok, wole to niz tampony. Sa pachnace, trzymaja dugo krew wiec dla mnie to strzał w 10.

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio przeczytałam, iż podobno tampony zawierają substancje, które wpływają na zmniejszenie wydalanej krwi, z każdym okresem jest jej coraz mniej oraz źle wpływają na wytwarzanie śluzu płodnego. Nie wiem ile w tym prawdy, ja od zawsze stawiam na podpaski, tampony mnie jakoś hmm odrzucają.

    a tutaj jeszcze do poczytania zarówno o podpaskach jak i tamponach:
    http://cudownediety.blogspot.com/2012/02/niebezpieczne-podpaski-czego-nie-mowia.html

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    indywidualna sprawa, jakby tampony byly zle to by ichnie robili:) wiadomo ze sa kobiety u ktorych sa przeciwskazania do tamponow. ja mam czasami tak obfite ze mam tampona i do tego podpaske. inaczej nie da rady.

    Marzycielka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tylko podpaski uzywam, nie lubie tamponow, a poza tym ta cała krew i złuszczone endometrium nie wydostaje sie na zewnatrz...z reszta ja mam tak słabe @, ze zwykła podpaska jest wystarczajaca...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedyś mi sam ginekolog powiedział że tamponów kobiety nie powinny używać (chodzi o oczyszczanie podczas okresu), ja osobiście do tej pory używałam tylko podpasek jakoś nigdy do tamponów nie umiałam się przekonać, to kwestia każdej kobiety która co woli, ale to że przez używanie tamponów może dochodzić do różnych chorób to akurat prawda, a to że gdyby nie były szkodliwe to by ich nie produkowano to akurat w dzisiejszych czasach bez znaczenia bo na rynku jest tyle szkodliwych produktów że producenci się tym jakoś nie przejmują to jest machina napędzana kasiorą to samo jest z tabletkami antykoncepcyjnymi mają z tego zyski ale mało kto powie ile to szkody daje..

    ilenka, kaarolaa, SunSun, vanessa, Nasturcja lubią tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś (za młodu) nie wyobrażałam sobie życia bez tamponów, bo wiadomo - higiena i wygodna, nie czuć że ma się okres. Ale tylko w pierwsze dni okresu jest mi łatwo je założyć, później są problemy, bo jest zbyt sucho i to zwyczajnie boli.

    Poza tym mój okres to zawsze skrzepy, więc tampony się nie sprawdzają, lepiej zdają egzamin podpaski, bo ten cały brud łądnie wy chodzi i się oczyszcza.
    A w dzisiejszych czasach podpaski (dobre) są tak zrobione, że są wygodne, i nie sprawiają problemów. Teraz tampony zakładam bardzo rzadko, ale szczerze nie lubię tej całej akcji ich wkładania i wyciągania, to dla mnie zawsze kłopotliwe.

    I też myślę, że jednak podpaski są zdrowsze dla organizmu, logicznie rzecz biorąc.

    SunSun, vanessa, m_d_f, Pomarańczka83 lubią tę wiadomość

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys uzywalam tamponow a podpaski tylko na noc. Czulam sie wtedy wygodniej i bezpieczniej moglam nawet wlozyc biale spodnie na impreze :P
    Ale po pewnym czasie zaczelam miewac czeste infekcje i przerzucilam sie na podpaski a tmpony tylko w wyjatkowych sytuacjach np.na plazy latem :) od tamtej pory nie mam zadnych infekcji a okresu nie mam zbyt obfitego wiec nie boje sie ze cos przecieknie ;)

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś używałam tylko tamponów, podpaska mi zawsze przeszkadzała- nawet w nocy. A to się przemieściła, a to mnie zalało... A teraz trochę bardziej się do nich przekonuję- do pracy tampon, ale po powrocie do domu i na noc podpaska... :)

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko i wyłącznie podpaski - może dlatego, że mam bardzo skąpe miesiączki.
    Tampony jakoś mnie nie przekonują.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś używałam tylko tamponów, ale teraz głównie podpasek. Nie wiem dlaczego. Podpaskę łatwiej i szybciej zmienić niż tampon. A na pewno jest bardziej higienicznie, jeśli chodzi o wymianę (nie trzeba wkładać palców do pochwy). Nie wyobrażam sobie "aplikowania" tamponu w publicznej toalecie.

    Ogólnie tampony mam i zakładam je na jakieś większe wyjścia (np.: impreza) lub na noc, jak mam chęć na seks i nie chcę, by mąż wkładał mi w majtki ręce i natknął się na zakrwawioną podpaskę :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ